Co zrobić, gdy przychodzi do ciebie przyjaciel-perspektywa geja

Coming out

Co zrobić, gdy przychodzi do ciebie przyjaciel-perspektywa geja

Nadzieja geja na to, co zrobić, gdy przyjaciel wyjdzie

Coming out nie jest łatwym wyczynem. Na początek, akceptowanie swojej seksualności jest jedną z najbardziej osobistych rzeczy, przez które możesz przejść, nie mówiąc już o tym, kiedy zaczniesz dzielić się tym nowo odkrytym uściskiem z innymi. I pomimo tego początkowego wyłaniania się z szafy, z każdą nową osobą, którą powiesz, będziesz wychodził w kółko i w kółko.

Chociaż z pewnością może stać się łatwiejsze do stwierdzenia, gdy poczujesz się bardziej komfortowo, zrozumiałe jest, że można się wahać, gdy wychodzi się do innych w obawie przed niewiedzą, jaka będzie ich reakcja. Mimo że społeczeństwo poczyniło tak znaczące postępy w zrozumieniu trudnej sytuacji społeczności LGBT, nadal istnieje pewne piętno na byciu jawnym gejem w różnych częściach świata.

Taylor Phillips trochę o tym wie. 20-latek z Południowej Indiany, wyszedł ze szkoły SEC na głębokim południu otoczony przez mężczyzn, którzy prawie nic nie wiedzieli o byciu gejem. “Największą rzeczą dla mnie, kiedy wyszedłem, nikt nie wiedział, w tym ja, innych gejów. Nikt nie wiedział, czym jest kultura gejowska ani o gejach.”

Powiązane: Nie pozwól, aby homofobiczny Partner Umniejszał Cię za to, że jesteś Biseksualny

Być otoczonym przez nikogo, kto cię rozumie w jednym z najbardziej bezbronnych momentów twojego życia, jest niewątpliwie przerażające. Dla ludzi wokół Phillipsa nie pasował do “gejowskiej formy”, twierdząc, że nie wyglądał ani nie zachowywał się jak ich portret geja, więc nie ma mowy, że był gejem. Zamiast zaakceptować to, co miał do powiedzenia, odmówili mu, nie zgadzając się, że pomimo, że kiedyś znał go jako Hetero, był w rzeczywistości gejem gotowym objąć tę część siebie. Rodzaj reakcji otrzymanej przez Phillipsa jest przykładem takiej, której nigdy nie chciałbyś doświadczyć podczas procesu coming outu, zwłaszcza od osób, które uważasz za bliskie.

Chociaż nie ma dokładnego sposobu, aby odpowiedzieć na kogoś wychodzącego, oto kilka rzeczy zainspirowanych doświadczeniem Phillipsa, które możesz być świadomy na przyszłość, przygotowując, co powiedzieć lub zrobić, jeśli ktoś miałby Ci wyjść. Ma nadzieję, że poprzez dzielenie się tym,co przeszedł w ciągu ostatnich kilku lat od pogodzenia się ze swoją seksualnością, pomoże otworzyć umysł jeszcze jednej osoby, która nie wie tyle, ile mogła o społeczności w kolorze tęczy poza swoją własną. W ten sposób, Jeśli lub kiedy ktoś powinien przyjść do ciebie, jesteś gotowy odpowiednio zareagować, zaakceptować go takim, jakim jest i słuchać tego, co ma do powiedzenia.

1. Zacznij zapoznawać się z kulturą LGBT

Phillips mówi, że po dowiedzeniu się, że jeden z jego bliskich przyjaciół jest transseksualistą, zaczął się uczyć. Ponieważ jest to przyjaźń, którą ceni i dba, od razu wziął na siebie, aby przeprowadzić swoje badania, ucząc się właściwych rzeczy do powiedzenia lub nie powiedzenia, jak prawidłowo podejść do tematów i jak się podnieść, jeśli i kiedy są kiedykolwiek w potrzebie obrony. Zrobił to bez szturchania i szturchania niewłaściwymi pytaniami, coś, co Phillips chciał, aby ludzie zrobili dla niego, gdy dowiedzieli się o jego seksualności.

“Moi dwaj najlepsi przyjaciele, którzy nadal są moimi dobrymi przyjaciółmi dzisiaj, poradzili sobie z tym dobrze, ale chciałbym, aby wszyscy inni to zrobili”, mówi. “Chciałbym mieć przyjaciół, którzy bardziej akceptują to, co lubię, kim jestem i jakie mam zainteresowania. Kiedy wyszedłem, wielu z nich nie wiedziało, co to gej. Nie możesz oczekiwać, że ktoś się z nim zapozna, jeśli nie ma ku temu powodu, ale możesz mieć nadzieję, że tak będzie, jeśli będzie to w ich życiu.”

Kiedy ktoś wychodzi z szafy, ogromny ciężar jest podnoszony. Oznacza to, że mogą być kim chcą, zanurzając się w kulturze, której wcześniej nie byli w stanie naprawdę doświadczyć. Jak zauważa Phillips, dopiero zaczynał uczyć się o kulturze gejowskiej i o tym, o czym ludzie mówią i robią. Chciał, aby jego przyjaciele byli przy nim po drodze, traktując to jako okazję do nauki tak jak on. Niestety tak nie było.

“Nie proszę moich przyjaciół Hetero, aby byli gejami, ale proszę ich, aby uczyli się ze mną i uczyli się rzeczy, które lubię lub które mnie interesują”, mówi. “Kiedy jesteś z kimś przyjacielem, chcesz mieć te podobieństwa, a ja miałem zwykłe rzeczy lub bardziej “proste” normy, o których mogłem mówić, ale nigdy nie czułem, że są odwzajemnione. Po tym, jak się ujawniłam, zaszło to między mną a moimi przyjaciółmi, ponieważ była taka nowa strona mnie, którą chciałam doświadczyć i o której chciałam się dowiedzieć, a nie czułam, że to odwzajemniono.”

Jeśli przyjaciel przychodzi do ciebie, nie oznacza to, że musisz przejeżdżać przez sezony “RuPaul’ s Drag Race”, aby pozostać na bieżąco. Zamiast tego wystarczy szybkie wyszukiwanie w Google, aby powiedzieć, że 4 na 10 młodych osób LGBT twierdzi, że społeczność, w której żyją, nie akceptuje osób LGBT, lub że młodzież LGBT jest dwa razy bardziej narażona na fizyczne ataki niż ich rówieśnicy, zgodnie z kampanią Praw Człowieka. Dowiesz się również, że 75 procent młodzieży LGBT twierdzi, że większość ich rówieśników nie ma problemu z identyfikacją jako LGBT. Z odrobiną badań, można pomóc upewnić się, że spadek w tej większości.

2. Nie zakładaj, kim są teraz lub kim się staną

Nawet przy tak dużej akceptacji i rozwoju kultury gejowskiej w społeczeństwie, wciąż istnieją powszechne nieporozumienia. Wczesna reprezentacja w mediach sprawiła, że niektórzy ludzie utkwili w przekonaniu, że gej jest jawnie ekstrawagancki z przesadną gadką. Oczywiście, to brzmi prawdziwie dla niektórych, którzy akceptują swoją kobiecość i nie ma w tym nic złego, ale jeśli osoba wychodząca do ciebie jest atrakcyjna, męska lub wysportowana, nie musi to oznaczać, że jego wychodzenie jest prekursorem przejścia do czegoś, co konceptualizowałeś jako stereotyp. Ich życie do tej pory nie było kłamstwem, pomimo tego, co można początkowo myśleć. Nie możesz zakładać, że osoba, którą znasz, udawała kogoś, kim jest, nie tylko dlatego, że dopiero teraz ujawniła swoją seksualność.

“To nie fair zakładać, że wszyscy podróżują tak samo”, mówi Phillips. “Po dwóch latach zdecydowałem, że czuję się wystarczająco komfortowo, aby założyć perukę i obcasy z moimi przyjaciółmi, tańczyć i cieszyć się sobą, ale to nie znaczy, że każdy gej będzie miał ten kamień milowy. Ludzie czują, że ponieważ wyglądają lub pasują do określonej formy, nie mogą odkrywać siebie poza tą formą.”

Phillips wyjaśnia, że szybkie spojrzenie na jego wygląd zewnętrzny może pozostawić ludzi zakładających, że nie zrobiłby tych rzeczy, ale tak nie jest, i szczerze mówiąc, to nie fair, że te założenia są w ogóle podejmowane.

“Te rzeczy są zabawne, to kreatywne wyjście, które mogę zrobić z moimi przyjaciółmi, z którymi czuję się komfortowo”, kontynuuje. “Czy ja tak idę ulicą? Nie teraz. WilI i może pewnego dnia? Nie wiem, może. Jeśli tego chcę, zrobię to. Staje się to poziomem komfortu z samym sobą, gdzie czujesz, że możesz robić, co chcesz. Możesz odkrywać, co chcesz, bo wiesz, kim jesteś, znasz siebie. Wiesz, co lubisz. Będąc tam, gdzie teraz jestem, nikt nie mógł mi powiedzieć, co mam zrobić, aby dostać się tam, gdzie jestem, musiałem tego doświadczyć i poczuć to sam. Myślę, że to tutaj reprezentacja wchodzi w grę. Widzisz ludzi, z którymi się identyfikujesz i widzisz siebie, ułatwia to odkrywanie siebie.”

Ta osoba, twój przyjaciel, jest jak każdy inny. Pamiętaj o tym. Jesteśmy w punkcie w naszym świecie, gdzie ludzie boją się nadepnąć sobie na palcach i zadać ważne pytania, ale czasami, jeśli chcesz coś wiedzieć, wszystko, co musisz zrobić, to mówić i edukować się.

“Bądź reprezentacją tego, co chcesz, aby ludzie nas poznali” – dodaje Phillips. “Jeśli ktoś chce zapytać mnie o coś, co nie jest niewłaściwe, ponieważ nie rozumie, chcę pomóc, zamieniam się w słuch. To trudne, bo ludzie boją się pytać. Jest różnica między byciem kutasem a szczerym pytaniem.”

3. Niech powiedzą innym, kiedy będą gotowi.

Na koniec, ale na pewno nie mniej ważny, jest pomysł poszanowania prywatności twojego przyjaciela z tym, co ujawnili. Jeśli nie powiedzą, że nie przeszkadza im dzielenie się wiadomościami, ponieważ może to złagodzić presję, że muszą ponownie opowiedzieć swoją historię coming outu, zachowaj to dla siebie. Ujawnienie tego intymnego szczegółu bez ich wiedzy lub zgody będzie miało emocjonalne reperkusje, których nie możesz cofnąć. Phillips dostał ultimatum od kogoś, z kim spotykał się w szkole, będąc jeszcze w szafie: jeśli chcieli być razem, musiał powiedzieć ludziom, że jest gejem.

“W tym czasie jestem na tym świecie, gdzie to jedyny facet, który kiedykolwiek mnie zrozumie, i nie chciałem tego stracić. Musiałem zacząć wychodzić ” – mówi. “Zanim to zrobiłem, wziął na siebie, aby powiedzieć swoim przyjaciołom, a potem stał się tematem małego południowego miasta. Nawet moja dziewczyna, z którą chodziłem na studiach, dowiedziała się, zanim zdążyłem jej powiedzieć.”

Wyjaśnia, że po zerowej komunikacji przez około dwa i pół roku był zaskoczony, gdy DM od niej trafił do jego pudełka po tym, jak opublikował coś na Instagramie w czasie NYC Pride.

“Wiedziałem, jak musiała się czuć”, mówi. “Pewnie myślała, że to jej wina. Pewnie myślała, że nasz związek nie był prawdziwy, albo był kłamstwem. Powiedziałem jej, że to prawda. Mogę tylko mieć nadzieję, że ktokolwiek mi powie, czy nie, zrozumie, wzrośnie i zrozumie mnie. Zajęło jej to dwa lata, ale zrobiła to i nie chodziło o nią. Chodziło o mnie. Nawet moi przyjaciele ze studiów, którzy przestali ze mną rozmawiać, będą mili dla następnego geja, którego spotkają? Mam nadzieję, że dzięki temu doświadczeniu. Tylko na to mogę liczyć.”

Możesz Też Kopać:

  • Zrozumienie męskości i queer
  • “Family Guy” próbuje wycofać Gejowskie dowcipy
  • Nie pozwól, aby homofobiczny Partner Umniejszał Cię za to, że jesteś Biseksualny
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts