Maskowanie-co oznacza termin randkowy i jak uniknąć padnięcia ofiarą

Mężczyzna noszący płaszcz

Maskowanie-co oznacza termin randkowy i jak uniknąć padnięcia ofiarą

Wszystko, co musisz wiedzieć o maskowaniu

Co jakiś czas, randki nieco się zmieniają, a nowa rzecz (zazwyczaj związana z działaniem w kontekście randkowym) przybiera formę. Prawdopodobnie słyszałeś już o kilku z nich: catfishing, zrzuty indyków, pułapki na pragnienie, ghosting i chleb, aby wymienić tylko kilka.

Nazywamy to “trendami randkowymi” i chociaż pojawiają się pozornie losowo, często są napędzane do istnienia przez określone sytuacje.

Powiązane: “Benching” i 63 inne terminy slangu randki powinieneś wiedzieć

“Sytuacjoniści”, na przykład, istnieją, ponieważ potrzebowaliśmy określenia dla nowych związków, które były tak niejasne i bezforemne, że ledwo zasługiwały na klasyfikację z rzeczywistymi związkami. Wzrost swipe oparte randki i hookup Kultury pozwolił ci stać się bardziej powszechne, dając singlom łatwiejszy dostęp do przypadkowego seksu, bez konieczności wkładania wiele pracy w zaloty i romansowania, aby uzyskać określone.

Teraz w internecie krąży Nowa Moda – nazywa się” maskowanie ” i to, podobnie jak wiele innych terminów randkowych, które pojawiły się w ostatnich latach, jest wynikiem rosnącego przecięcia naszego życia miłosnego z technologią cyfrową, której używamy na co dzień.

1. Co To Jest Maskowanie?

Termin został ukuty przez pisarkę Mashable Rachel Thompson po szczególnie nieprzyjemnym doświadczeniu randkowym, które miała. Opisała to tak: spotykasz kogoś online, wymieniasz wiadomości i ciesz się nim na tyle, aby umówić się na randkę. Jednak, gdy nadejdzie czas na datę, nie tylko osoba nie pojawi się, ale zdajesz sobie sprawę, że usunęła swoją obecność online z Ciebie — unmatching w aplikacji randkowej, blokowanie numeru telefonu, usuwanie cię w mediach społecznościowych itp.

Nie tylko zostałeś wystawiony, ale nie możesz się z nimi skontaktować. Zasadniczo nie masz możliwości, aby dać upust swojej frustracji lub zapytać ich, co się stało. To koniec bez prawdziwego zapisu, że cokolwiek się stało.

2. Dlaczego Ludzie Się Maskują?

Internet łączy ludzi, ale jednym z efektów ubocznych bycia w stanie rozmawiać z nieznajomymi tak łatwo jest to, że trudno jest postrzegać ich jako prawdziwych ludzi. Szczególnie w aplikacjach randkowych, z ich mobilnym stylem przypominającym grę, przesuwanie przez setki lub tysiące ludzi może sprawić,że każda osoba zacznie czuć się, cóż, mniej jak osoba.

Złe traktowanie kogoś, czy to ducha, nawiedzanie, leżenie na ławce, czy roaching, jest po części wyrzutem tej rzeczywistości. Nie musisz pracować, aby traktować osobę a prawo, ponieważ zawsze jest osoba B czeka tylko Przesuń palcem dalej. Ale maskowanie to coś więcej niż tylko nie traktowanie kogoś z szacunkiem — to prewencyjny ghosting, znikający bez śladu, zanim coś stanie się naprawdę nie tak. Pytanie brzmi: co skłoniłoby kogoś do zakończenia rzeczy, zanim w ogóle się zacznie?

Prawda jest taka, randki online mogą być bardzo przerażające. Poza prawdziwym niebezpieczeństwem spotkania z nieznajomym, którego spotkałeś w Internecie, nawet interakcje z nie-mordercami mogą być stresujące i przytłaczające, gdy zasadniczo sprowadzają się do gry “czy jestem pożądany, czy nie?”

Dla niektórych osób, to może być bardziej kuszące, aby korzystać z aplikacji randkowych, aby przesuwać i flirt niż faktycznie iść na randki; inni mogą dostać zimne stopy w ostatniej chwili. Niektórzy mogą po prostu znaleźć dziwną miarę władzy w przekonaniu kogoś do pójścia na randkę z nimi, nawet jeśli nie mają zamiaru się pojawić.

3. Dlaczego nie powinieneś maskować ludzi

Pod koniec dnia maskowanie jest o strachu-strachu przed byciem bezbronnym, angażowaniu się w proces randkowania w uczciwy i otwarty sposób.

To jedna rzecz, aby mieć w ostatniej chwili myśli o dacie ustawić,.ale angażowanie się w maskowanie (prowadząc kogoś, kto wierzy, że jesteś zainteresowany nimi do momentu ustalenia daty, wiedząc, że będą o tym myśleć, podekscytowany przygotowuje się do spotkania (i tak dalej) to zupełnie inna rzecz.

Jeśli robisz to bez względu na uczucia drugiej osoby, ponieważ jest to łatwiejsze niż przyznanie się, że nie masz na to ochoty i zaakceptowanie, że druga osoba będzie rozczarowana, jesteś tchórzem. Napisanie tekstu do anulowania nie zajmuje dużo czasu. Może to prowadzić do nieprzyjemnej interakcji, ale jest milion razy odważniejsze niż blokowanie osoby i znikanie z jej życia całkowicie.

Zrób przyzwoitą rzecz i bądź szczery — albo być jasne, że nie jesteś zainteresowany pójściem na randkę na początku, lub niech osoba wie, że zmieniłeś zdanie bez znikania w puff cyfrowego dymu.

4. Co Powinieneś Zrobić, Jeśli Zostaniesz Zamaskowany?

Jeśli jesteś na końcu maskowania, możesz być bardzo rozgrzany. To nie jest przyjemna sztuczka, aby cię wyciągnąć, a twoim pierwszym instynktem może być próba wyśledzenia swojego cloakera w jakiś sposób, aby dać im kawałek twojego umysłu.

Niestety, to chyba zły pomysł. Na początek, możliwe, że osoba się ciebie przestraszyła, a cybernetyczne prześladowanie kogoś nie jest dobrym sposobem na przekonanie kogoś, że jesteś całkowicie zdrowy na umyśle i nie jesteś agresywny.

Powiązane: Rzeczy, Które Robią Faceci, Które Kobiety Uważają Za Naprawdę Przerażające

Po drugie, jeśli zamaskowali Cię tylko dlatego, że są trochę tchórzliwi, jeśli chodzi o randki, to zdecydowanie jest do bani, ale nie oznacza to, że próba dokładnego nawet niewielkiej miary tekstowej zemsty poprawi sytuację.

Jeśli okaże się, że convo meczu aplikacji zniknął, gdy nie pojawiają się na randkę, być większym człowiekiem: wziąć go na podbródku i spróbować przejść. Zawsze będzie więcej meczów, jeśli będziesz przesuwać dalej, a w końcu znajdziesz kogoś, z kim klikniesz.

Jeśli ktoś nie może zebrać wystarczająco emocjonalnej szczerości i dojrzałości, aby wysłać Ci ” naprawdę przepraszam, aby anulować w ostatniej chwili: (“tekst, to na pewno uniknąć randki z kimś, kto prawdopodobnie nie byłby bardzo przyjemną osobą, aby mieć uczucia do.

W niektórych przypadkach unikasz kuli. W tym, kula oszczędziła ci kłopotów, unikając Cię pierwszy. 

Możesz Też Kopać:

  • Czerwone flagi w związku, ujawnione
  • Jak stwierdzić, czy ktoś cię okłamuje
  • Najlepsze Darmowe Serwisy Randkowe Online
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts