Rozmowy O Pieniądzach: Filadelfijska Para Zarabiająca 90 Tys. Dolarów Rocznie

Rozmowy O Pieniądzach: Filadelfijska Para Zarabiająca 90 Tys. Dolarów Rocznie

Jak to jest, gdy twoja żona zarabia trzy razy więcej? Dowiedzieliśmy Się

Każdy chce pieniędzy, ale omawianie ich w ramach parametrów związku może być onieśmielające. Gdy traktowane nieprawidłowo, Finanse mogą zniszczyć Romantyczne partnerstwo – ale gdy odbywa się w tandemie, prawo rozmowy pieniądze mogą przejść długą drogę. To wygląda inaczej dla różnych ludzi. Witamy w Rozmowy O Pieniądzach, Cykl AskMen o relacji między naszymi pieniędzmi a naszymi związkami. Porozmawiajmy o centach, kochanie. 

AskMen rozmawiał z parami, gdzie partner mężczyzna przynosi do domu boczek (i wysiada na nim) i innych, gdzie partnerka jest jedynym żywicielem, ku szokowi niektórych.

Jednak dla Lindsay i Dave ‘ a finanse są bardziej płynne. Para przeprowadziła się niedawno do Filadelfii z Michigan dziewięć miesięcy temu, aby zaoferować Lindsay pracę, która stała się jej głównym żywicielem rodziny. Nie zawsze tak było, a małżeństwo dzieli finanse z kochającym zrozumieniem, że życie może się zmienić, a to, co się dzieje, przychodzi.

Para żyje cenionym życiem za 90 000 dolarów rocznie w Filadelfii. Zapracowane małżeństwo zdecydowało się nie mieć dzieci, co nie tylko oszczędza pieniądze, ale pozwala im spędzać razem jak najwięcej czasu. Wiedzą, jak rozkoszować się piękniejszymi rzeczami w życiu: takimi jak David Bowie i masaże.

Jak się poznaliście?

Na basenie w 2004 roku. Byłem ratownikiem i recepcjonistą, a on był moim szefem. UPS!

Jak długo jesteście razem?

Czy to obejmuje cały czas, kiedy zerwaliśmy i wróciliśmy do siebie? Zaczęliśmy spotykać się przypadkowo w 2005 roku, a następnie zdecydowaliśmy się na duży lub wrócić do domu w 2007 roku. I od tamtej pory nie zerwaliśmy. Jesteśmy małżeństwem od ośmiu lat.

Czy finanse są oddzielone, czy dzielone?

Trzymaliśmy je osobno aż do miesiąca temu. Od kiedy byliśmy małżeństwem, nasz indywidualny miesięczny dochód był taki sam, więc nie czuliśmy potrzeby łączenia kont. Teraz, gdy mamy nierównowagę, połączyliśmy nasze finanse w jedno konto. Poprawiło to komunikację finansową i jesteśmy trochę bardziej świadomi tego, jak wydajemy, ponieważ wszystko, co wydajemy, jest tam, gdzie inni mogą zobaczyć.

Jakie są Twoje ulubione sposoby na wydawanie pieniędzy, gdy chcesz zaszaleć?

Nigdy nie wiedzieliśmy, jak to jest. Duże bilety są zapisywane na urodziny i święta, a my nie byliśmy w stanie pozwolić sobie na wiele wakacji z powodu rachunków, które ciągle przeszkadzały. Teraz, gdy jestem dobrze wynagradzany w mojej pracy, cieszymy się, że wydajemy pieniądze na doświadczenia. Niedawno cieszyliśmy się długi weekend z dala i uaktualnione do nowego mieszkania, które jesteśmy zakochani.

Czy w pieniądzach jest jakiś element erotyczny?

Nie erotyczne, ale bardziej pocieszające uczucie. Odkąd podjąłem tę pracę, w końcu czuję się bezpiecznie finansowo i jest miło. Wychodzę z długów studenckich i rachunków medycznych z poprzednich operacji i wizyt na ostrym dyżurze. Czuję się bardzo szczęśliwy, ale to również bardzo surrealistyczne móc płacić za wizyty lekarskie i Prezenty urodzinowe bez opierania się na karcie kredytowej.

Lindsay, jesteś głównym żywicielem rodziny. Jakie dyskusje do tego prowadzą? Czy ktoś kiedykolwiek działał zszokowany lub zaskoczony, gdy dowiedział się, że przynosisz pieniądze?

Praca była dla mnie zaskoczeniem. Firma zleciła pracę w mediach społecznościowych za pośrednictwem firmy marketingowej, w której byłem, a ja zostałem ich menedżerem konta. To było Zdecydowanie Moje ulubione Konto i pracowaliśmy tak dobrze razem, że właściciele firmy zaoferowali mi pracę na pełny etat w Filadelfii. Było dużo dyskusji między moim mężem I ja, zanim formalna oferta została wysłana w moją stronę. Oboje zgodziliśmy się, że to oferta, której nie mogłem przegapić. Duży ruch międzypaństwowy był onieśmielający, ale firma rozwijała się w szybkim tempie, oferowali mi imponujący tytuł i w wieku 32 lat w końcu poczułem, że ktoś naprawdę dostrzegł moją wartość zawodową i był gotów mi ją zrekompensować.

Nie spotkałem jeszcze nikogo, kto byłby zaskoczony naszą dynamiką finansową. Mój mąż I ja pracowaliśmy bardzo ciężko przez całą naszą karierę, więc ludzie, którzy dobrze nas znają, mogli zobaczyć, jak zmieniamy się pod względem wsparcia finansowego.

Czy sposób, w jaki zostałeś wychowany, wpływa na to, jak wydajesz pieniądze?

Oczywiście. Mam swoją oszczędną stronę po ojcu. Zawsze dawałem tacie nauczkę za kupowanie “gównianych płatków za 2 dolary”, kiedy byłem dzieckiem. Teraz, kiedy jestem Dorosła, tracę rozum za każdym razem, gdy sklep spożywczy próbuje mi sprzedać kwadraty kwakrów owsianych za 5 dolarów. Jak oni śmie?

Jak sobie radzisz z takimi rzeczami jak urodziny i rocznice?

Oh, I miłość urodziny. Uwielbiam świętować swoje i dawać prezenty urodzinowe innym. Mamy limit wydatków i zazwyczaj dobrze trzymamy się tego limitu. Zawsze był świetnym dawcą prezentów i wkładał wiele myśli w to, co mi daje.

Dave: rocznice są dla nas zwykle mało ważne. Lubimy zjeść miłą kolację i nie szalejemy z prezentami.

Rozmawialiście o posiadaniu dzieci i czy finanse wchodzą w tę rozmowę?

Dave: zdecydowaliśmy się nie mieć dzieci. Bardzo lubimy nasz wolny czas i oboje jesteśmy pracowitymi pracownikami i mamy różne harmonogramy, więc chcemy cieszyć się małym czasem, który musimy spędzić razem.

Co to jest coś fajnego jeden kupił drugi niedawno w prezencie?

Dave obsypał mnie towarem Davida Bowiego na moje urodziny i zabrał mnie do Blondie na naszą rocznicę. Wie, co mnie cieszy.

Dave: Lindsay wiedziaĺ ‘a, Ĺźe miaĹ’ em wiele problemĂłw z kręgosłupem, gdy przez dĹ ‘ugi czas staĹ’ em w pracy, a potem musiaĹ ’em siÄ ™ wprowadziÄ ‡ do nowego mieszkania, wiÄ ™ c kupiĺ’ a mi masaĺź na grouponie. To była miła niespodzianka zobaczyć wyskakujące okienko w moim mailu.

Czy możesz podzielić swoje wydatki/jak podzielić następujące:

  • Wynajem: $1,900 / miesiąc
  • Miesięczne wydatki na samochód: 450 dolarów łącznie za dwa samochody
  • Spłata długu: $275 / miesiąc dla kredytów studenckich i $50 / miesiąc na rachunek pogotowia od lata 2016
  • Wydatki na żywność: $120 – $150 tygodniowo, co obejmuje zakupy i posiłki.
  • Wydatki na odzież: $20 – $40 miesięcznie
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts