Wiele Związków Może Oznaczać Więcej Satysfakcji Seksualnej-Mówi Nauka

Wiele Związków Może Oznaczać Więcej Satysfakcji Seksualnej-Mówi Nauka

Wyjątkowe korzyści płynące z bycia w związku Poli

Zainteresowany wieloma partnerami? Okazuje się, że istnieją pewne wyjątkowe korzyści.

Podczas gdy ci, którzy są poliamoryczni i wolą mieć wiele związków w tym samym czasie, są często postrzegani jako mający najlepszy ze wszystkich światów, według nowego badania na Wydziale Zdrowia Uniwersytetu York, ma to więcej niż jeden atut.

Powiązane: Najlepsze aplikacje randkowe dla związków

Amy Muise, współautorka i adiunkt w Katedrze Psychologii, i Rhonda Balzarini, główna autorka i doktor habilitowana, badali ludzi w związkach poliamorych (tych w związkach nie-monogamicznych) i monogamicznych pod kątem poziomów wychowania i erotyzmu. Co zaskakujące, badania wykazały, że osoby z wieloma partnerami doświadczyły więcej erotyzmu i wychowania niż osoby praktykujące monogamię. Nie tylko to, poliamorus faktycznie zgłaszane wyższy poziom satysfakcji seksualnej i większe poczucie bliskości z partnerami, mimo że więcej niż jeden.

“Istnieje rosnące zainteresowanie konsensualnymi, nie-monogamicznymi związkami – zarówno w opinii publicznej, jak iw zakresie badań” – powiedział Muise. “Wyniki badań sugerują, że ludzie mogą uzyskać różne potrzeby zaspokajane w różnych związkach i że konsensualny, nie-monogamiczny związek może być jednym ze sposobów, w jaki ludzie dywersyfikują swoje potrzeby.”

Chociaż może się to wydawać dowodem potrzebnym do realizacji wielu relacji, nie jest to takie proste. Według badań erotyzm i wychowanie nie były jednakowo wzmacniane w tych samych relacjach. Osoba w pierwotnym związku może doświadczać mniej erotyzmu i więcej wychowania w porównaniu do wtórnego, drugorzędny związek może doświadczać więcej erotyzmu i mniej wychowania. Może się to wydawać niezrównoważone, ale zasadniczo daje szansę na wyższy poziom ogólnej bliskości i satysfakcji seksualnej, po prostu rozproszonej między związkami.

Czy naprawdę potrzebujesz więcej niż jednego związku, aby wszystkie twoje potrzeby zostały spełnione? Według Balazaniego ” z wcześniejszych badań wiemy ,że z czasem erotyzm słabnie, a wychowanie wzrasta. Wiemy też, że erotyzm i wychowanie pełnią fundamentalne role w relacjach-powiedziała. “Wyniki sugerują, że chociaż wiele relacji może pomóc jednostkom zaspokoić potrzeby erotyczne i pielęgnacyjne, doświadczenia z jednym partnerem nie zawsze wzmacniają współbieżny związek.”

Możesz Też Kopać:

  • Jak rozmawiać z dziewczynami na Tinderze
  • Co naprawdę chce, żebyś napisał
  • Błędy W Pisaniu SMS-Ów
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Zrozumienie Trendu Randki Piegi

Zrozumienie Trendu Randki Piegi Poznaj piegi, najnowszy rozczarowujący Trend randkowy Redakcja AskMen 28 lipca 2018 Podziel się RedTube…
Mężczyzna niosący kobietę w kuchni
Read More

Obalanie mitu Czadu

Obalanie mitu Czadu Co Incelowie Mylą Się Z Chadami (I Dlaczego To Ma Znaczenie) Ian Stobber 5 sierpnia…