Czy Dieta Ketogeniczna Działa Dla Ciebie?

Czy Dieta Ketogeniczna Działa Dla Ciebie?

Zamień Swoje Ciało W Maszynę Do Spalania Tłuszczu Dzięki Tej Diecie

Jest coś w słowie “dieta”, które wywołuje odpowiedź “Nie, dziękuję, odpuszczę”. Zazwyczaj mówi mi, że jest coś, co muszę przestać jeść lub jakieś inne ograniczenie, które spowoduje dodatkowy stres w ciągu dnia.

Ale co, jeśli ta “dieta” oznaczała porzucenie ostatnich kilku kilogramów, które doprowadziły w końcu do zobaczenia brzucha? To jest przynęta za popularną dietą ketogeniczną-zdolność do szybkiej utraty tłuszczu. Zasadniczo “dieta ketonowa” to program o niskiej zawartości węglowodanów i wysokiej zawartości tłuszczu. Sposób, w jaki to działa, polega na tym, że Twoja dieta prawie żadnych węglowodanów indukuje ketozę, która jest procesem metabolicznym, w którym organizm nie ma wystarczającej ilości glukozy (z węglowodanów) do produkcji energii, więc ciało zamiast tego zamienia się w spalanie tłuszczu.

Zazwyczaj dieta ketogeniczna ma wielkie korzyści zdrowotne dla pacjentów z cukrzycą lub epilepsją. Ale również okazał się szybki sposób na atak tkanki tłuszczowej, pozostawiając szczuplejsze i zdrowsze.

Pam Nisevich Bede, MS, RD, CSSD, dietetyk sportowy dla Abbott ‘ s Eas Sports Nutrition, powiedział, że kiedy pracuje ze sportowcami na diecie ketogenicznej, przepisuje stosunek 75 procent tłuszczu, 20% białka i 5% węglowodanów. Ale ketoza nie jest tylko dla sportowców.

“Bardzo podoba mi się dla przeciętnego człowieka, który naprawdę chce opanować swoją dietę lub po prostu chce schudnąć” “Uważam, że przeciętny człowiek jest miłośnikiem siłowni, siedzącym trybem życia lub po prostu chce dobrze wyglądać w swoich dżinsach.”

Temat: 11 zmagań tylko ludzie na dietach niskowęglowodanowych rozumieją

Ostrzegła, że dieta ketogeniczna nie jest do końca łatwa do naśladowania dla tych z nas, którzy codziennie rano walą bajgle ze śniadaniem lub uwielbiają kanapki. Ale z większym naciskiem na produkty wysokotłuszczowe, takie jak awokado, bekon, orzechy i stek z rib-eye, nie jest to niemożliwe. To wymaga planowania.  – Dużo jajek-dodała. “Jeśli zamierzasz iść na keto i chcesz zjeść śniadanie, jajka będą twoim najlepszym przyjacielem.”

Dieta ketogeniczna ma elementy diety Atkinsa i diety Paleo i można ją osiągnąć poprzez unikanie ziaren, owoców, produktów mlecznych i warzyw wypełnionych skrobią, takich jak squash. Zielone warzywa, masło, oliwa z oliwek, mięso, kurczak i ryby są akceptowalne dla twojego talerza.

Korzyści wykraczają poza sportowców choć. Oprócz kopania ostatnich kilku kilogramów wokół jelit, udowodniono, że dieta ketogeniczna pozostawia cię mniej głodnym, co pomaga uniknąć przejadania się. Udowodniono również, że poprawia poziom cholesterolu HDL i zmniejsza ryzyko chorób serca.

Dieta ketonowa, ze względu na brak cukru i zwiększenie spożycia tłuszczu, pomaga również zapobiegać zapaleniu mięśni, co pomaga w przyroście mięśni.

Temat: oto, co się stało, gdy wypróbowałem całą dietę 30

Są jednak pewne wady. Ludzie cierpią na tak zwaną “grypę ketonową”, która jest wynikiem zmęczenia i odwodnienia. Twoje ciało jest przyzwyczajone do spalania glukozy z węglowodanów, bardziej wysokooktanowego źródła energii. Tłuszcz jest bardziej nieefektywnym źródłem energii.  Odwodnienie jest ponieważ węglowodany przyciągają wodę do organizmu. Bede mówi, że możesz sobie z tym poradzić, uzupełniając elektrolity (ale nie za pomocą napoju sportowego, takiego jak Gatorade lub Powerade, które również mają cukier). Owoce o wysokiej zawartości potasu, takie jak banany, rodzynki i awokado, mogą pomóc, a także dodać sól do jedzenia. Możesz również spróbować bulionu wołowego lub bulionu, aby zapewnić poziom sodu i magnezu na równi.

Bede sugeruje również, że masz już plan na miejscu, zanim przejdziesz na tę nową dietę. “Nie możesz po prostu obudzić się i powiedzieć:” OK, dziś jest dzień, w którym zaczynam keto”, powiedziała. To solidny sposób na porażkę. Musisz zaplanować z wyprzedzeniem żywność, której musisz unikać. Dodatkowo, jeśli intensywnie trenujesz, może to mieć wpływ na Twoje wyniki. Bede sugeruje wypróbowanie tej diety podczas “poza sezonem” lub okresu, gdy eksperymentujesz ze swoim treningiem.

Inną korzyścią bede podkreśloną dietą ketonową jest zdolność organizmu do trenowania dostępu do tłuszczu w celu uzyskania energii. Więc jeśli spróbujesz keto, a następnie wrócisz do bardziej tradycyjnej diety z większą ilością węglowodanów, twoje ciało nadal będzie uwarunkowane dostępem do tłuszczu w celu uzyskania energii.

Badania jeszcze nie dowiodły długoterminowych korzyści z diety ketonowej, ale podobnie jak próbowanie każdego planu diety, najlepiej jest dowiedzieć się, co działa najlepiej dla ciebie.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

20-Minutowy Trening Z Oporem

20-Minutowy Trening Z Oporem Trenuj Całe Ciało Na Raz Dzięki Temu 20-Minutowemu Treningowi Christopher Hunt 22 października 2017…