Czy Możesz Umawiać Się Z Kimś Po Tym, Jak Najpierw Się Zaprzyjaźnisz?

Czy Możesz Umawiać Się Z Kimś Po Tym, Jak Najpierw Się Zaprzyjaźnisz?

Więc zakochujesz się w swoim przyjacielu-oto, co robić dalej

Randkowy Kujon to mroczna postać, której miejsce pobytu i szczegóły pozostają nieznane. Wiemy, że jest naprawdę dobry w randkowaniu. Był na więcej randek, niż można potrząsnąć długą kartę baru, a on jest tutaj, aby pomóc przeciętnemu facetowi krok jego gra Randkowa się wycięcie-lub kilka.

Pytanie

Hi Dating Nerd,

Jestem zakochana w jednym z moich najlepszych przyjaciół. I myślę, że to możliwe, że ona czuje to samo do mnie. Początkowo sprawy nie wydawały się Romantyczne, ale energia między nami zmieniała się z czasem. I zastanawiam się: czy uważasz, że to dobry pomysł, aby ścigać przyjaciela? Myślisz, że to może prowadzić do dobrego związku?

– Miłosny Alex

Odpowiedź

Cześć Alex.,

Więc mam podejrzenia co do tego listu. Zgaduję ,że chcesz, żebym powiedział ” tak.”Że absolutnie powinieneś rzucić się na tę dziewczynę, że długość twojej przyjaźni nie jest przeszkodą, że pragnienie w Twoim szlachetnym, męskim sercu podbije wszystko. Jeśli tego chcesz, oszczędzę Ci trochę czasu.

To nie jest moje zdanie. Nie wydaje mi się, żeby to było rozsądne ścigać swojego przyjaciela romantycznie. W rzeczywistości, myślę, że ryzykujesz dużo, a szanse na nagrodę nie są do końca Gwiezdne. Moja rekomendacja, chyba że jesteś gorliwie, niezachwianie przyciąga do tego przyjaciela, jest to, że zapisać się na kilka portali randkowych online, kupić kilka nowych strojów, i grać w polu na trochę. Jest tam wielu fajnych ludzi.

Nie oznacza to, że przyjaciele nie mogą stać się kochankami. Zdarza się. A czasami przyjaźń może stanowić doskonałą podstawę do naprawdę głębokiego przywiązania. Ale to zdecydowanie wyjątek, a nie reguła. Mogę ci powiedzieć, dlaczego tak jest, żebyś miał większą szansę dowiedzieć się, czy Twoja sytuacja może stać się jedną z tych uroczych odstających, gdzie skończysz szczęśliwie w dwóch wuv.

Zacznijmy od cofnięcia się. Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, żelaznym prawem męskiej / żeńskiej przyjaźni, zakładając, że obie zaangażowane strony są zainteresowane płcią przeciwną, jest to, że takie przyjaźnie tworzą się, ponieważ istnieje wiele wzajemnego podziwu, ale brak seksualnego pociągania do jej napędzania. Typowy scenariusz wygląda tak: flirtujesz ze słodką dziewczyną na imprezie, a rozmowa jest zabawna, a może nawet głęboka, ale po tym, jak spędzasz więcej czasu, w sytuacji, w której nie ma alkoholu, okazuje się, że absolutnie nie ma chemii seksualnej. W 90% przypadków tak to działa.

Podobne: zaskakujące korzyści ze strefy przyjaciół, ujawnione

I, niestety, poziomy przyciągania są zwykle stałe. Co oznacza, że jeśli ktoś nie chciał się z Tobą całować w jakiejś poprzedniej epoce twojego życia, są szanse, że nie chce cię teraz obrzucać. Prawdopodobnie okaże się to prawdą, jeśli zastanowisz się nad własnym osobistym doświadczeniem. Wejdź na Facebooka i poszukaj kogoś, kto wyraził zainteresowanie tobą, powiedzmy, cztery lata temu. Teraz bardziej się nią interesujesz? Może marginalnie-może ma teraz lepsze wyczucie mody; może bardziej imponującą karierę. Ale twoje podstawowe nastawienie prawdopodobnie nie zmieniło się radykalnie, prawda?

Oczywiście są tu rzadkie wyjątki. Czasami ludzie mogą wspiąć się na kilka szczebli po drabinie atrakcyjności. Może zrobisz Chrisa Pratta i radykalnie zmienisz swoją sylwetkę. Albo robisz Marka Zuckerberga i zmieniasz się z przypadkowego nerda w potężnego bogacza. Ale przez większość czasu, dorośli ludzie są mniej więcej tak atrakcyjni, jak kiedykolwiek będą. Osobowość, która jest tak ogromnym czynnikiem przyciągania, nie zmienia się drastycznie. Nieśmiali ludzie pozostają nieśmiali. Wychodzący ludzie pozostają otwarci. Torturowani artyści, żądni władzy maniacy, sportowcy – nie stają się drastycznie różnymi ludźmi.

Ale może nadal czytasz, bo jesteś jednym z tych wyjątków, i zauważyłeś, że spojrzenie twojego długoletniego przyjaciela utrzymuje się na Tobie w sposób, którego nie było kiedyś, a twoje uściski są nagle bardziej przedłużone i ciaśniejsze niż kiedyś, i nagle oboje robicie wiele wymówek, aby spędzić czas sam na sam. Świetnie! Bardzo się cieszę. Ale nadal możesz stanąć w obliczu bitwy pod górę. Dlaczego? Zaproszenie przyjaciółki na randkę w odpowiedni sposób jest naprawdę trudne.

Porównaj sytuację, w której się znajdujesz, z bardziej przyziemnym romantycznym scenariuszem-na przykład pierwszą randką. Ludzie uważają pierwsze randki za przerażające, ale tak naprawdę nie są takie trudne, ponieważ wokół nich jest wiele domyślnych RAM społecznych. Wszyscy wiedzą, co się stanie. Sprawdzacie się nawzajem, sprawdzacie, czy jest jakaś iskra, i, co najważniejsze, wiecie, że prawdopodobnie pocałujecie się na końcu, jeśli wszystko pójdzie dobrze. Więc, kiedy pod koniec nocy sięgniesz po jej twarz, w najgorszym wypadku, staniesz przed policzkiem.

Nie tak jest z Tobą. Nie możesz po prostu przypadkowo zdecydować się na Całowanie ze swoim przyjacielem lub pocałunek w przypadkowym momencie, ponieważ nawet w momencie, w którym czujesz się w ciąży z dużą ilością romantycznego napięcia, to nie jest to, co jest w scenariuszu. Jeśli tak, a twój przyjaciel się tego nie spodziewa, i to jest niepożądane, może to nawet stanowić molestowanie seksualne. Nie dlatego, że taki jest Twój zamiar, ale dlatego, że mogłeś źle odczytać sygnały-wszyscy tam byliśmy-w takim przypadku po prostu inicjujesz niepożądany kontakt fizyczny. Niedobrze.

Oznacza to, że najlepsze, co możesz zrobić, to mieć okropnie niezręczną rozmowę. Okropne, wiem. Musisz usiąść swojej koleżance i powiedzieć: “Hej, wiem, że to trochę dziwne, i może znikąd, ale … z biegiem czasu, poczułem się bardziej pociągający do Ciebie w sposób, który nie jest ściśle platoniczny, i zastanawiałem się, czy czujesz się w ogóle podobny.”(Lub jak byś powiedział to samo.), W którym to momencie albo wyraża radosne zaskoczenie, albo ostrożną ciekawość, albo apologetyczny wstręt. I albo twoja przyjaźń zostanie przeniesiona na inny poziom, albo zostanie zabita, albo jakoś przetrwa niezręczność.

To jest to, o czym musisz pamiętać — że możesz zostać odrzucony. Jest całkiem prawdopodobne, że Twoje poetyckie postępy będą całkowicie niedoceniane. I jeśli tak jest, to jest absolutnie niezbędne, aby być dżentelmenem w tej sprawie. Nie marudź i nie narzekaj i nie próbuj zmienić jej zdania, apelując o Twoją sprawę. Pamiętaj: twoje intensywne uczucia do kogoś nie zmieniają faktu, że nie jest ci nic winien. Musisz uszanować, że to jest jej decyzja, i że stawiasz ją w dość intensywnej sytuacji, odrzucając wszystkie te wulkaniczne emocje, które nosisz.

Jeśli nadal zdecydujesz się na to, pomimo moich ostrzeżeń, naprawdę życzę ci szczęścia.

Przydałaby ci się pomoc w randkowaniu? Wyślij e-mail do Dating Nerd na [email protected].

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Mężczyzna niosący kobietę w kuchni
Read More

Obalanie mitu Czadu

Obalanie mitu Czadu Co Incelowie Mylą Się Z Chadami (I Dlaczego To Ma Znaczenie) Ian Stobber 5 sierpnia…