Czy Piękne Kobiety Uciekają Przed Czymś Więcej?

Czy Piękne Kobiety Uciekają Przed Czymś Więcej?

Czy Piękne Kobiety Naprawdę Ujdzie Im To Na Sucho? Dobrze Się Przyjrzeliśmy.

Życie wydaje się iść całkiem gładko dla pięknych kobiet. Są głównymi kandydatami do lukratywnych kontraktów modelek i głównych ról damskich, mężczyźni przewracają się, aby wyciągnąć dla nich krzesła i zapłacić za kolacje, a jeśli chodzi o randki, po prostu muszą wybrać jedną z dziesiątek zdesperowanych mężczyzn ustawionych przed ich drzwiami. Wieją przez życie w błogiej nieświadomości, jak wiele trudniejszych rzeczy są dla zwykłych mężczyzn i kobiet, a możliwości, dla których inni ludzie muszą szukać i zgiełku, po prostu wpadają w ich ręce.

Czekaj … naprawdę?

Idea, że piękne kobiety mają śmiesznie łatwe życie, i że nie są świadome zalet, jakie ich wygląd im oferuje, jest uporczywym tropem społecznym. Jednak dowody na to, że tak jest w rzeczywistości, są trochę cienkie i ignorują szerszy problem seksizmu i mizoginii, które sprawiają, że życie jest trudniejsze dla wszystkich kobiet. Oto dlaczego powinniśmy ponownie przemyśleć pomysł, że piękne kobiety uciekają z czymś więcej niż my:

Czym Jest “Przywilej Piękna”?

Żyjemy w chwili zaabsorbowania ideą przywileju społecznego. Trzy dekady po tym, jak Peggy McIntosh napisała swój kluczowy esej, “White Privilege: Unpacking the Invisible Knapsack”, pomysł” sprawdzania swojego przywileju ” przekształcił się w społeczną obsesję; rodzaj zbiorowego, mentalnego liczydła, którego używamy do określenia, którzy ludzie mają najłatwiejsze życie i dlaczego. Po pojawieniu się idei białego przywileju, męskiego przywileju i prostego przywileju, pionierzy szukali nowych granic i nie minęło dużo czasu, zanim każdy rodzaj korzyści społecznej, jaką może mieć osoba, został pomyślany przez pryzmat przywileju: cienki przywilej, neurotypiczny przywilej i, w końcu, “przywilej piękna” (i jego odwrotna forma dyskryminacji, “looksism”). A w niektórych subkulturach internetowych, zwłaszcza ruchu na rzecz praw mężczyzn i społeczności artystów pickupów, idea, że kobiety mają szczególnie silne korzyści społeczne z bycia pięknymi, zyskała popularność.

Rzeczywiście, różne grupy “męskich zainteresowań” zajmują się analizowaniem tego, jak piękne kobiety są w stanie płynąć przez życie, nie zdając sobie sprawy, jak stosunkowo trudne są sprawy dla nieatrakcyjnych, a nawet przeciętnych mężczyzn, a dochodzenie stało się obsesją w niektórych dziedzinach. Reddit jest UL dla tego rodzaju dyskusji-komentarz teoretyzujący, że “syndrom pretty girl” istnieje otrzymał ponad tysiąc punktów i nadal jest wymieniony ponad sześć lat później, a rozmowa o “jak to jest być gorącą dziewczyną” była gorąco dyskutowana w setkach komentarzy, głównie pozostawionych przez mężczyzn. Są nawet książki na ten temat: Weźmy na przykład uroczo zatytułowaną Mężczyźni to świnie i to dobrze, którego autor nie-ironicznie określa siebie jako ” Zaklinacza seksu “i stwierdza na swojej stronie internetowej, że” ogólnie rzecz biorąc, im piękniejsza jest kobieta, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie bezmyślną, pochłoniętą sobą głową.”Grupy te zwracają niewielką uwagę na korzyści społeczne uzyskiwane przez przystojnych mężczyzn lub wady, z którymi borykają się nieatrakcyjne kobiety. Ich fascynacja, a czasem irytacja, skierowana jest wyłącznie do pięknych kobiet.

Ale Życie Is Łatwiej, gdy jesteś piękna, prawda!?

Jest pewna prosta logika w tym, że piękni ludzie mają proste życie. Wszystkie inne rzeczy są równe, życie ma tendencję do bardziej płynne dla pięknych ludzi niż dla ich mniej atrakcyjnych odpowiedników. Anegdotycznie, większość z nas wie, że jest to prawda: wszyscy znamy kogoś tak wspaniałego, że zostawiają nas w oszałamiającym szaleństwie, aby ułatwić im życie; a badania wykazały również, że piękni ludzie są postrzegani jako bardziej przekonywujący, zdrowi i kompetentni; że piękni politycy otrzymują więcej głosów, a przystojni ludzie zarabiają więcej pieniędzy.

Ale” wszystkie inne rzeczy są równe ” jest ważną kwalifikacją, a doświadczenie bycia piękną kobietą jest bardzo różne od bycia przystojnym mężczyzną — i niekoniecznie łatwiejsze niż bycie przeciętnym lub nieatrakcyjnym mężczyzną. Płeć jest silnym wyznacznikiem władzy społecznej, a mężczyźni znajdują się na końcu tej dynamiki władzy z płcią, co oznacza, że jakiekolwiek piękno mocy przynosi osobie, jest hartowane, a nie wzmacniane, przez to, że ta osoba jest również kobietą.

Jeśli kontrolujesz inne zmienne, takie jak rasa i klasa, życie jest trudniejsze, na kilka wyraźnych sposobów, dla wszystkich kobiet niż dla wszystkich mężczyzn: kobiety otrzymują mniej pieniędzy za wykonywanie tego samego rodzaju pracy; spotykają się z napaściami seksualnymi i molestowaniem na poziomach wyższych niż mężczyźni (a zły Seks oznacza coś gorszego dla kobiet niż dla mężczyzn); doświadczają negatywnych stereotypów opartych na płci (np. żarty o “get in the kitchen” I mit o “trudnej kobiecie”); i biorą na siebie większość emocjonalnej pracy w związkach i w miejscu pracy.

To nie jest spacer po parku bycie kobietą, a bycie piękną nie chroni przed seksizmem i mizoginią. W pewnych sytuacjach, w rzeczywistości, może go wzmocnić.

Wady Bycia Piękną Kobietą

Jedną z sytuacji, w której bycie piękną kobietą nie zawsze jest łatwe, jest to, że po prostu idzie ulicą lub w inny sposób istnieje publicznie. Zjawisko molestowania Ulicznego zostało dobrze udokumentowane w ciągu ostatnich kilku lat i podczas gdy przeciętne kobiety również cierpią z powodu niechcianej uwagi seksualnej, piękne kobiety mogą spodziewać się lwiej części, ponieważ prezentując zgodnie z konwencjonalnymi standardami kobiecości, są postrzegane jako “zapraszające” uwagę seksualną wszystkich mężczyzn (wyjaśnijmy to teraz: nie są).

Piękne kobiety są często postrzegane jako próżne i nieinteligentne. mają swoje możliwości i profesjonalizm w miejscu pracy, bez względu na to, jak mądre i wykwalifikowane są. I, jak pokazała niedawna ekspozycja Harveya Weinsteina i późniejszego ruchu #MeToo, piękne kobiety nie są tak potężne, że nie mogą być wykorzystywane, napastowane seksualnie i uciszane przez mężczyzn, na poziomie powszechnym i systemowym — pozycja trudno godna pozazdroszczenia, a taka, którą mężczyźni, którzy wierzą, że gorące kobiety “mogą ujść na sucho”, powinni rozważyć. (Nic z tego nie sugeruje, że życie jest trudniejsze dla pięknych kobiet niż przeciętne lub nieatrakcyjne kobiety, nawiasem mówiąc; ogólnie rzecz biorąc, odwrotność jest prawdziwa.)

Ogólnie rzecz biorąc, obsesja na punkcie tego, kto ma trudniejsze życie niż kto, nie jest szczególnie owocnym ćwiczeniem, a to, jak bardzo możesz “uciec” w życiu, zależy od setek zmiennych, które nie zawsze są natychmiast widoczne, w tym od dzieciństwa, poziomu bogactwa, osobowości, zdrowia psychicznego i niezliczonych innych czynników.

Ale piękne kobiety Na pewno nie dostać łatwą jazdę, że wielu mężczyzn myśli, że robią, i brewing niechęć pięknych kobiet, które ignoruje trudności napotykane przez wszystkie kobiety nie jest produktywnym zajęciem. Nadszedł czas, abyśmy porzucili pomysł, że gorące kobiety mogą ujść na sucho wszystko: stało się to zmęczonym, zbyt uproszczonym tropem, który ignoruje pełny obraz i nie przynosi nikomu z nas żadnych przysług.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts