Czy Nici Kompresyjne Voodoo Są Bezpieczne?

Czy Nici Kompresyjne Voodoo Są Bezpieczne?

Ten Dziwny Produkt Fitness Może Być Sekretem Szybszej Regeneracji

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Jeśli kiedykolwiek widziałeś kogoś używającego nici voodoo, dowiesz się, że wygląda to równie dziwnie, jak brzmi. Narzędzie, które jest lateksową gumową opaską kompresyjną powszechnie stosowaną przez sportowców Crossfitów i kulturystów, ma na celu ograniczenie przepływu krwi. Tłumaczenie: Incredible Hulk syndrome, wybitny. Rzućmy okiem i zobaczmy, o co chodzi w tym szumie, czy nici voodoo są bezpieczne i jakie są najlepsze wskazówki dotyczące ograniczenia przepływu krwi.

Jak działa nici Voodoo?


Najpierw porozmawiajmy o tym, co dzieje się z twoimi mięśniami i układem sercowo-naczyniowym, gdy używasz nici voodoo. Twoje tętnice przenoszą natlenioną krew z serca do reszty ciała. Twoje żyły przenoszą odtlenioną krew (w większości przypadków) z twojego ciała z powrotem do serca. Kiedy ktoś używa nici voodoo, ogranicza żyły, a co za tym idzie, powrót krwi z powrotem do serca, co z kolei powoduje, że łączy się ona w działający mięsień.

“Zasadniczo działa jako opaska uciskowa dla zaangażowanego obszaru przez tymczasowy okres czasu”, mówi Katharine Harper, DPT, starszy fizjoterapeuta w zabiegach na zamówienie w Nowym Jorku.

Jak Używać Nici Voodoo?


Z typowymi opaskami opartymi luźno owijasz je wokół różnych części ciała, a następnie wykorzystujesz napięcie, które powstaje poprzez ruch, do wykonywania różnych ćwiczeń. Z drugiej strony pasma Voodoo są ciasno owinięte wokół określonego mięśnia lub stawu, bez całkowitego odcinania krążenia. Twoim celem jest upewnienie się, że opaska może nadal rozciągać około 50 procent swoich możliwości podczas owijania i unikać pewnych obszarów, w tym szyi, głowy, twarzy, klatki piersiowej, kręgosłupa i tułowia – w tym dolnej części pleców i brzucha.

“Natychmiastowy powrót przepływu krwi towarzyszy pęd hormonalnych leków rozszerzających naczynia, prostaglandyn i tlenku azotu”, mówi Harper. “Może to pomóc w regeneracji mięśni, nawodnieniu i zmniejszeniu opóźnionej bolesności mięśni po wysiłku fizycznym”, mówi Harper.

Dlaczego Warto Używać Nici Voodoo?


W jednym małym badaniu na Uniwersytecie Wisconsin naukowcy pracowali z 14 aktywnymi studentami w wieku studenckim, z których wszyscy używali kompresji bezpośrednio po ćwiczeniach podczas jednej z dwóch sesji. Uczniowie zgłaszali niższy poziom odczuwanego bólu, lub DOMS, gdy używali kompresji w porównaniu do studentów, którzy używali aktywnego powrotu do zdrowia.

Mimo to, Dan Giordano, DPT, CSCS i współzałożyciel zindywidualizowanych zabiegów, mówi, że jury nadal nie ma. “Jest jeszcze wiele rzeczy, które musimy dowiedzieć się o tym, jak ta technika wpływa na ogólną wydajność”, mówi. “Niezależnie od tego, musisz być ostrożny z tego rodzaju narzędziami.”

Słyszałeś człowieka: jeśli zamierzasz ich używać, używaj ich ostrożnie. Oto cztery bezpieczne wskazówki nicią dentystyczną, aby czerpać maksymalne zyski z nicią dentystyczną voodoo:

1. Uzyskaj pomoc: Jeśli zamierzasz nić dentystyczną, upewnij się, że uzyskasz pomoc od eksperta, zanim dasz się ponieść emocjom. Znajdź kogoś, kto pomoże ci po raz pierwszy, lub zleć to profesjonalistom, abyś mógł obserwować ich technikę. Kiedy zawinięte źle, możesz robić sobie więcej szkody niż pożytku.

2. Użyj go w małych stintach: Nigdy nie noś nici dentystycznej w określonym obszarze dłużej niż trzy minuty naraz, sugeruje Harper.

3. Wykonaj lekkie ćwiczenia później: Każdy prosty sposób na zwiększenie zysków jest ekscytujący,ale nie tylko nici dentystyczne i zapomnieć. Jeśli nie jesteś ostrożny, kwas mlekowy może szybko gromadzić się w mięśniach. “Coś prostego, jak łatwy spacer po bieżni lub jazda na rowerze, a następnie ćwiczenia o niskiej intensywności, rozluźnią zestresowane stawy i przywrócą i wzmocnią pełny zakres ruchu”, mówi Harper.

4. Mieć plan szybkiego wyjścia: “Wiesz, gdzie schowany jest Twój luźny koniec i zawsze upewnij się, że w pobliżu znajdują się Medyczne nożyczki do taśmowania, na wypadek gdyby zespół utknął”, sugeruje Giordano.


Polecamy


Rogue Voodoo Floss Bands

Sprzedawane w parach można kupić tę nić w opcji 7 stóp lub 28 stóp, którą można następnie przyciąć na żądaną długość, idealną do poprawy zakresu wybijania obolałych stawów . Bonus: są w paczce po dwa, co oznacza, że gdy twój przyjaciel próbuje ukraść twój, wciąż masz jednego.
Już od 24,00 zł w RogueFitness.com

Taśmy kompresyjne wod Floss

Są to dwie mocne strony w opakowaniu, jedna o grubości około pół cala na 2 cale szerokości, a druga o grubości około dwóch trzecich cala na dwa cale szerokości. Przy długości 7 stóp nie zabraknie Ci kompresji.
29,95 zł Amazon.com

KeepFit Gear Mobility Master wod Floss Band

Zwiększ zakres ruchu i Mobilności oraz rozbijaj blizny po urazach za pomocą najwyższej jakości lateksowych opasek na dowolne stawy. Zbudowany ze sportowców każdego typu, KeepFit rzuca również bezpłatną piłkę do masażu, aby dodać tortury, er, regenerację. 
21,99 zł Amazon.com


Powiązane Lektury

Jak Używać Wałka Piankowego
Klucze Do Powrotu Do Zdrowia Po Ciężkim Treningu
Najlepszy Sprzęt Treningowy Dla Mężczyzn


AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Korzystanie Zastraszanie Schudnąć

Korzystanie Zastraszanie Schudnąć Ten Facet Zrzucił 100 Funtów, Prosząc Współlokatora, Żeby Go Nękał (Naprawdę) Redakcja AskMen 30 czerwca…
Pomarańczowa aplikacja Fitness na smartfonie na pomarańczowym tle
Read More

Orangetheory Fitness Review

Orangetheory Fitness Review Czy warto spróbować OrangeTheory Fitness? James Fell 15 marca 2021 roku Podziel się RedTube Flip…