Czy po treningu należy wypić piwo? Ważymy plusy i minusy

Dwie szklanki piwa na drewnianym stole Na Zewnątrz.

Czy po treningu należy wypić piwo? Ważymy plusy i minusy

Piwo po treningu może być dla ciebie dobre-oto dlaczego

Nic nie wydaje się uderzać tak samo jak przyjemne, zimne piwo po ciężkim dniu pracy. Ale czy ten mroźny napój nie poczuje się jeszcze lepiej po gorącym, spoconym treningu lub długim i wyczerpującym biegu?

Tak, oczywiście-przynajmniej na początku. Dlaczego inaczej rozdają darmowe piwo po tylu zabawnych biegach i wyścigach? To satysfakcjonująca nagroda za twój wysiłek, na pewno. Ale prawdziwe pytanie brzmi:, powinien pijesz piwo po treningu?

Powiązane: Okazuje się, że nadal można wchłonąć i trzymać się diety

Zastanawialiśmy się, jaki wpływ może mieć ten napój na organizm i skuteczność treningu, więc porozmawialiśmy z Joshem Honore, certyfikowanym przez NASM trenerem osobistym i instruktorem Row House GO and STRIDE GO, aby dowiedzieć się, dlaczego dana osoba może lub nie chce cieszyć się piwem po treningu.


Pokrowiec na picie piwa po treningu


Po pierwsze-po prostu dlatego, że jest fajnie i my chcesz aby móc powiedzieć, że możesz pić piwo, kiedy tylko chcesz-przyjrzymy się wszystkim zaletom picia piwa po treningu. (Będziemy się martwić o tych Debbie Downer cons później.)

Jak już wspomnieliśmy, piwo jest często łatwo dostępne po zorganizowanych wyścigach i zabawnych biegach. Jak podkreśla Honore, dzieje się tak dlatego, że piwo kojarzy nam się z świętami, a ukończenie czegoś wymagającego — jak bieg na 10 km lub bieg w błocie — z pewnością wymaga toastu za wasze wysiłki w postaci szklanki pełnej soku z beczki. Ale korzyść tutaj wykracza poza dawanie sobie metaforycznego poklepania po plecach. Ta korelacja pomiędzy ciężką pracą fizyczną i świętującym piwem może przyczynić się do pozytywnych uczuć osiągnięć, które sprawiają, że chcesz ponownie zmierzyć się w przyszłości. To na pewno trochę Pavlovian, ale jeśli obietnica smacznego piwa inspiruje cię do treningu na kolejny wyścig i pchania się do mety, to korzyść prawdopodobnie przewyższa wszelkie wady. (Ale oczywiście tylko z umiarem.)

Poza mentalną zachętą, picie piwa po treningu również może przynieść fizjologiczne korzyści. Honore zwraca uwagę, że piwo jest pełne węglowodanów, a ponieważ spalamy tonę węglowodanów na paliwo podczas ciężkich treningów,wypicie piwa może pomóc uzupełnić te wyczerpane zapasy ważnego makroskładnika. Jeszcze lepiej, połącz węglowodany z białkiem, a twoje ciało będzie na dobrej drodze do przywrócenia glikogenu mięśniowego, aby zwiększyć wzrost mięśni, zmniejszyć rozpad mięśni i ogólnie sprawić, że czas regeneracji będzie trochę łatwiejszy.

Większość piw ma również stosunkowo niską zawartość alkoholu, więc nie są tak odwodnione, jak inne napoje alkoholowe, takie jak twardy alkohol lub wino. Jeśli więc zamierzasz “nawodnić” alkohol po treningu, piwo jest jednym z lepszych sposobów, aby to zrobić. Niektóre firmy dodają nawet elektrolity do swoich browarów, aby zwiększyć poziom nawodnienia imbiberów, a niektóre piwa są reklamowane jako produkt “wellness”, aby przyciągnąć świadomego zdrowia konsumenta.

Ale czy piwo jest najlepsze źródło tych potreningowych węglowodanów i nawilżenia, których potrzebuje twój organizm? Myślimy, że znamy już odpowiedź, ale i tak zagłębimy się w to.


Sprawa przeciwko piciu piwa po treningu


Nawet jeśli piwo, które wybierzesz, jest odmiany “wellness” (co, nawiasem mówiąc, prawdopodobnie oznacza, że ma niską zawartość węglowodanów, a zatem mniej korzystne z przodu), to nadal nie jest napojem sportowym i na pewno nie ma na celu nawodnienia. W rzeczywistości, im więcej pijesz, tym więcej odwodnione staniesz się jak ty, dosłownie, szczasz to wszystko z powodu działania moczopędnego alkoholu.

To powiedziawszy, piwo lub dwa w rzadkich przypadkach prawdopodobnie nie będzie utrudniać swoje cele fitness lub spowodować, aby skurczyć się jak stary rodzynek. Ale jeśli uderzasz mocno w kran lub regularnie pijesz napary, może to mieć negatywny wpływ na syntezę białek mięśniowych organizmu. Jest to proces, który naprawia i ostatecznie wzmacnia mięśnie po wysiłku, a niektóre badania sugerują, że może być opóźniony po wypiciu alkoholu.

Będziesz także chciał pamiętać, że te negatywne skutki stają się wzmocnione z cięższych treningów. Chociaż Darmowa filiżanka piwa po 5K może nie powodować problemu, piwo po wyczerpującym treningu to zupełnie inna historia.

“Po intensywnych ćwiczeniach nasz organizm jest wyczerpany składnikami odżywczymi i nadal wychodzi z trybu walki lub lotu”, mówi Honore. “To zmęczenie może uczynić nas bardziej wrażliwymi na alkohol, dzięki czemu pojedyncze piwo powoduje więcej zamieszania, niż się spodziewamy.”


Jakie są wyniki piw po treningu?


Piwo – jedno, pojedyncze piwo-po treningu od czasu do czasu jest w porządku, ale zdecydowanie nie powinieneś polegać na nim dla nawodnienia lub innych zdrowych korzyści.

“Spójrzmy prawdzie w oczy, alkohol to alkohol” – mówi Honore. “Bez względu na to, jak niski jest węglowodan lub jak dobrze jest sprzedawany w kierunku fitness, alkohol znacznie zakłóca naszą zdolność do regeneracji po wysiłku.”

Zamiast tego trzymaj się wody, aby uzyskać efekty nawadniania po treningu. Lub, jeśli chcesz kopać rzeczy wycięcie z butelki lub może, że nie wykoleić całą ciężką pracę po prostu umieścić w, spróbuj aromatyczny i nawilżający napój z całej dobroci i nie z alkoholu lub nadmiaru cukru.

Możesz Też Kopać:

  • Prawda O Piwach Niskowęglowodanowych, Ujawniona
  • Pozbądź Się Tego Piwnego Brzucha Na Dobre Dzięki Tym Mądrym Wskazówkom
  • Najlepsze napoje do nawodnienia, gdy znudzi ci się woda
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts