Oto dlaczego trenerzy przełączają się na proszek białka krykieta

Proszek białkowy w misce i łyżce z dwoma świerszczami obok nich na białej powierzchni

Oto dlaczego trenerzy przełączają się na proszek białka krykieta

Korzyści z proszku białka krykieta są imponujące-oto, co musisz wiedzieć

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Niezależnie od tego, czy szukasz szybkiej, wygodnej formy paliwa przed lub po treningu, czy próbujesz nabrać, do wyboru jest szeroka gama proszków białkowych – z serwatką, kazeiną i białkiem grochu są jednymi z najpopularniejszych. Ale nową alternatywą jest tworzenie fal w branży fitness, i to jest zrobione z — czekaj-świerszcze. 

Powiązane: Najlepsze Proszki Białkowe

Sprzedaż proszku białka krykieta faktycznie oczekuje się potroić przez 2030. Ale zanim uciekniesz na wzgórza, wysłuchaj nas. Proszek białkowy krykieta ma wiele zalet w stosunku do innych źródeł białka, pod względem odżywczym i ekologicznym. Nie tylko jest bardziej zrównoważony niż wiele innych typowych rodzajów proszku białkowego, ale badania wykazały, że może również przynieść korzyści zdrowiu jelit.

Nawiasem mówiąc, robaki były używane jako źródło pożywienia w większości części świata od wieków, nawet w starożytnej Grecji. Nawet dzisiaj około miliard ludzi w Ameryce Łacińskiej, Afryce, Azji i Australii nadal je jakąś formę białka owadów. W wielu częściach Azji owady są uważane za przysmak.

“Choć może to brzmieć niesmacznie dla zachodnich uszu, pomysł jedzenia robaków — a konkretnie świerszczy — wcale nie jest dziwny”, mówi Michael Julom, osobisty trener z certyfikatem ACE, sportowiec CrossFit i założyciel ThisIsWhyImFit.com. 

Jeszcze nie sprzedane? Nie wierz nam na słowo. Poniżej kilku trenerów osobistych i dietetyków dzieli się tym, co musisz wiedzieć o korzyściach płynących z białka krykieta — i dlaczego szybko staje się ono ich ulubionym.


Dlaczego Białko Krykieta?


 • Więcej białka:

Według Julom krykieta składa się z około 58 do 65 procent białka-co oznacza, że 100 gramów proszku krykieta oferuje dwa razy więcej białka niż 100 gramów wołowiny. Zawiera również wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów, co czyni go kompletnym źródłem białka.

 • Łatwiej strawne:

Raport z badań rynkowych 2021 ujawnił, że jednym z powodów, dla których proszek krykieta zyskuje na parze, jest to, że białko ekstrahowane z jadalnych owadów jest bardziej strawne niż inne źródła białka pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Ponadto wiadomo, że produkty w proszku z białkiem krykieta oferują wyższy poziom energii niż konwencjonalne proszki białkowe na bazie zwierząt.

 • Pełne składników odżywczych:

Świerszcze oferują również znaczną gamę niezbędnych mikroelementów, w tym:

 • Witamina B-12

 • Potas

 • Wapń

 • Żelazo

 • Magnez

 • Selen

 • Kwasy tłuszczowe

 • Zmniejszyć stan zapalny:

“Istnieją szczególne korzyści zdrowotne, które można uzyskać od jedzenia proszku krykieta,” mówi Julom. “Na przykład jedzenie świerszczy może pomóc poprawić naturalne bakterie w jelitach (mikrobiom) i zmniejszyć stan zapalny w organizmie. To zmniejszenie stanu zapalnego będzie szczególnie korzystne dla sportowców odzyskujących po ciężkich ćwiczeniach, ponieważ starają się złagodzić lub zapobiec opóźnionemu bólowi mięśni.”

 • Popraw zdrowie jelit:

I okazuje się, że te owady mogą również działać jako suplement probiotyczny. Badanie 2018 wykazało, że proszek krykieta wspierał wzrost bakterii Bifidobacterium animalis, poprawiając w ten sposób zdrowie jelit i zmniejszając ogólnoustrojowe zapalenie.

“Błonnik prebiotyczny jest obecnie szaleniem w świecie żywienia i naturalnie występuje w białku krykieta”, mówi zarejestrowana holistyczna dietetyk Lisa Kilgour. “Błonnik prebiotyczny jest preferowanym pokarmem bakterii jelitowych, a badania wykazały, że każdego dnia musimy karmić nasze bakterie jelitowe różnymi błonnikami prebiotycznymi, aby utrzymać je w silnej i potężnej Kolonii.”

 • Bardziej ekologiczne:

Nie wspominając o tym, że świerszcze są ekologiczną alternatywą dla proszków białkowych pochodzenia zwierzęcego.

“W porównaniu z wołowiną, kurczakiem i wieprzowiną świerszcze mają wyższą wydajność konwersji paszy, co oznacza, że potrzebują mniej paszy, aby wyprodukować taką samą ilość białka”, wyjaśnia Andres Ayesta, zarejestrowany dietetyk, certyfikowany trener siły i kondycji i założyciel Planos Nutrition. “Patrząc na korzyści dla środowiska, w porównaniu z żywnością, świerszcze nie wymagają tyle ziemi, wody i żywności, aby wyprodukować taką samą ilość białka. Produkcja krykieta generuje również mniejszą emisję gazów cieplarnianych.”

 • Nierafinowane:

Kilgour dodaje, że białko krykieta zużywa 93 procent mniej ziemi i 80 procent mniej wody niż białko serwatkowe. Jednym z wielu powodów, dla których przerzuciła się na białko krykieta jest to, że jest to nierafinowane całe jedzenie.

“Martwię się długofalowymi konsekwencjami regularnego przyjmowania rafinowanego białka” – mówi AskMen. “Teraz wiemy, że rafinacja węglowodanów, takich jak mąka i cukier, jest problemem. Co przyszłość powie nam o rafinowanym białku? Ponieważ białko krykieta jest całym pokarmem, utrzymuje składniki odżywcze, które często są usuwane z izolatów białkowych, które są używane w wielu innych proszkach.” 


Powiązane:  Najlepsze Organiczne Proszki Białkowe


Dla kogo najlepszy jest proszek białkowy krykieta?


 “Proszek białkowy wykonany z mielonych świerszczy stanowi dość silny dodatek do każdej diety, zwłaszcza tych, które podążają za dietą wysokobiałkową z atletycznym wysiłkiem i regeneracją”, mówi Julom. “Jest idealny dla każdego, kto chce zwiększyć spożycie białka. Naturalnie obejmowałoby to sportowców, którzy potrzebują dużych ilości białka, a konkretnie pełnej gamy aminokwasów, aby odzyskać siły po ciężkim treningu.” 

Biorąc pod uwagę, że białko krykieta jest naturalnie bezglutenowym i bezmlecznym źródłem białka, Ayesta mówi, że jest to doskonała opcja dla każdego, kto ma pewne alergie pokarmowe i wrażliwości.

“Moje ciało jest wrażliwe na nabiał i białko serwatkowe, ale nie trawi bardzo dobrze wegańskich proszków białkowych”, wyjaśnia Kilgour. “Proszek białka krykieta był łatwym tak, ponieważ jest to kompletne białko, które jest również łatwe do strawienia.”

John Fawkes, NSCA-certified personal trainer I Precision Nutrition-certified nutrition counselor, zauważa, że białko krykieta jest również mądrą opcją dla tych, którzy nie jedzą czerwonego mięsa, ponieważ jest bogate w żelazo i witaminę B12.

“Szczerze mówiąc, białko krykieta może być dla każdego” – dodaje Ayesta. “Różnorodność w naszej diecie jest kluczem do uzyskania szerokiej gamy składników odżywczych, a proszek do krykieta może być świetnym sposobem na zwiększenie różnorodności.” 

Jedynym problemem związanym z tym rodzajem białka jest to, że świerszcze są blisko spokrewnione ze skorupiakami. Według Ayesta i Kilgoura oznacza to, że mogą wywołać reakcję alergiczną u osób z alergią na skorupiaki. 


Jak Używać Proszku Białka Krykieta?


Ponieważ badania montażowe ujawniają wiele zalet proszku białka krykieta, coraz większa różnorodność produktów staje się dostępna. Ayesta radzi szukać 100 procent czystych proszków do krykieta.

“Sprawdź, czy jedynym składnikiem są czyste, mieszane świerszcze”. “Chociaż istnieją pewne proszki, które zawierają aromat (podobny do typowych proszków białkowych), unikałbym tych słodzonych dekstrozą lub maltodekstryną, ponieważ te składniki zwykle powodują skoki cukru we krwi.”

Jeśli jednak jesteś nowy w białku krykieta, opcja smakowa może być łatwiejsza do żołądka. W końcu o wiele łatwiej jest zapomnieć, że spożywasz owady, gdy jedyne, co możesz spróbować, to czekolada lub wanilia.

Mając to na uwadze, Kilgour poleca cześć! Białko, które zazwyczaj wtapia w wodę po treningu. Służy również jako smaczna baza do koktajli białkowych i koktajli.

“Dobrze się miesza i ma przyjemną kremową konsystencję”, mówi. “Jeśli jesteś nowy w proszkach białkowych, spróbuj go w smoothie, aby rozpocząć. To może pomóc układowi trawiennemu przyzwyczaić się do proszku białkowego.”

Cześć! Proszek Białka Krykieta

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/hi20cricket20protein20powder20box20with20chocolate20and20vanilla20flavors.html

Od 35,99 zł w Buyhi.co

Julom podkreśla również, że proszek do krykieta może być stosowany jako keto lub bezglutenowy substytut mąki w wielu recepturach. W rzeczywistości, egzoszkielet świerszczy zawiera bogatą w błonnik substancję chitynową, która jest bardzo wiążąca, co czyni go łatwym do przygotowania wysokobiałkowych wypieków.

Możliwości są nieograniczone-od batonów białkowych krykieta bez pieczenia i naleśników z mąki krykieta po niskowęglowodanowe babeczki i naleśniki keto.

Rozumiemy. Proszek białkowy wykonany z robaków może nie być najbardziej smaczny. Ale kiedy wziąć pod uwagę, że świerszcze są zrównoważone, kompletne białko ładowane z witamin i minerałów, które mogą pomóc mięśnie odzyskać bardziej efektywnie przy jednoczesnym zmniejszeniu śladu środowiskowego — dobrze, po prostu może być w stanie ominąć “eww” czynnik.


Możesz Też Kopać:

 • Najlepsze Wegańskie Proszki Białkowe

 • Najlepiej Smakujące Proszki Białkowe

 • Jak zoptymalizować odżywianie przed i po treningu


AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts