Czy Powinieneś Ważyć Się Codziennie?

Niebieska waga łazienkowa na żółtym tle

Czy Powinieneś Ważyć Się Codziennie?

Eksperci ujawniają plusy i minusy codziennego ważenia

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów z witryn sklepów.


Niewiele przedmiotów wywołuje bardziej podzielne poglądy na zdrowie i kondycję niż wagi łazienkowe. Dla niektórych są doskonałym narzędziem do monitorowania i śledzenia postępów. Dla innych, są one wywołujące niepokój rozproszenie. Podczas gdy wiele badań wspierały ich wykorzystanie do napędu odchudzania, niektórzy eksperci kwestionują ciężar emocjonalny, który kładą na użytkownika. Więc powinieneś ich używać, jeśli chcesz uzyskać formę? A jeśli tak, to jaka jest optymalna częstotliwość? 


Podobne: jak ustawić realistyczne cele odchudzania


Zrozumieć liczby


Zanim odpowiemy na te pytania, warto upewnić się, że rozumiesz liczby, które widzisz na skali. “Musisz wiedzieć, że interpretujesz dane poprawnie” – mówi zarejestrowany dietetyk Jo Travers. “Jeśli używasz skal składu ciała, pijesz kufel wody i mierzysz skład ciała, procent tkanki tłuszczowej spadnie, ponieważ procent wody wzrósł. Musisz zrozumieć, jak działają te wartości procentowe, ponieważ w tym przypadku nie oznacza to, że masz mniej tłuszczu.” 


Poznaj Swoją Osobowość W Skali


Nie musisz tylko wiedzieć, jak działa waga. Należy również mieć dobre zrozumienie swojej osobowości przed użyciem wagi jako część wysiłków odchudzających. “Nie są przydatne dla ludzi, którzy łatwo się zniechęcają”, mówi Travers. “Na drugim końcu spektrum znajduje się typ osobowości, w którym liczby stają się obsesją.” 

Travers specjalizuje się w zaburzeniach jedzenia i zauważa, że często osoby z zaburzeniami jedzenia wykazują te same zachowania, co osoby bez wyświetlania, takie jak liczenie kalorii i ważenie się, ale robią to na wzmocnionym poziomie. “Dla ludzi, którzy mają obsesyjne osobowości, pomiar danych może stać się patologiczny, a nie tylko motywatorem. Tak więc [osobowość, która siedzi] gdzieś pomiędzy, Jest tam, gdzie skale mogą być przydatne – używasz jej, aby cię zmotywować, ale tak naprawdę nie obchodzi cię, że liczby nie są tym, na co liczysz.”


Podobne: najlepsze wagi łazienkowe do ciała można kupić


Znajdź dopasowanie w swojej podróży Fitness


Jeśli naprawdę chcesz się upewnić, że używasz wagi w inteligentny sposób, spróbuj docenić, jak pasują do Twojej podróży fitness. “Kiedy próbujesz schudnąć, są trzy elementy”, mówi Martin Perry, psycholog sportowy, który pracował z sportowcami olimpijskimi. “Istnieje rzeczywisty proces utraty wagi, jest powód, dla którego to robisz-motywacja – i jest wynik, do którego dążysz. Wszystkie te trzy muszą być w grze.”

W końcu liczy się proces i doświadczenie, aby schudnąć. “To, co mówią ci wagi, jest po prostu kamieniem milowym po drodze, ale nie może być czynnikiem decydującym o sukcesie.”

Aby pomóc Ci zdecydować, czy korzystanie z wag jest właśnie dla Ciebie, opracowaliśmy listę zalet i wad, popartą opiniami ekspertów i badaniami naukowymi. 


Temat: zatwierdzone przez ekspertów hacki na wyrwanie się z Plateau odchudzania


Plusy codziennego ważenia


  • Pro: codzienne ważenie może pomóc schudnąć

Ważenie się każdego dnia może pomóc ci schudnąć, zgodnie z badaniem z 2015 roku w czasopiśmie Akademii Żywienia i Dietetyki. Badania wykazały ,że ” ważenie każdego dnia doprowadziło do większego przyjęcia zachowań kontroli wagi i spowodowało większą utratę wagi w porównaniu z ważeniem przez większość dni tygodnia.”Jest to poparte badaniami American Heart Association, które wykazały, że osoby, które ważyły się sześć lub siedem razy w tygodniu, doświadczyły średnio 1,7% utraty wagi w ciągu 12 miesięcy. 

Te same badania wykazały również, że osoby, które nie ważyły się, nie traciły na wadze. Te liczby mogą jednak nie opowiedzieć całej historii. “Trudno powiedzieć, czy to ważenie robi różnicę, czy wszystko inne, co się z tym wiąże, takie jak zdrowe odżywianie”, mówi Travers. “Problem polega na tym, że te badania nie dostosowują się do tego, jak dana osoba się czuje. Więc chociaż możesz mieć pozytywny wynik budowy ciała, jakim kosztem? Strona zdrowia psychicznego obrazu ciała jest tak ważne dla długoterminowego zdrowia i to jest coś, co jest masowo brakuje w wielu badań.”

  • Pro: śledzenie postępów może być motywujące

“Poprawa jest odurzająca”, mówi Perry. “Jeśli wiesz, że poprawiasz się, powiedzmy, w czasach, w których biegasz, na dystansie, na którym jeździsz, lub w ciężarze, który spadasz, jest to zachęcające, ponieważ zbliża cię do celu. Jest to potwierdzenie tego, że postępujesz właściwie, a to wpływa na to, co robisz i dlaczego to robisz.”

Ekspert od transformacji Joe Warner zgadza się. “Proszę moich klientów transformacji, aby ważyli się, ponieważ otrzymują ogromny impuls, widząc, że robią postępy”, mówi. “Jednak moje osobiste preferencje dotyczące planu czasowego polegałyby na tym, aby ktoś ważył się nie częściej niż raz w tygodniu.”

  • Pro: Promuje osobistą odpowiedzialność

“Ważenie może sprawić, że będziesz odpowiedzialny przed sobą” -mówi Perry. “To tak, jak kiedy dzielisz się czymś z przyjacielem i mówisz:” zamierzam przebiec sześć mil w sobotę.”Jeśli powiesz komuś, że masz zamiar przebiec 6 mil, to nie chcesz go zawieść. Więc jesteś odpowiedzialny. Tak samo jest z wagami, ale jesteś odpowiedzialny przed sobą. Mówi ci, jak dobrze pracowałeś w tym tygodniu. To jak data w dzienniku z kamieniami milowymi, która daje krytyczne informacje o tym, czy jesteś na dobrej drodze do celu.”


Wady ważenia się codziennie


  • Con: możesz świętować nawodnienie

Jak wyjaśnił Travers, widząc zmniejszenie odsetka tkanki tłuszczowej w skali składu ciała nie oznacza, że spalasz tłuszcz. Być może wypiłeś dużą szklankę wody, zanim się zważyłeś. “Nie ma sensu codziennie ważyć się, ponieważ w organizmie jest tak wiele fluktuacji w równowadze płynów”, mówi Travers. 

“Zachęcałbym ludzi do ważenia się co najwyżej raz w tygodniu, ale najlepiej raz na dwa tygodnie lub raz w miesiącu i szukania ogólnych trendów, a nie indywidualnych wahań. To może być naprawdę przygnębiające dla ludzi, gdy są w podróży fitness, aby dostać się na wagę i zobaczyć liczbę, która wygląda źle, mimo że ciężko pracują. To może prowadzić do tego, że ludzie się poddają.”

  • Con: waga nie mówi wszystkiego

W ten sam sposób, w jaki możesz błędnie uwierzyć, że straciłeś tłuszcz, gdy naprawdę po prostu wziąłeś więcej wody, możesz również błędnie zinterpretować przyrost mięśni. “Jeśli ciężko pracujesz i dobrze się odżywiasz, możesz zwiększyć masę mięśniową, zmniejszyć masę tłuszczu, a Twoja waga pozostanie taka sama”, mówi Travers. 

Może nawet pójść w górę. “Czujesz się świetnie, masz tyle energii, że Twoje ubrania lepiej pasują. Dostajesz się na wagę i nie mówi to, czego się spodziewałeś, a to może być naprawdę przygnębiające. Ponieważ mięśnie ważą więcej na cal kwadratowy niż tłuszcz, możesz być szczuplejszy i bardziej zdefiniowany, ale waga mówi, że jesteś cięższy.”

  • Con: skale mogą niekorzystnie wpływać na nastrój

Każdy zaczyna kopa zdrowia z indywidualnych powodów, ale nikt nie robi tego, aby się nieszczęśliwy. Jest to jednak sposób, w jaki możesz się czuć, jeśli dostaniesz numer, który uważasz za rozczarowujący. “Zawsze zadawałbym pytanie, co to jest dodawanie?”, mówi Travers. “Czy coś z tego mam? Jeśli robisz coś i nie dodaje to niczego do twojego życia, a to sprawia, że czujesz się nieszczęśliwy, to musisz zadać sobie pytanie, dlaczego to robisz.”

Z drugiej strony, jeśli codzienne ważenie sprawia, że czujesz się świetnie, powinieneś być również ostrożny. “To może być równia pochyła, ponieważ jeśli uzależnisz się od wspaniałego samopoczucia i nagle waga nie pokaże ci tego, co chcesz zobaczyć, przegapisz to uczucie bycia genialnym, a to może być dość druzgocące.”

Perry zgadza się: “jeśli masz obsesję na punkcie swojej wagi, waga staje się celem, a nie procesem i podróżą w kierunku utraty wagi i tego, jak się czujesz, gdy idziesz na bieg lub na przejażdżkę rowerem. To musi dać ci stymulację. To musi Cię poruszyć. Jeśli to nie robi, to trzeba sprawdzić w procesie.”
 


Ważenie dowodów


Jaki jest twój powód i cel: Aby dać Ci praktyczną, ostateczną kontrolę nad tym, czy używanie skal pomoże Twoim celom zdrowotnym i fitness, Perry, wplata problem w proces, który zatrudnia sportowców. “Wszystko powinno być określone przez cel i powód, dla którego go wyznaczyłeś”, mówi.

Cel długoterminowy: “Na przykład, jeśli ktoś bierze ślub za sześć miesięcy i chce wyglądać świetnie, jest to silna motywacja, ponieważ istnieje jasny cel i jasny obraz tego, jak chce wyglądać i jak chce się czuć, więc jest to również napędzane emocjami. W takim przypadku możesz mieć program trwający ponad sześć miesięcy.”Nie musisz codziennie ważyć się, aby pozostać na dobrej drodze, raz w tygodniu powinien wystarczyć. 

Cel krótkoterminowy: W innym scenariuszu, ” jeśli jesteś pięściarzem wagi ciężkiej, próbując schudnąć do walki, która zbliża się w sobotę, to tak, będziesz na wadze dość regularnie, ponieważ istnieje krytyczny termin, w którym znajomość wagi jest podstawą procesu utraty wagi. Więc wszystko powinno być proporcjonalne do celu, a pomiar wagi nie może stać się obsesją.”

Ogólne utrzymanie dobrego samopoczucia: Jeśli masz mniej konkretny cel i po prostu chcesz poprawić ogólny stan zdrowia i samopoczucie, Travers ma propozycję alternatyw dla śledzenia liczb w skali. “Bardzo lubię środki subiektywne, szczególnie z ćwiczeniami” – mówi. “Abyś mógł zmierzyć, ile powtórzeń zrobiłeś lub ile ciężaru podniosłeś. Oceniłbym również, jak się czujesz. To, jak się czujesz, jest postępem, ponieważ ostatecznym celem życia jest czuć się dobrze, a jeśli nie uwzględnisz tego jako środka, to tracisz naprawdę dużą część tego.” 


Najlepsze Wagi Łazienkowe


Teraz wiesz, jak i jak często z nich korzystać, Oto najlepsze opcje

Fitbit Aria Air

Fitbit Aria Air Scale

Ta opłacalna opcja mierzy wagę i synchronizuje się z aplikacją Fitbit, która pozwala obliczyć BMI i wyświetlić wykresy trendów. 

49,95 zł Amazon.com

Omron Body Composition Monitor

Omron Body Composition Monitor Scale

Daje to szeroki zakres wskaźników, w tym masę ciała, procent tkanki tłuszczowej, tkankę trzewną, procent mięśni szkieletowych, tempo metabolizmu spoczynkowego i wskaźnik masy ciała. Synchronizuje się również z aplikacją Omron, dzięki czemu można śledzić swoje postępy w czasie. 

89,90 zł Amazon.com

Skala Tkanki Tłuszczowej Renpho

Renpho Body Fat Scale with smartphone in front

Jest to niedroga i kompleksowa opcja, która mierzy wagę i procent tkanki tłuszczowej i synchronizuje się z aplikacjami, takimi jak Samsung Health, Fitbit App, Google Fit i Apple Health.

39,99 zł Amazon.com

Withings Body+

Withings Body+ scale with smartphone in front

Daje to pełny obraz makijażu, z wagą, masą mięśniową, masą kostną, tłuszczem ciała i masą wody. Jest również dokładny w granicach 100g. 

99 zł przy Amazon.com


Możesz Też Kopać:

  • Produkty Techniczne, Które Pomogą Ci Schudnąć
  • Najlepsze trackery Fitness i smartwatche
  • Jak stracić miłość

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Trzy wałki piankowe na szarym tle
Read More

Najlepsze Wałki Piankowe

Najlepsze Wałki Piankowe Rolki gotowe do złagodzenia wszelkich dolegliwości mięśniowych, które czujesz Mackenzie Shand 11 marca 2021 roku…