Jak rozpocząć związek i nie tylko

Para chodzenie

Jak rozpocząć związek i nie tylko

4 wskazówki, które pomogą Ci uniknąć zepsucia nowego związku

Początek związku ma być ekscytującym i zabawnym czasem dla obu zaangażowanych osób. Robisz takie rzeczy jak wymiana pierwszych pocałunków, flirtowanie i trzymanie się za ręce w miejscach publicznych. Jeśli pójdzie dobrze, poczujesz się jak w najbardziej magicznych chwilach twojego życia.

Najprawdopodobniej nie znacie się jeszcze zbyt dobrze; a nawet jeśli byliście przyjaciółmi wcześniej, prawdopodobnie istnieje wiele rzeczy o sobie nawzajem do odkrycia. Jednak ten proces poznawania drugiej osoby może przynieść ze sobą niepewność, a nawet wątpliwości.

Podczas gdy twój wspólny czas może być pełen emocjonującego podniecenia, to normalne, że doświadczasz niepokoju. Zwłaszcza jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia w związku, możesz zadawać sobie pytania typu: “Czy oni naprawdę mnie lubią? Czy to potrwa? Mogę to zrobić bez spieprzenia wszystkiego?”

Podczas gdy tego rodzaju obawy są całkowicie normalne-i na pewno nie oznacza, że twój związek jest skazany na zagładę — nie jest to szczególnie przyjemne uczucie. Więc jeśli chcesz podejść do swojego kwitnącego romansu ze spokojniejszym nastawieniem, Czytaj dalej, aby uzyskać porady ekspertów i porady, jak poradzić sobie z nowym związkiem.

1. Komunikacja To Podstawa

Komunikacja może być trudna na początku w związku, szczególnie jeśli nie znacie się zbyt dobrze. Z biegiem czasu pary wypracowują wewnętrzny rytm i sposób komunikowania się – ludzie, którzy byli razem od dziesięcioleci, mogą praktycznie mówić w języku całkowicie własnym, szczerze mówiąc — ale aby się tam dostać, możesz potrzebować przejść przez pewne nieporozumienia. Możesz być randki z kimś o znacznie innym stylu komunikacji niż własny, co może oznaczać jeden (lub, najlepiej, oba) z was musi dostosować się w miarę upływu czasu.

Najważniejszą rzeczą jest ustalenie, że jesteś gotów spotkać swojego partnera w połowie drogi. Jeśli są gadatliwe, a ty nie, poćwicz otwarcie o swoich uczuciach. Jeśli są ciszej i jesteś przyzwyczajony do emocjonalnych rozmów, dowiedz się, o których sprawach naprawdę musisz mówić, a które możesz puścić.

“Najlepszym sposobem na rozpoczęcie komunikacji jest zastosowanie podejścia do meczu tenisowego”, mówi dr Tina B. Tessina, psychoterapeutka i autorka “dr Romance’ s Guide to Finding Love Today.”

“Powiedz coś, a potem daj im szansę na odpowiedź. Słuchaj uważnie tego, co mówią, abyś mógł inteligentnie odpowiedzieć. Jeśli nie odbierają sygnału, Zadaj pytanie: “co o tym myślisz? Czy zrobiłeś coś takiego?”Uważaj, by nerwowość nie doprowadziła cię do ciągłego mówienia lub do przymykania oka.”

Laurel House, trener randek i relacji oraz prowadzący podcast “Zaklinacz mężczyzn”, powtarza punkt Tessiny o znalezieniu dobrego środka między nadmierną i niepełną komunikacją.

“Jeśli komunikujesz się zbyt szybko, możesz natknąć się na potrzebujących, niepewnych lub maniakalnych”, mówi. “Biorąc to pod uwagę, jeśli [druga osoba] jest zbyt komunikatywna, a ty nie reagujesz lub minimalnie reagujesz, mogą czuć, że nie jesteś zainteresowany.”  

W końcu dobra komunikacja polega na znalezieniu równowagi między tobą a twoim partnerem.

“Na początku relacji możesz dostosować swoją komunikację do tej osoby, jednocześnie będąc autentycznym i nie udając kogoś, kim nie jesteś” – mówi trener Connell Barrett. “Na przykład, jeśli osoba, która właśnie zaczęła się spotykać, uwielbia żartować i drażnić za pomocą wiadomości tekstowych, daj im to, czego chcą-zabawne, zabawne, flirciarskie wiadomości. Ale ten rodzaj komunikacji nie połączy się z innym, poważniejszym romantycznym partnerem, w którym to przypadku porozumiewałbyś się inaczej.”

Zasadniczo nie bądź całkowicie fałszywą wersją siebie-bądź wersją siebie, która jest świadoma tego, czego chce i potrzebuje twój partner, nie oddalając się zbytnio od tego, czego chcesz i potrzebujesz.

2. Świętuj Drobne Kamienie Milowe

W zależności od tego, ile masz lat, ile związków byłeś w przeszłości, lub jak bardzo “romantyczny” jesteś (wraz z odpowiedziami partnera na te same pytania) możesz chcieć oznaczyć pewne okazje, aby uczcić upływ czasu w związku.

Choć znaczenie jednej rocznicy jest dość dobrze ugruntowane, wcześniejsze kamienie milowe, takie jak rocznica sześciu miesięcy, a nawet jeden, dwa i trzy miesiące mogą być okazją do świętowania.

To, czy zdecydujesz się to zrobić — a jeśli tak, to w jaki sposób — zależy naprawdę od Ciebie (i Twojego partnera). Chociaż można przesadzić i przytłoczyć kogoś wielkimi gestami miłości i uczucia zbyt wcześnie, można również rozczarować, pozwalając, aby coś takiego jak miesięczny znak płynął bez adresu.

To naprawdę zależy od tego, czego druga osoba oczekuje i czuje się komfortowo, co jest kolejnym powodem, dla którego jasna i uczciwa komunikacja jest dobrą rzeczą na początku twojego związku.

“Świętowanie kamieni milowych jest ważne, ponieważ dla naszych mózgów postęp jest szczęściem”, mówi Barrett. “Jedną z naszych najgłębszych potrzeb jako ludzi jest rozwój. A świętowanie pierwszego tygodnia, pierwszego miesiąca, pierwszych trzech miesięcy z kimś przypomina wam, że rozwijacie się razem, a to miłe uczucie-oznacza, że razem ewoluujecie i idziemy do przodu. Jeśli nie rosną, czujesz się jak umiera, więc świętować kamienie milowe.”

Tessina uważa, że uznanie jednomiesięcznego kamienia milowego w niewielkim stopniu jest również dobrym pomysłem. “Poczekaj, aż regularnie się spotykasz, a następnie potwierdź swój pierwszy miesiąc razem z jednym kwiatem”, sugeruje. “Nie przesadzaj. Po pierwszym miesiącu możesz wspomnieć o rocznicy każdego miesiąca, ale zachowaj Prezenty na pierwsze sześć miesięcy lub rok.”

Z drugiej strony House zgadza się, że możliwe jest przesadzenie z oznaczaniem kamieni milowych wczesnych relacji. “Świętowanie jest ważne w całym związku”, mówi. “[Ale] to stopień, który musi być regulowany.”[Na przykład], można powiedzieć, ‘ Czy wiesz, że byliśmy na naszej pierwszej randce dokładnie miesiąc temu? Zamiast mówić, że to nasza Miesięczna Rocznica.”

Niezależnie od tego, najważniejszą rzeczą jest wypracowanie podejścia, które działa dla was obu, w którym żaden partner nie czuje się przytłoczony lub niedoceniany. Ten rodzaj rozmowy może nie czuć się szczególnie sexy, ale wiedząc, co twój partner chce i nie chce będzie służyć Ci dobrze w dół drogi, zarówno jeśli chodzi o większe chwile i jeśli chodzi o proste, codzienne okazje.

3. Nowe relacje Dos & Don ‘ ts

Chociaż istnieje wiele wskazówek i zasad kciuka dla rzeczy, które powinny i nie powinny robić na początku w związku, na koniec dnia, żaden z nich nie będzie miał zastosowania do każdego pojedynczego związku. W zależności od waszej osobowości, może ślub po dwóch miesiącach jest właściwym posunięciem … a może czekanie pięć lat przed spotkaniem się z rodzicami nie trwa zbyt długo.

Naprawdę, najważniejszą radą jest być sobą. Nie pozwól partnerowi zobaczyć, kim naprawdę jesteś; nie dostosuj się do jakiegoś skonstruowanego ideału, aby je uszczęśliwić. Jeśli zastosujesz się do tej logiki, będziesz w stanie powiedzieć, że jesteś swoim autentycznym ja bez względu na to, co dzieje się w związku, co może być najlepszą radą życiową ze wszystkich.

Jednocześnie, jeśli szukasz podstawowych, uniwersalnych porad, oto kilka zaleceń, których warto przestrzegać:

Nie pozwól, aby związek był jednostronny

“Zrób zaproszenie, ale po pierwszych kilku randkach powinni również zaprosić ciebie” – mówi Tessina. “Jeśli nie, cofnij się trochę i poczekaj, aż się z Tobą skontaktują. Nie chcesz być jedynym, który jest zainteresowany Związkiem.”

Złagodzić Oczekiwania

“Pomyśl o rozpoczęciu związku, tak jak myślisz o rozpoczęciu tymczasowej pracy freelance”, sugeruje Barrett. “Oczywiście, jest szansa, że może to być długoterminowe, ale może trwać tylko kilka miesięcy. Dostosuj swoje oczekiwania. Większość nowych związków ma okres od trzech do dziewięciu miesięcy, podczas którego oboje możecie dowiedzieć się, czy dobrze pasujecie do bycia razem na dłuższą metę.”

Nie rozluźnij swojego zachowania zbytnio

“Zaloty są zawsze dobrą rzeczą do zrobienia”, mówi Tessina. “Jeśli poczują się ignorowani, pomyślą, że ci na nich nie zależy. Jeśli wydają się niezainteresowani, spróbuj ich trochę zalotnie.”

Do Have the Difficult Conversations

“Jeśli myślisz, że coś, co chcesz im powiedzieć, zepsuje związek, spieprz to od razu” – mówi Tessina. “Chcesz wiedzieć, co się dzieje, gdy się nie zgadzasz, kiedy dowiadują się o Tobie czegoś, co nie jest wspaniałe, kiedy cię nie rozumieją. Jeśli uda ci się przez to przejść, możesz iść.”

Powiązane: Oto jak opanować niezręczne rozmowy randkowe, wyjaśnione 

Nie zostawaj, jeśli intymność zniknie

“Świetny związek powinien mieć miłość, zaufanie, przyjaźń, a także głęboką, intymną pasję”, mówi Barrett. “Jeśli twój tego nie ma, spójrz na to, jak go ponownie rozpalić-lub odejdź. Życie jest zbyt krótkie, aby nie mieć związku z potężną pasją.”

4. Uważaj na czerwone flagi I Deal-Breakers

Tak szczęśliwy, jak możesz się czuć na początku nowego związku i tak bardzo, jak powinieneś cieszyć się tym doświadczeniem, nie ma powodu, aby rzucać ostrożność całkowicie na wiatr i opuszczać czujność w 100 procentach.

Powiązane: Top 10 czerwonych flag w związku

Jak możesz nie wiedzieć wiele o osobie, która właśnie zaczęła się spotykać, można przegapić lub zignorować potencjalne znaki ostrzegawcze w fazie miesiąc miodowy, widząc je jako słodkie małe dziwactwa, a nie problemy, które mogą poważnie wpłynąć na związek później.

W bardzo wczesnych stadiach związku lub zalotów, House sugeruje, że szukasz tego, co nazywa “nie-starters”, a nie deal-breakers — czyli problemów, które zapobiegną Związkowi kiedykolwiek naprawdę tworząc.

“Nie-startery są indywidualne i oparte na twoich prawdziwych potrzebach życiowych”, mówi. “Na przykład może to być religia, polityka, narkotyki, alkoholizm, paskudny związek z byłym, negatywność lub Finanse. Sposobem na ujawnienie nie-starterów jest opowiadanie historii z czerwoną flagą. Jeśli widzisz prawdziwy potencjał, rozmawiaj o prawdziwych tematach-na przykład o tym, jak postrzegasz swoją przyszłość. Na przykład, jeśli chcesz mieć dzieci, a to jest dla ciebie bardzo ważne-przynieś to! Ale nie robisz tego w wymagający sposób, jak

“Chcę mieć dzieci, a jeśli ty nie chcesz, to Wal się.”

“Zamiast tego, “mówi,” mów o tym przez historię.”

“Fajnie jest oglądać te dzieciaki na plaży. Jestem podekscytowany, kiedy będę miał dzieci. Myślę, że będę wspaniałym rodzicem. Czy kiedykolwiek myślałeś o posiadaniu dzieci (lub więcej dzieci)?”

Widząc ich reakcję na taką hipotezę, możesz dobrze zrozumieć, jak zareagują na poważną rozmowę na ten sam temat w przyszłości.

Tessina zgadza się, że mówienie jest ważne, jeśli chodzi o utrwalenie tego, co czujesz do drugiej osoby — na dobre i na złe.

“Komunikacja jest kluczem”, zauważa. “Jeśli masz zamiar rozwinąć to w pełny związek, musisz być w stanie mówić o wszystkim. Porozmawiaj o przyjaciołach, rodzinie, finansach, lubiach i nie lubi — wszystko, o czym możesz pomyśleć.”

Podczas tych rozmów Barrett mówi, że należy uważać na partnera o konsekwentnie pesymistycznym nastawieniu.

“Czerwoną flagą, której należy się wystrzegać, jest negatywność, gdy twoje romantyczne zainteresowanie jest złe-pyskowanie ludzi-przyjaciół, byłych, członków rodziny”, zauważa. “Jeśli są negatywni i wpadają w mentalność ofiary teraz, kiedy powinni stawiać dla Ciebie najlepszą stopę, ta negatywność może stać się toksyczna, gdy poznasz ich prawdziwe ja.” 

W tym samym czasie, związek, który porusza się bardzo szybko, gdzie druga osoba szybko wydaje się głową za piętami, może być również znakiem, że coś jest nie tak — przynajmniej, jeśli nie zwrócisz w 100% intensywności uczucia drugiej osoby.

“Największe randki czerwona flaga na początku jest, gdy druga osoba zbyt szybko chce się umówić wyłącznie-w sprawie kilku dat,” ostrzega Barrett. “To za wcześnie, żeby się dowiedzieć. Chociaż może to być świetne dla twojego ego, jest to znak, że twoje nowe romantyczne zainteresowanie [może nie być] w tobie tak bardzo, jak oni mają chłopaka. Idealnie, powinniście zakochiwać się w sobie z taką samą prędkością.”  

To chyba największy znak, że twój związek się rozwija i może wytrzymać próbę czasu — że jesteś na tej samej stronie o wielkich rzeczach i możesz rozmawiać przez małe razem.

Możesz Też Kopać:

  • New Relationship Don ‘ ts
  • Znaki, Że Cię Lubi
  • Jak być romantykiem
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts