Czy Zdrada Może Być Zdrowa Dla Związku?

Czy Zdrada Może Być Zdrowa Dla Związku?

Czekaj-Czy Zdrada Może Być Zdrowa Dla Związku?

W pewnym momencie wszyscy jesteśmy kuszeni przez owoc innego. To nieodłączna część ludzkiej natury, zwłaszcza gdy ciekawość, nuda lub monotonia dostaje to, co najlepsze w naszych sercach-i, HM, nasze pachwiny. Biorąc to pod uwagę, jeśli popełnisz niewierność w swoim długotrwałym związku i przyznasz się do swojej wędrówki, czy twój związek może być w rzeczywistości lepszy niż przed zabłądzeniem? Według kilku psychologów odpowiedź jest głośna: nie, wcale nie.

Jak wyjaśnia psychoterapeutka i autorka dr Jenn Mann, jeśli chodzi o zaufanie, oszustwo jest jak bomba, która wybucha między waszą dwójką. “Niszczy ten podstawowy fundament, który jest potrzebny do udanego związku. Pragnienie posiadania naszego ukochanego partnera dla siebie jest tak pierwotną potrzebą, że naruszenie monogamii może zainspirować poziom bólu i wściekłości, który jest unikalny dla innych rodzajów zdrady” – wyjaśnia.

Zanim ruszysz w kierunku swoich nielojalnych ambicji, zastanów się, jakie konsekwencje może to mieć nie tylko na związek, który zbudowałeś, ale na Twoją pewność siebie i poczucie własnej wartości partnera. W tym miejscu prezentujemy bliższe spojrzenie na to, co zdrada faktycznie robi z parą:

Co Się Dzieje, Gdy Oszukujesz?

Jak zauważył dr Mann, najbardziej brutalną częścią waszego związku jest Wasze zaufanie. Ta witalna kość każdej pary jest tym, co skleja Cię razem, sprawia, że czujesz się komfortowo i zachęca do bycia wrażliwym razem. Bez niego miłość, którą kiedyś dzieliłeś, jest poważnie zagrożona, mówi psycholog z Los Angeles Dr Yvonne Thomas, Ph.D. “gdy zaufanie zostanie znacznie uszkodzone, emocjonalna i fizyczna intymność może stać się rzadka lub nieistniejąca, a mnogość denerwujących uczuć, takich jak gniew, uraza, zazdrość, niepewność, zranienie i/lub smutek może spowodować rozłąkę”, wyjaśnia.

Innym wielkim sposobem, w jaki oszukiwanie wpływa na szczęśliwą parę, jest zerwanie więzi, błaganie o kwestionowanie nie tylko przeszłości i teraźniejszości, ale także przyszłości, według psychoterapeuty Crystal Bradshaw. “Kiedy partner wychodzi poza Umowę lub umowę monogamicznego związku, zraniona tożsamość partnera staje się kwestionowana. “Czy nie wystarczyło?”Zraniony partner zaczyna również nie ufać sobie, swojej intuicji i procesowi podejmowania decyzji”, wyjaśnia.

To dlatego sprawdzenie jelita przed mocno flirtuje lub śpi z kimś innym jest niezbędna — nie tylko bawi się ze swoim statusem relacji na Facebooku, ale także emocjonalnym samopoczuciem innej osoby, osoby, którą kochasz i jesteś zaangażowany w uszczęśliwianie. “Oszustwo może wyrządzić ogromne szkody samoocenie osoby, która została oszukana. Może sprawić, że osoba wątpi w ich atrakcyjność, wydajność w łóżku i ich celowość. Może siać spustoszenie w poczuciu siebie”, dodaje dr Mann.

Dlaczego niektórzy oszukują w nadziei na zmianę związku?

Dr Mann wyjaśnia, że rzadko zdarza się wierzyć, że bycie niewiernym może poprawić ich związek; raczej myśli o niewierności są prawie zawsze oznaką podstawowych problemów w związku. “Numerem jeden powód, dla którego ludzie oszukują, to brak połączenia w związku. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest tworzenie, utrzymywanie i pielęgnowanie połączenia w związku. Zawsze będą pokusy, ale kiedy para czuje się związana, szanse na działanie na te pokusy znacznie spadają”, wyjaśnia.

I nie jest to urok kogoś seksownego lub nieodpartego, ale raczej rozłączenie uczuć. Podczas gdy przygody seksualne mogą być interesujące i kuszące na początku, kiedy ludzie zaczynają szukać miłości gdzie indziej, nie chodzi o uprawianie miłości. Chodzi o poczucie intymności z emocjonalnego punktu widzenia, według dr. Manna. “Badania pokazują, że tylko 7 procent oszukujących kobiet i 8 procent oszukujących mężczyzn oszukiwało z powodu niezadowolenia seksualnego. Zdecydowana większość oszukiwała albo z powodu braku emocjonalnego związku w związku, albo z powodu braku emocjonalnego i seksualnego związku w związku-dodaje.

Bradshaw kontynuuje, zauważając, że czasami możesz odczuwać chęć odkrywania innych pastwisk, ponieważ próbujesz zmienić swojego partnera. zadanie, które dla większości zakończy się rozczarowaniem. Innym razem oszustwo dzieje się losowo, co wskazuje na potrzebę większej samooceny i refleksji poza granicami Związku. “Oszukiwanie może być sposobem na zwrócenie uwagi partnera i ułatwienie zmiany, której szuka. Dla innych romans może być sposobem na wyjście z związku. Niektórzy ludzie oszukują i nie ma to nic wspólnego z ich partnerem. Szczęśliwi ludzie w szczęśliwych związkach oszukują. Ludzie, którzy nie mają zamiaru zakończyć swojego związku, którzy głęboko kochają swoich partnerów i życie, które wspólnie stworzyli, oszukują-wyjaśnia.

Innymi słowy, zawsze może się zdarzyć – ale jak temu zapobiec? A co byś zrobił, gdybyś był niewierny?

Czy To Kiedykolwiek Zadziała?

To pytanie jest łatwe, według dr. Manna: oszukiwanie nigdy nie jest dobrym pomysłem. Nigdy. Ale jeśli tak się stanie, ważne jest przejście z kimś, kogo kochasz i cenisz, aby ustalić, czy związek jest wart pracy lub czy nadszedł czas, aby rozstać się. “Czasami kryzys, w którym para myśli, że może się stracić, uświadamia im, jak bardzo się ceni i inspiruje do walki o związek. Czasami oszustwo pozwala parze ponownie ocenić swój związek i odkryć wady, które doprowadziły do oszustwa. Kiedy oboje są w stanie spojrzeć na to, w jaki sposób przyczynili się do problemów w związku, a następnie rozwiązać je, najlepiej za pomocą terapii, relacje można odwrócić. Kiedy pary są skłonne do tego rodzaju pracy nad swoim związkiem, może to skutkować głębszym, bardziej znaczącym związkiem między nimi”, wyjaśnia.

Bradshaw powtarza to uczucie, tłumacząc, że wiele par jest w stanie poprawić swój związek po aferze romansu, ale nie jest to właściwy sposób na wywołanie zmiany lub transformacji, ponieważ zajmuje to znaczną ilość czasu. Przez większość czasu pamięć nigdy nie zostanie całkowicie wymazana. “Romans nie powinien być wybranym katalizatorem poprawy związku. Odzyskiwanie sprawy zajmuje dużo czasu, nie jest to coś, z czego odbijasz się w ciągu kilku miesięcy. Resztki romansu pozostaną z Tobą na zawsze. Kiedy masz romans, tworzysz tę część historii swojej pary i musisz znaleźć sposób, aby włączyć ten ból do historii twojego związku”, wyjaśnia. “Para, która przechodzi kryzys romansu, często prowadzi rozmowy, których nigdy wcześniej nie prowadziła. Rozmowy, które musiały się odbyć, ale nigdy się nie odbyły. Będą ze sobą współpracować w sposób, w jaki nie angażowali się od lat, a nawet nigdy.”

Co zrobić, jeśli jesteś kuszony

Jaka jest jedyna sztuczka, która powstrzyma cię przed popełnieniem błędu, którego nie możesz cofnąć? Bradshaw oferuje jedno słowo: komunikacja. Jeśli już próbowałeś tej trasy i czujesz, że w kółko uderzasz o ścianę, może nadszedł czas, aby zasięgnąć profesjonalnej pomocy w postaci terapii. A jeśli twój partner się nie zgodzi? Idź sam. “Czasami możesz wdrożyć pożądaną zmianę w związku, wykonując własną pracę. Być może twój partner weźmie udział po kilku sesjach za pasem, a może dzięki pracy solowej możesz zbadać, co otrzymujesz z związku i ocenić, czy jest to jeden, w którym chcesz pozostać”, poleca.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Mężczyzna ubrany w gówniane krótkie przytulanie kobiety w czerwonej koszuli. W tle trzy kobiety i jeden facet patrzący na nie z pomarańczowymi światłami
Read More

Jak Poznać Kobiety po 30-tce

Jak Poznać Kobiety po 30-tce Sekret poznawania wspaniałych kobiet po trzydziestce, ujawniony Madeleine Holden 7 grudnia 2018 Podziel…