Czym Są BCAA?

Czym Są BCAA?

Oto dlaczego warto stosować suplementy BCAA

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Czy ty need brać suplementy? Krótka odpowiedź brzmi: nie. Ale jeśli pytanie brzmi: powinienty brać suplementy? Wtedy sprawy stają się mroczne, bo to zależy od twoich indywidualnych celów. Dotyczy to w szczególności BCAA.

Czym są BCAA? Są to aminokwasy rozgałęzione i są uważane za budulec syntezy białek. BCAA składa się z aminokwasów leucyny, izoleucyny i waliny, które są uważane za niezbędne aminokwasy, które nie mogą być wytwarzane przez organizm. Więc ogólnie rzecz biorąc, musimy uzyskać je z naszej diety.

Według Alissy Rumsey, zarejestrowanego dietetyka, specjalisty od siły i kondycji oraz właściciela Alissa Rumsey Nutrition and Wellness, BCAA są wyjątkowe, ponieważ mogą być metabolizowane przez mięśnie szkieletowe-inne niezbędne aminokwasy są metabolizowane w wątrobie – i występują naturalnie w żywności, zwłaszcza w mięsie, nabiale i roślinach strączkowych. Jeśli już bierzesz białko serwatkowe, znajdziesz tam również wysokie stężenie BCAA. I chociaż można znaleźć BCAA gdzie indziej, jedną z zalet suplementacji jest to, że BCAA dostanie się do krwiobiegu szybciej, zamiast konieczności przechodzenia przez wątrobę i jelita.

Podobne: Najlepsze Suplementy Przedtreningowe

A co z tymi celami? Podczas gdy suplementacja BCAA może zasadniczo umieścić syntezę białek na turbo, do tej pory nie ma naukowych dowodów na to, że BCAA pomagają budować masę mięśniową. Przepraszam. Ale jest dobra wiadomość. Udowodniono, że BCAA pomagają zmniejszyć zmęczenie mięśni podczas ćwiczeń, a następnie zwiększają wydajność mięśni, regenerację i zwiększają energię. Suplementacja BCAA może nie bezpośrednio pomóc w uzyskaniu mięśni, ale może pomóc ci dłużej pracować ciężej, co może spowodować uzyskanie masy mięśniowej, a nawet spalanie tłuszczu i utratę wagi.

“Większość badań wskazuje 7-12 gramów BCAA z niektórymi węglowodanami przez długi czas ćwiczeń, przed treningami”, powiedział Jonathan Valdez, zarejestrowany w Nowym Jorku dietetyk Telehealth, dietetyk i certyfikowany trener osobisty. “Jeśli nie chcesz tracić pieniędzy na suplementy i wolisz jedzenie, jedzenie jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ zapewnia więcej niż tylko to, co jest wymienione na suplemencie. Obejmuje to inne aspekty, takie jak przeciwutleniacze, witaminy i minerały.”

Temat: Znajdź dla siebie najlepszą multiwitaminę

Rumsey wyjaśnił, że BCAA mogą być przydatne dla kogoś, kto kończy wiele treningów o wysokiej intensywności w ciągu tygodnia i może mieć problemy z zaspokojeniem swoich potrzeb białkowych lub jest na ścisłym ograniczeniu kalorii. Najlepiej jest przyjmować przed lub po treningu, dzięki czemu można pracować go do harmonogramu jednak uważasz za stosowne. 

BCAA są bezpieczne dla większości ludzi, nawet przy diecie, która zawiera wystarczającą ilość białka i BCAA, ale nadmierna konsumpcja może prowadzić do nadmiernego spożycia białka. Tak długo, jak twoje nerki są w dobrym zdrowiu, Rumsey powiedział, nadmiar białka nie zaszkodzi ani twoje zyski. Bezpieczeństwo nadal powinno być priorytetem. Valdez, zwrócił uwagę, że między 2003 i 2011, 18 procent urazów wątroby były związane z suplementami, szczególnie kulturystyki i suplementów odchudzających. Zalecił poszukiwanie uszczelki USP, NSF lub consumer labs, która wskazuje, że produkt jest bez zanieczyszczeń.


Polecamy


Suplementy zbiorcze BCAA

Jeśli chcesz trenować ciężej na dłużej, chcesz suplement, który smakuje dobrze i dostarcza na jego obietnicy, aby zapewnić siłę budowania mięśni, wytrzymałość i zwiększoną wydajność energetyczną. Bulk jest oceniany jako jeden z najlepszych dla produktu, który jest skuteczny i bez zanieczyszczeń. 
29,96 zł za 2,2 funta w Amazon.com

NF Sports Natural Amino

Podczas gdy wiele formuł bcaa oferuje mieszankę aminokwasów 2:1:1 (L-Leucyna, L-izoleucyna, L-Walina), NF Sports oferuje mieszankę 4: 1: 1 wykonaną w procesie fermentacji opartej na warzywach, co sprawia, że ten produkt jest przyjazny weganom, a także zoptymalizowany pod kątem wzrostu mięśni i naprawy mięśni. Oczywiście, jest zaprojektowany, aby zminimalizować bolesność mięśni i pomóc w odzyskiwaniu, ale jest również w porcjach 30 o całkowicie naturalnym smaku tarty, więc odzyskiwanie może również dobrze smakować.
47,99 zł NFSports.com

BPI Sports BCAA

BPI wykorzystuje technologię oligoptydowo-enzymatyczną, która jest normalna-mówią ludzie, co oznacza, że jest zaprojektowana tak, aby wchłaniać się jeszcze szybciej do krwioobiegu. Występuje w 10 smakach bez cukru. Napój sportowy nie tylko utrzymuje cię nawilżony i promuje hamowanie zmagazynowanego tłuszczu z brzucha dla energii .
18,99 zł Amazon.com

MusclePharm BCAA Energy

MusclePharm BCAA Energy oferuje stosunek 3: 1: 2 BCAA, w tym odżywki zwiększające energię, które przywracają senność i zwiększają czujność, dzięki czemu jesteś bardziej skoncentrowany podczas sesji treningowej, wydmuchując Cię 100 mg kofeiny bezwodnej. Zawiera również 50mg ekstraktu z liści zielonej herbaty, aby wspomóc utlenianie tłuszczu i żeń-szenia panax, aby zmniejszyć zmęczenie.
18,90 zł Amazon.com


AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Dwuletnia Transformacja Ciała

Dwuletnia Transformacja Ciała Jak Trzy Małe Słowa Zamieniły Się W Kompletną Metamorfozę Ciała Redakcja AskMen 14 września 2017…