Jak Sprawdzić Jaja

Jak Sprawdzić Jaja

Jak Sprawdzić, Czy Nie Ma Tam Grudek (W Ciągu Jednej Minuty)

Wydaje się, że większość mężczyzn rodzi się z żywą świadomością swojej anatomii poniżej pasa (coś, co jest pogłębiane tylko przez wiek i eksplorację). Ale większość lekarzy zgadza się, że faceci powinni podejmować jeszcze bardziej samodzielne działania-mianowicie wykonując comiesięczne samokontrole w kierunku raka jąder.

Wiemy, że nie o takiej akcji myślałeś.

Ale jeśli jesteś w wieku od 15 do 45 lat, warto sprawdzać rzeczy raz w miesiącu ze względu na zdrowie, mówi Ryan Berglund, lekarz urolog w klinice Cleveland

Oto dlaczego: podczas gdy rak jąder jest dość rzadki—American Cancer Society stawia człowieka ryzyko życia na około 1 na 263-młodzi mężczyźni od wieku przed dojrzewaniem aż do średniego wieku są najbardziej narażeni na ryzyko. American Cancer Society szacuje również, że około połowa wszystkich przypadków raka jąder dotyczy mężczyzn w wieku od 20 do 34 lat.

Pokrewny: więc, co dokładnie jest Scrotox? Zapytaliśmy Ekspertów

Kontrole trwają tylko około minuty, a najlepszym miejscem do ich wykonania jest prysznic. Tutaj wszystko jest ciepłe, a twoje jądra są zrelaksowane, zwisające-mówi Berglund. (Odwrotnym scenariuszem byłoby to, co robią im lodowiska hokejowe; Czytaj: nie czas na ocenę nieprawidłowości.)

Aby rozpocząć, Przytnij jedną z kulek i mocno, ale delikatnie przetocz ją między kciukiem a palcami. Odczuwasz wszelkie twarde masy wewnątrz samych jąder. To ważne rozróżnienie, zauważa Berglund, który mówi, że największym błędnym przekonaniem na temat raka jąder jest to, że masy te rosną na zewnątrz jąder (Nie).

“Masy te pochodzą z wnętrza jądra”, wskazuje. Zauważa, że mogą być też duże lub małe – od wielkości grochu po marmur, a nawet znacznie większe. (Trochę anatomii również warto wspomnieć: oba jądra mają małą zwiniętą rurkę zwaną najądrzem z tyłu, która czasami może czuć się jak mały guz. Nie ma się czym martwić.)

Ale są też inne oznaki, na które należy zwrócić uwagę—duży jest jednym jądrem, które wydaje się nagle większe niż drugie. Ponieważ normalne jest posiadanie dwóch różnej wielkości kulek (lub jednej, która wisi niżej niż druga), Szukaj zmian w czasie, sugeruje Mark Preston, MD, chirurg urologiczny w Brigham and Women ‘ s Hospital w Bostonie, MA. Widział facetów z rakiem jąder, którzy mieli jedno jądro wielkości grejpfruta. “Rak jąder szybko rośnie”, zauważa. Zmiana może być podwojeniem wielkości masy w ciągu miesiąca. 

Temat: Jak dbać o zdrowie prostaty

Pamiętaj też o tym:” ból jąder nie jest wiodącym objawem raka jąder”, mówi Berglund. “Są przypadki, w których występuje ból—ale ból jest zwykle oznaką infekcji.”Znaleźć bolesny guz-in-question? Oprócz raka jąder może to być torbiel, infekcja, a nawet żylaki powrózka nasiennego, obrzęk żylaków jąder-mówi Preston.

Ale graj ostrożnie. “Większość guzów, guzów i nieprawidłowości nie jest nowotworowa, ale jest czymś, na co warto zwrócić uwagę i na co zwrócić uwagę” – mówi Preston. “Problem z wieloma facetami, którzy chorują na raka jąder, polega na tym, że go ignorują — to nie tak, że nie poczuli guzka.”

W przypadku wystąpienia takiego uczucia, należy skontaktować się z lekarzem. Bergland zauważa, że lekarz zbada twoje jądra, a także zleci badanie USG jąder (nieinwazyjny test, w którym sonda biegnie nad jądrami, aby zobaczyć wnętrze masy). Jeśli skończysz z diagnozą, leczenie może wynosić od usunięcia uszkodzonego jądra do radioterapii lub chemioterapii, jeśli się rozprzestrzenia.

Podobne: co musisz wiedzieć o boostery testosteronu

Na szczęście rak jąder jest wysoce uleczalny i uleczalny(ryzyko śmierci z powodu raka wynosi około 1 na 5000, a pięcioletnie wskaźniki przeżycia– z których wiele obejmuje wyleczenie-pływają w zakresie 95 do 99 procent).

Ale wiele z tego sprowadza się do wczesnego złapania choroby i—ponieważ sięgasz tam bardziej niż ktokolwiek inny—do jednominutowej samokontroli.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

20-Minutowy Trening Z Oporem

20-Minutowy Trening Z Oporem Trenuj Całe Ciało Na Raz Dzięki Temu 20-Minutowemu Treningowi Christopher Hunt 22 października 2017…
Trzy wałki piankowe na szarym tle
Read More

Najlepsze Wałki Piankowe

Najlepsze Wałki Piankowe Rolki gotowe do złagodzenia wszelkich dolegliwości mięśniowych, które czujesz Mackenzie Shand 11 marca 2021 roku…