Dlaczego mężczyźni łysieją i co z tym zrobić

Zaniepokojony mężczyzna patrząc na swoje włosy w lustrze

Dlaczego mężczyźni łysieją i co z tym zrobić

Nie możesz walczyć z wypadaniem włosów, jeśli tego nie rozumiesz

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Jeśli spotkałbyś się z sześcioma kumplami ze szkoły średniej, co najmniej trzech z was prawdopodobnie miałoby jakąś formę łysienia.

Badanie opublikowane przez National Library of Medicine wykazało, że 42 procent mężczyzn miało umiarkowaną do rozległej utratę włosów w wieku od 18 do 49 lat. Wraz ze wzrostem wieku, podobnie jak procent, z 16 procent między 18 a 29 do 53 procent między 40 a 49.

Łysienie typu męskiego, termin techniczny łysienie androgenowe, dotyka od 35 milionów do 45 milionów mężczyzn w Stanach Zjednoczonych, według dr Sara Wasserbauer, która prowadzi Kalifornijskiego chirurga włosów w północnej Kalifornii.

Powiązane: Najlepsze Produkty Na Wypadanie Włosów

Dla dominującego winowajcy powodującego wypadanie włosów, możesz winić swoją rodzinę i hormony. Są rzeczy, które możesz zrobić, aby zatrzymać lub spowolnić proces, jeśli zaczniesz wystarczająco wcześnie. Jeśli jest za późno, istnieją pewne wypróbowane i prawdziwe metody pokrywania łysiny.


Dlaczego Mężczyźni Łysieją?


Wasserbauer twierdzi, że w większości przypadków łysienie to “naprawdę proste równanie” genetyki plus hormon zwany dihydrotestosteronem (DHT).

“DHT jest hormonem, który powstaje enzymatycznie z części testosteronu w organizmie”, mówi dr Siman Patel, założyciel firmy Strut Health. “I chociaż to normalne, że pewien poziom tego hormonu w organizmie, może uszkodzić mieszki włosowe.”

Obecność odziedziczonych genów łysienia typu męskiego sprawia, że mieszki włosowe są bardziej wrażliwe na DHT, który zaczyna się kurczyć mieszki włosowe, gdy wchodzi w interakcję z nimi.

“Ten skurcz prowadzi do stopniowego wytwarzania cieńszych i krótszych pasm pęcherzyka i może skończyć się utratą wzrostu z tego pęcherzyka całkowicie-powodując rozproszone przerzedzenie lub łysienie”, mówi Patel.

Wasserbauer kazał wyobrazić sobie głowę jak las. Wybierz akr swojego lasu, Zbierz wszystkie drzewa i zmierz szerokość wiązki. Wróć później, idź na ten sam akr, zwiąż drzewa. Średnica jest mniejsza, ponieważ jest mniej drzew lub same drzewa są cieńsze.

“Innymi słowy, w Twoim lesie jest mniej drewna”, mówi.

Drugi, znacznie mniejszy odsetek przypadków łysienia jest wynikiem rzadkich form wypadania włosów (Uwaga: linki są do bardziej szczegółowych wyjaśnień z National Institutes of Health). Należą do nich takie warunki, jak łysienie universalis, które niszczy wszystkie mieszki włosowe na ciele; lub łysienie bliznowate, co powoduje, że mieszki włosowe są uszkodzone i zastąpione przez blizny.

Leczenie innych chorób, takich jak chemioterapia raka, może być również bezpośrednią przyczyną wypadania włosów. Wypływ telogenu jest tymczasową utratą włosów spowodowaną zdarzeniem wyzwalającym, takim jak stres.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/infographic20of20a20mans20head20showing20how20to20manage20hair20loss20if20you20are20going20bald20and20if20you20are20already20bald.htmlDennis Ryan

Ustalenie, czy zamierzasz łysieć


Genetyka, która powoduje łysienie androgenowe, może pochodzić od obojga rodziców-mówi Wasserbauer, który obecnie pełni funkcję prezesa zarządu American Board of Hair Restoration Surgeons. Powszechne miejskie mity, które twierdzą, że łysienie pomija pokolenie lub że dziedziczysz je po tacie mamy, są niedokładne-mówi.

Najlepszym sposobem, aby określić, czy masz zamiar iść łysy jest spojrzeć na starszych członków rodziny. Wasserbauer twierdzi, że testy, które używają wymazów ze śliny, aby określić, czy zamierzasz łysieć, są zawodne. 70% szans na łysienie nie oznacza, że będziesz łysy.

Wizyta u lekarza / specjalisty od odbudowy włosów może również pomóc w określeniu łysienia i jego ewentualnego wzoru, które są zilustrowane w skali Norwooda-Hamiltona. Może również pomóc określić, czy masz do czynienia z jednym z rzadkich warunków wymienionych powyżej.


Łysienie wpływa na twoje zdrowie


Poza potrzebowaniem dodatkowej ochrony przed słońcem w lecie i cieplejszym kapeluszem w zimie, nie ma ryzyka dla zdrowia fizycznego z łysieniem.

Łysienie jest “nie zagrażające życiu poza naszym stanem emocjonalnym”, mówi Wasserbauer, zauważając, że wpływ wypadania włosów ” jest o wiele bardziej znaczący niż ludzie go przypisują.”

Mówi, że ludzie mają średnio 34 szanse dziennie, aby zobaczyć swoje odbicie. Jeśli łysienie wpływa na czyjąś samoocenę, to ” 34 ego uderza dziennie.”


Co zrobić, jeśli Łysiejesz?


“Kluczem do leczenia wypadania włosów jest rozpoczęcie go od pierwszych oznak wypadania włosów”, mówi Patel, ” ponieważ znacznie łatwiej jest zapobiec dodatkowemu uszkodzeniu mieszków włosowych natychmiast niż próbować nakłonić je do ponownego wzrostu po latach.”

Jeśli jesteś między 17 i 34, metody te powinny pomóc odrastają włosy. Każdy Powyżej 35 roku życia ma do czynienia z łysieniem “może być w stanie utrzymać, ale prawdopodobnie nie będzie w stanie go uratować” – mówi Wasserbauer.

Możesz przejść do następnej sekcji, jeśli twoim głównym problemem jest ukrywanie łysiny.

Propecia (Finasteryd): Ta pigułka na receptę ma aktywny składnik o nazwie finasteryd, który blokuje DHT przed utworzeniem, pomagając w ten sposób spowolnić wypadanie włosów. “Istnieje enzym, który zmienia DHT i nadaje mu nieodwracalny uścisk ciała” – mówi Wasserbauer.

“Finasteryd pomaga głównie w utrzymaniu obecnych włosów i zmniejszaniu dodatkowego wypadania włosów, ale niektórzy mogą również go odrastać”, mówi Patel.

Rogaine (Minoksydyl: Minoksydyl, substancja czynna leku Rogaine, “zwiększa naczynia krwionośne” i wykazuje powinowactwo do naczyń krwionośnych mieszków włosowych, mówi Wasserbauer. Minoksydyl jest dostępny w postaci tabletek lub miejscowego stosowania i można go kupić bez recepty lub silniej na receptę.

Monoxidil “zwiększa zdrowie mieszków włosowych i pomaga stymulować nowy wzrost poprzez zwiększenie przepływu krwi do mieszków włosowych-przynosząc dużo tlenu i składników odżywczych”, mówi Patel. Zauważa również, że zarówno minoksydyl, jak i finasteryd “dobrze ze sobą grają.”

Terapia światłem niskiego poziomu (fotobiomodulacja): Terapia światłem o niskim poziomie ma na celu stymulowanie komórek, aby wspomóc wzrost włosów. Istnieją urządzenia, które każdy konsument może kupić, lub można odwiedzić lekarza, aby administrować.

Wasserbauer postrzega terapię światłem na niskim poziomie w bardzo pozytywnym (ahem) świetle, ale zauważa również, że metoda ta jest ” ofiarą własnego sukcesu.”

“Kiedy zaczynasz rosnąć włosy, włosy blokują światło”, mówi.

Szampony: Wasserbauer wymienia cztery rodzaje szamponów, które zawierają składniki aktywne (wymienione w nawiasach), które mogą pomóc spowolnić wypadanie włosów:

 • Głowa i ramiona (pirytionian cynku)
 • Selsum Blue (selen)
 • Neutrogena T-żel (smoła węglowa)
 • Nizoral (ketokonazol)

Jak wzmocnić już łysą głowę


Jeśli jesteś już po punkcie środków spowolnienia, istnieją zarówno wyrafinowane i proste sposoby, aby ukryć lub kamuflażu łysą głowę.

Przeszczepy włosów: Jest jedna linia tkanki na górze głowy, która ma DHT, a druga linia tkanki na dole, która nie. ten dolny pasek włosów, zwany bezpieczną strefą, ma około 2-3 cale wysokości na plecach i bokach głowy. To zdrowe włosy lekarze używają podczas wykonywania przeszczepów włosów.

Wasserbauer porównał przeszczep włosów do przenoszenia trawy ze zdrowej części z tyłu trawnika do trawnika przedniego, gdzie jest trochę nagiej ziemi. Umierająca lub martwa trawa z przodu nie jest naprawialna, ale sadzenie istniejącej trawy od tyłu do przodu pozwoli na wzrost zastępczej trawy.

Peruka lub hairpiece: Najprostszym sposobem, aby ukryć swój łysy jest zakup perukę lub hairpiece na pokrycie części włosów. Peruki są w różnych stylach i pasuje i mogą być wykonane z ludzkich lub syntetycznych włosów.

Mikropigmentacja skóry głowy: Mikropigmentacja skóry głowy jest jak tatuaż na włosach. Procedura, która może być trwała lub tymczasowa, jest opisana na stronie internetowej Wasserbauera jako nakładanie “specjalnie opracowanego pigmentu (tuszu) na skórę głowy za pomocą mikro cienkich igieł, aby stworzyć tysiące drobnych wrażeń”, aby dać złudzenie włosów.

“Wizualnie nie można powiedzieć, kiedy jest to zrobione dobrze. Fryzjerzy mówią: “to są włosy”, dopóki ich nie dotkną ” – mówi Wasserbauer. “Kiedy wszystko jest dobrze zrobione, wszyscy wyglądają, jakby właśnie zeszli z planu “Szybcy I Wściekli”.”

Posypane Włókna: Jeśli nadal masz trochę włosów, możesz ostrożnie nałożyć pewne włókna, aby włosy wyglądały na grubsze. Włókna przyczepiają się do włosów, które są białkiem z keratyny, poprzez ładunki elektrostatyczne zarówno we włosach, jak i w produkcie.

International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS) wymienia kilka zaleceń dotyczących produktu na swojej stronie.

 • Toppik Hair Building Fibers
 • Włókna Keratynowe XFusion
 • Magia Włosów
 • Super Milion Włosów
 • Włókna Infinity Hair
 • Włókna Włosa Caboki

Korektory: ISHRS wymienia również ciasta w proszku, kremy, balsamy i aerozole jako sposoby na zakamuflowanie łysienia na głowie. Oto kilka polecanych produktów:

 • Balsam: COUVRe
 • Puder: DermMatch

Postęp W Przyszłość: Wasserbauer wyraził podekscytowanie skutecznością zaawansowanych metod leczenia, takich jak zastrzyki plazmowe i terapia wypadania włosów exosomes.

Osoby myślące naprzód również zaczynają krio-zachować zdrowe i aktywne włosy, aby wykorzystać je w potencjalnych przeszczepach klonowania włosów, gdy nadejdzie czas. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej i zobaczyć film z Wasserbauer wyjaśniający proces.

Let it go: Ostatnią opcją jest taka, którą możesz w pełni zaakceptować jako pierwszą opcję: po prostu łysiej. Wraz z wiekiem do Twojego klubu dołączy o wiele więcej osób.

Możesz Też Kopać:

 • Najlepsze szampony dla mężczyzn
 • Top 10: Przyczyny wypadania włosów
 • Najlepsze produkty do przerzedzania włosów

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Anthony ingrown hair treatment, brzytwa Xtreme i Krem Do Golenia Old Fashioned na szarym tle
Read More

Jak utrzymać łysą głowę

Jak utrzymać łysą głowę Utrzymuj chromowaną kopułę w doskonałym kształcie John Russel Jones 28 sierpnia 2020 Podziel się…