Dlaczego nie powinieneś uprawiać seksu na pierwszej randce

Mężczyzna w białej koszuli i kobieta w biało-czarnej koszuli w paski leżą na sobie w łóżku.

Dlaczego nie powinieneś uprawiać seksu na pierwszej randce

Oto dlaczego nigdy nie należy spać razem na pierwszej randce

Randkowy Kujon to mroczna postać, której miejsce pobytu i szczegóły pozostają nieznane. Wiemy, że jest naprawdę dobry w randkowaniu. Był na więcej randek, niż można potrząsnąć długą kartę baru, a on jest tutaj, aby pomóc przeciętnemu facetowi krok jego gra Randkowa się wycięcie-lub kilka.

Tak, dobrze przeczytałeś nagłówek. Tutaj jesteś, na męskiej stronie internetowej, czytając kolumnę porad dla mężczyzn, o tym, dlaczego nie powinieneś koniecznie spać z kimś na pierwszej randce. Nie natknąłeś się przypadkiem na AskWomen.org (która nie jest prawdziwą stroną internetową, nawiasem mówiąc.) Jestem mężczyzną, piszę artykuł do innych mężczyzn, w którym twierdzę, że niekoniecznie dobrze jest uprawiać seks przy każdej możliwej okazji.

Jest to temat, który nie jest tak często omawiany z męskiej perspektywy. To nawet nie jest dyskusja. Po prostu zakłada się, że mężczyźni będą chcieli uprawiać seks na pierwszej randce, a zatem powinni.

Jest to dość rozsądne założenie, ponieważ jest to pytanie, które kobiety zadają częściej. Często (choć nie zawsze) zdarza się, że kobiety są bardziej niezdecydowane, aby wskoczyć do łóżka niż mężczyźni, nie bez powodu. Kobiety muszą sprawdzać ciarki i potwory, nie wspominając już o kolesiach, którzy będą rapsodizować o czułym romansie, którego naprawdę chcą, a następnie wystartować, gdy tylko dostaną Loda. Mężczyźni są oczywiście również oszukiwani w ten sposób, ale nie tak często i nie martwią się, że kobieta staje się brutalna. Więc to mężczyźni zwykle muszą udowodnić, że są godni seksu.

W rezultacie, jest to postrzegane jako rodzaj wygranej, gdy kobieta chce się z Tobą przespać na pierwszej randce. Jesteś na tyle Czarujący, że ty, przypadkowy frajer, który wybrał internetowy serwis randkowy, zdobył zaufanie kobiety. Rzuciłeś na nią piękne zaklęcie, a teraz nie może się oprzeć — po prostu musi zobaczyć, jak twoje nienagannie wyrzeźbione mięśnie falują, tak jak ty, cóż, cokolwiek. (Alternatywnie, właśnie znalazłeś się na randce z kobietą, która lubi potencjalnie bezsensowny seks, który jest wygraną na swój sposób.)

Ale tylko dlatego, że to pochlebia, że zaoferowano Ci seks na pierwszej randce, i tylko dlatego, że możesz, nie znaczy, że powinieneś. Pewnie nie powinieneś.

I to nie jest osąd moralny. Nie sądzę, że jest coś niemoralnego w seksie, o ile obie strony zgodziły się na to, i żadna nie była zwodnicza co do swoich ostatecznych intencji. (Jesteś, nawiasem mówiąc, palantem, jeśli mówisz kobiecie, że chcesz się ustatkować, kiedy chcesz tylko zdjąć jej majtki.)

Nie chodzi też o to, że uważam to za bardziej rycerskie, czy coś-nie zamierzam Ci mówić, żebyś odebrał swoją randkę powozem konnym. Nie. Mówię, że nie powinnaś uprawiać seksu na pierwszej randce, bo wtedy wszystko idzie nie tak. 

Są oczywiście wyjątki, ale seks na pierwszej randce zwykle nie jest świetny. W grę wchodzi kilka rzeczy. Prawdopodobnie piłeś, co może wpływać na wydajność na wiele sposobów. Prawdopodobnie żaden z uczestników nie zna się dobrze. Oznacza to, że nie wiesz, co druga osoba lubi w łóżku, nie wiedzą, co lubisz, a ponieważ prawdopodobnie dopiero się poznałeś, żadne z was nie ma powodu, by się tym przejmować. Jeśli coś pójdzie źle, to nie koniec świata, prawda?

Cóż, wszystko to jest w zasadzie receptą nie tylko na zły Seks — co jest wystarczającym powodem, aby uniknąć seksu na pierwszej randce na własną rękę-ale także na seks, który przekracza granice. 

To nie jest przyjemne, ale tak, mówię to: seks na pierwszej randce jest bardziej prawdopodobne, że jest to rodzaj seksu, w którym granice między zgodą a jej brakiem są całkowicie zatarte. To może nie być gwałt koniecznie, ale to nie jest po prostu rozczarowujący Seks.

Niestety, nasza kultura ma wizję gwałciciela lub napaści seksualnej jako jakiegoś zamaskowanego dziwaka ukrywającego się w krzakach. (A dlaczego to zawsze Krzaki?) Rzeczywistość jest taka, że te czyny są w przeważającej mierze popełniane przez osoby, które ofiara już zna. Inną niefortunną rzeczywistością jest to, że wielu sprawców niekoniecznie zdaje sobie sprawę, że zrobili coś złego — ponieważ nie było żadnej brutalnej walki; druga osoba po prostu nie wydawała się zbyt zainteresowana.

Cóż, to “nie za bardzo” powinno być dla ciebie wielkim, migającym czerwonym światłem. Często oznacza to, że osoba ma straszny czas, ale jest zbyt przestraszony, aby cokolwiek powiedzieć. Zgoda jest poinformowany i entuzjastycznie-jeśli data nie wydaje się, że mają czas jej życia, zatrzymać się od razu i zapytać, czy wszystko jest w porządku. 

Ponownie, na pierwszej randce, nie znasz zbyt dobrze tej osoby. Oznacza to, że bardziej prawdopodobne jest ich błędne odczytanie, a także często oznacza, że będą czuć się mniej komfortowo wyrażając swoje niezadowolenie. Jeśli już się i nastrój jest w porządku, ale potem zacząć robić coś, co, do ciebie jest normalny postęp, ale że do daty, czuje się głęboko źle lub niewygodne, nie każdy będzie miał odwagę głośno krzyczeć ” Nie! Stój!”i zamknąć całą sprawę.

Często kobiety w tej sytuacji będą musiały obliczyć mentalnie: “Czy powinienem powiedzieć mu, aby przestał i ryzykował, że się zezłości, czy też nie przestać, czy powinienem pozwolić mu to robić i mieć nadzieję, że wkrótce się skończy?”To przerażający rachunek i recepta na spotkanie seksualne, które jest o lata świetlne od świadomej i entuzjastycznej zgody i prawdopodobnie traumatyczne. 

Nie mówię, że nie możesz uprawiać gorącego, dobrowolnego seksu na pierwszej randce. Daleko mi do tego — miałem wiele okazji i więcej niż jeden z tych spotkań zamienił się w rzeczywisty związek. Ale mówię, że na pierwszej randce, mądrą zasadą jest, aby zatrzymać przed pójściem na całość. Nie dlatego, że na pewno zrobisz coś złego lub traumatyzować swoją datę, jeśli nie, ale dlatego, na wystarczająco długi okres czasu, facet, który nie ma seksu na pierwszej randce będzie miał dużo czystsze sumienie niż facet, który robi.

Tak wiele może pójść nie tak, jeśli jesteś pijany i ledwo się znasz, że w większości przypadków nie warto. Jeśli Chemia tam jest, to nadal będzie tam za drugim, trzecim i czwartym razem. Do tego czasu, może rzeczywiście znają się na tyle dobrze, aby omówić, co robi i nie działa w sypialni dla Ciebie — i oczekiwanie, które zbudowałeś sprawi, że seks, że dużo gorętsze.

To może zabrzmieć dziwnie, ale zaufaj mi. Nie musisz się na tyle bzykać, żeby było warto. Możesz poczekać. To cię nie zabije.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts