Dlaczego warto wziąć trening do wody tego lata

Człowiek robi podatne paddleboarding w oceanie

Dlaczego warto wziąć trening do wody tego lata

Eksperci ujawniają korzyści płynące z pracy nad wodą

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Po roku, który wszyscy mieli, przydałyby się nam wakacje. Chociaż w zeszłym roku spędziłeś wiele weekendów, spędzając samotnie czas z naturą (zamiast z bliskimi) na wędrówkach lub bieganiu po szlakach, zastanów się nad cieplejszą pogodą-i szczepionkami COVID — 19-Twoją wymówką, aby tego lata udać się do blue spaces.

Podobne: najlepsze treningi dla zdrowia psychicznego

Chociaż możesz nie potrzebować przekonywania, aby zarezerwować bilet na wybrzeże lub zaplanować wycieczkę do najbliższego wodopoju, istnieje zaskakująca liczba korzyści – dla ciała i umysłu – płynących z przebywania w wodzie lub w jej pobliżu, o których być może nigdy nie myślałeś. I co naprawdę fajne jest to, że każdy może czerpać te korzyści-nawet jeśli jesteś bez dostępu do morza, mówi Wallace J. Nichols (aka Dr. J), biolog morski i autor Blue Mind, który bada związek między wodą a szczęściem. To dlatego, że nauka wykazała, że te same adaptacje fizyczne i psychiczne są obecne nawet wtedy, gdy ktoś po prostu patrzy na wodę — czy to biorąc widok z plaży, czy po prostu patrząc na zdjęcie, mówi Nichols. 

Tutaj rozkładamy tylko to, jakie są te korzyści i treningi, które możesz rozwiązać, aby je czerpać, jednocześnie wyciskając codzienny pot.


1. Redukuje stres i poprawia nastrój


To nie tylko efekt placebo-czy Twoja wiadomość poza biurem: Przebywanie w pobliżu wody naprawdę pomaga Ci poczuć się bardziej swobodnie. “Najlepszym sposobem na zrozumienie niebieskiego umysłu [stanu umysłu wokół wody] jest myślenie o czerwonym umyśle, mówi Nichols. “[Czerwony umysł] jest zawsze nad połączeniem, zawsze włączony i pracujący-to nasza nowa normalna i przychodzi z lękiem, stresem i postrzępionymi krawędziami, a jeśli pozostaniemy w tym stanie umysłu, wypalimy się. Niebieski umysł jest lekarstwem.” 

Badania potwierdzają to, a jedno badanie z 2017 r. wykazało poprawę nastroju w przypadku ekspozycji na” niebieskie środowiska”, takie jak woda — jeszcze bardziej niż w przypadku ekspozycji na” zielone przestrzenie”, takie jak lasy. Inny systematyczny przegląd wielu badań ” sugerował pozytywny związek między większą ekspozycją na niebieskie przestrzenie zewnętrzne a korzyściami dla zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia.” 


2. Poprawia kreatywność, współczucie i współpracę


Przebywanie w pobliżu wody pomaga zmniejszyć hałas, który utrzymuje cię w nocy. Daje to większą szansę na kreatywność i empatię-cechy, które mogą być karłowate, gdy jesteś w środku ciężkiego dnia pracy … lub tygodnia. Pomyśl o tym, jak o większej przepustowości, mówi Nichols. Kiedy twoje zasoby poznawcze i psychologiczne są wykorzystywane w kierunku postrzeganego zagrożenia [tj. niespokojnych myśli i stresu związanego z terminami i rosnącymi listami zadań], inne rzeczy są ignorowane, ponieważ po prostu nie ma wystarczająco dużo czasu lub energii, aby je poświęcić.


3. Pomaga Pozostać Obecnym


W tym samym duchu, decluttering twój mózg pozwala na rodzaj uważności, która czuje się poza zasięgiem w chaosie codziennego życia. “Bycie w teraźniejszości jest czymś, co dzieje się naturalnie w wodzie”, mówi Iokepa” Kepa ” Nae ‘Ole, kierownik Hale Huakai (ocean activities) w hotelu Kã’ anapali Beach na hawajskiej wyspie Maui. “Siedząc na ławce na siłowni między zestawami, łatwo jest wędrować do miejsc, które nie mają nic wspólnego z tu i teraz. W wodzie, a zwłaszcza w oceanie, stale zwracasz uwagę na swoje otoczenie.”


4. Zmniejsza ryzyko obrażeń


 Jedna godzina wiosłowania w kajaku lub na wysięgniku może równać się nawet 5000 uderzeń, ale jeśli twój trener poprosi Cię o wykonanie 5000 burpees lub 5000 przysiadów w ciągu godziny, pomyślałbyś, że to szaleństwo, prawda? “Płynny ruch wymagany do napędzania deski lub łodzi jest znacznie łatwiejszy dla ciała niż ruchy oporu na lądzie”, wyjaśnia NaeÊ”ole. 

Co więcej, po usunięciu grawitacji nie tylko eliminujesz nacisk na stawy, ale dzięki pływalności wody możesz poruszać się z większym zakresem ruchu i wykonywać ćwiczenia, których nigdy nie wykonałbyś na suchym lądzie. “Pływanie szczególnie pomaga zneutralizować stres grawitacyjny, na który jesteś narażony każdego dnia, pozwalając poczuć większy wysiłek każdego użytego mięśnia, a mniej mięśni potrzebnych do utrzymania pozycji pionowej i stabilnej”, dodaje NaeÊ ” ole.


Temat: Jak ćwiczyć w każdym wieku


Najlepsze sposoby na zabranie treningu do wody


Teraz, gdy już wiesz, dlaczego powinieneś znaleźć drogę do wody, oto jak w pełni z niej skorzystać. Rozkoszuj się ciepłą pogodą i wypróbuj niektóre z tych sportów wodnych i aktywności na następnym treningu na świeżym powietrzu. Możesz odkryć swój nowy ulubiony sposób na spędzenie weekendu. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/young20adult20man20paddleboarding20puget20sound20in20summer.htmlGettyImages

SUP eksplodował popularność w ciągu ostatnich kilku lat, i można to zrobić na każdym zbiorniku wodnym — spokojna, płaska woda dla bardziej rekreacyjnych i początkujących, i szybciej poruszająca się woda i fale dla zaawansowanych sportowców i tych, którzy chcą SUP surfować, mówi NaeÊ”ole. (Dla przypomnienia, deski surfingowe SUP będą nieco inne pod względem szerokości i kształtu.)

Tak czy Inaczej, twój rdzeń z pewnością otrzyma intensywny trening podczas SUP. Utrzymanie równowagi i koordynacji-nie wspominając o zwiększonym wysiłku, jeśli jedziesz pod wiatr! – jest głównym wydarzeniem fitness dla tego sportu wodnego, ale całe twoje ciało pracuje od stóp do głów, dzięki czemu SUP jest palnikiem całego ciała. “Poprawia równowagę, trening podstawowy i zdolności proprioceptywne”, dodaje Manuel Velazquez, Specjalista ds. zdrowia i fitnessu w Rancho La Puerta w Baja California w Meksyku. “Zwiększa również skupienie, koncentrację i w pewien sposób promuje stan medytacyjny, gdy jest nieruchomy lub poruszający się. Skutkuje to lepszym ogólnym stanem emocjonalnym.”

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20surfing20in20the20ocean.htmlGettyImages

Jednym spojrzeniem widać, że surfowanie wymaga dużej koordynacji, równowagi i siły, co czyni ten jeden z najlepszych podstawowych treningów na bazie wody, jakie można znaleźć. Dzięki temu, że wiosłujesz, aby wyjść na otwartą wodę, surfing jest również świetnym treningiem sercowo-naczyniowym, a także celuje w mięśnie ramion i pleców. 

Kiedy jesteś gotowy na złapanie fali, twój rdzeń i nogi wchodzą do gry, aby podnieść się na deskę i pozostać zaangażowanym przez cały czas, aby pomóc ci utrzymać się w pozycji pionowej. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20swimming20in20an20infinity20pool.htmlGettyImages

Okrążenia w basenie są świetne, ale możesz również rozważyć wypróbowanie pływania na otwartej wodzie, aby wyrównać swój trening cardio i siłowy dzięki naturalnemu oporowi wody, nie wspominając o prądzie. W rzeczywistości jest to trening NaeÊ ” ole z wyboru. “Mój codzienny trening numer jeden to nieprzerwane, 30-60 minutowe pływanie w oceanie przy użyciu fajki, maski i płetw do bodyboardingu”, mówi. Bariera wejścia jest minimalna-niski koszt, sprzęt i prace przygotowawcze-chociaż będziesz potrzebował dostępu do otwartej wody i powinieneś być kompetentnym pływakiem. “Co najważniejsze, pozwala mi na trening, a jednocześnie cieszyć się obecnością dzikiej przyrody” – dodaje NaeÊ ” ole. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20prone20paddleboarding20in20the20water.htmlGettyImages

Weź ten sam SUP i spuść się do żołądka, aby spróbować paddleboarding, ale można to zrobić na każdej desce surfingowej wystarczająco dużej, aby unosić osobę, wyjaśnia NaeÊ ” ole. “Typowy longboard (9 stóp lub dłuższy) może dać osobie świetny trening na ramiona i ramiona”, dodaje. “Wiosłowanie zmusza wiosłującego do wygięcia pleców, jednocześnie unosząc klatkę piersiową nieco od deski,co jest Świetne dla postawy.”Ponadto nie jest wymagane wiosło, a ten trening wodny można wykonać na każdym zbiorniku wody wystarczająco ciepłej, aby pływać, mówi. 


Możesz Też Kopać:

  • Treningi na basenie (które nie obejmują okrążeń pływackich)
  • Najlepszy Sprzęt Fitness Na Świeżym Powietrzu
  • Najlepsze Spalanie Kalorii

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts