Jak kupić pierścionek zaręczynowy

Wybór pierścionka zaręczynowego

Jak kupić pierścionek zaręczynowy

Denerwujesz się wyborem odpowiedniego pierścionka? Zapewniamy Ci ochronę

Obok domu i pojazdu, pierścionek zaręczynowy jest prawdopodobnie jednym z największych zakupów, jakie człowiek może zrobić. To logiczne, że chcesz mieć pewność, że masz idealny pierścionek, z którym możesz się oświadczyć. Nasz przewodnik zakupu pierścionka zaręczynowego ma wszystko, co musisz wiedzieć, aby wybrać idealny pierścionek zaręczynowy dla wyjątkowej osoby.

Powiązane: Jak zaplanować wieczór kawalerski


Co warto wiedzieć, zanim udasz się do sklepu, aby dokonać zakupu pierścionka zaręczynowego


Jedną z pierwszych rzeczy do rozważenia przy zakupie pierścionek zaręczynowy jest, jeśli twój partner dał ci żadnych wskazówek. Jeśli pokazali Ci zdjęcia pierścionków, które kochają, lub mają skonfigurowaną tablicę na Pintereście, jest to dobre miejsce na początek. Zwróć uwagę na wszelkie komentarze, które rzucają na temat pierścionków zaręczynowych gwiazd lub przyjaciół. Możesz także rzucić okiem na ich aktualną kolekcję biżuterii, aby dowiedzieć się, jakie kamienie, Metale i style obecnie noszą, co może ułatwić zawężenie opcji po wejściu do sklepu.

Kiedy już masz pomysł na styl swojego partnera, ile powinieneś wydać na pierścionek zaręczynowy? Podczas gdy stare powiedzenie, że powinieneś wydawać 2-3 miesiące pensji, było w rzeczywistości sprytną kampanią marketingową w latach 30., matematyka nie trzyma się kupy.

Podczas gdy ważne jest, aby nie udać się do sklepu bez budżetu, ile wydajesz ostatecznie sprowadza się do tego, na ile możesz sobie pozwolić. W końcu to sentyment i zaangażowanie idą w parze z pierścieniem i propozycją, która ma największe znaczenie – nie ile wydajesz na sam pierścień. W rzeczywistości niektórzy eksperci twierdzą, że nierozważne finansowo jest zadłużanie się za taki zakup. Nie wolałbyś wydać trochę więcej na ceremonię albo swój miesiąc miodowy?

“Kompetentny Jubiler to świetny zasób, jeśli chodzi o budżet”, mówi Katherine Bodoh, RJ, CEO American Gem Society i AGS Laboratories. “Powiedz im, jaki zakres cenowy masz na myśli, a oni pokażą ci opcje, które będą pasować do Twojego budżetu.”

Według badania Knot 2018 Real Weddings średni koszt pierścionka zaręczynowego wynosi około $5,680, nieco mniej niż rok wcześniej. To prawdziwa inwestycja, więc ważne jest, aby uzyskać jak najwięcej pieniędzy.

Należy również spróbować dowiedzieć się rozmiar pierścionka partnera przed udaniem się do jubilera, jeśli w ogóle to możliwe. Jednym ze sposobów na to jest, aby przynieść jeden z ich pierścieni ze sobą do sklepu. Możesz również rozmiar własnych palców i porównać je ze swoimi partnerami, aby uzyskać przybliżony rozmiar. Wreszcie, jeśli żadna z nich nie jest opcją, zawsze możesz po prostu iść z prawem średnich. Szwajcarskie Laboratorium Gemologiczne zauważa, że średni rozmiar pierścionka dorosłej kobiety wynosi od 5 do 7, podczas gdy średni rozmiar pierścionka dorosłego mężczyzny wynosi od 9 do 11.


Ważne Czynniki Pierścionek Zaręczynowy


Najważniejsze czynniki przy wyborze Diamentowy pierścionek zaręczynowy są znane jako 4Cs. 4cs oznacza cięcie, kolor, klarowność i wagę w karatach i są podstawowymi cechami, które definiują jakość diamentu.

Cięcie: Ze wszystkich 4Cs, cięcie ma największy wpływ na piękno diamentu, mówi Bodoh. “Określając jakość cięcia, równiarka diamentowa ocenia umiejętności frezu w zakresie kształtowania diamentu. Im bardziej precyzyjne cięcie, tym bardziej urzekający dla oka jest diament.”Podkreśla, że dobrze wycięty kamień zapewnia więcej niż wystarczającą ilość blasku na dłoni ukochanej osoby.

Kolor: Kolor diamentów jakości klejnotów występuje w wielu odcieniach mówi Bodoh, który zauważa, że diamenty zazwyczaj wahają się od bezbarwnego do jasnożółtego lub jasnobrązowego. Dodaje, że inne naturalne kolory, takie jak niebieski, czerwony lub różowy, są znane jako “fantazyjne”, a ich klasyfikacja kolorów różni się od bezbarwnych diamentów.

Przejrzystość: “Diamenty mogą mieć wewnętrzne cechy znane jako inkluzje lub cechy zewnętrzne znane jako skazy– mówi Bodoh. “Diamenty bez inkluzji i skazy są rzadkie, a większość można zobaczyć tylko z powiększeniem.”Należy pamiętać, że diamenty bez widocznych wtrąceń są zwykle droższe. Bodoh mówi, że niektóre “niedoskonałości” można ukryć za pomocą strategicznego wierzchowca.

Waga Karatowa: Wreszcie, karat jest masą fizyczną diamentu mierzoną w karatach metrycznych. Bodoh wyjaśnia, że jeden karat jest równy 1/5 grama i dzieli się na 100 punktów. Jeśli chodzi o wagę karatową, Bodoh ma wskazówkę dla tych, którzy mają względy budżetowe: idź za nieco mniej niż najbliższy Karat. “A .90 karatowy diament pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na jednym karatowym diamencie. Nieco mniejszy dobrze wycięty diament może wydawać się większy niż większy diament o mniejszym cięciu. Cięcie jest kluczem do piękna diamentu.”

Formuła Bodoh jak kupić pierścionek zaręczynowy jest prosta. Blask + jasność + kontrast = ogólne piękno.

“Są to cechy, które możesz poprosić jubilera o omówienie, aby lepiej zrozumieć, co sprawia, że dany diament jest tak piękny.”

Powiązane: Top 10 Powodów, aby wziąć ślub


Wybór Metali Szlachetnych


Jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe, białe złoto i platyna są jednymi z najbardziej popularnych opcji, Maison Birks Bridal Expert powiedział AskMen. Oba są świetne, ale każdy ma unikalne plusy i minusy.

“Platyna ma wyższą cenę, ponieważ jest rzadsza niż złoto. Jest również droższy ze względu na wysoką gęstość i trwałość, co czyni go znacznie mniej podatnym na zarysowania” – powiedział ekspert. “Złoto, z drugiej strony, jest miękkim metalem. Aby uzyskać bezpieczną opaskę, złoto musi być mieszane z innymi metalami i stopami. Oznacza to, że zużywa się mniej metali szlachetnych i dodatkowo obniża cenę. Białe złoto nie istnieje w świecie przyrody i tak, w przeciwieństwie do platyny, zespoły te będą musiały być ponownie platerowane z czasem, aby zachować swój kolor. Należy również pamiętać, że chociaż te dwa metale mogą wyglądać podobnie, białe złoto ma błyszczące srebrne wykończenie, podczas gdy platyna ma bardziej szary odcień.”

Dla tych z klasycznym wyczuciem stylu, każda opcja działa, ale ekspert ślubny Maison Birks twierdzi, że od kilku lat obserwują również rosnące zainteresowanie żółtym i różowym złotem.

“Pomyśl o przedmiotach, które twój partner nosi na co dzień. Zwykle osoba będzie miała Preferencje, a to może pomóc, jeśli chodzi o wybór idealnego metalu na pierścionek zaręczynowy.”

Bodoh mówi, że należy pamiętać, że kolor metalu otaczającego diament (jeśli jest to kamień z wyboru) może wpływać na jego wygląd.

“Jeśli chcesz bezbarwnego Diamentu, Pierścionek z żółtego złota może stworzyć efekt, który sprawia, że diament wydziela żółty odcień.”


Pierścionki Zaręczynowe Kształty


Po Metalu Kształt kamieni w pierścieniu to kolejna rzecz, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie pierścionka zaręczynowego.

Popularne kształty kamienia (czasami mylone z cięciem) to:

 • Runda
 • Owal
 • Księżniczka
 • Szmaragd
 • Gruszka
 • Assher
 • Poduszka
 • Radiant
 • Markiza
 • Serce

Ekspert ślubny Maison Birks twierdzi, że chociaż kształty pierścionków zawsze zmieniają się w popularności, trendy są często związane ze światem celebrytów.

“Trzy kamienny pierścionek zaręczynowy Meghan Markle przyniósł odrodzenie zainteresowania stylem. Inne wyróżniki to szmaragdowy krój, który daje efekt podobny do pryzmatu, i opaska nieskończoności, która pętli wokół palca i pięknie oprawia diament.”

Wybierając kształt i ustawienie pierścionka dla partnera, pomyśl o jego osobistym stylu. Czy trzymają się bardziej klasycznych i tradycyjnych elementów, czy są bardziej dziwaczne i modne?

“Pod koniec dnia Okrągły jest nadal naszym numerem jeden i świetną opcją dla każdego. Możesz również uczynić klasyczny kształt bardziej wyjątkowym, zmieniając ustawienie.”Na przykład firma oferuje pierścionek “North Star”, który ma nietypowe pięciokątne ustawienie, które tworzy piękny efekt podobny do gwiazdy wokół diamentu.

Powiązane: Jak być drużbą na weselu


Pierścionek Zaręczynowy Kamienie Szlachetne


Jeśli chodzi o wybór klejnotu na pierścionek zaręczynowy partnera, Bodoh zaleca tych, którzy rozmawiają z parą i ich związkiem. Mówi, że najlepiej wybrać kamień, który ma co najmniej dziewięć w skali Mohsa twardości mineralnej, która decyduje o trwałości minerałów i kamieni szlachetnych.

“Diamenty są 10 w skali Mohsa, co czyni je jednym z najtrudniejszych i najtrwalszych wyborów”, mówi Bodoh. “Inne świetne wybory to szafiry i rubiny.”

Bodoh zauważa, że cena kamienia zależy od wielu czynników.

“W Diamencie trzeba spojrzeć na czynniki cięcia, koloru i przejrzystości. Rozmiar ma nieco mniejsze znaczenie w zależności od jakości tych cech. Im wyższy stopień cięcia, koloru lub jasności, tym droższy będzie diament. Czynniki te można wymieniać, aby dopasować je do budżetu i co jest dla Ciebie ważne”, mówi. “W przypadku kolorowych klejnotów jakość koloru jest najbardziej decydującym czynnikiem w cenie, wraz z względną rzadkością, krajem pochodzenia i standardowymi współczynnikami klasyfikacji, takimi jak cięcie, przejrzystość i waga w karatach.”

Bez względu na to, co kamień(s) kończysz z, Bodoh mówi kupujący powinni zawsze poprosić, aby zobaczyć diamenty, które pochodzą z raportu klasyfikacji z renomowanych diament grading lab w celu zapewnienia jakości kamienia. Ważne jest, aby zobaczyć i dotknąć biżuterii osobiście, abyś mógł ją przymierzyć i spojrzeć na nią w różnych warunkach oświetleniowych, aby zobaczyć, jak błyszczy.

“Istnieje spersonalizowany poziom obsługi klienta, który otrzymujesz od profesjonalnego jubilera, którego nie możesz uzyskać online.”


Ustawienia Pierścionka Zaręczynowego


Po wybraniu kamienia i metalu zastanów się, jak kamień jest “osadzony” na pierścieniu.

Prong: Bolce są najczęstszym ustawieniem i używają małego metalowego pazura, aby bezpiecznie trzymać kamień w miejscu. Bolce mogą być zaokrąglone, płaskie, spiczaste, w kształcie litery V, a nawet w kształcie serca, a większość kamieni będzie miała trzy, cztery lub sześć bolców trzymających je w miejscu. Należy pamiętać, że im więcej bolców, tym bardziej bezpieczny jest kamień, chociaż będziesz w stanie zobaczyć go mniej.

Tiffany: Specyficzne six‐prong solitaire ustawienie zaprojektowane przez Tiffany & Co. w 1886 r. ustawienie to maksymalizuje blask diamentu.

Bezel: Ustawienie ramki utrzymuje diament lub kamień szlachetny w miejscu z niestandardową cienką metalową obręczą lub ramą i może być pełne (całkowicie otaczające kamień) lub częściowe (pozostawiając otwarte boki).

Kompozyt: Kompozytowe ustawienie to doskonały sposób na uzyskanie wyglądu większego kamienia, bez całkowitej utraty budżetu. Układa grupę mniejszych diamentów razem na wygląd jednego większego kamienia, a także jest czasami nazywany ustawienie klastra.

Napięcie: Ustawienia napięcia wykorzystują napięcie opaski pierścienia, aby utrzymać kamień w miejscu, dając wrażenie, że kamień jest pływający.

Kanał: Pierścień z zestawem kanałów ma małe rowki lub kanały, w których wsuwane są diamenty lub inne kamienie szlachetne, zanim zostaną bezpiecznie zamknięte.

Bar: Ustawienie paska jest podobne do Ustawienia kanału, jednak kamienie są zamknięte tylko z dwóch stron,a nie dookoła.

Pavé: Ustawienie pavé wykorzystuje wiele małych diamentów ustawionych blisko siebie, aby uzyskać efekt podobny do dywanu wzdłuż pasma.

Halo: Ustawienie halo jest doskonałym sposobem na poprawienie wyglądu mniejszego diamentu, ponieważ odnosi się do umieszczenia drobnych kamieni szlachetnych wokół większego środkowego kamienia, aby wydawał się większy.

Katedra: Oprawa katedry wykorzystuje łuki z metalu do trzymania kamieni nad trzonem (opaską), aby wyglądały na większe.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/engagement20ring20buying20guide.htmlAskMen

Kupowanie Niestandardowe


Ekspert Maison Birks Bridal twierdzi, że istnieje błędne przekonanie wokół słowa custom, a ludzie automatycznie zakładają custom = drogie, ale nie zawsze tak jest! Chociaż nie mogą być droższe, zajmują więcej czasu.

“Niestandardowe pierścienie mogą trwać znacznie dłużej i ważne jest, aby dać sobie odpowiednią oś czasu”, powiedzieli. “Upewnij się, że wybrany przez Ciebie Jubiler jest cierpliwy i zgodny z Twoją wizją i potrzebami.”

Mówią, że należy przynieść obrazy inspiracji wraz do konsultacji, aby proces projektowania Niestandardowy pierścionek zaręczynowy gładsza, i być otwartym na proces twórczy, który pochodzi ze współpracy z jubilerem.

“Możesz iść myśląc, że wiesz dokładnie, czego chcesz i być mile zaskoczony czymś nowym.”

Tworzenie niestandardowego pierścienia trwa dłużej i wymaga większego zaangażowania, ale pozwala ci dać swojemu wyjątkowemu komuś coś jedynego w swoim rodzaju.

“Musisz być OK z nie dostać się zobaczyć, dotknąć lub poczuć pierścień, dopóki nie jest całkowicie gotowy. Ale możliwość stworzenia czegoś zupełnie jedynego w swoim rodzaju to fantastyczna okazja.”


Kupowanie zabytkowego pierścionka zaręczynowego


Ważne jest, aby porozmawiać z profesjonalistą, jeśli rozważasz zakup antycznego pierścionka zaręczynowego, ponieważ łatwo jest zostać oszukanym.

“Nie daj się zwieść słowom “Art Deco Style”, gdy szukasz pierścionka “Art Deco””, mówi ekspert ślubny Maison Birks. “Istnieje wiele re-kreacji tam i biżuteria paraduje jako prawdziwe.”

Mówią, że ważne jest, aby zrobić swoje badania przy zakupie zabytkowego pierścionka.

“Istnieje wiele sklepów z fantastyczną reputacją za znalezienie niesamowitych pierścionków w stylu vintage. Po prostu upewnij się, że kiedy znajdziesz Antyczny pierścionek, otrzymasz go zweryfikowanego u gemologa, jeśli brakuje dokumentów uwierzytelniania”


Podarowanie partnerce pierścionka zaręczynowego to pamiątka rodzinna


Alternatywnie, modernizacja pamiątki jest również opcja. Birks Concierge zapewnia usługę, w której eksperci będą współpracować z jubilerami, aby ponownie wyobrazić sobie cenną pamiątkę. Inne sklepy mogą świadczyć tę usługę, więc zapytaj, czy chcesz zachować specjalny kamień lub pierścionek w rodzinie.

Podczas gdy nikt nie lubi myśleć, że ich małżeństwo nie wyjdzie, jeśli pamiątka jest dla ciebie ważna i nie chcesz, aby twój partner miał ją w przypadku podziału, upewnij się, że obie strony podpisują umowę stwierdzającą jako taką przed dniem ślubu.


Pierścionki Zaręczynowe dla Partnerów tej samej płci


Jeśli jesteś mężczyzną kupującym pierścionek dla partnera, masz szczęście! Z biegiem lat, bardziej zróżnicowane opcje stały się dostępne.

Niektóre pary decydują się nosić pasujące pierścionki zaręczynowe, podczas gdy inni decydują się na różne pierścienie. W niektórych partnerstwach tylko jedna osoba nosi pierścionek zaręczynowy-naprawdę nie ma twardej i szybkiej etykiety dla pierścionków zaręczynowych tej samej płci.

Jest to również obszar, w którym fragment ślubny Maison Birks mówi, że Niestandardowy pierścionek to świetny wybór.

“Wolność tworzenia czegoś, co naprawdę reprezentuje twój związek, pozwala Ci stworzyć coś wyjątkowego.”


Jak zabezpieczyć inwestycję w Pierścionek zaręczynowy


Bodoh mówi, że najlepszym sposobem na ochronę pierścionka zaręczynowego jest jego ubezpieczenie.

“Najpierw uzyskaj wycenę od certyfikowanego rzeczoznawcy Gemologist® lub niezależnego rzeczoznawcy Gemologist®. Jewelers Mutual Insurance Group oferuje osobiste plany dla nabywców biżuterii” – mówi. “To takie proste. Możesz uzyskać ubezpieczenie w kilka minut.”

Zauważa również, że dbałość o kolorowe kamienie szlachetne jest inna niż diamenty.

“Upewnij się, że co dwa lata zabierasz pierścionek z powrotem do jubilera na inspekcje i naprawy, takie jak wycofywanie prong. W razie potrzeby zasięgnij porady zaufanego jubilera w zakresie pielęgnacji i konserwacji i upewnij się, że sztuka jest ponownie oceniana co dwa lata.”


Rozważ Również…


W zależności od tego, gdzie kupisz pierścionek zaręczynowy, sprzedawca może zaoferować dodatkowe usługi, takie jak bezpłatne sprzątanie, zmiana rozmiaru lub specjalne Gwarancje. Dotyczy to również niestandardowych elementów! Niektórzy sprzedawcy detaliczni, tacy jak Maison Birks, Peoples lub Jared, oferują programy wymiany diamentów, w których możesz ulepszyć pierścień swojego znaczącego drugiego po pełnej wartości pierwotnej ceny zakupu.

Możesz Też Kopać:

 • Top 10: Powody do ślubu
 • Idealna Propozycja
 • Jak się jej oświadczyć
Total
0
Shares
Related Posts