Kiedy Uprawiać Seks

Kiedy Uprawiać Seks

Pięć znaków, że nadszedł czas, aby przenieść datę do sypialni

Rozważmy to hipotetycznie: jesteś na obiecującej pierwszej randce z kimś, kogo naprawdę lubisz. Chemia jest poza skalą, a ona nie zrobiła niczego upokorzającego ani łamającego zasady gry, jak płacz o swojej byłej, lub poddanie Cię prezentacji zdjęć słodkich rzeczy, które zrobił jej kot. W rzeczywistości, wszystko idzie tak dobrze, że naprawdę zaczynasz się martwić, że to będzie ty który wszystko spieprzył, kończąc twoją szansę na drugą randkę. Przejdź do gorącej sesji całowania, która tak wygodnie dzieje się tuż przed jej domem, a myśl o poproszeniu, aby przyjść i przypieczętować umowę, oczywiście przechodzi przez twój umysł.

Ale czy to zrujnuje Twoje szanse na ponowne spotkanie z nią? A jeśli ona też jest na to gotowa? I wiesz, ona nigdy nie robi tego typu rzeczy, Ale wy dwoje macie tu coś naprawdę wyjątkowego…

Znalezienie odpowiedniego czasu na seks z kimś nowym nigdy nie jest łatwe. Oczywiście, nie ma dokładnej nauki ani określonej ilości czasu, aby utrzymać, która zagwarantuje, że wszystko się ułoży między wami. Ale eksperci seksualni i prawdziwe kobiety mają wiele porad do zaoferowania na ten temat.

Czytaj dalej, aby zapoznać się z pewnymi rozważaniami, gdy próbujesz wybrać odpowiedni czas na wycieczkę do pound town z nowym partnerem.

1. Kiedy nauka mówi, że nadszedł czas

Niezależnie od twojej opinii na ten temat, trudno dyskutować z nauką. Jak wyjaśnia psycholog kliniczna Dr Carla Manly, oksytocyna, hormon dobrego samopoczucia, który zostaje uwolniony, gdy robimy przyjemne rzeczy (takie jak seks), może w rzeczywistości zniszczyć relacje zbudowane wyłącznie na przyjemności seksualnej. “Kiedy seksualność pojawia się na początku związku, związek opiera się na nieświadomym uzależnieniu od wzlotów neurochemikaliów, które powstają podczas seksu i orgazmu”, wyjaśnia.

“Kiedy te poziomy spadają wraz ze spadkiem seksualności (lub pomiędzy momentami seksualności), partnerzy mogą skojarzyć negatywne uczucia (smutek, depresja, samotność) ze swoim partnerem. Partnerzy mogą wtedy nieświadomie unikać lub winić partnera za te uczucia.”Miałeś kiedyś kumpla, który sprawiał, że czułeś się bardziej samotny niż wtedy, gdy nie bzykaliście się? Obwiniaj naukę. “Jeśli związek jest zbudowany na seksualności (jak wiele związków), związek może nie trwać po pierwszych sześciu do 12 miesięcy. Rzeczywiście, o ile para nie jest w częstym i stałym kontakcie przez pierwsze sześć do 12 miesięcy, mogą ostatecznie stwierdzić, że nie są przyciągane do rzeczywistej osoby po usunięciu “masek zauroczenia”.”

Więc kiedy powinniśmy przenieść związek do sypialni? “Gdy intymność seksualna jest opóźniona o co najmniej trzy do sześciu miesięcy, para ma fundament, który może zostać wzmocniony przez pasję seksualności”, mówi dr Carla.

“Kiedy wczesne etapy zauroczenia są zbudowane na przyjaźni i wspólnych zainteresowaniach, a nie na samym seksie, para świadomie i nieświadomie tworzy sposoby na utrzymanie zdrowych połączeń bez polegania na wzlotach seksualnej neurochemicznej przejażdżki kolejką górską. Zamiast być przyciąganym i “tymczasowo połączonym” przez seksualność i Zalew neurochemikaliów wywołanych przez seks i orgazm, silna przyjaźń buduje dopaminę, serotoninę i oksytocynę poprzez trwałe i ciągłe połączenie (np. śmiech, chodzenie, wspólne ćwiczenia, wspólne gotowanie itp.).”Zasadniczo, spędź pierwsze miesiące swojego związku robiąc coś innego niż Netflix i wyluzować.

2. Po połączeniu na innych poziomach

“Sprawiłam, że mój (teraz mąż) czekał trzy miesiące, zanim się poddał”, mówi Michelle, 35. “Poznaliśmy się we wczesnych latach trzydziestych, a on już miał córkę, a ja nie chciałem być z nim związany w taki osobisty sposób, dopóki nie byłem naprawdę pewien, że jesteśmy zgodni w inny sposób. Powiedziałem mu to od razu, a on nigdy nie naciskał, żebym się poddał. W rzeczywistości seks ze stołu w ten sposób naprawdę otworzył nas na wymyślenie ciekawych sposobów spędzania czasu razem, innych niż Walenie drinków w barze w celu upijania się na tyle, aby zdjąć ubrania przed sobą – tak było z randkami w moich 20-tkach. Oboje uwielbialiśmy gotować (oboje jesteśmy Włoszkami), więc zapisaliśmy się na cotygodniowe zajęcia z gotowania makaronu. Wspólne zadanie domowe, które wiązało się z zakupami spożywczymi i pracą obok siebie, aby rozwiązać problem z każdym daniem, naprawdę zbliżyło nas do siebie. Kiedy w końcu zrobiliśmy czyn, nasza Chemia (i stłumione napięcie seksualne)była poza skalą.”

3. Ilekroć Masz Na To Ochotę

Według seksuologa Dr Jess O ‘ Reilly, nie chodzi o konkretny czas, a bardziej o zgodę i wzajemne pragnienie-o ile oboje jesteście na pokładzie i ustaliliście to przed sesją seksualną. “Najważniejsze przy podejmowaniu decyzji, kiedy uprawiać seks po raz pierwszy z nowym partnerem, jest to, że oboje jesteście na pokładzie”, mówi.

“Nie chcesz naciskać na partnera i nie chcesz grać w grę, aby twój partner czekał. Kwestie kompatybilności i kompatybilności seksualnej należy rozwiązać Od początku. Jeśli chcesz seksu od razu, ponieważ postrzegasz go jako akt pierwotny pozbawiony emocji, a twój partner chce poczekać, aż się zaangażujesz lub będziesz gotowy do wspólnego zamieszkania, prawdopodobnie nie jesteś zgodny seksualnie. Chociaż kompatybilność seksualna jest czymś, co kultywujesz (w przeciwieństwie do czegoś, co po prostu znajdziesz w partnerze), wartości seksualne niektórych ludzi są po prostu zbyt rozbieżne. Masz szczęście, że odkryłeś to na początku, dzięki czemu możesz od razu zdecydować się na kontynuację lub pracę nad nim.”

4. Kiedy jesteś na niesamowitej pierwszej randce

Tak, seks na pierwszej randce to rzecz. 

“Uprawiałam seks z moim mężem od pięciu lat w dniu, w którym się poznaliśmy”, mówi Sofia, 37.

“Oczywiście, byliśmy na randce przy kawie, która zamieniła się w Randkę Na brunchu, i zanim się zorientowałem, zgodziłem się pójść z nim na spotkanie z fryzjerem, ponieważ nie chcieliśmy, aby to się skończyło. Można by pomyśleć, że siedzenie w salonie fryzjerskim z kimś, kogo dosłownie dopiero poznałeś, i oglądanie, jak robią coś tak osobistego, byłoby dziwne. Ale szczerze mówiąc, po prostu siedziałam z nim czując, że robiliśmy to samo wiele razy razem w innym życiu. Po strzyżeniu znowu byliśmy głodni, więc zjedliśmy obiad. Noc zakończyła się tym, że zrobiliśmy to na schodach przeciwpożarowych miejsca, w którym grał wtedy zespół mojego młodszego brata. Nie sądzę, że chodzi o wyczucie czasu tak samo jak o osobę. Jeśli jesteś na randce z osobą, która jest “jeden,” nie ma znaczenia, czy śpisz z nimi na randce pięć lub pięćdziesiąt.”

5. Gdy Trafią Ważne Kamienie Milowe

Lisa Concepcion, miłosna strateg i założycielka LoveQuest, oferuje inną opinię na temat czasu seksu po raz pierwszy: zamiast umieszczać określoną liczbę dat lub osi czasu na nim, dowiedzieć się, czego naprawdę chcesz w potencjalnym długoterminowym partnerem — i nie poddawaj się, chyba że te ważne czynniki zostaną uderzone.

Temat: 10 pierwszych oznak miłości, ujawnione

“Miałem męskiego klienta, który utknął w niezdolności do wyjścia poza 90 dni umawiania się z kobietą”, mówi. “To by się nie trzymało. Kiedy wyjaśniłem mu, kim jest jego idealna kobieta, stał się naprawdę szczery. Przyznał, że chce kobiety, która umie gotować. Chciał kobiety, która miała solidną grupę przyjaciół, ponieważ czuł, że może wiele powiedzieć o kobiecie po towarzystwie, które utrzymuje. Miał psa, który uratował, i okazało się, że kobiety umawiają się z nim, ale traktują psa jako irytację. Więc powiedziałem mu: “żadnego seksu, dopóki nie ugotuje dla Ciebie, poznasz jej przyjaciół, a ona będzie spędzać czas z Twoim psem.”W ciągu dwóch tygodni od tej sesji spotkał wspaniałą dziewczynę, którą był naprawdę podekscytowany. Na pierwszej randce dowiedział się, że ma wspaniałych przyjaciół-większość z nich miała dobre kariery. Ona też miała psa i celowo wychowała go, aby był towarzyski, aby mógł dogadać się z innymi psami. I uwielbiała gotować. Kiedy skupiasz się na tym, co jest pożądane, Prawo przyciągania służy temu. W ciągu pierwszych dwóch tygodni zabrał ją wraz z psami do parku, aby się bawić i spacerować. Zaoferowała, że przyniesie przekąski. Były domowej roboty i pyszne. Zrobiła nawet psich smakołyków! Powiedział, że to najlepsza randka, na jakiej był od dekady. Wyszli jeszcze cztery razy, a potem pojechali na Grupowy wypad. Zaprosiła przyjaciół, a on zrobił to samo. Wszyscy się dogadywali. Cały ten pęd, a oni nawet ze sobą nie spali.”

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts