Jak nosić wodę kolońską

Ujęcie młodego mężczyzny natryskującego się dezodorantem

Jak nosić wodę kolońską

Porady i wskazówki, aby jak najlepiej wykorzystać swój ulubiony zapach

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Myślisz, że wiesz wszystko o tym, jak nakładać i nosić wodę kolońską? Spryskaj tyle, ile możesz, zanim wyjdziesz za drzwi? To jeden ze sposobów – ale niekoniecznie jest to poprawne sposób, a przynajmniej najbardziej efektywny.

Wybór i stosowanie zapachu — lub zapachów-powinno wymagać trochę więcej uwagi niż większość ludzi przypuszcza. Wiele czasu, wysiłku i wiedzy poświęca się na stworzenie jednego zapachu, więc od nut i akordów po parapet i suchość, w butelce wody kolońskiej, perfum lub wody toaletowej, którą tak lubisz, jest więcej niż na pierwszy rzut oka. 

Powiązane: Najlepsze naturalne dezodoranty dla mężczyzn

Niezależnie od tego, czy chodzi o to, jak wybrać zapach odpowiedni dla Ciebie,jak stosować wodę kolońską, aby trwała przez cały dzień, czy o mieszanie zapachów, aby stworzyć wyjątkowy zapach, który inni będą Cię komplementować, mamy tutaj wszystko. Zarówno eksperci, jak i początkujący skorzystają z następujących wskazówek, jak wybrać, zastosować i nosić wody kolońskie. Zaczynając od podstaw, czym jest woda kolońska (lub EDT, EDP lub perfumy) i jaką rodzinę zapachów lubisz? 


Woda kolońska czy EDT czy EDP?


 • Kolonia: Zazwyczaj zawiera najniższe stężenie oleju, co sprawia, że jest bardzo lekki i idealny na lato, jednak słowo cologne stało się uogólnionym terminem dla wszystkich męskich zapachów — nawet wśród niektórych perfumerów.
 • EDT: Oznacza wodę toaletową i jest bardziej skoncentrowana niż woda kolońska, ale wciąż lekka.
 • EDP: Oznacza wodę perfumowaną i jest bardziej skoncentrowana niż woda kolońska i EDT. Większość ludzi woli to ze względu na długowieczność zapachu.
 • Perfumy: Najbardziej pachnące z najdłuższym parapetem i trochę przechodzi długą drogę. Nie ogranicza się do kobiecego zapachu, jak wielu myśli, biorąc pod uwagę, że jest to teraz ogólne określenie dla kobiecego zapachu.

5 Podstawowych Rodzin Zapachowych


 • Cytrusowe / Świeże: Składa się z olejków eterycznych otrzymywanych przez zimną ekspresję skórki z orzeźwiających owoców takich jak bergamotka, cytryna, pomarańcza, limonka, mandarynka i pomelo. Występuje w większości starych wód kolońskich i zwykle w sportowych wersjach zapachów.
 • Kwiatowy: Łączy wszystkie delikatne i subtelne zapachy, które mają kwiat jako centralny element: róża, jaśmin, muguet, fiołek, tuberoza, gardenia, kwiat pomarańczy i irys. Zapewnia poczucie absolutnego męskiego uzależnienia z elegancją.
 • Fougère: “Paproć” po francusku, zbudowana jest na bazie lawendy, dębu i kumaryny. Jest często stosowany w męskich zapachach, aby stworzyć zapach o czystym, chłodzącym i higienicznym odczuciu.
 • Orientalny / Pikantny: Chociaż termin przestarzały, pozostaje to określenie tej konkretnej rodziny zapachów. Zawiera wszystkie surowce pochodzące z krajów Bliskiego Wschodu i Dalekiego Wschodu, takie jak słodkie nuty wanilii, fasoli tonka, cistus labdanum, bursztynu i żywic. Rezultatem jest bardzo ciepły, bogaty, zmysłowy, aksamitny i typowo ultra mocny zapach.
 • Woody: Zwykle stanowi podstawę zapachu i można go podzielić na podrodziny, które są cechami charakterystycznymi dla ich właściwości, takimi jak suche, wilgotne, mchy itp. Od cedru po wetiwer, wiele jego zapachów jest pełnych, pikantnych i dostojnych, dlatego można je znaleźć w większości über-męskich zapachów. 

Warunki zapachowe do poznania


 • Uwagi: Opis zapachów w zapachu.
 • TopUwagi: Pierwsze wrażenie węchowe zapachu i zazwyczaj najbardziej lotne i składniki w perfumach. Zwykle jasne, świeże lub cytrusowe.
 • SerceUwagi: Określane również jako nuty środkowe, są to druga faza parowania zapachów, która nadaje zapachowi swój charakter po zaniku nut górnych. Zwykle kwiatowy lub pikantny.
 • BazaUwagi: Trzecia i ostatnia faza parowania zapachów, czyli życie na skórze. Prawie zawsze nuty drzewne lub skórzaste.
 • Absolutne: Najsilniejszy aromatyczny materiał, który można ekstrahować z rośliny lub kwiatu.
 • Accord: Mieszanka dwóch lub więcej składników, które łączą się ze sobą, tworząc wyraźny zapach. Zwykle używany do tworzenia zapachów, które nie mogą być wydobyte z natury. 
 • SuchyW dół: Ostatnia faza zapachu, która pojawia się kilka godzin po aplikacji. Często jest to zapach zdominowany przez nuty zapachowe bazy. 
 • Sillage: Ślad zapachu pozostawiony przez perfumy – Mówiąc najprościej, siła lub intensywność zapachu.

Jak stosować wodę kolońską


Więc kiedy już wiesz, jaki rodzaj zapachu lubisz i jak silny lubisz, przejdźmy do faktycznego zastosowania wody kolońskiej. Jak wspomniano, nie jest to tak proste, jak obsypywanie się tryskającymi ubraniami lub przechodzenie przez chmurę zapachową, gdy idziesz w kierunku drzwi. Oczywiście, te metody mogą wykonać zadanie, ale będziesz miał lepszy sukces, jeśli włożysz trochę więcej wysiłku w swoje podejście. 

Powiązane: 25 Najlepszych Zimowych Wód Kolońskich

Najlepsze miejsca do zastosowania wody kolońskiej to obszary ciała, które wytwarzają ciepło, takie jak za uszami, podstawa szyi, środek klatki piersiowej i wnętrze nadgarstka. Subtelne ciepło dostarczane przez ciało zwiększy intensywność zapachu przez cały dzień. 

Nie szalej z wielokrotnym opryskiwaniem wody kolońskiej w tym samym miejscu. Jeden lub dwa spraye powinny wystarczyć, a jeśli nie masz pewności co do parapetu kolońskiego, poproś znajomego o pomoc. Jeśli wyczują cię z odległości kilku metrów, można śmiało powiedzieć, że to za dużo. 

Rozpylanie wody kolońskiej na odzieży jest dopuszczalne, ale należy zachować ostrożność. Trochę przechodzi długą drogę, a jeśli masz ciężką rękę, ryzykujesz odwrócenie ludzi podczas wchodzenia do pokoju. Woda kolońska na ubraniu nie jest tak naprawdę złą rzeczą, ale rozpylanie jej na bezpośrednią skórę jest lepsze, ponieważ pozwala to mieszać zapach z olejkami twojego ciała i skutecznie projektować jego nuty w kolejności. 

Wolisz wodę kolońską? Zastanów się dwa razy zanim splash. Zamiast tego delikatnie przechyl butelkę na palec, a następnie naciśnij palcem punkty pulsu,w których chcesz zastosować. W ten sposób używasz wody kolońskiej splash we właściwy sposób, uzyskując idealny, subtelny zapach, który spodoba się każdemu, kto zbliży się wystarczająco blisko, aby powąchać.


Jak nakładać wodę kolońską


Myślałeś, że możesz nosić tylko jedną wodę kolońską na raz? Przygotuj się na wybuch umysłu. Wiele wód kolońskich może być strategicznie ułożonych warstwowo, aby stworzyć swój własny, jedyny w swoim rodzaju zapach, a o wiele łatwiej jest warstwować istniejące zapachy niż je tworzyć. 

Zacznij od zapachu pulse point-za uszami, podstawą szyi i nadgarstkami. Użyj czegoś prostego, ale silnego. Wtedy olejek zapachowy jest idealnym wyborem. Coś, co będzie dobrze współpracować z naturalną chemią twojego ciała-pomyśl o miękkim piżmie lub ciepłym drzewie sandałowym. Ta warstwa nie powinna konkurować z wybranymi zapachami, powinna działać jako dodatkowa warstwa do Twojego osobistego aromatu feromonów, który naturalnie wytwarzasz przez cały dzień, każdego dnia. 

Kolejną warstwę należy nałożyć na te miejsca na ciele, które mogą wymagać dodatkowej ochrony przed zapachem. Miejsca takie jak pachy, Klatka piersiowa, a nawet dolna część pleców. Obszary te korzystają ze świeżych, czystych notatek. Eukaliptus i bergamotka są tu wspaniałymi dodatkami, a to dlatego, że pomagają zwalczać późny dzień B. O. możesz nawet użyć wybranego dezodorantu w sprayu, o ile nie konkuruje on z twoim ostatecznym zapachem lub nie obezwładnia go.    

Ostatni, ale z pewnością nie mniej ważny, jest główne wydarzenie, pièce de résistance – twój ostateczny zapach. Potraktuj to jako węchowy uścisk dłoni. To pierwsze wrażenie, jakie Twój zapach wywrze na tych wszystkich ludziach, których spotkasz. Podstawowe warstwy zapachów, o których mówimy, nie powinny z tym kolidować, ale powinny je uzupełniać. Zastosuj ten ostatni rozkwit do koszuli, włosów lub powietrza, gdy przechodzisz. Pojedynczy spray w ciągu dnia może na nowo rozpalić Twoją historię zapachową, ale tylko wtedy, gdy jej potrzebujesz. 


Właściwa Etykieta Kolońska


Jeśli nie zauważyłeś, zachęcamy do bezpiecznego zapachu. Możesz wyszukać ulubioną wodę kolońską, wybrać kilka najlepszych opcji lub w ogóle nie nosić wody kolońskiej. Jednak gdy znajdziesz odpowiednią wodę kolońską, wymyśl najlepszy sposób jej noszenia. Możesz nakładać wodę kolońską znacznie hojniej i częściej niż perfumy lub EDP. Pamiętaj, że możesz pokochać zapach, ale zatłoczony pociąg, samolot lub sala konferencyjna, w której jesteś, może być pełna ludzi mniej entuzjastycznie nastawionych do Twoich wyborów. Bądź pełen szacunku.  

Powiązane: Kobiety ujawniają 9 Kolończyków, które najbardziej im się podobają

Jeśli to możliwe, spróbuj przed zakupem. Trudno kupić wodę kolońską na podstawie kilku blogów lub hiperboli redaktorów czasopism. Istnieje coraz więcej usług subskrypcji zapachów, które pozwalają zabrać zapach na jazdę próbną, która pomaga zdecydować, czy działa dla Ciebie w ciągu dnia, na randkę, na kolację, w weekend — ponieważ nawet w różnych porach dnia możemy reagować inaczej na niektóre zapachy. Wiele marek oferuje również zestawy próbne z kombinacją ulubionych lub nawet lepiej, możliwość tworzenia własnego wyboru zapachów do wypróbowania.  

Jeśli jednak nie możesz znaleźć tej jednej próbki, której szukasz, a po prostu musisz kupić niewidoczny lub niewidoczny zapach butelki, kup najmniejszy rozmiar butelki, jaki możesz. Na początku możesz pokochać ten zapach, a zanim dotrzesz do końca tej 25 mL butelki, możesz zdecydować, że nie jest ona dla Ciebie. Pół butelki nie zajmie miejsca, dopóki jej nie podniesiesz i nie wyrzucisz — a w efekcie pieniędzy, które Cię kosztowały-do kosza.

Następnie upewnij się, że wiesz, co kupujesz. Nie kupuj tanich, słabo wykonanych wód kolońskich, ponieważ są one często pełne alkoholu i wody i nie będą trwać bardzo długo na skórze i być zmęczonym kupowaniem wody kolońskiej z nierzetelnych źródeł, takich jak podejrzani sprzedawcy online lub sklepy z pułapkami turystycznymi, które sprzedają Twój ulubiony drogi zapach po cenie, która jest zbyt piękna, aby mogła być prawdziwa. Zainwestuj w dobrze wykonany, długotrwały zapach, który na pewno sprawi, że będzie go przez cały dzień. Będziesz nosić mniej dziennie, a tym samym spędzać mniej nadgodzin. 

Na koniec, nie trzymaj się tego zapachu przez lata i oczekuj, że nadal będzie pachniał tak dobrze, jak pierwszego dnia. Zapachy nie” psują się ” jako takie, ale rozpadają się i utleniają w miarę starzenia się, co może sprawić, że pachną mniej niż ich poprzednie ja lub gorzej, po prostu źle pachną. Nie jest to prawdopodobne, ale przeterminowana woda kolońska nałożona na skórę może nawet spowodować podrażnienie skóry lub reakcję alergiczną. Od momentu wytworzenia zapachu jego okres przydatności do spożycia wynosi zwykle od trzech do pięciu lat.


13 najlepszych męskich wód kolońskich


Jeśli nie wiesz od czego zacząć, to w porządku. Istnieją zapachy, które są ponadczasowe i działają dla większości mężczyzn. To dlatego, że są pewne notatki, które naturalnie lepiej do siebie pasują, a niektóre są po prostu bezpieczniejsze. Jeśli jeden z tych niegrzecznych chłopców dobrze gra z Twoimi nozdrzami, zacznij szukać innych zapachów, które mają podobne nuty, od góry do dołu, i wypróbuj je, jeden po drugim. Zanim się obejrzysz, stworzysz charakterystyczny zapach, który nie jest nadmierny, ale nie blaknie, zanim będziesz gotowy. Można powiedzieć, że twój idealny zapach trafi we wszystkie właściwe nuty. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/polo20by20ralph20lauren.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/polo20by20ralph20lauren.html

Ten zapach jest bogaty, drzewny i aromatyczny – ale nigdy nie przytłaczający. Opracowany w 1978 roku, jest nadal jednym z najpopularniejszych zapachów dla mężczyzn, którzy chcą pachnieć wyrafinowanymi zapachami bez przepłacania za to. 
71 zł przy Amazon.com

Giorgio Armani Acqua di Giò

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/giorgio20armani20acqua20di20gic383c2b2.html

Nuty aromatycznych cytrusów i słonej wody morskiej, ten kultowy zapach od Giorgio Armani jest wystarczająco świeży na cieplejsze miesiące i wystarczająco pikantny, aby przetrwać chłodniejszy sezon. 
76 zł przy Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/hugo20boss20bottled.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/hugo20boss20bottled.html

Ten popularny zapach zadebiutował dopiero w 1998 roku, ale szybko stał się klasykiem dla mężczyzn na całym świecie. Jest ostry i pikantny top jest uziemiony ciepłym lasem i wanilią.  
90 zł przy Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/acqua20di20parma20colonia.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/acqua20di20parma20colonia.html

Jeden z najlepszych cytrusowych zapachów, Colonia od ponad 100 lat jest bestsellerem wśród włoskich wyrafinowanych produktów. Używając świeżej kalabryjskiej bergamotki jako nuty sygnowanej, zapach ten z pewnością będzie ulubionym przez kolejne 100 lat.
66 zł przy Nordstrom.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/chanel20bleu20de20chanel.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/chanel20bleu20de20chanel.html

Ten zapach może być najnowszy z listy — wprowadzony na rynek w 2010 roku — ale szybko stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych. Z miętowymi cytrusowo-imbirowymi nutami, serce i podstawa są zaskakująco Głębokie z bogatym kadzidłem, drewnem cedrowym, sandałowym, wetiwerem i białym piżmem.
77 zł przy Sephora.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/davidoff20cool20water.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/davidoff20cool20water.html

Stary, ale dobry, nie bez powodu jest to bestseller budżetowy. Świeże, jasne nuty morskiej wody i mięty blakną w neroli i wysychają do miękkiego, ale drzewnego piżma. Ten zapach potrafi zaoferować coś dla każdego.
$26 at Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/christian20dior20dior20homme.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/christian20dior20dior20homme.html

Cytrusy, szałwia i lawenda mogą zapoczątkować ten zapach, ale nie nazywaj go kwiatowym. Ten zapach oddaje francuską estetykę węchową dzięki subtelnym nutom pudru i Bursztynu w sercu oraz bogatej bazie skóry, paczuli i wetiweru. 
84,50 zł Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/yves20saint20laurent20la20nuit20de20lhomme.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/yves20saint20laurent20la20nuit20de20lhomme.html

Kompleksowa równowaga aromatyczna zarówno świeżej przyprawy, jak i drzewiastej przyprawy, ten wieczorny zapach YSL opiera się w dużej mierze na otwarciu kardamonu wspieranego przez lawendę, Drzewo cedrowe, bergamotę i wetiwer.  
77 zł przy Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/creed20aventus.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/creed20aventus.html

Rozpoczęta w 2010 roku, ta wyrafinowana mieszanka od razu ugruntowała swoje miejsce wśród innych klasyków na najwyższej półce. Jest to zapach, który nosisz, jeśli chcesz mieć świeży, jasny cytrusowy zapach, który utrzymuje zapach przez cały dzień. Długotrwały cytrusowy parapet nie jest łatwy, ale Creed paznokcie to z Aventus. Otwiera się przynosząc bergamotkę, liście czarnej porzeczki, jabłko i ananas i rośnie wraz z rozwojem brzozy, paczuli, jaśminu, piżma, mączki dębowej i ambry. Ty Wola komplementy za każdym razem, gdy to nosisz.  
325 zł przy Nordstrom.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/calvin20klein20eternity.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/calvin20klein20eternity.html

Kto powiedział, że klasyka musi cię kosztować? Ten zapach jest bestsellerem, ponieważ jest dobry — kropka. Otwarte z cytrusami, frezją i szałwią, złożone kwiatowe serce jest zakorzenione w męskości z bursztynem i drewnem sandałowym.
$50 w Amazon.com

Hermès Terre d ‘ Hermès

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/hermc383c2a8s20terre20dc3a2c280c299hermc383c2a8s.html

Trochę to długa droga z tym pobłażliwym EDT. Orane, pieprz i wetiwer rozpoczynają ten intensywny zapach, a dopełniają go benzoina, Drzewo cedrowe i paczula. Jeśli szukasz trwałego, odważnego zapachu na chłodniejsze miesiące, być może właśnie go znalazłeś.
88 zł przy Sephora.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/la20labo20santal2033.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/la20labo20santal2033.html

Zapach ten szybko stał się ulubionym i dlatego też szybko stał się rozpoznawalny. Warstwowanie tego głębokiego, drzewnego, skórzastego zapachu będzie idealnym zaskoczeniem, gdy ktoś wyjątkowy zdecyduje się zbliżyć na tyle, aby to wszystko uchwycić. 
152 zł przy MrPorter.com

Issey Miyake L ‘Eau d’ Issey Pour Homme

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/issey20miyake20lc3a2c280c299eau20dc3a2c280c299issey20pour20homme.html

Ten EDT to drzewny wodny zapach z Yuzu jako początkiem. Profil zapachowy obejmuje również gałkę muszkatołową i lilia wodna w sercu oraz subtelny tytoń, drzewo sandałowe, drzewo cedrowe, wetiwer i piżmo. 
$29 at Amazon.com

Twój zapach mówi wiele o tobie, więc dlaczego nie sprawić, by powiedział coś miłego i przyjemnego dla wszystkich? 

Możesz Też Kopać:

 • Chcesz charakterystyczny zapach, który przyciągnie jej uwagę? Oto 12
 • Najlepsze letnie wody kolońskie na każdą kieszeń
 • 15 Marek Do Pielęgnacji Skóry Mężczyzn, które przejmują Instagram

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Najlepszy Szampon Do Brody

Najlepszy Szampon Do Brody Zdobądź Najdelikatniejszą Brodę Swojego Życia Dzięki Temu Geniuszowi Grooming Hack CJ Washington 16 sierpnia…