Jak odpowiedzieć, gdy krewni zapytają cię, Dlaczego nadal jesteś singlem

Jak odpowiedzieć, gdy krewni zapytają cię, Dlaczego nadal jesteś singlem

Jak odpowiedzieć, gdy Twoi wścibscy krewni zapytają cię, Dlaczego wciąż jesteś singlem, ujawniono

Wakacje mogą być wspaniałą porą roku z wielu powodów-zimowe zajęcia, obfite posiłki,prezenty wręczane i otrzymywane oraz spędzanie czasu z najbliższymi. Mogą być również dość trudne, jednak, jeśli ci bliscy chcą nękać Cię o stan swojego romantycznego życia.

Konkretnie, jedną rzeczą, którą samotni ludzie nienawidzą usłyszeć, jest przerażające pytanie: “więc, spotykasz się z kimś?”(Lub ” dlaczego jeszcze się nie ustatkowałeś?”)

Wydaje się, że wiele jest zawiniętych w takie proste pytanie — założenie, że powinieneś się z kimś spotykać, że jesteś teraz na tym etapie swojego życia, gdzie powinieneś albo grać na boisku, albo się ustatkować, że nie ma prawdziwej różnicy między samotnością a samotnością.

Wszystko to jest fałszywe, a jeśli trafisz na to pytanie i te założenia naraz przed grupą ludzi lub gdy wszyscy trochę wypiją (lub oba), cała sprawa może stać się niesamowicie nieprzyjemna.

Na szczęście dla Ciebie, istnieją sposoby, aby poradzić sobie z sytuacją, która sprawi, że poczujesz się mniej jak jesteś zdyszany, a bardziej jak wygrywasz. Ponieważ każdy jest inny-a krewni KAŻDEGO są inni – oto różne strategie, które Ci pomogą.

1. Ask Something Right Back

W sporcie często mówi się, że najlepszą obroną jest dobry atak, co oznacza, że jeśli jesteś wystarczająco dobry w ataku, nie będziesz musiał bronić tyle. Jeśli pytanie, jak, powiedzieć, ” więc jesteś nadal samotny?”czuje się okrutny i wyrachowany, aby umieścić cię w defensywie, zawsze możesz odwrócić tę dynamikę z powrotem na pytającego.

Jako Lesli Doares, konsultant ds. par i autorka Plan trwałego małżeństwa: jak stworzyć szczęśliwe zakończenie z większą intencją, mniej pracy“są wścibscy ludzie we wszystkich dziedzinach naszego życia. Ale tylko dlatego, że chcą coś wiedzieć […], nie oznacza to, że musimy podawać informacje, którymi są zainteresowani. Konieczne jest, aby ktoś, kto zadaje ci pytanie, otrzymał odpowiedź. Ale odpowiedź nie musi odpowiadać na zadane pytanie.”

Większość ludzi tak naprawdę nie bierze tego pod uwagę, ponieważ są przyzwyczajeni do dynamiki pytań/odpowiedzi w dobrej wierze. Ale jeśli masz powody, by wierzyć, że osoba prosi cię tylko o to, żebyś się wił, cóż, dwoje może grać w tę grę.

Izolda Trakhtenberg, IST, LLC, kierownik warsztatów komunikacyjnych i autor książki Mów od wewnątrz: angażuj, inspiruj i motywuj każdą publiczność, sugeruje, że ta taktyka pytającego może być przydatna, aby pomóc ci w takich okolicznościach.

“Najlepszym sposobem jest przekształcenie odpowiedzi w pytanie. I pamiętaj, aby zadawać pytania, które wymagają przemyślanych odpowiedzi. Innymi słowy, nie zadawaj pytań, na które można odpowiedzieć kilkoma faktami. Zamiast tego zadaj pytania” Jak “lub” co”. To wymaga przemyślenia, a może nawet opowieści. Twój krewny zaczyna myśleć o odpowiedzi. Następnie kierujesz rozmowę na inne tematy, nie odpowiadając na pytanie.”

Spróbuj czegoś takiego na rozmiar:

“Chciałbym! Nie wiem, co robię źle. Jak się poznaliście?”

Oczywiście nie ma potrzeby, aby była to dynamika ściśle zorientowana na konflikty. Działa również jako droga do zabawnej i lekkiej dyskusji, jeśli zadasz właściwe pytanie.

Powiązane: Wszystkie najlepsze aplikacje i witryny randkowe, oceniane i oceniane

“Pamiętaj, aby unikać pytań, które zaczynają się od” kiedy ” i “gdzie”, ostrzega Traktenberg. “Można im odpowiedzieć faktem i nie wykoleją twojego wścibskiego krewnego od pierwszego pytania. Pytania ” jak ” i ” co ” wymagają przemyślenia i zwrócą rozmowę na krewnego. Będą wtedy cieszyć się tym jeszcze bardziej, ponieważ mówią o sobie. Uwolnisz się od mówienia o niewygodnym temacie i sprawisz, że krewni będą szczęśliwi i nostalgiczni. To bardzo prosta technika i działa.”

2. Ugnij się lub ukłon

Nie chcesz o czymś porozmawiać? Nie! Jeśli nie czujesz się komfortowo wdając się w wojnę słów i naprawdę nie chcesz o tym rozmawiać, masz kilka opcji do dyspozycji, aby wykręcić się z nienaruszoną godnością. Większość ludzi ma wystarczająco dużo inteligencji emocjonalnej, aby upuścić coś, jeśli ktoś odpowiada na pytanie, odwracając się brakiem odpowiedzi lub wychodząc z rozmowy.

Dr Tina B. Tessina, LMFT, psychoterapeutka i autorka Kończy się na Tobie: dorośnij i wyjdź z dysfunkcji, sugeruje, że jedna taktyka, która może działać dobrze, po prostu nie odpowiada.

“Wystarczy spojrzeć osobie w oczy i milczeć”, radzi Tessina. “Nie ma potrzeby nic mówić. Twoje milczenie przemówi. Niech cisza powiesi się w powietrzu na chwilę, a potem poruszy zupełnie inny temat, jak: “czyż to nie Piękny dzień?’Lub, jeśli czujesz się bardzo obrażony, po prostu odejdź i porozmawiaj z kimś innym. Jeśli jesteś tak zdenerwowany, że nie możesz kontrolować swojej retorty, powiedz “przepraszam” i szybko idź do łazienki, która jest bezpieczną przystanią, w której możesz się skomponować.”

“Ooh, jest już trudna-godzina pytań! Chętnie odpowiem, ale niestety muszę pilnie skorzystać z toalety.”

Doares preferuje bardziej dyplomatyczną reakcję, sugerując, że po prostu przesuniesz tematy.

“Grzeczne przekierowanie pytania, zamiast wdawać się w rozmowę, której nie chcesz prowadzić, lub denerwować się tym, stawia cię z powrotem za to, o czym chcesz rozmawiać” – mówi. “Bycie lekkim, ale czystym jest sposobem na ustanowienie tej granicy.”

3. Bądź Szczery

To może nie być twoja ulubiona opcja, ale to nie znaczy, że nie jest dobra. Mówienie o czymś, w czym nie czujesz się zbyt komfortowo, jest często przerażające, ale to nie znaczy, że to koniec świata.

Jeśli zadający pytanie ma dobre intencje i nie masz żadnego powodu, aby podejrzewać, że oni lub inni obecni ludzie zrobią z tego wielką sprawę, zawsze możesz spróbować być po prostu szczery. Devoreaux Walton, trener pewności siebie w Modern Lady, sugeruje, że takie podejście może nie być tak złe.

“Ponieważ jest to członek rodziny, a nie przypadkowy nieznajomy w sklepie spożywczym lub współpracownik w biurze, możesz swobodnie ujawniać dane osobowe i szczegóły, jeśli zdecydujesz”, mówi Walton.

“Każda odpowiedź może być szczera. Być może jesteś randki i po prostu nie znalazłem nikogo godnego zaangażowania, a może randki nie jest priorytetem teraz, ponieważ koncentrują się na innych rzeczach, takich jak kariera lub podróży.”

Walton zauważa również, że odrobina humoru może przejść długą drogę w takiej sytuacji. Rzucanie żartu lub dwóch (samo-deprecjonowanie lub w inny sposób) może zamienić nieprzyjemną rozmowę w miłe wspomnienie, jeśli możesz rozśmieszyć ludzi z tego, co mówisz.

Jeśli twoja rodzina jest wystarczająco gruboskórna, możesz spróbować zrobić żart o kimś innym w pokoju, z czymś takim, być może:

“Wiesz, że jestem singlem od jakiegoś czasu … prawie tak długo, jak wujek Willy był łysy!”

Lub żartować z bieżących wydarzeń lub świata w ogóle:

“Tak, lepiej się pospieszę i znajdę kogoś, zanim oceany powstaną i połkną moją przyszłą żonę!”

4. Przesuń rozmowę prywatnie

Prawda jest taka, że w pustce to pytanie niekoniecznie jest miną lądową, którą może się czuć w otoczeniu grupowym. Jasne, może być żenujące mówić o prywatnych, osobistych danych, które jesteś trochę zakłopotany przed całą rodziną, ale zawsze jest możliwe, że osoba pytająca jest naprawdę ciekawa i nie jest świadoma niepokoju, który powodują.

Jak zauważa Jor-El Caraballo, terapeuta relacji i współtwórca Viva Wellness, ” czasami intencje krewnego wokół tego pytania mogą być niejasne, a kiedy bombardowane tym pytaniem, z pewnością może to być rodzaj zagrożenia lub osąd na Ciebie i twoją wartość. Poświęć chwilę na prawdziwą rozmowę na ten temat, a może wyskoczy coś interesującego, co może pomóc w lepszym związku.”

Jeśli tak jest, możesz rozważyć powiedzenie czegoś takiego:

“Nie mówmy o tym teraz przy wszystkich. Później cię znajdę i porozmawiamy o tym na osobności.”

To zmienia ton w dużym stopniu: przyznajesz, że pytający ma prawo chcieć wiedzieć, ale także, że niewygodnie odpowiadasz w obecnej sytuacji.

Cokolwiek robicie, starajcie się nie stać się paskudnymi i złośliwymi — jest to po prostu odwrotne do zamierzonego.

“Pamiętaj, aby nie atakować ich ani ich motywów”, mówi Raffi Bilek, LCSW-C, terapeuta i dyrektor Centrum Terapii w Baltimore. “Zwłaszcza jeśli jest to przyjaciel członka rodziny, często myślą, że starają się być pomocni i mogą nie przyjmować dobrze do implikacji, że nie są. i nie czujesz, że musisz się tłumaczyć bardziej niż ci wygodnie. Masz prawo do wyznaczania własnych granic.”

Możesz Też Kopać:

  • Jak w końcu znaleźć związek w tym roku
  • Aromantic (i 63 innych terminów randkowych, których powinieneś się nauczyć)
  • Top 10 rzeczy Do zrobienia, gdy jesteś singlem
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts