Jak umówić się z byłym kolegą

Mężczyzna i kobieta rozmawiają na imprezie

Jak umówić się z byłym kolegą

Właściwy sposób umawiania się z byłym kolegą bez powodowania problemów

Czasami w związku nie wiesz, jak określić delikatny temat lub trudny temat. Jasne, mówienie nic nie jest łatwe, ale unikanie tematu nikomu nie pomoże. Awkward Conversations zawiera szablon dla tego, co powiedzieć — a czego nie mówić — i dlaczego, dzięki czemu możesz mieć te trudne dyskusje bez przekształcania ich w pełnowartościowe walki.

Istnieją pewne nie ustalone zasady, które żyjemy, jeśli chodzi o randki. Jeden z najczęstszych? Byli twojego przyjaciela są poza zasięgiem. To ma sens, ponieważ nie chcesz sabotować swojej przyjaźni.

Ale co, jeśli nagle rozwiniesz uczucia? A co, jeśli powiemy ci, że istnieje delikatny (i przemyślany) sposób na wypytanie byłego płomienia twojego przyjaciela?

Oto pomocny przewodnik dla każdego, kto zakochał się w byłej dziewczynie swojego przyjaciela. Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, mamy coś dla ciebie.

1. Najpierw porozmawiaj ze swoim przyjacielem

Bez względu na sytuację, twój przyjaciel powinien być pierwszym punktem kontaktu. Nawet jeśli boisz się tej rozmowy, nie możesz jej uniknąć. Pomyśl, jaki by był wściekły, gdyby dowiedział się od kogoś innego. Bądź łagodny i uczciwy, jednocześnie go uspokajając. Bądź również przygotowany na to, że na początku zareaguje na wiadomości, zapewnij go, że to nie jest zdrada. Przecież nie szukałaś jego byłej.

“Hej, Stary. Jest coś, o czym chciałem z tobą porozmawiać. Myślę, że Sophie jest naprawdę świetna, a ostatnio myślałem o zaproszeniu jej na randkę. Chciałem cię zapytać, jak się z tym czujesz, bo dawno się z nią nie spotykałeś. Ale nigdy bym cię nie skrzywdził. Jesteś dla mnie zbyt ważna.”

Powiedz mu, że jest twoim priorytetem i że nigdy nie narazisz swojej przyjaźni robiąc coś, z czym nie jest w porządku. Pokaż mu, że szanujesz jego granice, a przyjaźń jest najważniejsza.

2. Bądź Transparentny Z Jego Ex

“Sophie, nie myślę o tobie tylko jak o przyjaciółce. Naprawdę chcę cię zabrać na randkę. Rozmawiałam o tym z Johnem, bo nie chciałam nadepnąć na żadne palce. Wiem, że to może być dla Ciebie dziwne, ale nie chciałam przegapić szansy na umówienie się z kimś niesamowitym, bo kilka lat temu spotykali się z moim przyjacielem. Co o tym myślisz?”

Przyznaj, że nie jest to idealna sytuacja od samego początku. Tak, to może być niezręczne, ale to jest najlepsza praktyka. Ponieważ może się obawiać, że jej były będzie zły na was obu, uspokójcie ją mówiąc, że nie ma nic tajnego. Jeśli zaprosisz ją na randkę bez wspominania o swoim przyjacielu, może pomyśleć, że działasz za jego plecami i jesteś podejrzana. To ostatnia rzecz, jakiej chcesz.

3. Niech cię zobaczy w innym kontekście

Są szanse, że kiedy zaczęła spotykać się z twoim przyjacielem, wpakowała Cię też w platoniczną mentalną szczelinę. To sprawiedliwe, ponieważ często robimy to z przyjaciółmi naszego partnera. Kiedy zdecydujesz się zaprosić ją na randkę, miej trochę romantycznego talentu, ale daj jej chwilę, aby dostosować się do idei przejścia od przyjaciela do potencjalnego chłopaka.

“Nie musisz odpowiadać na to od razu — w rzeczywistości, dlaczego nie poświęcisz trochę czasu i nie pomyślisz o tym? Pisz do mnie, kiedy chcesz, bez presji.”  

Bądź taktowny. Może myśleć o tym, czy nie czuje tej samej chemii, czy też chciałaby iść z Tobą na randkę.

4. Uznaj przeszłość, ale nie rozwodź się nad nią

“Oczywiście, znamy się już, ale to było w zupełnie innym kontekście. Nie chcę, żeby nasze opinie o sobie były przez to zmieniane. Chciałabym zacząć od nowa … co o tym myślisz?”

Nie udawaj, że przeszłość nie istnieje. Tak, umawiała się z twoim przyjacielem, ale to już minęło. Nie wspominaj o tym w kółko, ani nie zadawaj jej pytań o ich dawny związek.

Zamiast tego wyjaśnij, że wchodzisz w to bez żadnych przypuszczeń ani uprzedzeń co do niej. Jest o wiele bardziej podatna na pomysł, jeśli traktujesz ją jak kogoś innego, kogo spotkałeś w aplikacji randkowej lub w lokalnym barze.

5. Zapewnij ją, że to nie zrujnuje dynamiki

“Sophie, chcę, żebyś wiedziała, że Twoja odpowiedź nie wpłynie na to, co do ciebie czuję. Wiem, że jesteśmy dojrzali i bardzo szanuję Ciebie i Nathana. Czy jesteś zainteresowany, czy nie, to nie zmieni tego, co mamy jako przyjaciele.”

Jedną z najbardziej wdzięcznych rzeczy, które możesz zrobić, jest pokazanie, że radzisz sobie z odrzuceniem jak mistrz. Będzie miała problem z tym, co robić, nawet jeśli cię lubi, więc nie zmuszaj jej. Najlepiej jest pokazać jej, że randki będzie warto-jesteś dorosły, i wiesz, że to był odważny ruch zapraszając ją na randkę w pierwszej kolejności.

Rób, co musisz, ale Zaakceptuj, jaki będzie rezultat.

Możesz Też Kopać:

  • Oto wszyscy, których nie powinieneś zapraszać na randkę
  • Czy kiedykolwiek można umawiać się z byłym kolegą
  • Jak zaprosić przyjaciela na randkę, wyjaśnione
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts