Jak Przeziębienie Wpływa Na Twoje Życie Seksualne

Jak Przeziębienie Wpływa Na Twoje Życie Seksualne

Jak zimno może wpłynąć na wydajność sypialni, wyjaśniono

Fuj. Masz duszną głowę. Masz katar. Twoje oczy są plamiste i czerwone. A Twój poziom energii to aż zero. Nie ma nic gorszego niż obudzenie się nie tylko po złej stronie łóżka, ale z przeziębieniem.

Mężczyźni otrzymują mnóstwo flak za to, że są w zasadzie dysfunkcyjne, gdy są chorzy, i być może nie bez powodu, ponieważ objawy grypopodobne wpływają na każdy aspekt twojej osobowości i życia — a także sprawności seksualnej. Ponieważ wielu mężczyzn przywiązuje swoje poczucie siebie i ego do ich zdolności do zaspokojenia seksualnego partnera, uczucie mniej niż ich najlepsze może być trudne do zarządzania. Ale biorąc pod uwagę niezliczone zarazki, które wirują o tej porze roku, Twoje szanse na zachorowanie są wysokie.

Aby upewnić się, że nie pozwól, aby uzyskać najlepsze z Ciebie, ważne jest, aby zrozumieć, jak przeziębienie lub grypa wpływ libido i najlepsze sposoby, aby twój partner czuje się wyjątkowo — i sexy — nawet jeśli jesteś pod pogodą. Oto przewodnik od ekspertów na temat nawigacji kaszel, kichanie i wąchanie:

1. Jak Przeziębienia Wpływają Na Popęd Płciowy?

Ekspert od seksu i pedagog Hunter Riley wyjaśnia, że kiedy nasze ciała nie czują się najlepiej, wpływa to na każdą część nas.

“Choroba może sprawić, że poczujesz się mało energiczny, Ospały, Wyczerpany lub po prostu obrzydliwy. Większość ludzi ma trudności z poczuciem seksowności, gdy czują się obrzydliwi lub doświadczają dyskomfortu, bólu, obrzęku, nudności i tak dalej”, wyjaśnia. Kiedy nie możesz utrzymać niczego w dół lub nie możesz przejść gorącej sekundy bez wybuchowego kichnięcia, próba nakłucia partnera jest zdecydowanie nieatrakcyjna.

Kolejną blokadą do współżycia lub zabawy może być twoja perspektywa psychiczna, według psychologa Dr Yvonne Thomas, Ph. d. dzieje się tak, ponieważ poziom testosteronu zmniejsza się, gdy jesteś chory. “Człowiek może doświadczyć apatii, depresji, lęku i/lub stresu — z których żadne lub wszystkie nie sprzyjają uczuciu miłosnemu”, kontynuuje.

2. Jak Przeziębienia Wpływają Na Penisa?

Podczas gdy twój apetyt na zabawę to jedno, twoja fizyczna zdolność do uczestnictwa to co innego. Riley wyjaśnia, że zdrowie erekcji może być złożone i zależy od Twojego snu, ćwiczeń, picia, palenia tytoniu i poziomu stresu, a ponieważ wiele z tych czynników zmienia się, gdy nie czujesz się dobrze, twoje genitalia będą miały wpływ.

Oprócz reakcji na chorobę, Riley również udostępnia recepty, które mogą zakłócać twoje wyniki. Leki są przeznaczone do leczenia choroby, ale może to utrudnić, aby podnieść się do wyzwania, lub utrzymać wytrzymałość seksualną. Jest to normalne-i część procesu leczenia Twoich dolegliwości.

Jednak, jeśli jest to mniej przeziębienie, które czkawka energii seksualnej, a bardziej długoterminowych transakcji, może chcesz porozmawiać z lekarzem. Jak wyjaśnia ekspert od seksu Coleen Singer, wiele dobrze udokumentowanych inhibitorów popędu płciowego obejmuje leki przeciwdepresyjne, takie jak Prozac i Xanax, ale leki na nadciśnienie, leki psychotropowe, środki uspokajające i opiaty mogą zmniejszyć zainteresowanie seksem lub utrudnić osiągnięcie orgazmu.

3. Wskazówki dotyczące wspaniałego życia seksualnego, gdy jesteś chory

Podczas gdy wspierający, kochający partner będzie wrażliwy na twoją chorobę, nadal istnieją sposoby, które można tworzyć i sprzyjać intymności, jak się lepiej. Czy poprzez Rozmowy o tym, jak się czujesz, do małych żetonów uznania dla ich opieki, rozważ te pomysły oparte na ekspertach, gdy następnym razem wpadniesz w gorączkę:

Powiedz Swojemu Partnerowi, Czego Potrzebujesz

Możesz mieć długoterminową dziewczynę lub chłopaka, który chce zostać twoją pielęgniarką, gdy jesteś chory: przynieść Ci zupę, upewnić się, że bierzesz leki, a nawet poduszki. Ale jeśli jesteś bardziej chorą osobą, Riley zaleca otwartość i szczerość od samego początku. Pomaga to uniknąć kłótni lub zranionych uczuć spowodowanych niedopasowaniem oczekiwań. “Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to wyraźnie komunikować się ze swoim partnerem, czego potrzebujesz. Każdy jest inny i każdy z nas ma inne potrzeby związane z tym, jak chcemy być traktowani, gdy jesteśmy chorzy”, wyjaśnia.

Odpocznij Trochę

Chociaż wszyscy wolelibyśmy nie kaszleć burzą ani nie walczyć z bólem głowy, im bardziej opierasz się temu, co czujesz, tym gorzej się poczujesz. Riley zaleca, aby dać sobie pozwolenie na odpoczynek, abyś mógł wrócić do siebie ponownie. Może to oznaczać poświęcenie czasu swojemu nr 1, abyś mógł szybciej wrócić do swojego najlepszego ja. “Poinformowanie partnera, że nadrobisz zaległości w śnie, może pomóc mu zrozumieć, co jest ważne dla Twojego procesu odnowy biologicznej”, wyjaśnia.

Jeśli chcesz wyjść poza ramy, zrób coś miłego dla swojego partnera, gdy potrzebujesz swojej przestrzeni, Singer poleca. “Jest to doskonała okazja, aby kupić partnerce kartę podarunkową w jej ulubionym sklepie jako prezent i dać jej znać, że będzie dobrze w domu w łóżku sam, ale byłoby wspaniale, aby wyjść i zrobić zakupy butów lub ubrań”, wyjaśnia. “Z pewnością doceni wysiłek z twojej strony, ponieważ zwracasz uwagę na jej potrzeby, a także na twoje.”

Spróbuj Przytulać Więcej

Może nie jesteś w stanie włączyć swojego partnera, ale czy masz ochotę na łyżeczkę i przytulanie? Thomas dzieli się nawet, gdy mężczyzna ma do czynienia z chorobą, nadal może być pomocny i kochający w swoim związku. “Możesz być bardziej słodki, opiekuńczy i czuły w nie-seksualny sposób ze swoim znaczącym drugim. Przytulanie, przytulanie, trzymanie się za ręce i tak dalej może być inicjowane przez spadek popędu płciowego, ale miłość do partnerów nie jest ” – dzieli się dr Thomas.

Staraj Się Nie Narzekać Za Bardzo

Albo jęczeć. Albo dąsać. Albo jęczeć. “Wielu mężczyzn jest znanych z tego, że są humorzasti, zrzędliwi i tacy ze swoimi partnerami, gdy są chorzy” – dzieli się Singer. “Nie martw się, twój małżonek wie, że jesteś chory i najprawdopodobniej spróbuje być pomocny. Zwiększa to twoją bliskość jako pary i zwiększa zaufanie i intymność na dłuższą metę.”Kiedy odczuwasz ból, lepiej usprawiedliwić się i poradzić sobie z objawami na własną rękę, niż oczekiwać, że twój partner zejdzie z Tobą w przepaść.

Rozważ Użycie Smaru

Gdy nie jesteś zaraźliwy i jesteś na poprawę, może być na delikatne kochania. Problemem jest jednak to, że twoje ciało nie dogoniło Twoich pragnień. Ponieważ choroba często powoduje odwodnienie, Riley zaleca wprowadzenie odrobiny smaru do rutyny. “Użyj smaru, który nie zawiera gliceryny. Gliceryna może czuć się lepka i lepka i może zaostrzyć infekcje drożdży, co jest ostatnią rzeczą, jakiej ktoś potrzebuje, gdy są chorzy-dodaje.

Powiązane: Przewodnik AskMen do Lube

Poproś Swojego Partnera, Aby Był Na Szczycie

Stella Harris, wychowawczyni intymności, trener seksualny i autorka wyjaśnia, że nawet jeśli jesteś na dobrej drodze, prawdopodobnie nie osiągniesz normalnego poziomu energii i wytrzymałości, gdy uprawiasz chory Seks. Zamiast tego mówi, aby skupić się na intymności i połączeniu, zamiast mieć najbardziej akrobatyczny Seks lub najbardziej oszałamiające Orgazmy.

“Teraz jest świetny czas, aby pozwolić swojemu partnerowi być na szczycie lub zbadać pozycje seksualne, takie jak łyżeczka”, wyjaśnia. “Wzajemna masturbacja jest również świetnym sposobem na uzyskanie zarówno połączenia, jak i korzyści z podniecenia i orgazmu, bez zbytniego wysiłku fizycznego.”

Możesz Też Kopać:

  • Przewodnik AskMen do radzenia sobie z bolesnym seksem
  • Najlepsze Zimowe Pozycje Seksu
  • Najlepsze pozycje seksualne na wakacje
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts