Co mówi relacja mężczyzny z matką

Mężczyzna rozmawiający z matką na szarej kanapie obok okna.

Co mówi relacja mężczyzny z matką

Co Twoje Zachowanie Wokół Mamy Mówi O Tobie

Trop osoby, która spotyka matkę swojego chłopaka, jest zniechęcającym doświadczeniem, który ma spory wpływ na popkulturę.

Być może nie tak bardzo jak spotkanie z ojcem swojej dziewczyny, ale mimo to, istnieje wrażenie — szczególnie w związkach heteroseksualnych — że rodzic będzie bardziej wymagający (lub mniej tolerancyjny) romantycznego partnera dla swojego dziecka, które jest tej samej płci, co oni. W rezultacie pojęcie relacji mężczyzny z matką jest przedmiotem pewnej analizy. Jest zbyt blisko niej? Za daleko? Pozwolił jej go rozpieszczać? Czy on na nią krzyczy i traktuje ją jak służącą?

Powiązane: Najlepsze Prezenty na dzień matki dla twojej mamy

Kobiety patrzą również na relacje mężczyzn z matkami jako wskaźnik innych trwałych aspektów jego osobowości. To może, ale nie musi być sprawiedliwe (lub dokładne, o to chodzi), ale jeśli przedstawiasz swojego partnera matce, jest to coś, co może nie zaszkodzić, aby pamiętać.

Oczywiście, mężczyźni często myślą o swoich relacjach z ojcami-niezależnie od tego, czy próbują im zaimponować, naśladować je, czy iść w zupełnie przeciwnym kierunku — ale mogą nie uznać prawdziwego znaczenia swoich relacji z matkami za w pełni.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co może oznaczać związek mężczyzny z matką, wraz z cytatami z prawdziwych mężczyzn i kobiet na ten temat.

1. Jak relacje mężczyzny z matką wpływają na jego osobowość

Niektórzy mogą powiedzieć, że relacja mężczyzny z matką jest najważniejsza w jego życiu. Ponieważ rola matki w wychowaniu dzieci jest często najważniejsza-ojcowie koncentrują się na byciu żywicielem rodziny ze względu na czynniki kulturowe, które prowadzą mężczyzn do mniejszej obecności (lub całkowitej nieobecności) w opiece nad dziećmi lub ich kombinacji — trudno jest przecenić wpływ matki na jej syna.

“Jest […] kluczowe dla mężczyzn, aby mieli właściwą równowagę między więzią i opieką nad matkami, a także promowali niezależność i separację”, mówi Michael Alcee, psycholog kliniczny specjalizujący się w pracy z mężczyznami. “Jest to zintegrowana mieszanka, która pozwala mężczyznom czuć się komfortowo będąc blisko i intymnie z kobietami, a jednocześnie nie czują się opętani lub pochłonięci przez nich. Ponadto pozwala im przyjąć to, co najlepsze z archetypu matki-jakim jest samo życie! – i trzymaj się z dala od toksycznego przesady.”

Popkultura jest pełna przykładów mężczyzn z niezdrowymi relacjami z matkami: grecki mit Edypa, “Psycho” Hitchcocka, postać Willa Ferrella w “weselnych niszczycielach”, by wymienić tylko kilka. Rzeczywistość, w której trudne lub skomplikowane relacje między matką i synem mogą prowadzić do problemów, nie jest bezpodstawna.

“Matka może być tak krytyczna w każdym związku syna, że może sprawić, że wszyscy się zaangażują” – mówi Richard Pawłowski, autor ” nowej siły amerykańskich kobiet “i” fałszywego piękna.””Wiele też zależy od tego, czy mama jest rozwiedziona (czy została zraniona?), jeśli ojciec był w pobliżu w młodych latach i tak wiele innych rzeczy. To ciągły konkurs różnych pytań, bez żadnych prawdziwych odpowiedzi, [i] zawsze może ulec zmianie z wiekiem.”

Krótko mówiąc, choć nie można mieć pewności, jak duży wpływ będzie miała matka, między siłami natury i wychowania, kobieta wpływająca na życie syna jest nieunikniona.

“Często słyszeliśmy, że zrozumienie relacji mężczyzny z matką może być odkrywcze i to prawda”, mówi Jor-El Caraballo, terapeuta relacji i współtwórca Viva Wellness. “Ale musimy spojrzeć poza to, czy ten związek jest “dobry”, “zły”, czy “Bliski”.”Dlaczego” za tymi wszystkimi etykietami są niezwykle ważne i pouczające o postrzeganiu przez człowieka siebie i swojej matki… i relacji między nimi.”

2. Jak relacje mężczyzny z matką wpływają na to, jak traktuje kobiety

Ponieważ relacje, które mamy z naszymi rodzicami, są tak różne od naszych romantycznych związków — rozważmy na początek nieobecność i obecność atrakcyjności seksualnej — łatwo sobie wyobrazić, że nie ma zbyt wielu skrzyżowań między tymi dwoma.

Według Caraballo, to nie do końca prawda.

“Relacje z rodzicami mają ogromny wpływ na ludzi, zwłaszcza jeśli chodzi o randki i intymne relacje”, mówi. “Teoria przywiązania mówi nam, że nasze sposoby nawiązywania relacji z innymi są bardzo dobrze poinformowane przez nasze przywiązania na wczesnym etapie życia, szczególnie w przypadku głównych opiekunów (często rodziców). Uczymy się bezpośrednio (poprzez wyraźną komunikację) i pośrednio (poprzez modelowanie i zachowanie), jak mamy odnosić się lub nie odnosić się do partnerów i innych ludzi w twoim życiu. [W przypadku matki], to przenika do naszej psychiki nieświadomie i informuje, w jaki sposób angażujemy się z kobietami przez całe nasze życie.”

Jednak ważne jest, aby nie mylić matki mężczyzny wpływając na jego relacje z kobietami jako dowód, że będzie modelować swoje relacje z kobietami po relacji z matką.

“Myślę, że relacje mężczyzny z matką informują o jego decyzjach i umiejętnościach nawiązywania relacji z kobietami, jednak nie zgadzam się z poglądem, że mężczyzna, który ma słabą (postrzeganą przez outsidera) relację z matką, jest słabym partnerem” – mówi trener JJ, założyciel ImageDatingCoach.com. ” mężczyźni, którzy mają słabe relacje ze swoimi matkami, mogą być doskonałymi partnerami ze względu na negatywne lekcje wyciągnięte z relacji, i mogą w rzeczywistości być bardziej w zgodzie i w potrzebie kobiecych emocji i uczuć, które mogą działać pozytywnie dla partnera randkowego.”

3. Kiedy mężczyzna ma złe relacje z matką

To, co stanowi o negatywnej relacji z matką, to dość szeroki zestaw możliwości, a niektóre negatywne relacje są prawdopodobnie zbyt negatywne, aby miały cechy odkupieńcze.

“Jeśli mężczyzna jest brutalnie i otwarcie wrogi wobec matki, tak, to jest czerwona flaga” – przyznaje JJ. Ale jest optymistycznie nastawiony do możliwości, że w niektórych przypadkach trudne relacje mężczyzny z matką są dobrym znakiem jego osobowości.

“Nigdy nie jest czarny ani biały” – dodaje. “Tak, radziłbym [ludziom] trzymać się z dala od człowieka, który krzyczy, nie szanuje lub poniża swoją matkę, ale człowiek, który jest odległy od matki, może wykazywać oznaki dbałości o siebie i poziom dojrzałości, który oznacza, że będzie stabilnym, równym partnerem.”

W niektórych przypadkach, gdy matka i syn nie dogadują się, matka może być jednakowa, jeśli nie bardziej winna. Umieszczając bariery między nimi lub będąc otwartym na swoje frustracje, a nie połykając je, człowiek może zbliżać się do tego związku w dojrzały sposób, który demonstruje jego zdolność do radzenia sobie z trudnymi rozmowami w kontekście związku, a nie tylko udając, że wszystko jest w porządku.

Istnieje również punkt, że to, co wydaje się na powierzchni być dobry, kochający związek matka/syn może rzeczywiście być jednym z współzależności z człowiekiem, który opiera się na wsparcie matki, porady i pomoc.

“Nasi rodzice i nasze rodziny pochodzenia tworzą wiele z tego, kim jesteśmy na świecie, ale często wysyła nas w przeciwnym kierunku w naszych dorosłych relacjach, gdy próbujemy rozwiązać problemy, które mieliśmy jako dzieci”, mówi JJ. “Mężczyźni, którzy twierdzą, że mają niesamowite relacje ze swoimi mamami, mogą mówić coś, co naprawdę oznacza, że w partnerstwie okazują się zepsute, niedojrzałe i oczekują, że ich kobiety będą na nich lub będą je niańczyć.”

3. Czego szukają kobiety, gdy oceniają stosunek mężczyzny do Matki

Biorąc pod uwagę charakter relacji mężczyzny z matką — jak może kształtować go na lepsze lub gorsze, jak może to wpłynąć na jego pogląd na kobiety i jego oczekiwania dotyczące romantycznych związków — wiele kobiet patrzy na ten konkretny związek i szuka wskazówek, czego mogą oczekiwać od niego w tych działach.

Poniżej znajdziesz cytaty z wielu kobiet, które przyznały, że było to coś, o czym wcześniej myśleli w kontekście randkowym:

“Kiedy mężczyzna ma bliski i zdrowy związek ze swoją mamą, zwykle oznacza to, że jest zdolny do wrażliwości i intymności i daje mi nadzieję, że może modelować inne relacje w swoim życiu (platoniczne / związek) na tej wzajemnej miłości i szacunku. Odkryłem również, że kiedy mężczyźni mają miłe relacje ze swoimi mamami, to dlatego, że widzą je jako złożone istoty ludzkie, które wykraczają poza kategorię “mamy”i to dobrze wróży mężczyznom, widząc inne kobiety jako w pełni zrealizowane istoty ludzkie.”- Domenica

“Mam wiele z oglądania relacji matki z synem — wiele mam rozpieszcza (a syn będzie czuł się pewnie, czasami uprawniony, ale często nie może wziąć odpowiedzialności za rzeczy); wiele mam zaniedbuje (a syn będzie czuł się niepewnie i bez wartości i potrzebuje dużo pewności siebie).”- Mary

“Mężczyźni, których znałem, którzy ledwo rozmawiali ze swoimi matkami, byli moimi najgorszymi partnerami lub w ogóle byli najbardziej wycofani… zazwyczaj w ogóle nie byli blisko swoich rodzin. Jeśli jest całkowita wrogość, a ich mama nadal gotuje/sprząta / cokolwiek dla nich, to mówi mi, że spełniłabym tę rolę w ich życiu.”- Nina

“Jeśli mężczyzna nie ma dobrych relacji z matką, to wielka czerwona flaga, że nie rozumie kobiet, a co więcej, jeśli doświadczył przemocy ze strony kobiet, przynosi to cierpienie i traumę do innych żeńskich związków. Jeśli mężczyzna nie szanuje swojej matki, będzie miał wiele romantycznych problemów.”- Astrid

Jednak mężczyzna, z którym rozmawiałem, miał kontrapunkt, że takie śledztwo matki / syna ze strony romantycznego partnera może faktycznie stworzyć wadliwy Portret mężczyzny, o którym mowa.

“Myślę, że ludzie mogą zbyt wiele zakładać o człowieku na podstawie jego relacji z matką. Ludzie projektują własne matki na Matki innych ludzi, więc zakładają, że wszystkie te same uczucia i skojarzenia powinny być dzielone. Ale każdy związek jest zasadniczo wyjątkowy i głęboko uwarunkowany. Może to być szczególnie bolesne, gdy ktoś wierzy, że może łatwo wyczuć coś fundamentalnego na temat twojej istoty w odniesieniu do kogoś, kogo nigdy nie spotkał lub znał, tylko w bardzo pobieżny sposób.”- Sean

4. Spotkanie z matką mężczyzny po raz pierwszy

Jeśli przyprowadzasz partnerkę na spotkanie z mamą po raz pierwszy, może być, jeśli nie w pogotowiu, to przynajmniej wrażliwa na wibracje między wami. W międzyczasie twoja matka również może uważnie przyglądać się Twojemu nowemu partnerowi, studiować twoje interakcje z nimi i jak się z nimi spotykają, aby sprawdzić, czy jesteś dla siebie odpowiedni.

Caraballo uważa jednak, że nie warto się zbytnio przejmować spotkaniem.

“Nie sądzę, aby rozsądne było zakładanie, że wszystkie matki będą zazdrosne o nowego partnera (zwłaszcza jeśli ten partner jest kobietą)”, zauważa. “Myślę, że to nadużywany stereotyp polegający na niespełnionych potrzebach niepewnej matki. Może to, ale nie musi, mieć miejsce indywidualnie. W rzeczywistości niektóre matki mogą być podekscytowane przekazaniem pochodni, że tak powiem!”

Powiązane: Co warto wiedzieć o pierwszym spotkaniu z rodzicami

Relacja, którą masz z matką i / lub to, co ona reprezentuje w twoim życiu, może być całkowicie pozytywna, całkowicie negatywna lub, co bardziej prawdopodobne, jakaś złożona kombinacja. To może być coś, co przyciąga romantycznych partnerów do ciebie, odpycha ich, lub nie ma żadnego rzeczywistego wpływu. Jedyne, co możesz wiedzieć na pewno, to to, że w końcu każda relacja matka / syn będzie wyjątkowa.

Możesz Też Kopać:

  • 10 Rzeczy, Które Każdy Facet Powinien Wiedzieć O Swoim Ojcu
  • Dlaczego Warto Zdobyć Więcej Przyjaciółek
  • Jak prawidłowo świętować Dzień Matki
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts