Jak radzić sobie przez krótsze dni i mniej światła słonecznego

Człowiek z papierową filiżanką kawy Stojący pośrodku drogi, Nowy Jork

Jak radzić sobie przez krótsze dni i mniej światła słonecznego

Daylight Savings Was Down? Oto jak poradzić sobie z wczesną ciemnością

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Z czasem letnim w pełnym rozkwicie, możesz czuć się trochę szorstki na krawędziach … trochę ” off ” w sposób, który nie można całkiem przypiąć.

“Utrata światła słonecznego w zimie tworzy problem, o którym wiemy, w stosunku do ekspozycji na światło”, mówi dr Alon Avidan, M. D., M. P. H., profesor neurologii na UCLA i dyrektor szkolnego Centrum Zaburzeń Snu.

Powiązane: Box Breathing: Co To jest i jak może pomóc w lęku

Skupia się głównie wokół naszego rytmu dobowego, który zasadniczo dostosowuje się do naturalnego postępu światła i ciemności w ciągu dnia. Nasze ciała przyzwyczajają się do jednego zestawu jasnych i ciemnych wzorów, a wtedy światło dzienne pojawia się każdego upadku i wyrzuca ten rytm.

“Jeśli nie uzyskasz tej (właściwej) ekspozycji na światło, a zamiast tego otrzymujesz światło z elektroniki, wtedy możesz wpaść w problemy”, dodaje.


Problemy Z Niewystarczającą Ekspozycją Na Światło


Kiedy nasze rytmy dobowe są zsynchronizowane, mamy większą szansę na spokojny, regeneracyjny sen i ogólnie więcej energii w ciągu dnia. W miesiącach zimowych często wstajemy przed wschodem słońca i wracamy do domu po zachodzie słońca, co zasadniczo pozbawia ciało naturalnej ekspozycji na światło, która utrzymuje nasze zegary prawidłowo nawinięte.

Ten brak światła może pozostawić nas uczucie senności i mniej czujny również w naszych godzinach czuwania. Oczywiście brak snu zaczyna wpływać na wszelkiego rodzaju funkcje organizmu, od naprawy komórek po zdrowie serca.

W nocy, jeśli rytm jest wyłączony, może to również wpływać na produkcję melatoniny, która tylko utrwala błędne koło w dążeniu do spokojnego snu.


Dobre i złe Źródła światła


Prawdopodobnie już to wiesz, ale trzeba to powtórzyć: światło telefonu nie jest odpowiednim źródłem, jeśli chodzi o zarządzanie przez te krótsze dni. (I nie, niebieskie okulary nie są pretekstem do dłuższego gapienia się na ekran.)

“Kiedy ktoś zyskuje godzinę, nie powinien oglądać telewizji późnym wieczorem” – mówi Avidan.

Dodaje, że ważne jest, aby spędzać czas na zewnątrz lub w obliczu naturalnego światła słonecznego, aby pomóc ciału dostosować się i nadrobić fizycznie mniej godzin światła słonecznego w ciągu dnia.

Jeśli stwierdzasz, że nie możesz uzyskać wystarczającej ilości naturalnego światła słonecznego w normalnych godzinach, warto rozważyć lampę świetlną, aby uzyskać mniej technicznego światła, gdy wstajesz rano.


Wskazówki dotyczące tworzenia spokojnego snu i środowiska pozytywnego dla światła


Oregon State University School of Psychological Science adiunkt Dr Jessee Dietch mówi, że nasze mózgi nie są przełącznikami światła, które można wyłączyć na sen w jednej chwili. Ważne jest, aby przygotować ciało do snu, rozwijając relaksującą rutynę odprężenia i dając sobie “bufor” między aktywnościami dnia a okresem snu.

Gdy się budzisz, regularnie Szukaj jasnego światła, szczególnie wcześnie rano.

Jessica Shaw, dyrektor ds. projektowania wnętrz w Turett Collaborative, mówi, aby wyznaczyć obszar, jeśli pracujesz w domu i zostawiasz tam całą elektronikę na koniec dnia.

“Unikaj przechowywania i ładowania urządzeń przy łóżku” – dodaje. “Aby przyzwyczaić się do tego, rozpocznij wieczorny rytuał, w którym wyłączasz elektronikę, zanim zamierzasz iść spać, i zarezerwuj swoją sypialnię na odpoczynek i relaks.”

Idzie to w parze z tworzeniem ogólnie bardziej spokojnego środowiska do snu. Utrzymuj temperaturę nieco chłodniejszą w sypialni, jeśli możesz, i spraw, aby była tak przytulna lub tak wygodna, jak chcesz, aby zbiegła się z zasypianiem szybciej i głębiej.

Na koniec Avidan mówi, że lampa świetlna może być dobrą inwestycją, ale powinna to być lampa o co najmniej 10 000 luksów (ogólnie zalecana ilość do terapii światłem). Osoby zmagające się ze zmianą światła mogą skorzystać z dodatkowego impulsu stopniowego budzenia się z tego typu światłem rano.


Produkty, które pomagają zarządzać przez mniej światła słonecznego


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/hatch20restore.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/hatch20restore.htmlHatch

Przywracanie jest z pewnością jednym z lepiej wyglądających lamp na rynku, a także podnosi się z szeregiem jasnych kolorów i dźwięków, aby ułatwić wieczór i obudzić się spokojnie. Jedną z najlepszych cech systemu są wysoce konfigurowalne ustawienia dostępne za pośrednictwem aplikacji Hatch. Budzenie się przy kojących dźwiękach dołączonych fletów medytacyjnych jest jednym z naszych ulubionych i poranną tradycją, którą również będziesz chciał objąć.

129,99 zł Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/cariloha20classic20bamboo20sheets.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/cariloha20classic20bamboo20sheets.htmlCariloha Classic

Szukasz bardziej miękkiej wersji standardowej pościeli? Spróbuj bambusa. Ta opcja od Cariloha nie tylko utrzymuje cię do trzech stopni chłodniej w porównaniu z bawełną, ale robi to bez nieprzyjemnych chemikaliów lub innych syntetyków, które są zdecydowanie anty-senne.

179 zł przy Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/lushleaf20blackout20curtains.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/lushleaf20blackout20curtains.htmlLushleaf

Jeśli w twojej sypialni jest mnóstwo światła słonecznego, to świetnie. Jednak gdy powracają dłuższe dni, może to oznaczać znacznie wcześniejsze powstanie bez odpowiedniej ochrony. Niedroga kurtyna zaciemniająca może pomóc utrzymać światło na zewnątrz ,dopóki nie będziesz gotowy do wzniesienia (lub przynajmniej do momentu, gdy lampa wita cię rano).

16,99 zł Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/ebern20designs20bolan20cube20bookcase.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/ebern20designs20bolan20cube20bookcase.htmlEbern Designs

Przestań z wymówką” nie mam gdzie umieścić książek w łóżku”. Wyłączenie ekranów i odebranie książki to świetny sposób na Przejście W czas snu, a mała, ruchoma kostka zapewni Ci miejsce, w którym zawsze będziesz mieć coś pod ręką do czytania.

24,99 zł Wayfair.com

Możesz Też Kopać:

  • Jak rozmawiać z nowym partnerem o swoim zdrowiu psychicznym
  • Jak się umawiać, jeśli masz depresję
  • Jak radzić sobie z lękiem w miejscu pracy

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Dwie ciemnoszare i jedna jasnoszara mata do ćwiczeń ustawiona na niebieskim tle
Read More

Najlepsze Maty Do Ćwiczeń

Najlepsze Maty Do Ćwiczeń Maty Do Ćwiczeń Gotowe, aby dyskomfort treningowy przeszedł do przeszłości Ed Virgin 20 kwietnia…