Jak Radzić Sobie Z Argumentem Związku

Jak Radzić Sobie Z Argumentem Związku

Jak Radzić Sobie Z Kłótniami W Związku Jak Prawdziwy Dorosły

Czasami w związku nie wiesz, jak określić delikatny temat lub trudny temat. Jasne, mówienie nic nie jest łatwe, ale unikanie tematu nikomu nie pomoże. Awkward Conversations zawiera szablon, co powiedzieć-i co nie powiedzieć-i dlaczego, więc można mieć te trudne dyskusje bez ich przekształcania się w pełnowymiarowe walki.

To te nieseksualne rzeczy, które wsadzamy pod dywan. To codzienność bycia w parze: kłótnie w związku, które pojawiają się od czasu do czasu nad nieistotnymi rzeczami. W jednej chwili mówisz o tym, jaki film chcesz obejrzeć, a w następnej ona mówi ci, że nie czuje się doceniona w związku. Jejku! Argumenty, jak każda para wie, mogą przejść 0-90 w mgnieniu oka. Nikt nie chce być tą parą krzyczącą na siebie w IKEA, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać i rozbroić drobne argumenty.

1. Posłuchaj Przez Chwilę.

Ten rodzaj rozmowy jest zbyt powszechny.

Jej: Obiecałem, że spędzimy wakacje z moją matką.

Ty: * nie słuchasz* Wymyśl coś. Idę do sklepu, czego chcesz?

Jej: Nienawidzę Twojego zachowania. Zawsze chcesz stawiać siebie na pierwszym miejscu.

Ty: Whoa, whoa. Skąd to wszystko się bierze? Spokojnie, robisz zamieszanie z powodu czegoś tak błahego?

To jest rodzaj argumentu, który może stać się brzydki szybko. Możesz być zdezorientowany, dlaczego reaguje nieproporcjonalnie, co jest sprawiedliwe. Znasz świetny sposób na pozbycie się zamieszania? Posłuchaj. O co jest zła, truly? W tym przypadku porusza problem, który ma-nie chce złamać obietnicy złożonej matce – a Ty jesteś wygadany. Jeśli poświęcisz chwilę, zanim odpowiesz, będziesz lepiej przygotowany, by poradzić sobie z jej problemem.

Jej: Obiecałem, że spędzimy wakacje z moją matką.

Ty: Oh. Ok. Tak. Rozumiem, że to dla niej wielka sprawa.

Jej: Naprawdę! Czuję się, jakbym była złą córką, nie wyjeżdżając.

Ty: Nie jesteś! Właśnie skrzyżowały ci się kable z wakacyjnymi planami. Jeśli z nią porozmawiasz, na pewno zrozumie.

Słuchanie mówi, że zależy ci na drugiej osobie i zawsze jest to pierwszy krok do rozwiązania jakiegokolwiek sporu.

Pokrewne: zrozumieć kobiety-oto, co naprawdę ci mówią, wyjaśnione

2. Nie próbuj brzmieć jak autorytet

Kobiety są często oskarżane przez mężczyzn o to, że nie są zdrowymi myślicielami lub nie wiedzą wystarczająco dużo na dany temat. Bez względu na to, o co się kłócisz, niezwykle nieprzydatne jest określanie swojej pozycji tak, jakby to był absolutny fakt, a druga osoba była emocjonalna. Wielkim błędem, jaki ludzie popełniają w argumentach, jest to, że starają się brzmieć autorytatywnie. Jaki jest twój cel? Czy chcesz “wygrać” argument, jakby to była sprawa sądowa? A może chcesz, aby argument został wyjaśniony i aby pokój został wznowiony?

Jej: To nie jest dobry pomysł. Myślę, że ta nowa polityka biurowa naprawdę zaszkodzi ludziom w pracy.  

Ty: Mylisz się. Na pewno im to pomoże.

Jej: Nie, Nie jest. Jestem naprawdę zdenerwowana, że to zainicjowali.

Ty: Studiowałem ekonomię. Zaufaj mi, mylisz się co do tego.

Jej: Jesteś nadęty. Skąd ta pewność?

Może się myli. Ale to nie jest dobry sposób na podważenie jej założeń. Musisz pochodzić z pokornego miejsca. Wielka ironia polega na tym, że kiedy mówisz z pokorą i używasz słów takich jak “być może” i “być może”, bardziej prawdopodobne jest, że przekonasz drugą osobę o swoim punkcie widzenia.

Jej: To nie jest dobry pomysł. Myślę, że ta nowa polityka biurowa naprawdę zaszkodzi ludziom w pracy.  

Ty: Tak myślisz? Nie jestem pewien, czy się Zgadzam.

Jej: Nie wiem…za każdym razem, gdy próbowali czegoś takiego w innych biurach, kończyło się to złym pomysłem.  

Ty: Może. Ale są pewne okoliczności, w których to naprawdę może się opłacić! Na przykład X i Y. w każdym razie, nie martwiłbym się o to jeszcze.

Nagle zmienił się ton rozmowy. Została przekształcona z nieprzyjemnej kłótni w cywilną dyskusję, w której oboje zostawiacie miejsce na możliwość, że się mylicie. Tak, łatwiej powiedzieć niż zrobić, żeby pozbyć się swojego ego, ale warto spróbować w koledżu.

3. Nie bij poniżej pasa – pozostań w temacie

Wiem, wiem. Czujesz się niesamowicie sfrustrowany i rozdrażniony. W upale chwili, jesteś bardzo kuszony, aby poruszyć coś innego-jakiś inny problem w związku, że czujesz ból. Skoro i tak się kłócisz, dlaczego nie zrzucisz tego z siebie? Dlaczego nie powietrze wszystkie Twoje uczucia? Oto dlaczego nie:

Jej: Za każdym razem. To ja zawsze muszę wykonywać prace domowe, mimo że jestem wyczerpana pracą.  

Ty: To nieprawda. Kto gotował i sprzątał po każdym posiłku?  

Jej: To taka mała część-

Ty: * odcinam ją* Nieważne. Możesz grać ofiarę, jeśli chcesz. Pamiętasz, jak w zeszłym miesiącu myślałeś, że cię zdradzam? Jezu, spójrz, jak bardzo mnie zmartwiłeś. To zawsze ta męczeńska rola z Tobą!  Biedny ja, biedny ja. Mam dość.

To normalne mieć więcej niż jeden problem w związku, lub wiele złożonych uczuć do osoby! Ale nie powinieneś mącić wody, wspominając stare wydarzenia. Podobnie jak boks, argumenty mają swój własny zestaw zasad Queensberry: żadnego uderzenia poniżej pasa. Kiedy dokonujesz osobistych ataków lub mówisz drobne rzeczy, druga osoba jest prawie pewna, że odpowie. Nagle kłótnia przerodziła się w coś złośliwego, a Wy Oboje mówicie rzeczy, których nie możecie sobie wybaczyć (a przynajmniej zapamiętacie przez lata). Nie kieruj go na takie terytorium.

Jej: Za każdym razem. To ja zawsze muszę wykonywać prace domowe, mimo że jestem wyczerpana pracą.  

Ty: To nieprawda. Kto gotował i sprzątał po każdym posiłku?  

Jej: Ale to taka mała część.

Ty: Ok, najwyraźniej nie jesteśmy tu oko w oko. Nie jestem zadowolony z podziału pracy, ale może uda nam się zrobić jakiś Wykres lub listę kontrolną określającą, czyja jest odpowiedzialność za robienie różnych rzeczy?

Kiedy utrzymujesz rozmowę skupioną na bieżącym problemie, argument umiera znacznie wcześniej! Jeśli są inne kwestie, które chcesz omówić-jak fakt, że nie pamiętała twoich urodzin-znajdź inny czas, aby o tym wspomnieć. Najlepiej, gdy oboje jesteście spokojni, a nie rozgrzani od kłótni pod koniec długiego dnia.

Temat: oto co musisz wiedzieć o terapii par

Ogólnie rzecz biorąc: bądź uprzejmy. Nie podnoś głosu, jeśli możesz. Weź głęboki oddech. Postaraj się mieć poczucie humoru. Za 10 lat nie będziesz się o to kłócił, ale po co ci to niszczyć? Pamiętaj, trzeba dwóch do kłótni. Jeśli pozostaniesz zrelaksowany, jeśli posłuchasz, i jeśli nie będziesz zachowywał się egoistycznie, to będzie prawie niemożliwe, aby ktokolwiek stracił nad tobą panowanie, a Ty będziesz postrzegany jako najbardziej rozsądna osoba w pokoju.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Znaki, że oszukuje
Read More

Znaki, że oszukuje

Znaki, że oszukuje Martwisz się, że zdradza? Musisz to przeczytać Lindsay Tigar 28 lutego 2019 Podziel się RedTube…