Jak radzić sobie z zazdrością partnera

Jak radzić sobie z zazdrością partnera

Czy Jej Zazdrość Doprowadza Cię Do Szału? Oto jak sobie z tym poradzić jak dorosły

Czasami w związku nie wiesz, jak określić delikatny temat lub trudny temat. Jasne, mówienie nic nie jest łatwe, ale unikanie tematu nikomu nie pomoże. Awkward Conversations zawiera szablon, co powiedzieć-i co nie powiedzieć-i dlaczego, więc można mieć te trudne dyskusje bez ich przekształcania się w pełnowymiarowe walki.

Posiadanie zazdrosnego partnera może być czymś w rodzaju koszmarów. Podejrzliwie patrzy na Twój telefon, gdy słyszy brzęczenie przychodzącego SMS-a. Daje Ci sztyletowe oczy, gdy rozmawiasz z koleżanką na imprezie w biurze. Dzwoni do Ciebie zbyt wiele razy na noc Twoich chłopców. Mimo że nigdy nie przyłapała Cię na zdradzie, nadal popada w paranoję, zostawiając cię, jakbyś był obserwowany 24/7.

Najgorsze jest to, że nie wiem, jak z nią o tym porozmawiać. Jak możesz rozmawiać z nią o czymś tak wrażliwym jak jej niepewność, nie przerażając jej? Tutaj przedstawiamy kilka sposobów na walkę z zazdrością partnerki bez stawiania jej w defensywie.

1. Wskaż, co powoduje jej zazdrość (i dlaczego)

“Jesteś bardzo zazdrosną osobą. Musisz przezwyciężyć niepewność swojego związku.”

Unikaj ogólnych twierdzeń, które są oskarżycielskie. Wygląda na to, że oceniasz jej postać, a nikt nie chce być uważany za zazdrosnego!

Zamiast tego, Dowiedz się, które konkretne działania wywołują tę zazdrość. Martwi się, że nadal rozmawiasz ze swoim byłym? Denerwuje się, gdy pijesz bez niej?

Kiedy już poznasz zakres problemu, będziesz w znacznie lepszej pozycji, aby rozwiązać, dlaczego ma te wyzwalacze. Kiedy to zrobisz, pamiętaj o tym spokojnie, używając konkretnych przykładów.

Jeśli normalna osoba może czuć zazdrość w tych okolicznościach, przyznaj to.

“Rozumiem, że moja przyjaźń z Hanną jest źródłem zmartwień dla Ciebie, i rozumiem to, naprawdę. Każdy byłby zazdrosny, gdyby był na Twoim miejscu. Proszę, daj mi szansę wyjaśnić, dlaczego to nie problem.”

Bądź wobec niej uczciwy, jeśli może mieć powód do zazdrości. To nada ton pozostałej części rozmowy, która pomoże ujawnić rozwiązania.

2. Nie traktuj jej niepewności jako niedogodności dla Ciebie

“Doprowadza mnie to do szaleństwa, że nie mogę nawet odpowiedzieć na mój e-mail w łóżku, bez ciebie zazdrosnego. Czytasz mi przez ramię! O co ci chodzi?”

Jeśli twoja dziewczyna jest nadmiernie zazdrosna, prawdopodobnie nie lubi być w ten sposób. Są szanse, że nie rozkoszuje się możliwością węszenia, a robi to tylko dlatego, że jest tak niepewna twojego związku.

Mając to na uwadze, nie mów o jej zazdrości, jakby to był dla ciebie problem. Pewnie, że tak, ale to też dla niej problem.

“Kochanie, nigdy nie chcę, żebyś czuła się zestresowana naszym związkiem i martwi mnie, że możesz się tak czuć. Możemy o tym porozmawiać?”

Jest to o wiele ładniejsze, bardziej pozytywne podejście do problemu. Wyjaśnij, że naprawdę się o nią martwisz i chcesz pomóc, bo jest twoją partnerką. W ten sposób zrozumie, że pochodzisz z miejsca miłości i będzie bardziej skłonna się przed tobą otworzyć.

3. Dowiedz Się, Jak Możesz Ją Uspokoić

“Oczywiście, jest to trudne dla nas obu. Czy pomogłoby, gdybym był bardziej komunikatywny, kiedy mnie nie ma? Jak mogę cię zapewnić, że cię kocham i że cię nie zdradzam? Jak możemy budować zaufanie do tej relacji? Jestem gotów nad tym popracować, jeśli ty jesteś.”

Możesz poczuć, że poddajesz się tej odpowiedzi, ale to pomoże rozwiązać problem. Często partnerzy są zazdrośni, ponieważ nie czują się kochani w związku. Gdyby była tego pewna, Nie sprawdzałaby cię tak często! Prawdopodobnie istnieje kilka głębszych problemów przejawiających się w jej zazdrości, i to jest to, co należy rozwiązać.

Porozmawiaj uczciwie o tym, nad czym chcesz pracować, aby złagodzić jej zazdrość. Mogą być małe rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić jej niepewność. Nawet jeśli przyprowadzisz ją ze sobą następnym razem, gdy będziesz spędzać czas ze swoim byłym, aby pokazać, że nie ma już chemii, daj jej chwilę, aby zobaczyć, czy z czasem się zrelaksuje.

4. Nie stawiaj jej Ultimatum, nawet jeśli chcesz coś zakończyć.

Ty: “jeśli będziesz się tak zachowywał, zostawię cię.”

Ona: “Och, więc wolisz odejść niż przyznać się, że oszukujesz?”

Jeśli jej paranoja sprawia, że związek jest naprawdę trudny dla was obojga, nadszedł czas, aby rozważyć swoje opcje. Może chcesz iść na terapię dla par, albo nawet pójść tak daleko, żeby zerwać.. Miej tę rozmowę w głowie, ale nie strasz, że ją zostawisz w nadziei, że to sprawi, że będzie mniej zazdrosna.

To nigdy nie działa. To sprawi, że Twoja partnerka wpadnie w panikę, nawet bardziej niż wcześniej. Ultimatum przenieś rozmowę w brzydkie miejsce, a oboje możecie powiedzieć rzeczy, których będziecie żałować. Tak, zazdrość może być niezwykle frustrująca, ale najlepiej jest zachować zimną krew i podjąć przemyślaną decyzję.

Możesz Też Kopać:

  • 8 sposobów radzenia sobie z zazdrością
  • Jak jej powiedzieć, że oszukałeś
  • Pięć Walk W Związku Każda Para Ma
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts