Jak Twój gniew może być tym, co utrzymuje cię w samotności

Zły, samotny mężczyzna wyglądający przez okno

Jak Twój gniew może być tym, co utrzymuje cię w samotności

Oto numer 1, w którym faceci są samotni (to nie jest to, co myślisz)

Jest piątkowy wieczór, a Ty jesteś na pierwszej randce z kimś, kogo poznałeś w aplikacji randkowej online. Nie masz żadnych wspólnych przyjaciół, ale ona jest przyzwoicie atrakcyjna, masz kilka nakładających się zainteresowań i udało jej się raz lub dwa rozśmieszyć Cię. Kiedy zaproponowała drinka, pomyślałeś, dlaczego nie? 

Jesteś w słabo oświetlonym barze i próbujesz dowiedzieć się, co do niej czujesz. Do tej pory zrobiła kilka żartów, które sprawiły, że poczułeś się trochę dziwnie-dowcipy o tym, jak mężczyźni są szumowinami, dowcipy o tym, że każdy facet, z którym się spotykała, był idiotą, dowcipy o tym, jak zabiła striptizera-i zauważyłeś, że mniej się bawisz. 

Kiedy kładzie rękę na kolanie, pamiętasz historię, którą ostatnio słyszałeś — twój kumpel został odurzony i zgwałcony przez kobietę. A w wiadomościach wczoraj słyszałeś o facecie, który został niedawno zamordowany przez swoją byłą dziewczynę. Weź łyk swojego drinka i udawaj uśmiech. Twoja randka wciąż mówi, Ale ty decydujesz, jakkolwiek dobra może być w łóżku, to nie jest tego warte. 

Powiedz jej, że musisz iść do toalety, wstać i udać się do drzwi, idąc szybko na wszelki wypadek. 

Najprawdopodobniej już zdałeś sobie sprawę, że to nie jest prawdziwy scenariusz faceta na randce z nienawidzącą mężczyzn feministką — jest to eksperyment myślowy badający, jak to jest być kobietą na randce z mizoginistą. Jednym z największych zwrotów dla kobiet jest dziś Hetero, który nienawidzi kobiet i którego gniew wobec nich jest namacalny. 

W ciągu ostatnich kilku lat, pomiędzy ruchem #MeToo a różnymi innymi technologicznymi zmianami kulturowymi związanymi z rolami i relacjami płciowymi, rzeczywistość męskiej przemocy fizycznej, seksualnej i emocjonalnej wobec kobiet zmieniła się z otwartej tajemnicy w ciągłą dyskusję na temat Nagłówków, a rola męskiego gniewu wobec kobiet jako źródła tego znalazła się na pierwszym planie. 

Żyjemy w czasach, w których mężczyźni nie mogą już źle się zachowywać i oczekiwać, że ujdzie im to na sucho. Nie tak dawno temu mężczyźni, którzy działali bezkarnie wobec kobiet, byli bezpieczni, wiedząc, że oskarżenia nie zostaną uwierzone, że policja nie przeprowadzi dochodzenia, że przysięgli nie będą skazywać, albo że media nie będą tego ukrywać. Na szczęście już tak nie jest.

Dziś kobiety biorą udział w mediach społecznościowych, gdy mężczyźni ich nękają; popularność kont na Instagramie, takich jak Bye Felipe i kont na Twitterze, takich jak SheRatesDogs, jest znakiem, że ogólnie rzecz biorąc, kobiety są świadome stopnia męskiego okrucieństwa i bezduszności, jak nigdy dotąd. 

Częścią tej świadomości jest rosnąca świadomość, że męski gniew wobec kobiet nie jest produktem końcowym, to ziarno. Każdy mężczyzna, który kiedykolwiek był agresywny wobec kobiety-każdy mężczyzna, który pobił kobietę, zgwałcił kobietę — zabił kobietę-zaczynał jako ktoś, kto był zły na kobiety. 

To nie tylko domysły. Strzelcy szkolni, mordercy i terroryści domowi tak często mają zarzuty o przemoc domową lub wyroki w swoich aktach, że jest to potwierdzona część wiedzy na temat tego, jak działa przemoc mężczyzn. Kobiety są coraz bardziej świadome, że mężczyźni krzywdzący kobiety, z którymi są blisko, są pierwszym krokiem na drodze do gorszej przemocy. 

Nie oznacza to, że każdy mężczyzna, który jest okrutny dla kobiety, popełnia akty przemocy lub przestępstwa, ale dostrzeganie czerwonych flag, że facet nosi złą wolę wobec kobiet w ogóle, może być absolutnym łamaczem we wczesnym okresie zalotów. 

Więc, oto jak to może wyglądać dla ciebie. Myślisz, że Twoja randka idzie dobrze, ale potem zaczynasz mówić o kobiecej gwieździe pop, wyśmiewając konkretne kobiety jako dziwki, lub mówiąc, że ktoś zasłużył na nękanie z powodu czegoś, co zrobili lub powiedzieli. Myślisz, że tylko rozmawiasz, ale nagle siedząca obok kobieta zaczyna planować wcześniejsze wyjście. 

To może wydawać się przesadą, ale w klimacie, w którym najgorszym scenariuszem zaangażowania się w związek z facetem jest dosłownie przemoc lub morderstwo, ma sens, że kobiety byłyby coraz bardziej wrażliwe na oznaki, że facet nie lubi kobiet. Może być tak, że uważa, że Kobiecy sukces nie jest tak Zasłużony jak męski sukces, lub że kobiety nie powinny być w stanie działać tak, jak chcą, lub gorzej, że przemoc między kobietami jest w jakiś sposób uzasadniona. 

Uznanie, że te opinie nie są neutralne lub naturalne lub chłód, ale raczej wyraźnie anty-kobiet jest pierwszym krokiem do pracy przez ten gniew. Krok drugi może być bardziej złożony. Kiedy jesteś w stanie rozpoznać, że jesteś zły na kobiety, będziesz musiał pracować nad dowiedzieć się, dlaczego, i pracować nad zmianą tego.

Pójście na terapię byłoby dobrym początkiem, ponieważ jest możliwe, że twój gniew ma korzenie w przeszłych doświadczeniach, takich jak uczucie niekochane przez matkę lub postać matki w młodym wieku. Możesz również mieć do czynienia z traumą wynikającą z trudnego związku z żeńskim rodzeństwem, złego zerwania z byłym lub serii odrzuceń lub upokorzeń, które pozostawiły Cię nieufną wobec kobiet w ogóle. Oczywiście, zdrowsze podejście jest uznając, że Twoje problemy były z konkretnych kobiet lub konkretnych działań kobiet, nie wszystkie kobiety. 

Jeśli masz kobiety w swoim życiu jesteś blisko lub którzy ci ufają, otwarcie się na nich o tym może również pomóc ci pracować nad problemami gniewu. Nie powinieneś oczekiwać przyjaciółki, krewnego, znajomego lub współpracownika (lub nieznajomego!), aby pomóc ci przepracować fakt, że czujesz gniew wobec kobiet, ale jest możliwe, że ktoś w twoim życiu, kto chce Ci pomóc, będzie gotów porozmawiać z tobą o płci i o tym, jak twoje postrzeganie jej wpływa na twoje życie. 

To, co absolutnie powinieneś zrobić, to zacząć słuchać kobiet. Niezależnie od tego, czy chodzi o czytanie książek napisanych przez kobiety, czy oglądanie filmów przez kobiety, śledzenie kobiet na Twitterze czy słuchanie podcastów prowadzonych przez kobiety, zrób w swoim życiu znaczącą przestrzeń dla kobiecych głosów i opinii. 

Tak wielu mężczyzn, którzy doświadczają głębokiej frustracji lub gniewu wobec kobiet, radzi sobie z problemem, coraz częściej odwracając się od znaczących interakcji z nimi. Ale wszystko, co może zrobić, to pozostawić cię nieświadomą tego, jak naprawdę jest bycie kobietą i zastąpić własne sfrustrowane powody, aby spróbować wyjaśnić ich działania. 

Rezultatem jest to, że coraz częściej prawdopodobieństwo, że zostaniesz odrzucony za odpowiedź, datę lub pocałunek, nie będzie dlatego, że brakuje Ci wyglądu, siły lub męskości. To nie będzie z powodu rozmiaru Twojego fiuta, samochodu czy portfela. To dlatego, że twój gniew wobec kobiet jest bardziej oczywisty niż myślisz.

Możesz Też Kopać:

  • Rzeczy Faceci Nie Rozumieją O Miłości
  • 9 Nie-Seksualne Cechy Kobiety Znaleźć Super Sexy
  • Mity o tym, czego pragną kobiety czas się oduczyć
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts