Jak wrócić na siłownię po zamknięciu

Mężczyzna robi przysiady podnosząc kettlebell w przestrzeni siłowni, nosząc maskę na twarz

Jak wrócić na siłownię po zamknięciu

Twój zatwierdzony przez ekspertów Przewodnik po powrocie na siłownię

Ponad rok po tym, jak Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła koronawirusa globalną pandemią, wprowadzenie szczepionek daje promyk nadziei osobom, które chcą wrócić do siłowni. A jeśli doświadczyłeś negatywnego wpływu stresu na swoją wagę i nie możesz się doczekać powrotu do zwykłej rutyny fitness, nie jesteś sam. 

RELATED: życie podczas COVID: porady ekspertów dla bezpieczniejszych, bardziej wydajnych treningów na siłowni

Podczas gdy wiele przyjętych treningów w domu podczas blokady, 42 procent dorosłych w USA nadal zgłaszało przybieranie niechcianej wagi, zgodnie z niedawnym badaniem APA. Średnia uzyskana kwota wynosiła 29 funtów, co jest znaczące i może zwiększyć ryzyko dla zdrowia. 

Niezależnie od tego, czy znalazłeś sposób na utrzymanie ruchu w ciągu ostatniego roku, czy tymczasowo przestałeś ćwiczyć (nie ma w tym wstydu, zdarza się), być może doszedłeś do wniosku, że jesteś gotowy do powrotu na siłownię. 

Ale czy jest to w ogóle bezpieczne, aby to zrobić teraz? I jak należy podejść do rutynowego treningu, aby trenować skutecznie i bez szkody dla siebie? Poprosiliśmy Nicka Trittona, dwukrotnego Olimpijczyka i właściciela Tritton Performance, prywatnego ośrodka treningowego, o jego wkład w ten temat. 


Czy powrót na siłownię jest Bezpieczny?


W zależności od tego, gdzie mieszkasz, obiekty fitness mogły lub nie zaczęły ponownie otwierać się po zniesieniu lokalnych ograniczeń. Ale to nie znaczy, że wszystko wróciło do normy. Jeśli mieszkasz w obszarze, w którym otwarte są siłownie, masz dwie rzeczy do rozważenia: własny poziom komfortu i okoliczności oraz upewnienie się, że przestrzegasz wytycznych dotyczących bezpieczeństwa. 

Tritton mówi, że siłownie zainwestowały wiele zasobów, przygotowując się do bezpiecznego powrotu: 

“Powrót na siłownię podczas Covid nie musi być stresującą sytuacją dla nikogo. W większości przypadków Duże siłownie poświęciły dużo czasu i pieniędzy na przygotowanie się do bezpiecznego powrotu i robią wszystko, co w ich mocy, abyś czuł się bezpiecznie podczas ćwiczeń.” 

Ale jeśli nadal czujesz się nieswojo chodząc do ogromnej siłowni pudełkowej, istnieją inne opcje, takie jak osobiste studia treningowe, w których można uzyskać sesje jeden na jeden. “Dla osób, które nadal obawiają się przeludnienia, istnieje wiele prywatnych placówek szkoleniowych, do których ludzie mogą iść i trenować indywidualnie, z trenerem.”

Jeśli chodzi o środki ostrożności, CDC wydała zestaw wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas korzystania z siłowni, centrów fitness lub studiów. Zachowaj bezpieczną odległość, załóż maskę, szukaj obiektów o dobrej wentylacji i wysokich sufitach, wytrzyj powierzchnie i często myj lub dezynfekuj ręce. Możesz także preferować ustawienia zewnętrzne do zajęć o wysokiej intensywności. I oczywiście pomiń wizytę na siłowni, jeśli masz objawy COVID-19 lub miałeś kontakt z kimś pozytywnym. 


Temat: Jak zacząć ćwiczyć


Wskazówki dotyczące powrotu na siłownię


Czujesz się wystarczająco komfortowo odkurzając swoją torbę gimnastyczną? Nie możesz opanować podniecenia na myśl o podnoszeniu ciężarów? Ważne jest, aby zastanowić się, jak podejść do rutynowego treningu po powrocie na siłownię. Bo ćwiczenie w salonie to niekoniecznie to samo co wyciskanie na ławce trzech talerzy. 


1. Zastanów się, jak pandemia wpłynęła na rutynę ćwiczeń


 “Myślę, że w większości przypadków poważni goście siłowni odkryli sposób na utrzymanie formy i formy podczas blokady, więc dla tych osób nie sądzę, aby przejście z powrotem na siłownię było takie trudne”, mówi Tritton.

Ale jeśli nie byłeś w stanie trenować przez rok, zaleca stopniowy powrót.”Sugerowałbym bardzo powolny, progresywny program zarówno pod względem liczby dni chodzenia na siłownię, jak i obciążenia pracą, które wykonujesz na siłowni.”


2. Łatwość Z Powrotem Do Niego 


Jeśli jesteś złagodzenie z powrotem do niego, zacznij od programu całego ciała, które można zrobić dwa razy w tygodniu, zamiast próbować trenować pięć dni z rzędu, sugeruje Tritton. I nie martw się o obciążenie na początku. 

“W tym momencie waga, którą podnosisz, nie ma znaczenia, ponieważ chcemy, aby nasze ciała zaczęły się ponownie poruszać. Nie spiesz się i baw się dobrze, i pamiętaj, że jeśli się przeprowadzasz, to pracujesz”, mówi.

Ważne jest również, aby być dobrym dla siebie, jeśli chodzi o motywację. To może nie być to samo, co przed pandemią, a to nie znaczy, że powinieneś się za to obwiniać. 

“Musimy tylko przypomnieć sobie, że nie ma ustalonych ram czasowych, aby wrócić do formy, a jeśli będziemy pracować najlepiej jak potrafimy i robić to powoli i stabilnie, zmniejszymy ryzyko kontuzji, a mentalnie nasza miłość do ćwiczeń powróci.” 

“Z drugiej strony, jeśli wskoczymy głową i wyjdziemy na całość, ryzykujemy kontuzję i, oczywiście, ryzykujemy utratę motywacji. Nie oszukujmy się – wypracowanie, gdy jest zrobione dobrze, nie jest łatwe i jest czymś, do czego musimy się rozwijać.” 


Temat: Ile należy unieść ciężaru?


3. Pracuj nad większymi ciężarami


Czy są więc rzeczy, których powinieneś unikać, wracając na siłownię po treningu w domu przez miesiące? Nie, jeśli ćwiczysz konsekwentnie, chociaż możesz chcieć pamiętać o pracy na drodze do większych ciężarów, mówi Tritton. 

“Jeśli w ciągu ostatniego roku konsekwentnie ćwiczyłeś w domu, nie sądzę, abyś niczego unikał, wracając na siłownię. Biorąc to pod uwagę, jeśli nie byłeś w stanie podnieść ciężkiego, sugerowałbym rozpoczęcie od 50% tego, co podnosiłeś rok temu i budowanie stamtąd.” 


4. Wyznacz cele i uzyskaj odpowiednie wsparcie


Wreszcie, ważne jest, aby wziąć pod uwagę swoją indywidualną sytuację i cele. Może próbujesz schudnąć. Może twoim priorytetem jest zdobycie mięśni. Niezależnie od przypadku, jeśli nie jesteś pewien, co zrobić, możesz uzyskać profesjonalne wsparcie, aby zbudować odpowiedni program dla ciebie. 

“Myślę, że większość ludzi, którzy nie byli w stanie mieć dostępu do odpowiedniego sprzętu do ważenia, chciałaby zacząć włączać kilka czystych dni podnoszenia do swojej rutyny, ale wszystko i każdy powinien zbudować program wokół swoich pożądanych celów”, mówi Tritton. 

“Jeśli nie jesteś pewien, w jakim kierunku powinieneś się wybrać lub jakiego programu powinieneś użyć, porozmawiaj z lokalną siłownią, a może zorganizuj prywatne sesje treningowe.”


Możesz Też Kopać:

  • Niebezpieczne Nawyki Kulturystyczne
  • Powody utraty mięśni
  • Najlepsze Aplikacje Personal Trainer
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts