Jak zamienić rower w stacjonarny rower treningowy (do tego Najlepsze stojaki do kupienia)

Mężczyzna na rowerze w domu

Jak zamienić rower w stacjonarny rower treningowy (do tego Najlepsze stojaki do kupienia)

Przenoszenie Sesji Rowerowej Do Domu Nigdy Nie Było Łatwiejsze

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów z witryn sklepów.


Rowery stacjonarne I klasy spinningowe są częścią świata fitness od kilku dekad, a jeśli niedawny sukces kolarstwa stacjonarnego giant Peloton jest jakąś wskazówką, trend treningowy nie wykazuje oznak spowolnienia.

Ale co, jeśli nie chcesz zapłacić dużych pieniędzy za luksusowy rower treningowy w domu? A może nie chcesz mieć roweru na stałe zajmującego cenną przestrzeń w swoim padu? Cóż, jeśli masz już rower na świeżym powietrzu, masz szczęście. Dzięki kilku prostym krokom konfiguracji i trenażerowi rowerowemu lub stojakowi stacjonarnemu możesz być na dobrej drodze do uzyskania najlepszego z obu światów rowerowych-bez uszczerbku dla Twojego budżetu.

Powiązane:Najlepsze rowery treningowe do domu

Aby upewnić się, że Twoja stacjonarna konfiguracja przebiegnie bez problemów, skontaktowaliśmy się z naszymi ulubionymi ekspertami i miłośnikami kolarstwa, aby poznać najlepsze sposoby ustawienia roweru szosowego w środku i jak uzyskać najlepsze wrażenia z jazdy na rowerze lub spin w pomieszczeniu.


Co należy wziąć pod uwagę przed wniesieniem roweru do środka


Kupiłeś swoje stoisko, zabrałeś rower do środka, teraz ważne pytanie brzmi: gdzie zamierzasz go umieścić? Jeśli mieszkasz gdzieś z sąsiadami pod tobą, będziesz chciał się upewnić, że rower nie powoduje zakłóceń. “Ustawienia hałasu indoor cycling może być dość głośno, zwłaszcza wibrujące z góry,” mówi Pav Bryan, autor Przewodnik po naprawdę efektywnej jeździe na rowerze i dyrektor wykonawczy w szprychach.

Zaleca podniesienie maty tłumiącej dźwięk, aby umieścić ją na podłodze. Pomoże to nie tylko zapobiec przedostawaniu się zbyt dużego dźwięku do sąsiadów – a nawet członków rodziny w domu – ale także zapobiegnie ścierowaniu podłogi przez trenażer rowerowy.

Ponadto, nie zapominaj, że będzie to przestrzeń treningowa, a będziesz potrzebował kilku niezbędnych rzeczy w pobliżu, aby twoje ciało było chłodne, a dom suchy. Bryan zaleca trzymanie ręczników treningowych pod ręką, ponieważ nie chcesz, aby pot kapał po całym rowerze lub domu. A jeśli nie masz klimatyzacji w domu, powinieneś rozważyć zakup wysokiej jakości wentylatora. “Najszybszym sposobem, aby zobaczyć spadki energii i wydajności będzie od przegrzania, więc jest to kluczowy element dla konfiguracji wewnętrznej,” Bryan dodaje.


Tematy pokrewne: twarz produktu: Peloton vs Soulcycle


Ustawienie Roweru Stacjonarnego


Prawdopodobnie będziesz musiał nieco poprawić konfigurację roweru, gdy zabierzesz go do domu na rower stacjonarny, odpowiednie ustawienie nie tylko pomoże Ci poprawić wydajność, ale także zapobiegnie obrażeniom. “Nieprawidłowa pozycja [roweru] może powodować problemy”, mówi trener fitness John Derae Laster. “Na przykład siodełko, które jest zbyt wysokie, męczy mięśnie ud, aby podążać za obrotami pedałów, powodując przeciążenie mięśni i przedwczesne zmęczenie, nie wspominając o utracie wydajności pedałowania.”

Laster przedstawił kilka zasad, które należy wykorzystać jako przewodnik podczas konfigurowania roweru w środku.

 • Wysokość siodła: Stań obok roweru, sprawdź, czy siodełko znajduje się na skrzyżowaniu kości udowej i biodra, usiądź na siodełku i połóż pięty na pedałach. Twoje stopy powinny być w stanie wykonać pełny obrót bez utraty kontaktu z pedałem – nawet w najniższym punkcie. Tymczasem noga powinna być prosta, ale nie w pełni wysunięta (około 95 procent) w tym najniższym punkcie.
 • Regulacja kierownicy: Kierownica ustawiona na tej samej wysokości co siodełko jest idealna. Dla początkujących lub osób z ograniczeniami fizycznymi (bóle pleców, ciąża) mogą być lekko podniesione. Kierownica powinna umożliwiać wygodną pozycję (ramiona nie w pełni wysunięte), pewny chwyt w różnych pozycjach i prowadzić do dynamicznej ogólnej pozycji.
 • Pozioma regulacja siodełka: Podczas naciskania w dół, gdy pedał znajduje się na godzinie 3, Upewnij się, że oś Środkowa pedału jest wyrównana z przednią częścią kolana.

Aplikacje rowerowe i rozrywka


Ponieważ nie jeździsz na rowerze na zewnątrz, biorąc w chaosie pedałowania na ulicach miasta lub spokoju jazdy na łonie natury, warto rozważyć dodanie niektórych elementów rozrywki i śledzenia do treningu na rowerze stacjonarnym. “Polecam znalezienie sposobu na” grę “i trenowanie online”, mówi Bryan.

Kolarstwo RGT

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/rgt20cycling20app20open20on20tablet20and20smartphone.html

RGT to najbardziej realistyczny symulator jazdy na rowerze stacjonarnym na świecie. Dzięki aplikacji możesz jeździć na rowerze po całym świecie – nawet w świat fantazji, rozwiązywać ustrukturyzowane treningi i plany treningowe, a także brać udział w prawdziwych i wirtualnych wyścigach. “RGT Cycling przynosi prawdziwe jazda na rowerze w pomieszczeniach z kultowych podjazdów i piękne efekty wizualne,” mówi Bryan. W tym celu będziesz potrzebował ekranu przed sobą-laptop, ipad/tablet lub Apple TV działa dobrze, a Twój telefon uruchomi program. 

Za darmo lub $9.99 / miesiąc dla premium (pierwsze 14 dni za darmo) w RGTcycling.com

Filar

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/pillar20app20open20on20smartphone.html

Bryan zaleca również Filar dla tych, ” którzy są coraz bardziej poważne o ich szkolenia.”Dzięki tej aplikacji otrzymasz spersonalizowany coaching, który pomoże Ci osiągnąć określone cele rowerowe, a Technologia AI Pillar stworzy niestandardowy plan treningowy. Będziesz mieć również dostęp do webinariów prowadzonych przez coachów, społeczności dedykowanych rowerzystów. Pillar łączy się z urządzeniami Garmin lub Strava do śledzenia, ale można również dodawać informacje ręcznie.

Dowiedz się więcej na Pillar-app.com

Zwift

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/zwift20app20open20on20laptop20and20smartphone.html

Ta aplikacja jest stworzona z myślą o konfiguracji roweru na zewnątrz w pomieszczeniu. Podczas jazdy na rowerze poczujesz się jak zanurzony w grze wideo, dzięki czemu treningi będą jeszcze przyjemniejsze. Ridge Davis celebrity trener osobisty i trener kolarstwa w Wall Fitness, jest wielkim fanem Zwift. “Aplikacja Zwift indoor cycling to świetna aplikacja do jazdy konnej i wyścigów z innymi”, mówi. “Ponadto, istnieje wiele kursów na całym świecie, aby dać ci doświadczenie z jazdy na całym świecie.” 

$14.99 / miesiąc w Zwift.com

Peleton

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/peloton20app20open20on20smartphone.html

Nawet jeśli nie masz roweru Peloton w domu, możesz w pełni korzystać z jego oferty zajęć treningowych na żywo i na żądanie za pośrednictwem aplikacji Peloton. Możesz połączyć się z nim za pomocą telewizora (Apple TV, Roku, Fire lub Android) lub użyć stojaka ze smartfonem, tabletem lub ipadem, aby zobaczyć ekran z roweru. Nie będziesz w stanie śledzić pewnych wskaźników, tak jak na stacjonarnym rowerze treningowym peleton, ale poza tym możesz uzyskać pełne wrażenia z wirowania w domu – w tym zobaczyć innych członków za pośrednictwem funkcji tutaj teraz. A kiedy jesteś poza rowerem, można trafić do innych gatunków ćwiczeń, takich jak joga i bootcamp.

$12.99 / miesiąc (pierwsze 30 dni za darmo) w Peloton.com

Posiadanie miernika mocy przyda się, ponieważ pozwoli to zmierzyć wydajność podczas jazdy na rowerze. A jeśli szukasz sposobu na monitorowanie jazdy-poza osobistymi monitorami fitness lub zegarkiem Apple Watch-Możesz również rozważyć dodanie “komputera rowerowego” do roweru zarówno podczas sesji wewnątrz, jak i na zewnątrz. Bryan poleca Model Wahoo Fitness.


Temat: Najlepsze aplikacje spinningowe


Najlepsze Trenażery Rowerowe + Stojaki Stacjonarne


Kupując stojak na rower stacjonarny, chcesz mieć pewność, że ma on funkcje, których szukasz-łatwo przenośny lub zintegrowany z aplikacją? – i że jest to odpowiedni rozmiar dla Twojego roweru. “Jeśli nie jesteś zaznajomiony ze specyfikacją swojego roweru, sprawdź przewodnik producenta lub stronę internetową lub odwiedź lokalny sklep rowerowy, który chętnie Ci pomoże”, mówi Bryan.

Integracja Aplikacji

Kinetic by Kurt Road Machine Smart bike Trainer

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/tacx20antares20indoor20retractable20bicycle20rollers.html

Jeśli masz nadzieję jeździć na rowerze z wyżej wymienionymi aplikacjami, nie możesz pomylić się z tym stojakiem na rower. Nie tylko zapewnia opór płynu, który wzrasta i zmniejsza się wraz z prędkością koła, zapewniając realistyczne i ciche wrażenia z jazdy na rowerze, ale jest kompatybilny z aplikacjami takimi jak Zwift, TrainerRoad, Rouvy, Kinomap, The Sufferfest, FulGaz i własną aplikacją treningową Kinetic Fit power-przy zakupie otrzymasz miesięczną subskrypcję za darmo.

Uwaga: w tym modelu zaleca się dodanie opony treningowej na tylnym kole.

Najważniejsze Cechy:

 • 6,2 kg. koło zamachowe sprawia, że czujesz się jakbyś jechał na zewnątrz.
 • Płynny trener, Kierowca kontroluje opór – nie wymaga elektryczności-i realistyczne odczucie.
 • Zgodność z aplikacjami treningowymi: wysyła do aplikacji treningowych dane dotyczące prędkości, kadencji, mocy i innych.

409 zł przy Amazon.com

Wszechstronna Świetna Opcja

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/saris20cycleops20fluid220indoor20bike20trainer.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/saris20cycleops20fluid220indoor20bike20trainer.html

Niezależnie od tego, czy masz rower szosowy, czy górski, z tym trenerem na pewno będziesz mieć płynne, szosowe wrażenia z jazdy. Progresywny opór zapewnia szeroki zakres oporu i zapewnia ciszę wirowania, a opatentowana konstrukcja wentylatora na dużym, precyzyjnie wyważonym kole zamachowym zapewnia, że urządzenie będzie działać dobrze przez wiele lat. Nie martw się też o brak aplikacji. Dołączony czujnik prędkości pozwala łatwo trafić Zwift i inne popularne aplikacje rowerowe.

Najważniejsze cechy:

 • Zapewnia jazdę na rowerze na świeżym powietrzu dzięki szerokiej gamie opcji oporu.
 • Kompatybilny z Zwift i innymi aplikacjami rowerowymi.
 • Pasuje do rowerów górskich i szosowych.

349,99 zł Amazon.com

Stabilny i solidny

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/sportneer20fluid20bike20trainer20stand.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/sportneer20fluid20bike20trainer20stand.html

Zapewniając solidną, stabilną podstawę dla roweru, ten trenażer ma podwójny system blokowania, bardzo szeroką ramę, antypoślizgowe gumowe nóżki i pion przednich kół, aby zapewnić, że rower pozostaje zablokowany na miejscu i nigdy się nie chwieje. Pasuje do rowerów o przekątnej 26-28 cali i kompatybilny z rowerami 700C, ten stojak pozwala z łatwością jeździć na rowerze. Jeśli martwisz się denerwującą konfiguracją, ucieszysz się, że to stoisko można łatwo zmontować bez potrzeby stosowania dodatkowych narzędzi. Kiedy skończysz, możesz go złożyć i schować na bok do następnego razu.

Najważniejsze cechy:

 • Trwała, stabilna konstrukcja oznacza, że ty i twój rower jesteście bezpieczni na miejscu podczas jazdy.
 • Łatwa w instalacji i składana rama oznacza, że możesz podróżować z nią i łatwo umieścić ją w magazynie, gdy nie jest używana.
 • Płynna odporność pozwala na płynny i cichy cykl.

149,99 zł Amazon.com

Smart Trainer

Saris https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/cycleops20h320direct20drive20smart20bike20trainer.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/cycleops20h320direct20drive20smart20bike20trainer.html

Ta opcja nie jest idealna dla tych, którzy szukają trenażera indoor w celu zaoszczędzenia pieniędzy, ale jeśli masz nadzieję uzyskać najlepsze wrażenia z jazdy w pomieszczeniach poza sezonem, z pewnością spełni – a następnie wykracza poza – Twoje oczekiwania. Oprócz tego, że jest niezwykle cichy i oferuje precyzyjny trening, model ten nie wymaga żadnych zewnętrznych czujników do śledzenia prędkości, kadencji i mocy, i bezproblemowo łączy się z aplikacjami rowerowymi – w rzeczywistości posiada certyfikat Zwift i obejmuje miesięczną subskrypcję rouvy virtual training app.

Najważniejsze cechy:

 • Niesamowicie cichy design.
 • Śledzi prędkość, rytm i moc bez zewnętrznych czujników.
 • Bezproblemowo łączy się z aplikacjami rowerowymi, takimi jak Zwift.

999,99 zł Amazon.com

Wbudowane ustawienia oporu

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/alpcour20bike20trainer20stand.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/alpcour20bike20trainer20stand.html

Wyposażony w kontroler oporu zamontowany na kierownicy z sześcioma wbudowanymi ustawieniami, ten magnetyczny trenażer pozwala szybko i łatwo odtworzyć intensywność jazdy po stromym wzgórzu lub łatwość jazdy na rowerze po płaskim szlaku w domu. Konfiguracja jest intuicyjna i pozbawiona narzędzi, a końcowy rezultat stanowi bezpieczną podstawę do odpoczynku roweru. P. S. dzięki magnetycznemu mechanizmowi Oporu możesz cieszyć się płynnym obrotem bez niepotrzebnego obciążania opon i bieżnika roweru.

Najważniejsze cechy:

 • Koło oporowe redukujące hałas zapewnia ciszę podczas jazdy.
 • Pilot mocuje się do kierownicy, zapewniając sześć precyzyjnych ustawień oporu.
 • Konfiguracja magnetyczna utrzymuje rzeczy stabilne, ale także nie zużywa się na oponach rowerowych.

219,95 zł Amazon.com

Smart Trainer

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/garmin20tacx20neo202t20smart20trainer.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/garmin20tacx20neo202t20smart20trainer.html

Podczas gdy NEO 2 był dobrze znany jako jeden z najmocniejszych i najcichszych inteligentnych trenażerów na rynku, NEO 2T jest jeszcze lepszy, z jeszcze mniejszym hałasem, większą mocą i lepszą kompatybilnością osi, co pozwala mu dopasować się do większej liczby rowerów. Niezależnie od tego, czy twoje urządzenia korzystają z systemu operacyjnego iOS, Android, macOS, czy Windows, funkcja analizy uderzeń pedału umożliwia wyświetlanie danych dotyczących jazdy na tych urządzeniach i śledzenie wydajności. Ten inteligentny trenażer współpracuje z wieloma popularnymi aplikacjami treningowymi, takimi jak TrainerRoad i Zwift, a po połączeniu się z oprogramowaniem treningowym TacX możesz w domu doświadczyć zjeżdżania ze wzgórz lub przyspieszania klifów. Z pewnością nie jest to wybór przyjazny dla budżetu, ale jeśli szukasz najwyższej klasy doświadczenia i szerokiej gamy funkcji, nie zawiedzie. 

Najważniejsze cechy:

 • Niesamowicie cichy i mocny.
 • Działa z szeroką gamą systemów operacyjnych i udostępnia Dane i informacje o wydajności.
 • Zapewnia dostęp do aplikacji rowerowych i biblioteki TacX, aby uzyskać realistyczne wrażenia na rowerze na świeżym powietrzu w domu.

1 349,99 zł Amazon.com

Roller Experience

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/tacx20antares20indoor20retractable20bicycle20rollers.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/tacx20antares20indoor20retractable20bicycle20rollers.html

Oprócz tego, że pomagasz doskonalić swoją formę i oferujesz zabójczy trening, ten roller trainer jest niezwykle łatwy do Ustawienia i odłożenia na bok, gdy nie jest używany. Na początku może to wyglądać trochę przerażająco, ale wytrzymałe stożkowe rolki są zwężane do wewnątrz, aby utrzymać koła roweru wyśrodkowane i stabilne-nawet podczas sprintów. Ponieważ przednie i tylne koła obracają się z tą samą prędkością, możesz również jeździć na stojąco-rozciągniętych nogach na tym modelu.

Najważniejsze cechy:

 • Konstrukcja Roller bike trainer pomaga w doskonałej formie.
 • Oferuje zabójczy trening, ponieważ musisz pozostać w ruchu.
 • Konfiguracja jest szybka, rower można łatwo pop i off.

199,99 zł Amazon.com

Przyjazny Dla Budżetu

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/songmics20indoor20bike20trainer20stand.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/songmics20indoor20bike20trainer20stand.html

Jeśli planujesz jeździć tylko sporadycznie w pomieszczeniach, prawdopodobnie nie chcesz wydawać też dużo pieniędzy na stacjonarny stojak rowerowy. Wchodząc poniżej $80, ta opcja nie jest zbyt droga i nie poświęca się na jakość, albo. Kompatybilny z rowerami szosowymi i górskimi (ale cichszy w modelach szosowych), zawiera pięć regulowanych nóżek, które zapewniają jazdę bez wstrząsów na każdej nawierzchni. Dzięki sześciu regulowanym poziomom oporu magnetycznego możesz bez wysiłku zmieniać intensywność podczas obracania.

Najważniejsze cechy:

 • Cichy, zwłaszcza z rowerami szosowymi.
 • Łatwy w konfiguracji i zapewnia stabilną, pozbawioną wstrząsów podstawę.
 • Posiada sześć regulowanych poziomów oporu.

79,99 zł Amazon.com

Wiatr i toczenie Feel

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/feedback20sports20omnium20portable20trainer.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/feedback20sports20omnium20portable20trainer.html

Dzięki temu trenażerowi rowerowemu nie musisz się martwić o zużywanie przedniego koła – wymaga to jednak nieco więcej czasu na skonfigurowanie i zdjęcie. Dzięki parabolicznej, progresywnej krzywej oporu (replikującej uczucie, które otrzymujesz od staczania się po wzgórzach i odczuwania wiatru na świeżym powietrzu) i precyzyjnie obrobionym rolkom, które zapewniają płynne wrażenia, ten stojak będzie również służył do treningów w pomieszczeniach i treningów przed wyścigiem.

Najważniejsze cechy:

 • Świetne do treningu wyścigowego.
 • Krzywa oporu tworzy uczucie toczenia i wiatru.
 • Nie zużyje przedniego koła.

3430 zł przy Amazon.com


Możesz Też Kopać:

 • Jak zmiażdżyć Trening spinningowy
 • Recenzja Aplikacji Peloton
 • Najlepsze Działania Spalające Kalorie

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Trzy pary słuchawek treningowych na niebieskim tle
Read More

Najlepsze Słuchawki Treningowe

Najlepsze Słuchawki Treningowe Dostroić się podczas tonowania z tych najlepszych słuchawek treningowych Emily Abbate 8 czerwca 2021 roku…