Codzienne nawyki, które mogą drastycznie poprawić twój sen

Mężczyzna noszący nocną maskę i śpiący w swoim łóżku w domu

Codzienne nawyki, które mogą drastycznie poprawić twój sen

Dodanie tych procedur do dnia może być kluczem do lepszego snu

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


“Jesteś tym, co jesz” można równie dobrze zastąpić “jesteś tym, jak śpisz” w naszym obciążonym ekranem, stresującym świecie. “Praktykowanie dobrych nawyków snu tworzy silny fundament dla ogólnego stanu zdrowia. Nie można prześcignąć słabego snu ” – mówi Bridget Jensen, konsultant ds. snu w lepszej porze snu. 

Temat: eksperci ujawniają swoje hacki na dobry sen

Tak, są trenerzy snu i konsultanci dla dorosłych, ponieważ coraz więcej osób zmaga się z prawidłowym odpoczynkiem. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia snu, 37% 20-39 latków i 40% 40-59 latków doświadcza krótkich nocy. 

Jeśli doświadczasz zaburzeń snu, warto zastanowić się nad zmianą stylu życia, ponieważ to, co robisz w ciągu dnia, może mieć ogromny wpływ na jakość Twojego Zzzs. “What you get up to (or not get up!) w ciągu dnia ma bezpośredni wpływ na noc” – mówi Jensen. “Twoje wybory od momentu przebudzenia mogą mieć wpływ na twój sen.” 

Według niej wybory stylu życia, takie jak praktyka uważności, ćwiczenia i spożywanie zbilansowanej diety – unikając używek później w ciągu dnia – mogą ustawić scenę dla wyższej jakości snu. Podczas wieczornego rytuału i chodzenia do łóżka o tej samej porze każdego dnia może pomóc, nadal możesz cierpieć na zaburzenia snu, jeśli te inne nawyki nie są zoptymalizowane. 

“Można mieć fantastyczny materac i doskonałą higienę snu i nadal nie uzyskać regenerujący sen. Jeśli istnieje obszar twojego życia, który nie przyciąga uwagi, której potrzebuje (zarządzanie stresem, brak ruchu, dieta itp.) następnie jest miejsce na poprawę.” 


Codzienne Nawyki, Które Mogą Poprawić Twój Sen


Gotowy, aby poprawić jakość swojego shuteye? Poprosiliśmy Jensen o jej spostrzeżenia na temat drobnych rutynowych poprawek, które mogą mieć duże znaczenie. Od robienia przerw do sprzątania sypialni, oto osiem nawyków, które mogą drastycznie poprawić swój sen.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/hand20closing20a20laptop20that20is20resting20on20wood20base20blue20box20with20text20reading20take20breaks.htmlGettyImages

Jeśli znajdziesz się podrzucając i obracając się w nocy na bieżąco, twoje myśli wyścigi mogą być winne. A tworzenie miejsca na myśli okresowo w ciągu dnia jest najlepszym sposobem rozwiązania problemu-zamiast pozwolić im budować i przytłaczać cię, gdy uderzysz w prześcieradła. 

“Znajdź czas (nawet jeśli tylko kilka chwil dziennie), aby zrobić sobie przerwę i zastanowić się. Jedną z największych skarg, o których słyszę, są myśli wyścigowe/długie okresy czuwania w nocy. Dzięki temu, że krótkie codzienne przerwy są priorytetem, możesz zrobić miejsce na myśli przez cały dzień”, mówi Jensen. 

Zrób sobie przerwę i odejdź od komputera na chwilę ze sobą. Introspekcja i spojrzenie do wewnątrz. Zwróć uwagę na swoje uczucia, zamiast je tłumić. Pomoże Ci zasnąć znacznie szybciej wieczorem. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/blank20notebook20and20pen20on20yellow20background20blue20box20with20text20reading20make20a20worry20list.htmlGettyImages 

W związku z tym, sporządzanie listy zmartwień jest praktyką, która może pomóc Ci rozładować niektóre z twoich obaw, zanim nie utrzymają cię w nocy, według Jensena. 

Jeśli nie możesz przestać myśleć o stercie zadań następnego dnia, próbując zasnąć, zachowaj dziennik przy łóżku, aby zanotować wszystkie dokuczliwe zadania, które uniemożliwiają ci drzemkę. Ten prosty czyn może uspokoić twój umysł, wysyłając sygnał, że problem został rozwiązany i nie zostanie zapomniany. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/salmon20with20fresh20salad20on20plate20on20counter20blue20box20with20text20reading20eat20well20and20move20often.htmlGettyImages

“Jedz dobrze zbilansowaną dietę i znajdź czas na ruch w ciągu dnia. Wykazano, że zła dieta i siedzący tryb życia przyczyniają się do złego stanu snu”, mówi Jensen. 

Kluczem do pozostania zgodnym z tymi zdrowymi nawykami jest uniknięcie wpadnięcia w pułapkę myślenia wszystko albo nic. Lepiej jeść dobrze przez 80% czasu i leczyć się przez 20% czasu, niż dążyć do 100% doskonałości i porzucić wszystkie dobre nawyki, gdy tylko spadniesz z wozu.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/bed20being20made20blue20box20with20text20reading20tidy20your20bedroom.htmlGettyImages

Jeśli potrzebowałeś innego powodu do czyszczenia swojej przestrzeni, oto on. Okazuje się, że utrzymanie porządku w sypialni może faktycznie poprawić sen – a wręcz przeciwnie. 

“Poświęć kilka chwil na uporządkowanie przestrzeni w sypialni. Pójście do łóżka lub budzenie się w niechlujnym i zagraconym pokoju może nie tylko wpłynąć na twój sen, ale także na ogólne zdrowie psychiczne. Chociaż twój pokój nie musi być idealnie nieskazitelny, rozważ zmniejszenie bałaganu lub zmianę układu, jeśli szukasz odświeżenia”, mówi Jensen. 


Temat: Porady na głębszy sen


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/white20noise20machine20and20blue20box20with20text20reading20add20white20noise.html

Jensen zaleca również zasypianie na biały hałas, aby zmniejszyć hałas w okolicy i domu, który może być nieunikniony, jeśli mieszkasz w mieście lub z innymi ludźmi. 

Ale czym dokładnie jest biały szum? Według Sleep Foundation” składa się z dźwięków o niskiej, średniej i wysokiej częstotliwości odtwarzanych razem na tym samym poziomie intensywności”. 

Baw się aplikacjami o białym szumie, takimi jak White Noise Lite lub uzyskaj maszynę o białym szumie, taką jak Dreamegg, i zauważ, czy zasypiasz szybciej, czy budzisz się bardziej wypoczęty. To może być rozwiązanie twoich problemów ze snem. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/black20curtains20with20blue20box20with20texting20reading20use20blackout20curtains.html

Możesz również zainwestować w zasłony zaciemniające, aby uzyskać lepszy sen. Nawet najmniejsza ilość światła może zakłócić twój naturalny zegar. 

“Zrób sypialnię tak ciemną, jak to możliwe. Czy w Twoim oknie świeci Latarnia? Załóż lepsze zasłony. Nawet jeśli powieki są zamknięte, mózg może wyczuć światło w pomieszczeniu. Może to przyczynić się do obudzenia się wcześniej niż jest to pożądane i/lub nocne pobudki”, mówi Jensen. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20stretching20outside20blue20box20with20text20reading20embrace20your20sleep20tendancies.htmlGettyImages

Jeśli chodzi o poprawę higieny snu, jednym z najbardziej niedocenianych kawałków mądrości jest praca nad poziomem energii i preferencjami. Istnieją różne rodzaje procedur, a próba zmuszenia się do zrobienia czegoś, co jest dla ciebie nienaturalne, zamiast przyjęcia własnego stylu, może obalić.  

“Na przykład, jeśli jesteś kimś, kto radzi sobie lepiej z aktywnością fizyczną wieczorem i pracą w nocy, spróbuj zbudować swój dzień, aby to wspierać”, mówi Jensen. 

“Niektórzy ludzie są rannymi rankami, wykonują swoją najlepszą pracę z samego rana. Inni radzą sobie znacznie lepiej z popołudniowymi projektami. Zastanów się, jaki czas jest najlepszy do spania i ile godzin snu potrzebujesz. Czy akceptujesz swoje naturalne skłonności do snu?” 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20stretching20on20a20mat20blue20box20with20text20reading20prioritize20your20health.htmlGettyImages

Zdrowie psychiczne i fizyczne oraz Sen są bezpośrednio skorelowane, ponieważ stres może uniemożliwić prawidłowy odpoczynek, a wszelkie schorzenia mogą również powodować stres i zaburzenia snu. Tak więc proaktywne dbanie o swoje zdrowie ma kluczowe znaczenie dla uzyskania korzyści płynących z dobrego snu, co w końcu poprawi ogólne samopoczucie. 

“Zająć się nowymi i długotrwałymi problemami fizycznymi lub psychicznymi. Nie tylko akceptujcie te czynniki jako część życia, ale zajmujcie się nimi najlepiej jak potraficie”, mówi Jensen. 


Możesz Też Kopać:

  • Jak lepiej spać
  • Korzyści ze spania Nago
  • Najlepsze Techniki Relaksacyjne

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Fitness I Genetyka

Fitness I Genetyka Pięć Prostych Wskazówek, Które Pomogą Ci Stracić Tłuszcz, Niezależnie Od Genetyki Mitch Calvert 13 sierpnia…
Read More

Korzyści Z Ciszy

Korzyści Z Ciszy Co Codzienny Spokój Może Zrobić Dla Zdrowia, Zgodnie Z Nauką Emily Abbate 8 listopada 2017…
Read More

Przegląd aplikacji 8fit

Płatne Treści Przegląd aplikacji 8fit Bądź Na Bieżąco Ze Swoimi Celami Fitness I Dietetycznymi Dzięki Tej Poręcznej Aplikacji…