Najlepsze Ćwiczenia Na Zimno

nogi sportowiec biegacz biegać przez Zimowy las szkolenia

Najlepsze Ćwiczenia Na Zimno

3 najlepsze treningi Do zrobienia, gdy jest zimno (i jak się do nich przygotować)

Zbliżający się spadek temperatury jesieni to dobra wiadomość dla miłośników skórzanych kurtek, latte z przyprawami z dyni i przerażających filmów, ale co z tymi, którzy lubią ćwiczyć na świeżym powietrzu? Niestety pożegnamy się z tymi wspaniałymi wieczornymi joggingami, pływaniem w basenie i sportami plażowymi, ale zachowaj łzy na kolejny dzień — a przynajmniej to zalecenie certyfikowanego trenera osobistego Dominicka Mangine z Nowego Jorku.

“Trenowanie jesienią i zimą to wielka zmiana tempa” – mówi. “Nie tylko mniej się pocisz, ale te działania mają również wiele sprawdzonych korzyści zdrowotnych, których nie znajdziesz w lecie.”

Powiązane: Korzyści płynące z treningu w chłodne dni

Istnieją trzy podstawowe (i bardzo znane) ćwiczenia, które Mangine sugeruje na chłodne dni, ale nie przychodzą bez odpowiedniego przygotowania w postaci rozgrzewki i stroju. Zapoznaj się z jego najlepszymi typami poniżej, a także z jego fachowymi poradami, jak radzić sobie ze zmianą pór roku z rozmachem.

1. Tradycyjne Czynności Sercowo-Naczyniowe

Bieganie, bieganie lub energiczny spacer może nie brzmieć jak nowatorskie pomysły, ale akt podnoszenia tętna w chłodniejszych temperaturach jest w rzeczywistości bardziej korzystny niż w miesiącach letnich. 

“Badania wykazały, że zimna pogoda zmusza organizm do cięższej pracy podczas treningu, zwłaszcza jeśli trening wywiera presję na układ sercowo-naczyniowy”, mówi Mangine. “Serce pracuje w godzinach nadliczbowych, ponieważ pompuje krew do całego ciała, co ostatecznie utrzymuje je w dobrej kondycji.”

“Zimna pogoda ma również zdolność do spalania jeszcze więcej kalorii, dzięki czemu coś tak prostego, jak jogging lub długi spacer, jest jeszcze bardziej korzystne”, dodaje. 

Ale nie rzucaj po prostu na Trampki i uderzaj w chodnik. “Pozwól sobie na co najmniej 5 do 10 minut lekkich ćwiczeń aerobowych, aby rozgrzać Cię i rozluźnić mięśnie”, radzi Mangine. “I upewnij się, że nie przyspieszysz tej rozgrzewki, jeśli czujesz, że kończy ci się czas. Jest to konieczny pierwszy krok z zimną pogodą fitness, ponieważ generujesz ciepło poprzez ruch i nie chcesz, aby twoje więzadła, ścięgna lub stawy były sztywne.” 

Dynamiczne ćwiczenia i rozciąganie (te, które aktywują mięśnie i stawy poprzez zakres ruchu) są fantastycznym sposobem na przepływ krwi i pomagają dostosować się do otoczenia. 

“Zazwyczaj wykonuję pewne ruchy masy ciała, takie jak pompki, przysiady i przysiady w miejscu, ale chodzenie, maszerowanie, skakanie i jazda na rowerze to świetne sposoby na rozgrzanie ciała”, mówi. 

2. Sporty na świeżym powietrzu (z akcentem)

Większość ludzi oczywiście myśleć o nartach i snowboardzie, jeśli chodzi o sporty zimnej pogody, ale nie są one w pełni wykorzystać ich potencjał. 

“Działania te znacznie zwiększają aktywność układu sercowo-naczyniowego i spalają ogromną ilość kalorii”, mówi Mangine. “Ale można pójść o krok dalej, porzucając Wyciąg narciarski i chodząc po stokach. Małe decyzje, takie jak te, aby zrezygnować z głównych udogodnień, zapewnią ci jeszcze więcej ćwiczeń, zwłaszcza gdy musisz przejść przez coś takiego jak śnieg — trudną, ale bardzo zdrową dla serca aktywność.” 

“Polecam również bardziej nietypowe zajęcia, takie jak chodzenie na rakietach śnieżnych, które zapewnią dreszczyk emocji podczas wędrówek, ale w biegu, który jest odpowiedni dla zimnej pogody, a także jest nieco trudniejszy, ponieważ jest tak Nieznany.” 

Inne pomysły na świeżym powietrzu obejmują łyżwy, sanki, snow tubing, a nawet spływy kajakowe, ale zawsze należy rozpocząć każdą aktywność z wyżej wymienionych ćwiczeń dynamicznych, aby zapobiec urazom. 

3. Joga

“Joga jest dobrą opcją na świeżym powietrzu, ponieważ nie tylko zwiększa tętno i poprawia krążenie, ale także zachęca do mobilności i pomaga budować siłę”, mówi Mangine, który twierdzi również, że popularna aktywność zapewnia świetną rozgrzewkę przed treningiem. “Koncentracja na oddechu reguluje temperaturę ciała i może być używana jako narzędzie do budowania ciepła od wewnątrz i fizycznego ogrzania każdego.” 

Aby wesprzeć to twierdzenie, współzałożyciel cold studio Brrrn Johnny Adamic wyjaśnił Yoga Journal w 2018 roku, że ” w otoczeniu lub w gorących środowiskach postrzegany wysiłek jest wyższy.”

“Oznacza to, że twoje ciało myśli, że pracuje ciężej niż w rzeczywistości, podczas gdy w chłodniejszych temperaturach w dowolnym miejscu od 40-64°F — Twój postrzegany wskaźnik wysiłku jest niższy, co oznacza, że możesz ćwiczyć ciężej i utrzymać maksymalną najlepszą wydajność przez dłuższy czas”, dodał. 

Biorąc to pod uwagę, nie ma konkretnych dowodów na to, że uprawianie jogi, w szczególności, w chłodniejsze dni, przyniesie więcej korzyści zdrowotnych niż temperatura w pomieszczeniu lub gorące odpowiedniki. 

“Nadal korzystasz z pozy, bez względu na to, gdzie i jak ćwiczysz,” mówi Mangine. “To zależy od każdej osoby i jej preferencji.” 

Jak się ubrać na ćwiczenia zimnej pogody

Ćwiczenie w chłodne dni może być orzeźwiające, ale długotrwałe narażenie na niskie temperatury i elementy takie jak śnieg, lód i wiatr może być w rzeczywistości dość niebezpieczne dla skóry. Będziesz chciał podjąć wszelkie środki zapobiegawcze, aby uniknąć bardzo realnych zagrożeń, takich jak odmrożenia i hipotermia i odpowiednie ubranie jest pierwszym miejscem, aby rozpocząć. 

“Wolę coś, co jest dopasowane do kształtu, ponieważ zapewni mi izolację i pomoże utrzymać ciepłą temperaturę rdzenia”, dzieli się Mangine. “W przypadku górnej części ciała zazwyczaj wszystko, co DRI-fit spełni zadanie, aby nie tylko utrzymać regulowaną temperaturę ciała, ale także chronić przed wilgocią. Będzie również utrzymywać cię w stanie suchym, jeśli i kiedy się pocisz.” 

“Zawsze wybieraj wygodne, oddychające i funkcjonalne przedmioty. Lekkie warstwy są zawsze dobrą rzeczą, wiedząc, że najprawdopodobniej będziesz musiał je zrzucić i nosić po drodze”, mówi.

W zależności od temperatury Mangine jest również wielkim zwolennikiem rękawiczek i czapek, ale mówi, że jego zimową podstawą jest klasyczna Bluza Z Kapturem. “Zaczynam od niego na rozgrzewkę, a następnie łatwo owijam go wokół talii, aby samemu ćwiczyć.”

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się na rakietach śnieżnych, czy pobiegasz po prostu, trening w zimne dni nie musi przypominać wyroku śmierci. W rzeczywistości może to bardzo dobrze prowadzić do korzyści zdrowotnych, których nie doświadczysz w pożądanej cieplejszej pogodzie.

Pocałuj te zimowe bluesa na pożegnanie i rozkoszuj się zdrowymi, spalającymi kalorie, wzmacniającymi odporność mocami pocenia się w dolnych cyfrach. Na pewno się ucieszysz. 

Możesz Też Kopać:

  • Jest to Sprzęt zimnej pogody trzeba zachować zwiedzania Na Zewnątrz
  • Treningi W Chłodni Są Trendy, Ale Czy Są Skuteczne?
  • Sprzęt Fitness Na Świeżym Powietrzu
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts