Jak zapuścić wąsy

Brad Pitt z wąsami

Jak zapuścić wąsy

Oto Jak sprawić, aby rosnące wąsy wyglądały łatwo

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Mój miał świetne pięć lat. Zaczęło się od fatalnego kostiumu na Halloween, Golenia Brody, zostawiając to, co zostało, by rosło we własnej furii.

Mówię oczywiście o moich wąsach. Z biegiem czasu rosła, stając się naprawdę własną osobą i głównym punktem rozmów wszędzie tam, gdzie się udałem. 

Powiązane: Najlepsze Olejki Do Brody Recenzowane

Ten konkretny kawałek zarost sprawia, że wielkie oświadczenie, gdy zrobione dobrze (i bardzo Inne oświadczenie, gdy nie).

W miarę jak Popularność zarostu rośnie, możesz rozważać własne “Toma Sellecka”, “Burta Reynoldsa” lub “Aarona FELDA”, a to nie jest tak proste, jak pozwolić mu wyrosnąć na własną rękę. Poza doświadczeniem tego pisarza, rozmawialiśmy z kilkoma ekspertami od pielęgnacji, aby uzyskać informacje na temat tego, czego naprawdę potrzeba, aby rosnąć, utrzymywać i sprawiać, że wąsy będą niezapomniane. 


Mam zapuścić wąsy?


To jest wielkie pytanie. Wąsy nie są odpowiednie dla wszystkich, a zarost na twarzy musi mieć odpowiednią konsystencję i grubość, aby zbudować dobrze dopasowaną górną wargę. 

“Zalecałbym, aby uprawiali wszystko przez trzy do czterech tygodni bez dotykania tego”, mówi Michael Haar, właściciel i operator Haar & Co. Salon fryzjerski w Nowym Jorku. 

Jeśli twoja broda ładnie idzie, a nad wargą jest wystarczająco dużo włosów, aby uzasadnić wąsy po czwartym tygodniu, możesz zacząć od golenia nadmiaru i zobaczyć, jak to wygląda. Po drodze nie zapomnij użyć olejku do brody, aby uspokoić nieunikniony swędzenie brody. 


Różne style wąsów


Wszyscy jesteśmy zaznajomieni z kierownicą, kręconym i prostszym stylem szewronu, ale tak naprawdę nie ma jednego stylu, który pasuje do wszystkich.

Haar zauważa, że w przypadku trzech najczęstszych kształtów twarzy możesz wypróbować następujące:

Najlepsze wąsy do Twarzy W kształcie gruszki 

Osoby z tradycyjnymi twarzami w kształcie gruszki mogą chcieć pójść z czymś nieco bardziej trójkątnym, który poszerza twarz i oferuje ładny kontrast.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/pear20shape20faces.html

Najlepsze wąsy na okrągłe twarze 

Zaokrąglone twarze skorzystałyby na czymś w rodzaju cienkiego wyglądu w stylu Johna Watersa lub małego Richarda.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/round20face20shapes.html

Najlepsze wąsy do prostokątnych i owalnych twarzy

Prostokątne i owalne twarze są tym, co Haar nazywa “Brad Pitt”, ponieważ jest to ogólny kształt, który wygląda dobrze z każdym rodzajem włosów. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/rectangle20face20shapes.html

Jak przyciąć wąsy


“To wszystko kwestia tego, czego chcesz i co chcesz, aby to osiągnąć”, mówi współzałożyciel GROOM Julien Blanchard. 

Ma teraz pełną brodę, ale zauważa, że gdy ją uprawiał, wiązało się to z przycięciem. Używał tylko małych nożyczek do pielęgnacji, aby utrzymać porządek. 

Mówiąc z osobistego doświadczenia tego pisarza, Ci z grubymi, krzaczastymi zarostami na twarzy napotykają dwa problemy z przerostem: włosy rosną poniżej linii warg i rosną na zewnątrz tak bardzo, że wyglądają na apodyktyczne.

Poza nożyczkami odkryłem, że używanie najlżejszego ostrza na elektrycznej maszynce było świetnym sposobem na utrzymanie żylastych włosów w linii. Wystarczy delikatne pchnięcie wąsów często było wszystko, co było potrzebne. Co 1-2 tygodnie, 5 minut z nożyczkami i brzytwą robiło wielką różnicę. 


Wzrost i utrzymanie grubszych wąsów


Jeśli nie używasz wosku (więcej o tym wkrótce), kluczową konserwacją jest utrzymanie całej twarzy w czystości przy dobrym myciu, zwłaszcza w regionie, w którym rosną wąsy. 

“Zmywanie martwych komórek skóry pomaga włosom rosnąć szybciej i silniej”, zauważa Haar. 

Jeśli chodzi o wosk do wąsów, Blanchard mówi, że istnieje szczególny sposób, aby to zrobić, jeśli chcesz uzyskać określony kształt.

“Musisz wybrać taki, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom i nie zawsze jest jasne, jakie są Twoje potrzeby”, mówi. “Możesz użyć bardziej miękkiego, aby utrzymać włosy razem, ale możesz również potrzebować jednego, aby utrzymać włosy sztywniejsze. Należy pamiętać, że twardszy wosk będzie trudniejszy do nałożenia.” 

Dodaje, że czasami na początku nałoży bardziej miękki wosk, a później sztywniejszą warstwę i wymiesza je na końcu, tworząc hybrydę. 

Gdy moje rosły i ewoluowały, nigdy nie używałam wosku, ponieważ włosy były tak grube, i tak zrobiły to, co chciały. A jeśli zastanawiasz się, kiedy wiedziałem, że nadszedł czas, aby go ogolić? Haar ujął to lepiej niż ja.

“Kiedy staje się własną jednostką, a Ty poświęcasz jej zbyt wiele uwagi. Kiedy nosi Cię [raczej] niż na odwrót.”

Możesz Też Kopać:

  • Najlepsze Olejki Do Wzrostu Brody
  • Błędy Pielęgnacyjne, Które Popełnia Każdy Mężczyzna
  • Jak leczyć nacięcia i cięcia brzytwy

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts