7 rzeczy, które musisz wiedzieć, jeśli spotykasz się z kimś z dziećmi

Mężczyzna z kobietą i jej synem w parku.

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, jeśli spotykasz się z kimś z dziećmi

Jak podejść do randkowania z osobą, która ma dzieci z innego związku

Randki ktoś nowy na pewno ma swoje wyzwania: oceny kompatybilności, coraz wygodne na tyle, aby puścić gardę, odkrywając swoje różnice, i radzenia sobie z nowym lęku relacji. Dodaj dziecko lub dwa do mieszanki, choć, i to jest zupełnie inna gra w piłkę.

Powiązane: Jak przypiąć bycie nowoczesnym ojcem pracującym

“Umawianie się z kimś z dziećmi to umowa pakietowa” -mówi Susan Winter, ekspertka z Nowego Jorku. “Nawet wtedy, gdy Data ma ograniczoną lub częściową opiekę, ich dzieci odgrywają znaczącą rolę w ich długoterminowym procesie wyboru partnera.”

Nie tylko ich dzieci prawdopodobnie odgrywać wpływ kogo pozwalają w ich życiu, ale prawdopodobnie wpłynie to na to, jak funkcjonują w związku, zbyt.

“Mają ludzi, którzy fizycznie i emocjonalnie ich potrzebują, aby przetrwać”, wyjaśnia Mike Goldstein, założyciel EZ Dating Coach. “Zawsze będziesz priorytetem numer dwa, bez względu na to, jak ciężko walczysz o pierwsze miejsce.”

Więc jeśli jesteś w trakcie poznawania kogoś z dziećmi z poprzedniego związku, oto kilka różnych rzeczy do rodzaju na uwadze, zanim wejdziesz zbyt głęboko.

1. Możesz nie mieć tyle czasu sam na sam, ile chcesz

Jeśli jesteś osobą, która wymaga dużo uwagi od swojego partnera, musisz pogodzić się z faktem, że inni ludzie również walczą o swój czas. Ile miejsca mają dla Ciebie w kalendarzu, zależy od tego, ile mają dzieci, a także od ich wieku.

Są szanse, że nie będzie w stanie zaplanować nocy Data tak często, jak chcesz. Należy jednak pamiętać, że może to być również pozytywna rzecz.

“Jeśli kochasz swój czas sam na sam, będzie to dla ciebie ogromny bonus”, mówi Goldstein. “A jeśli lubisz planowanie, będzie to świetne ćwiczenie w koordynacji, aby pracować nad harmonogramami innych.”

2. Utrzymanie go na co dzień prawdopodobnie nie wchodzi w grę

Wprost, samotny rodzic jest bardziej prawdopodobne, aby szukać czegoś poważnego, gdy randki wokół.

“Randki obejmują możliwość integracji osoby z systemem rodzinnym”, wyjaśnia Winter. “Odbywa się to z ostrożnością, w miarę upływu czasu i z dużą uwagą.”

Dlatego należy mieć pewność, aby wyjaśnić swoje intencje na początku przed poznajesz ich dzieci.

“Ważne jest, aby ich dzieci nie były narażone na wiele osób wchodzących i wychodzących z życia rodziców”, dodaje dr Gary Brown, wybitny terapeuta par w Los Angeles.

Na plus, jak ci randki z dziećmi mają tendencję do nie lekceważyć sytuacji, można spać spokojnie wiedząc, że będą w nim na dłuższą metę.

“Masz prawie automatyczne korzyści wiedząc, że osoba jesteś randki jest do ciebie, ponieważ czas jest cenny w ich życiu, i prawdopodobnie nie będą chcieli spędzić go z Tobą, chyba że myślą, że jest coś znaczącego tam,” dodaje Brown.

3. Prawdopodobnie nie spotkasz dzieci od razu

Nie przejmuj się, jeśli twój partner nie jest gotowy, aby przedstawić cię swoim dzieciom od razu. W końcu prawdopodobnie będą chcieli upewnić się, że związek czuje się stabilny i oboje jesteście na tej samej stronie o przyszłości.

“Rodzice naturalnie chronią swoje dzieci i muszą sprawdzić, z kim się spotykają, zanim przedstawią je swoim dzieciom”, wyjaśnia Brown. Dlatego mówi, aby upewnić się, że ” unikasz skłonności do próbowania i naciskania na przedwczesne zaangażowanie z ich strony.”

“Prawdopodobnie będziesz musiał wziąć rzeczy nieco wolniej.”dodaje Brown.

Zamiast naciskać na nich, aby pozwolili Ci poznać dzieci, skup się na robieniu wszystkiego, co w twojej mocy, aby zbudować zaufanie. Robiąc to, pomożesz im poczuć się gotowym do podjęcia tego kroku.

4. Bądź przygotowany na plany zmiany w mgnieniu oka

Dzieci dodać pewien element nieprzewidywalności do życia, więc w pewnym momencie, twój partner może trzeba zrezygnować na randkę w ostatniej chwili.

“Może się zdarzyć wszystko, co nieoczekiwanie zmieni Twoje plany” – wyjaśnia Winter. “Problemy zdrowotne, szkoła lub problemy behawioralne można wyeliminować, że romantyczne wakacje zarezerwowane miesiące temu. Dlatego musisz mieć elastyczne usposobienie, aby umawiać się z kimś z dziećmi.”

Staraj się nie brać tego do siebie, kiedy muszą to przełożyć. To nie tak, że nie cenią swoich planów z Tobą … chodzi o to, że ich dzieci są najważniejsze.

5. Bycie spontanicznym nie będzie łatwe

A mówiąc o planach, najlepszym sposobem, aby poradzić sobie randki kogoś z dziećmi jest wybór konkretnych dat i godzin, aby spotkać. Tak bardzo, jak możesz chcieć ubić je na weekend, to prawdopodobnie nie jest realistyczne. W końcu mogą potrzebować specjalnych ustaleń, aby spędzić z tobą czas.

“Wy dwoje możecie nie być w stanie działać tak spontanicznie, jak byście chcieli” – mówi Brown. “To nie znaczy, że nie możesz mieć nocy poza domem lub weekendu poza domem. Oznacza to po prostu, że będziesz musiał wziąć pod uwagę logistykę opieki nad dziećmi.”

6. Droga do ich serca może być przez ich dzieci

Kiedy zaczynasz łączyć się z dziećmi swojego partnera, nie zdziw się, jeśli widzisz uśmiech, gdy jesteś w pobliżu najmłodszych. Zasadniczo, ten błysk mówi, że spadają, jak dla większości rodziców, widząc kogoś więź i budowanie zaufania ze swoimi dziećmi tylko wzmacnia ich decyzję o byciu z Tobą.

“Twój [partner] może bardzo to docenić, jeśli naprawdę interesujesz się ich dziećmi”, mówi Brown. “To prawdopodobnie przyniesie Ci punkty bonusowe, ponieważ ich dzieci są bardzo centralne dla ich życia.”

Wręcz przeciwnie, Winter zauważa, że jeśli nie dogadasz się z dziećmi partnera, może to spowodować pewne tarcia, które zagrażają twojemu związkowi. Chociaż nie musisz ich od razu przekonywać, w końcu będziesz musiał być w stanie pokojowo współistnieć.

7. Nie oczekuj stałego kontaktu

Dzięki technologii na wyciągnięcie ręki jesteśmy przyzwyczajeni do natychmiastowych odpowiedzi na teksty, wiadomości w mediach społecznościowych i tak dalej. Ale kiedy umawiasz się z kimś z dziećmi, musisz nieco dostosować swoje oczekiwania dotyczące czasu reakcji.

“Kiedy jesteś rodzicem, twój czas nie zawsze jest Twój”, zauważa Brown.

Mogą być chwile, kiedy twój partner jest związany opieki nad dzieckiem, które nie czuje się dobrze, lub pomaga im w ich pracy domowej. Oznacza to, że ważne jest, aby zrozumieć, że nie zawsze będą w stanie od razu się do ciebie odezwać.

Oczywiście, istnieją charakterystyczne wady, które pochodzą z Randki z rodzicem, ale istnieją również liczne korzyści, jak również. Goldstein zauważa, że rodzice często mają pewien poziom cierpliwości i bezinteresowności, które z pewnością mogą odegrać na Twoją korzyść w romantycznym związku. Nie tylko to, ale Brown wskazuje, że będziesz miał okazję zobaczyć inną stronę swojego partnera. Ich tytuł jako rodzica pozwoli Ci dowiedzieć się o wiele więcej o ich charakterze i wartościach na wczesnym etapie, obserwując, jak wchodzą w interakcje z dziećmi.

“Zawsze istnieje możliwość, że możesz zakochać się nie tylko w osobie, z którą się spotykasz, ale także w ich dzieciach”, dodaje Brown.

Randki kogoś z dziećmi może być niezwykle wyjątkowe i satysfakcjonujące doświadczenie – tak długo, jak zachować te szczególne względy w umyśle. I pamiętaj: rodzic już oddał swoje serce swoim dzieciom. Teraz muszą zdecydować, czy dla ciebie też jest miejsce.

Możesz Też Kopać:

  • Jak być lepszym ojcem
  • 10 cech wielkiego ojca
  • Przewodnik po byciu tatą
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts