Klucze Do Pobicia Poniedziałku

Klucze Do Pobicia Poniedziałku

Oto prosty sekret, jak stać się poniedziałkową osobą

Znasz tych ludzi, którzy pojawiają się w biurze uśmiechając się w poniedziałek rano? Tych, których nienawidzisz, ale chcesz być?

Bycie poniedziałkową osobą jest możliwe.

Co więcej: droga do ulepszenia pierwszego dnia tygodnia nie wymaga spędzania niedzieli z odkurzaczem lub pojemnikiem na naczynia w ręku. To po prostu wymaga jakiejś strategicznej pracy przygotowawczej i ćwiczeń (zarówno dla umysłu, jak i ciała).

Postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem przygotowanym z pomocą najlepszych ekspertów ds. produktywności, a wkrótce niedzielne wieczory będą relaksujące, a poniedziałkowe poranki niczym czas wolny.

Poważnie: nie spędzaj niedzieli przygotowując się do poniedziałku

Przygotowywanie tygodniowych posiłków na godziny w niedzielę nie czyni lepszego poniedziałku. “Potem po prostu rozkładasz swoje przygotowania na niedzielę i poniedziałek” – mówi Laura Vanderkam, autorka Wiem, Jak Ona To Robi., 168 godzin, oraz Co robią ludzie odnoszący największe sukcesy przed śniadaniem.

Jeśli wiesz, że potrzebujesz Espresso Ristretto dla swojego najbardziej wybrednego klienta, z którym akurat masz spotkanie w poniedziałek rano, to lepiej zapoluj na nie. W przeciwnym razie, twoje poniedziałkowe poranki powinny być usprawnione do tego stopnia, że nie będą wymagały dużego przygotowania noc wcześniej, zauważa.

Użyj niedzielnego wieczoru, zamiast tego, na coś mniejszego, ale zabawnego. Mówi Vanderkam: “w ten sposób spędzasz niedzielne popołudnie oczekując wieczornej przygody, zamiast obawiać się poniedziałkowego poranka.”

Temat: Jedzenie na tydzień: podstawy przygotowania posiłków

Zamiast Tego Przygotuj Listę Priorytetów… W Piątkowe Popołudnie

Jedyne, co chcesz robić w piątek o 16: 00, to gapić się na zegar, dopóki nie wyjdziesz z biura. Ale Nicole Bandes, konsultant ds. produktywności, mówi, że jest lepszy sposób na spędzenie tej godziny: Ustaw swój poniedziałkowy poranek, abyś mógł zacząć działać, gdy nadejdzie tydzień pracy. (Czytaj: i omijaj niedzielne strachy.)

Zrób sobie listę priorytetów trzech kategorii na następny tydzień: kariera, relacje, jaźń, sugeruje Vanderkam. Umieścić od dwóch do trzech pozycji w każdej kategorii dowiedzieć się, gdzie każdy może zmieścić się w nadchodzącym tygodniu, sugeruje. “Plusem robienia tego piątku jest to, że nie musisz spędzać weekendu myśląc o tym, co musisz zrobić w poniedziałek.”

Chcesz umówić spotkanie? “Osoba jest prawdopodobnie nadal przy swoim biurku, podczas gdy jeśli wyślesz e-mail w niedzielę wieczorem, aby umówić się na spotkanie, może go nie dostać.”

Wstań z łóżka i medytuj

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić po przebudzeniu: zupełnie nic, mówi Peter Bregman, dyrektor generalny Bregman Partners, który konsultuje firmy i dyrektorów generalnych w zakresie wydajności.

“Medytowanie przez 20 minut, siedzenie bez ruchu i podążanie za oddechem przypomina sobie, że jesteś ciałem-że nawet w wiatrach zmian i pośpiechu komunikacji i potrzeb ludzi, istnieje Centrum, które możesz znaleźć w sobie, które nie wymaga niczego poza siedzeniem, oddychaniem i nie pozwala twojemu mózgowi przejąć władzy.”

A masz, nieotwarte e-maile.

Temat: przewodnik krok po kroku do medytacji

Ćwiczenia Przed Pracą

Vanderkam jest wielkim zwolennikiem rutyny. Jeden, że przysięga: “jeśli jest to możliwe w twoim życiu, aby ćwiczyć pierwszą rzeczą poniedziałek rano, może to być świetny sposób, aby zwiększyć swoją energię i rozpocząć tydzień na wysokim poziomie.”

Jeśli możesz, ćwicz na zewnątrz. Istnieje wiele dowodów, które sugerują, że ekspozycja na naturalne światło rano i w ciągu dnia może przyczynić się do produktywności w ciągu dnia (a następnie lepszego snu w nocy).

Temat: idealny poranny trening

Umieść swoją listę rzeczy do zrobienia w perspektywie

Oprócz codziennych zadań, Bregman twierdzi, że każdy powinien mieć roczną listę zadań. Może chcesz w końcu skończyć tę powieść, spędzić więcej czasu z rodziną lub sprowadzić dwóch nowych klientów.

Kiedy otworzysz codzienną listę rzeczy do zrobienia w poniedziałek rano, weź oddech i zastanów się, jak dzisiejsze zadania pasują do Twojej rocznej listy rzeczy do zrobienia. Więc zadaj sobie pytanie, co jest dla mnie dziś najważniejsze? “Bądź strategiczny i świadomy tego, co masz zamiar zrobić, a nie robić”, mówi.

Przenieś niezbędne rzeczy do kalendarza, który może służyć jako dokument roboczy. Masz tylko godzinę, bo reszta dnia to spotkania? Upewnij się, że wybierasz najważniejsze zadanie.

Najpierw zrób najważniejsze rzeczy

“Gdy już dojdziesz do pracy, spróbuj poświęcić pierwszą lub dwie godziny na swojej najważniejszej pracy”, mówi Vanderkam. “Jeśli podbijasz jeden z najważniejszych priorytetów zawodowych przed poniedziałkowym obiadem, jak możesz pomóc, ale mieć wspaniały tydzień?”

Niektóre badania sugerują również, że ta pora dnia jest najlepszym czasem na zadania poznawcze. Czytaj: wciśnij losowe odpowiadanie na e-maile i wyszukiwanie memów na później.

Ustaw alarm godzinowy

Co godzinę zegarek Bregmana piszczy. To przypomnienie dla niego, aby sprawdzić się z samym sobą i zapytać, czy robię to, co muszę robić? Czy jestem tym, kim chcę być? To może wydawać się bzdurnymi pytaniami, ale pomogą Ci uziemić i skupić się na tym, co ważne, mówi.

Nie poradzisz sobie z sygnałem co godzinę? Zameldować się kilka razy dziennie. Liczy się akt zameldowania.

Podsumuj Swój Dzień

Kiedy poniedziałek dobiega końca-i obiecujemy, że będzie rolka aby zamknąć-spędzić pięć minut zapisując lub myśląc o tym, czego się nauczyłeś, sugeruje Bregamn. Co chcesz zrobić jutro inaczej? Z kim w Twojej sieci chcesz rozmawiać?

Może nawet zakończ dzień e-mailem z podziękowaniami. Podziękowanie pomaga zachować relacje; i jak mówi: “będziesz bardziej produktywny, jeśli masz solidne relacje.”( Jeśli możesz odebrać telefon i zadzwonić do kogoś, twoje życie staje się o wiele łatwiejsze, prawda?)

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
AskMen wykonane zdjęcie AskMen wybiera pieczęć z CityRow Go Max
Read More

Cityrow Go Max Recenzja

Cityrow Go Max Recenzja Jesteśmy zmęczeni bieganiem, więc spróbowaliśmy wiosłowania Barret Wertz 30 kwietnia 2021 roku Podziel się…