Jak wyjście na spacer w naturze może pomóc Ci zwiększyć produktywność

Człowiek wędrówki w lesie

Jak wyjście na spacer w naturze może pomóc Ci zwiększyć produktywność

Pozyskiwanie kilku mil na zewnątrz może być sekretem lepszej wydajności

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Japońska koncepcja “kąpieli leśnych” zyskała na znaczeniu w Ameryce Północnej w ciągu ostatnich kilku lat ze względu na obietnicę poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego jednostki poprzez zwykłe spędzanie czasu na świeżym powietrzu pod drzewami. Ale, jak się okazuje, korzyści z pójścia na spacer w naturze-lub nawet po prostu do parku wokół bloku od domu – może wykraczać daleko poza tylko fizyczne wellness.

RELATED: czym jest Biohacking i jak zacząć?

W rzeczywistości, zgodnie z niedawnymi badaniami Uniwersytetu Stanforda, spacery na świeżym powietrzu okazały się pobudzać kreatywność i pomóc zwiększyć przepływ nowych pomysłów o prawie 60 procent, podczas gdy badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Melbourne sugeruje, że nawet zwykłe patrzenie na zewnątrz przez zaledwie 40 sekund na raz pomogło zwiększyć wydajność pracowników przez cały dzień pracy.

Pomyśl o tym tak: jeśli udowodniono, że tylko patrzenie na zewnątrz zwiększa naszą produktywność, nie powinno dziwić, że wyjście na zewnątrz, aby chodzić w naturze, doładowuje Produktywność i ogólny sposób myślenia!

Kiedy jesteś blisko swoich problemów trudno jest zobaczyć rozwiązania. Umysł jest potężnym narzędziem, ale jeśli jest nadmiernie obciążony, traci swoją skuteczność i może prowadzić do złych decyzji i niższej produktywności. Pomaganie umysłowi zejść ze stanu niekończącego się szaleństwa może zdziałać cuda dla skupienia, produktywności i skuteczności.

Według Ravi Kathurii, autor bestsellerów Szczęśliwa Dusza. Głodny Umysł, spędzanie czasu w przyrodzie jest doskonałym sposobem, aby pozwolić umysłowi wycofać się ze stresu, niepokoju i presji codziennego życia. Natura pozwala umysłowi oddychać. Koi umysł zarówno na poziomie świadomości, jak i na poziomie podświadomości. Natura jest doskonałym lekarstwem na stres i gdy stres ustępuje zwiększa produktywność. Krótkotrwały stres może zwiększyć produktywność, długotrwały stres jest niszczący dla produktywności. Natura nas umacnia i pozwala odzyskać przewagę nad stresem. 

Aby jeszcze bardziej napędzać koncepcję spaceru w przyrodzie jako sposobu na naturalne zwiększenie produktywności i sukcesu, rozmawialiśmy z garstką ekspertów ds. odnowy biologicznej i trenerów życiowych, aby uzyskać ich wgląd w to, w jaki sposób spacer w przyrodzie może pomóc ci zwiększyć produktywność — zarówno w pracy, jak iw domu. 


To sprawia, że kreatywne soki płyną


 “Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale chodzenie to świetny sposób na to, aby twórcze soki płynęły” – mówi Kathuria. “Wielu z nas pracuje przywiązanych do naszych krzeseł i urządzeń elektronicznych. Dłuższe okresy siadania powodują, że ciało znajduje się w trybie zaciskania. Krew płynie powoli. Chodzenie jest delikatnym ćwiczeniem, które zwiększa krążenie krwi.”


Obniża Poziom Kortyzolu


“Pozytywne korzyści z spędzania czasu w lesie obniżają poziom kortyzolu, hormonu, który wzrasta, gdy jesteśmy pod wpływem stresu i jest źródłem wielu poważnych chorób”, wyjaśnia Milana Perepyolkina, międzynarodowa autorka bestsellerów Gorzka czekolada dla duszy. “Spędzanie czasu z drzewami obniża również ciśnienie krwi i tętno. Obniżenie naprężeń zwiększa produktywność.” 


Tworzy przestrzeń na czas z dala od technologii


Zwłaszcza w erze cyfrowej, w której jesteśmy dzisiaj, odłączenie się od otaczającego nas świata staje się coraz ważniejsze dla jasności umysłu i zdrowia. Bycie w chwili i uspokojenie głosów w głowie jest ważne dla zdrowego umysłu, a spacer na łonie natury jest jednym z najbardziej tradycyjnych sposobów, aby to osiągnąć.

“Ciesząc się naturą, dzicz jest doskonałym miejscem, aby uciec od technologii, a jedną z najważniejszych rzeczy, które można zrobić w przyrodzie, jest spojrzenie na jej piękno”, mówi Sunil Murthy, założyciel oddanego jogina. “Poświęć trochę czasu, aby wziąć w sposób drzewo jest wysoko, lub liście wieje na wietrze. Natura zawsze oferuje nam piękno, ale kiedy zwracamy uwagę, oferuje nam o wiele więcej.”


Temat: Jak zachować ostrość mózgu


Zwiększa poziom serotoniny i witaminy D


Nie lekceważ mocy pozytywnych myśli, które przychodzą z dobrym energicznym spacerem przez naturę! Dzieje się tak dlatego, że mogą mieć głęboki wpływ na to, jak się czujemy i myślimy o sobie. “Kiedy ćwiczymy, nasz organizm zwiększa wydzielanie hormonów dobrego samopoczucia, dzięki czemu aktywność fizyczna jest jedną z najskuteczniejszych metod poprawiania nastroju”, mówi Torben Lonne, CEO DIVEIN.

Jeśli wyjdziesz na zewnątrz w naturze wcześnie w ciągu dnia, będziesz również otrzymywać dawkę witaminy D, która zwiększa poziom serotoniny w mózgu. “Połączenie wszystkich dobrych rzeczy, które przydarzają się twojemu ciału i umysłowi podczas spaceru na łonie natury, pozytywnie wpływa na Twoją produktywność na każdym poziomie”, dodaje Lonne. “Chodzenie w naturze pozwala oczyścić umysł, dzięki czemu można angażować się w codzienne zadania z wyraźniejszym skupieniem i większą energią fizyczną do pracy.” 


Zwiększy Uważność


“Chodzenie w przyrodzie jest królem chodzącej medytacji uważności”, mówi Yoel Farkas, mentor i trener specjalizujący się w odzyskiwaniu rozwodów dla mężczyzn. “Uważność pozwala przekierować umysł i kontrolować impulsy emocjonalne, które często odwracają uwagę od podejmowania działań.”


Dobre Nawyki Stwórz Więcej Dobrych Nawyków


Stosy nawyków stały się modnym terminem rozwoju osobistego z jakiegoś powodu-gdy zaczniesz poświęcać czas na jedną zdrową codzienną aktywność, zwiększa to szanse na zdobycie jeszcze więcej dobrych nawyków-zarówno w domu, jak iw miejscu pracy. “Gdy ktoś zacznie podejmować działania poprzez prosty spacer Przyrodniczy, będzie nadal odnajdywał inne pozytywne nawyki, a gdy ktoś będzie zwiększać pozytywne nawyki, oznacza to, że zwiększa swoją produktywność”, dodaje Farkas.


Pomaga Przywołać Twoje Wewnętrzne Dziecko


“Myślę, że spacer w naturze pomaga mi być produktywnym, ponieważ pozwala mi połączyć się z częścią mojego mózgu, która jest jeszcze dzieckiem i chce widzieć rzeczy w nowym i ekscytującym świetle”, mówi Ethan Taub, CEO Goalry and Loanry. “Kiedy piszesz lub pracujesz nad projektem, potrzebujesz, aby to wewnętrzne dziecko wyszło i pomogło ci w jego kreatywności.”


Możesz Też Kopać:

  • Poranne rytuały, które odmienią Twoje życie
  • Jak wzmocnić układ odpornościowy
  • Guru Fitness Wyznają Swoje Niezdrowe Nawyki

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts