Kluczowe Zmiany Sposobu Myślenia, Które Pomogą Ci Poprawić Swoje Zdrowie I Kondycję

Mężczyzna skupiający się i rozciągający przed bieganiem

Kluczowe Zmiany Sposobu Myślenia, Które Pomogą Ci Poprawić Swoje Zdrowie I Kondycję

7 zmian sposobu myślenia, których potrzebujesz, aby sprostać swoim celom zdrowotnym i Fitness

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Jeśli masz na celu uzyskać lepszą formę, pierwszą myślą może być sklep dla zdrowej żywności lub rozpocząć nowy program treningu. Ale upewnienie się, że przyjmujesz właściwy sposób myślenia, jest równie ważne – jeśli nie bardziej -. 

 Podobne: sportowcy idą do medytacji narzędzia i taktyki

Twoja postawa na temat zdrowia i kondycji może odróżniać rezygnację od miażdżenia wszystkich celów. Może utrzymać Cię na DNI o niskiej motywacji i pomóc ci przełamać swoje granice.   

Ale podczas gdy po plan jedzenia lub wykonywania rutynowych brzmi prosto, poprawa sposobu myślenia może wydawać się bardziej koncepcyjne i zastraszające. Nie obawiaj się-poprosiliśmy o pomoc dwóch profesjonalistów fitness, aby przełamać wszystko, co musisz wiedzieć: trener fitness Justin Agustin, którego wirusowe filmy pomagają ludziom pozostać aktywnymi podczas pandemii, i znany kaskader Bobby Holland Hanton, kaskader Chrisa Hemswortha w filmach takich jak Thor

A jeśli uważasz, że zgrywani influencerzy mają to wszystko rozgryzione i nie potrzebują wiele wysiłku w dziale myślenia, zastanów się dwa razy. Powodem, dla którego ich sposób myślenia jest tak solidny, jest to, że musieli pokonać podobne przeszkody do tych, z którymi możesz zmagać się podczas swojej podróży fitness.


Korzyści z posiadania zdrowego sposobu myślenia


Nie jesteś przekonany o korzyściach płynących z odpowiedniego podejścia do swoich celów fitness? Aby naprawdę je uchwycić, musisz pamiętać, że fitness to długotrwała podróż. “Spójność jest kluczowa, jeśli chodzi o poprawę zdrowia i kondycji. Aby być konsekwentnym, musisz być zdyscyplinowany. Aby być zdyscyplinowanym, potrzebujesz odpowiedniego nastawienia ” – mówi Agustin.  

“Fitness ma tyle wspólnego z umysłem, co z ciałem. Wszystko zaczyna się od zrozumienia, że Twoja podróż nie będzie szybka i łatwa. To ciągły proces, ale będzie postęp, o ile będziesz zdyscyplinowany i konsekwentny.”

Chodzi więc o tworzenie wyników od środka. Zacznij od umysłu, a Twoje wyniki fizyczne będą następować. 


Dlaczego zły sposób myślenia może cię powstrzymać


 Z drugiej strony, posiadanie destrukcyjnego sposobu myślenia może cię zatrzymać. I, niestety, mężczyźni mają tendencję do milczenia, jeśli chodzi o ich psychiczne zmagania, które mogą być szkodliwe, według Holland Hanton. 

“Myślę, że istnieje prawdziwe piętno za tym, że mężczyźni nie mówią o swoich problemach i myślę, że przez lata oczekiwano od nas, abyśmy trzymali sprawy dla siebie i po prostu kontynuowali.

“W ciągu ostatnich kilku lat przeżyłem naprawdę trudny okres i odkryłem, że rozmowa o tym i pozbycie się rzeczy z mojej piersi pomogły. Posiadanie bliskich przyjaciół i rodziny, z którymi mogłem porozmawiać, pomogło mi wyzdrowieć i uzyskać o wiele lepszą psychikę, co z kolei sprawia, że chcesz być lepszy fizycznie, gdy te rzeczy idą w parze. Silny sposób myślenia ustawia cię na każde wyzwanie, przed którym stoisz”, mówi.  

Jeśli zmagasz się z pozytywnym nastawieniem, twoje zdrowie i kondycja będą cierpieć. A ponieważ zdrowe nawyki mają pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne, może to być błędna spirala. Pielęgnowanie swojego sposobu myślenia pomoże Ci sprostać wyzwaniom i zbudować odporność, jednocześnie pozwalając trzymać się swoich celów, gdy sprawy nie idą tak dobrze. 

“To ważne, ponieważ jeśli twój sposób myślenia jest właściwy, wszystko jest możliwe. Z jasnym, skupionym umysłem naprawdę mogę włożyć wszystko w to, aby moja fizyczna ja była w najlepszej możliwej formie”, mówi Holland Hanton, który musiał trenować podczas kwarantanny w pokoju hotelowym przez dwa tygodnie i korzystał z aplikacji o nazwie Centr, aby pozostać na dobrej drodze.  


​Podobne: najlepsze techniki relaksacyjne


Kluczowe zmiany sposobu myślenia w celu poprawy zdrowia i kondycji


 Gotowy trenować swój umysł tak jak trenujesz swoje ciało? Oto kilka kluczowych zmian sposobu myślenia, które pomogą Ci poprawić swoje zdrowie i kondycję oraz osiągnąć długotrwałe rezultaty. 

1. Zaprzyjaźnij Się Ze Swoimi Lękami

Wyruszenie w podróż transformacji to krok poza strefę komfortu, który może wywołać obawy, takie jak strach przed porażką. Zamiast próbować pozbyć się swoich lęków, chcesz je zaakceptować, objąć i skupić się na nich, mówi Holland Hanton.  

“Absolutnie dobrze jest mieć strach i wątpliwości, gdy robisz coś wartościowego-to pokazuje, że ci na tym zależy, a to jest bardzo ważne. Nigdy nie jest tak źle, jak myślisz, że będzie, a wraz z poprawą przychodzi więcej pewności siebie, aby kontynuować.”

2. Kroczenie Małymi Kroczkami 

Rzym nie został zbudowany w jeden dzień – a Twoja sylwetka będzie również tworzona krok po kroku. Agustin zaleca robienie małych kroków i poranną rutynę, która ustawia cię na sukces, zamiast myśleć o tym, jak daleko czujesz się od wyników i bycia przytłoczonym. 

“Wszystko zaczyna się od momentu, gdy się obudzisz i dokonasz pierwszego wyboru, czy naciśniesz przycisk drzemki, czy też wstaniesz, poćwiczysz i będziesz produktywny. Wiele osób z samego rana gubi się ” – mówi.  

“Ważne jest, aby wygrać te małe bitwy w głowie, zwłaszcza z samego rana, ponieważ to nada ton na resztę dnia. Jeśli masz problemy z osiągnięciem dużych celów w zakresie zdrowia i kondycji, zacznij od miażdżenia tych mniejszych dziennych celów.”

3. Gra w długą grę

W związku z tym lepiej grać długo niż podejmować drastyczne, krótkotrwałe-i często krótkotrwałe – kroki. Porzuć ekstremalne przemiany i zmień swój styl życia. 

“Nie zrozum mnie źle, jeśli jesteś w stanie zmienić swoje życie w krótkim czasie, świetnie. Jednak większość krótkoterminowych celów pozostawia ludzi zagubionych i utkwionych w nawykach, których nie mogą utrzymać na dłuższą metę. Staje się błędnym cyklem odchudzania i nawracania ” – mówi Agustin. 

“To styl życia i nie ma na skróty. Musisz nauczyć się, jak włączyć zdrowe nawyki żywieniowe i aktywność w sposób, który działa na Ciebie i to również zrównoważone w dłuższej perspektywie.” 

4. Zdając Sobie Sprawę, Że Nie Jesteś Swoimi Myślami

Każdy ma chwile zwątpienia w siebie lub pokusy zboczenia z kursu. Ale to, co robisz z tymi myślami, jest najważniejsze. “Po pierwsze, musisz zrozumieć, że jesteś szefem własnego ciała i że to Ty decydujesz. Chodzi o wygranie tych małych bitew z samym sobą ” – mówi Agustin. 

Holland hanton zgadza się: “to pozwolić, aby zwątpienie przejęło i wygrało, jest szkodliwe, ponieważ zawsze masz tego małego diabła na ramieniu, który mówi ci, aby zacząć jutro lub zjeść hamburgera, kiedy nie powinieneś lub naprawdę nie chcesz, ponieważ wiesz, że to cię zatrzyma.”

“Kiedy masz te myśli, nie siedź i nie rozmyślaj nad nimi. Idź w drugą stronę i powiedz “nie, zamierzam trenować dzisiaj, a nie jutro” i ” Nie, Nie będę miał tego hamburgera, będę miał sałatkę z piersi kurczaka.”Zawsze walczysz ze swoim własnym umysłem, po prostu staraj się mieć kontrolę.”

 5. Skupiając się na swoim dlaczego 

Ludzie, którzy trzymają się swoich zdrowych nawyków, zwykle mają głębszą motywację niż robienie pewnej ilości podciągnięć. 

“Zastanów się, dlaczego ta podróż fitness jest dla ciebie ważna. Czy to dlatego, że chcesz być w pobliżu i zdrowy, aby oglądać swoje dzieci rosną? Chcesz odzyskać pewność siebie i młodzieńczą energię? Cokolwiek by to nie było, znalezienie “dlaczego” da ci jasny cel. Za każdym razem, gdy czujesz brak motywacji lub dyscypliny, pomyśl o swoim “dlaczego”, aby pozostać na drodze do lepszej wersji ciebie”, mówi Agustin. 

 6. Priorytetowe traktowanie wypoczynku i samoopieki

Holland hanton rzucił picie alkoholu i bardzo poważnie podchodzi do snu.  Jedzenie na wynos? Skorzystaj z nastawienia polegającego na priorytetyzowaniu odpoczynku i dbałości o siebie, zamiast myśleć tylko o tym, co robisz na siłowni. 

“Odkryłem, że podczas mojej transformacji w ciągu ostatnich 10-12 tygodni bardzo dobrze jadłem i ciężko trenowałem, ale równie poważnie traktowałem swój odpoczynek i sen, ponieważ potrzebujesz go, aby wyzdrowieć i osiągnąć najlepsze wyniki”, mówi. 

“Rzuciłem też alkohol 10 miesięcy temu i to najlepsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjąłem. Nie zatruwam już ciała tymi szkodliwymi chemikaliami, nie budzę się z ciężką głową lub w złym humorze. To największa i najskuteczniejsza zmiana, jakiej dokonałem w moim dotychczasowym życiu.”

7. Najpierw Myśl O Zdrowiu 

Wreszcie, kluczowa zmiana sposobu myślenia, która pomoże Ci poprawić swoje zdrowie i kondycję, to zapomnieć o swoim celu, jakim jest zgrywanie i skupić się na poczuciu silnego i zdrowego. Jak na ironię podejście, które zapewni Ci pożądane ciało. 

“Skoncentruj się na zdrowiu nad wyglądem fizycznym, a ciało podąży za nim. To niekoniecznie działa na odwrót. Nadawanie priorytetu wyglądowi fizycznemu może prowadzić do niezdrowych nawyków, takich jak dieta ekstremalna i crash, i może powodować problemy psychologiczne na dłuższą metę”, mówi Agustin. 

“Jeśli skupisz się na byciu zdrową i silniejszą osobą, otrzymasz nagrodę w postaci silnego, atrakcyjnego fizycznie ciała, ale także będziesz zdrowy. To się liczy.”


Możesz Też Kopać:

  • Porady Pro sportowców dla motywacji Fitness
  • Filmy do streamowania dla motywacji Fitness
  • Najlepsze Narzędzia Do Odzyskiwania Treningu I Uwalniania Mięśniowo-Powięziowego

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts