Korzyści z treningu w nocy

Zdeterminowany sportowiec wyciągający Nogi na moście w nocy.

Korzyści z treningu w nocy

Poparte nauką powody, aby przejść na treningi nocne

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów z witryn sklepów.


Jeśli chodzi o pracę, istnieje wiele zasad, które faceci ślepo przestrzegać. Niektóre, takie jak” zawsze rozgrzewka przed treningiem “i” rozciąganie przed i po treningu”, są prawdziwe. Podczas gdy inne, takie jak “nigdy nie pracuj w nocy” – zasada, którą może docenić tylko wcześnie wznosząca się, poranna osoba-nie wydają się tak solidne.

Powiązane: Jak Często Należy Ćwiczyć W Każdym Tygodniu?

Jakie są początki tej zasady miażdżącej sen? Możemy się tylko domyślać, że kilku sadystycznych trenerów personalnych, którzy zazwyczaj budzą się przed wschodem słońca, zgodziło się, że pocenie się jest korzystne tylko przed śniadaniem, ale nadszedł czas, aby obalić ten mit zimną, twardą nauką. Badanie opublikowane w czasopiśmie Journal of Sleep Research niedawno wykazało, że ” energiczne ćwiczenia nocne nie zaburzają jakości snu.”Ponadto istnieją eksperci i analizy, które wskazują, że ćwiczenia w nocy mogą pomóc ci spać lepiej, dłużej i głębiej. 

I to nie wszystko. Istnieje wiele zaskakujących korzyści, które można czerpać z treningu w p. m. od poprawy zdrowia serca do upuszczenia niektórych funtów, wydaje się, że Taktowanie po zachodzie słońca i stukanie w swoje prawdziwe nocne sposoby sowy, może być najlepszą regulacją, którą wprowadzasz do swojego reżimu fitness.


Nocne Porady Treningowe


Zanim jednak zaczniesz usuwać te wszystkie zabójcze alarmy porannego treningu, poprosiliśmy certyfikowanego trenera personalnego NASM Kendalla Wooda, autora “Core Fitness Solution”, o podstawy, które musisz znać przed przejściem na nocne treningi:

  • Nie oszczędzaj na intensywności: “Tylko dlatego, że jest noc, nie oznacza to, że możesz spać po treningu — zostaw to wszystko na siłowni, a będziesz spać jak dziecko” – mówi Wood.

  • Nawilżać, nawilżać, nawilżać: Według Wooda musisz nawodnić przed treningiem i w jego trakcie: “Nie zapomnij przejść do sesji odpowiednio nawilżonej i popijać cały czas!”

  • Ochłodzenie jest kluczowe: Twoje ochłodzenie musi być czymś więcej niż prysznicem, zanim wrócisz do domu. “Nie możesz po prostu wyjść z siłowni po najbardziej intensywnych wysiłkach — zwolnij tętno za pomocą zestawów o niższej intensywności, aby być spokojnym i gotowym na relaks.” 


1. Będziesz mniej głodny 


Może trudno w to uwierzyć, ale badanie opublikowane przez australijskich naukowców z Physiological Society odkryło, że praca wieczorem ma bardzo zaskakujący wpływ na twój głód. Doszli do wniosku, że ” wieczorne ćwiczenia o wysokiej intensywności [było] związane z większą redukcją hormonu stymulującego głód, greliny.”Jeśli kiedykolwiek uległeś syreni śpiew nocnych tacos, wieczorne wyjście na siłownię może zmiażdżyć te pragnienia szybciej niż można powiedzieć guacamole. 

Osobisty trener Morgan Rees z certyfikatem ACE z siedzibą w LA zgadza się, zauważając, że sesh potu P. M. może pomóc Ci poczuć się nasycony przez noc i ostatecznie pomóc w wysiłkach odchudzających (więcej na ten temat poniżej). “[Praca w nocy] może poprawić wysiłki odchudzania, ponieważ może ograniczyć podjadanie i binging w nocy”, mówi Rees. “Jeśli ćwiczysz w nocy, twoje ciało będzie bardzo głodne, kiedy skończysz. Po zjedzeniu potreningowego posiłku możesz czuć się nasycony bez potrzeby wstawania w środku nocy.”


2. Uzyskasz więcej z treningu


Czy kiedykolwiek przechodziłeś przez ruchy na porannym treningu, ponieważ jesteś zbyt zmęczony brakiem snu, zbyt zajęty z powodu zbliżających się e-maili służbowych lub zbyt znudzony, aby przebrnąć przez zestawy? Praca w nocy może być twoim rozwiązaniem. 

W rzeczywistości badanie oceniające efekty porannych i wieczornych treningów, opublikowane przez Uniwersytet w Kopenhadze, wszystko, ale zaleca ćwiczenie w nocy, aby uzyskać lepsze wyniki: “wieczorne ćwiczenia zwiększają wydatki na energię całego ciała przez dłuższy czas”, mówi Jonas Thue Treebak, jeden z naukowców stojących za badaniem. Co to oznacza dla ciebie? Praca w nocy może być katalizatorem do przedostania się przez rutynę w wysiłkach fitness, pomóc przebić się przez płaskowyż lub po prostu dostać się na nowy poziom wyników. 


3. Będziesz lepiej spał


Narodowa Fundacja snu wie dużo o śnie. W niedawnym sondażu Sleep America, który skupiał się na wzorcach snu Amerykanów ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń i snu, NSF dokonał kilku szokujących odkryć: nie tylko praca w nocy nie uniemożliwi ci dobrego snu, ale może faktycznie pomóc ci mieć głębszy, dłuższy sen, pozostawiając cię bardziej wypoczętym i gotowym do zmierzenia się z dniem. 

Rees dodaje: “kiedy ciało zużywa nadmierną energię w nocy, może zrelaksować umysł przed snem, umożliwiając głębszy odpoczynek.”


Powiązane: Jak się wyrwać


4. Chroń Swoje Serce


Będąc aktywnym fizycznie, ogólnie rzecz biorąc, oferuje wiele korzyści dla ciała i umysłu, jednym z kluczowych powodów, dla których należy regularnie ćwiczyć, jest ochrona serca i zapobieganie chorobom układu krążenia. 

Okazuje się, że praca w nocy, szczególnie jeśli chodzi o trening oporowy, jest jeszcze bardziej korzystna dla serca niż czynności wykonywane o każdej innej porze dnia. Jill Kanaley, profesor University of Missouri Department of Nutrition and Exercise Physiology, opublikowała badanie, które wykazało, że: “ćwiczenia oporności mają najsilniejszy wpływ na obniżenie poziomu glukozy i tłuszczu we krwi, gdy są wykonywane po kolacji.” 

Nasza rada: zjedz posiłek wysokobiałkowy po pracy, odpocznij przez godzinę lub dwie, a następnie wybierz się na siłownię, aby wziąć udział w tej zmieniającej życie korzyści.


5. Schudnąć


Oczywiście, praca o każdej porze dnia pomoże Ci zrzucić kilka kilogramów, ale związek między wieczornymi treningami, poprawionym snem i zmniejszonym stresem może być brakującym składnikiem w podróży odchudzania. 

“Kiedy ludzie próbują schudnąć, powinni starać się uzyskać odpowiednią ilość snu i zmniejszyć stres”, mówi dr Charles Elder, MD, MPH z Kaiser Permanente Center for Health Research w Portland, który również prowadzi medycynę integracyjną w Kaiser Permanente Northwest. “Niektórzy ludzie mogą po prostu potrzebować ograniczyć swoje harmonogramy i położyć się spać wcześniej. Inni mogą stwierdzić, że ćwiczenia mogą zmniejszyć stres i pomóc im spać.”

Według Wood, nocny trening zapewni lepszy sen i mniej stresu w twoim życiu: “nie ma lepszego środka łagodzącego stres niż wieczorny trening, który przebija dramat dnia, pozostawiając cię gotowym na pełny, wysokiej jakości sen, który pomoże Ci schudnąć dzięki odpowiedniej diecie i regularnym ćwiczeniom”, mówi.

Rees dodaje, że jeśli stres jest to, co prowadzi do sięgania po niezdrowe przekąski w ciągu dnia i potencjalnie umieścić na kilka funtów, późno w nocy czas szkolenia może pomóc zmniejszyć ten stres i z kolei nawyk podjadania, jak również. “[Praca w nocy] może również zmniejszyć stres pod koniec dnia z powodu endorfin uwalnianych podczas ćwiczeń i rozpraszania umysłowego”, mówi. “Jeśli jesz dodatkowe kalorie w ciągu dnia lub nocy z powodu stresu, może to pomóc złagodzić te pokusy.”


6. Zmniejsz Stres


Ćwiczenie ma na celu zmniejszenie stresu, a nie wywołanie go. Jeśli walka o przebudzenie i poruszanie się przed wschodem słońca powoduje więcej spustoszenia niż radości, może nadszedł czas, aby rzucić ręcznik – i sięgnąć po niego później w ciągu dnia. Treningi P. M. pozwolą Ci nie tylko odpuścić i odprężyć się po męczącym dniu w pracy, ale także wyciąć cały ten stres na początku rozmowy. Kilka badań wykazało, że niektórzy ludzie są po prostu genetycznie skłonni do bycia nocnymi sowami i nie ma w tym nic złego. 

“Po dniu pracy i ciężkiej koncentracji, dobrze jest, aby umysł się uspokoił. Ćwiczenie może być zdrowym rozproszeniem umysłu”, mówi Rees. “Podczas ćwiczeń jesteś (lub powinieneś) skupiony na ciężarach, zestawach, powtórzeniach i formie każdego ruchu. Pod koniec treningu nadszedł czas, aby rozpocząć likwidację na dzień.”


Nocny Sprzęt Treningowy


Kurtka Lululemon Active

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/green20lululemon20active20jacket.html

Będziesz łatwo zauważyć na swoich wieczornych biegach, kiedy kołysać tę przyciągającą wzrok kurtkę. Stworzona do treningu na świeżym powietrzu, ta kurtka oferuje doskonałą mobilność i posiada wodoodporny materiał, dzięki czemu nie jesteś ograniczony przez elementy.

128 zł przy lululemon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/knuckle20lights.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/knuckle20lights.html

Oferując trochę światła na wieczorne biegi lub treningi. Te poręczne latarki łatwo wsuwają się na ręce i nie czują się nachalne, gdy jesteś w ruchu. 

39,99 zł Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/tangram20led20jump20rope.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/tangram20led20jump20rope.html

Trzymaj swoją skakankę na widoku nawet po zachodzie słońca – i śledź swoje statystyki skoku, gdy jesteś na niej-dzięki Tangram Smart Rope z integracją LED. 

49,95 zł Amazon.com


Nadal nie jesteś przekonany, że praca w nocy może być dokładnie tym, czego potrzebujesz? Christina Spengler, Kierownik Laboratorium fizjologii ćwiczeń w ETH Zurich, opublikowała niedawno badanie dotyczące aktywności fizycznej i jej wpływu na sen w czasopiśmie Sports Medicine. Jej wnioski, które odzwierciedlają jej badania i 23 inne badania na ten temat. były dość specyficzne: “jeśli Uprawianie sportu [lub ćwiczenia] wieczorem ma jakikolwiek wpływ na jakość snu w ogóle, jest to raczej pozytywny efekt.” 

Jeśli czytasz to po kolacji, czas przygotować się do ćwiczeń. 


Możesz Też Kopać:

  • Sekret Six-Pack Abs (bez członkostwa w siłowni)
  • Najlepsze Ćwiczenia Pleców Z Hantlami
  • Czas poważnie podchodzić do treningu pośladków

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts