Mężczyźni Ujawniają, Jak Naprawdę Czują Się O Swoich Ciałach

Mężczyźni Ujawniają, Jak Naprawdę Czują Się O Swoich Ciałach

Mężczyźni Ujawniają, Jak Naprawdę Czują Się O Problemach Z Wizerunkiem Ciała

O męskim wstydzie ciała nie mówi się wystarczająco często. I jest ku temu całkiem dobry powód, bo mężczyźni nie lubią mówić o swoich emocjach. Większość kolesi wolałaby zostać ugryziona przez piranie, niż spontanicznie monolog o ich czułych uczuciach. Mężczyźni są uspołecznieni, aby nie okazywać słabości, jak wszyscy wiemy. To nie jest do końca zła rzecz-dużo można powiedzieć o stoicyzmie. Ale kontrolowanie swoich uczuć nie oznacza, że ich nie masz. I dobrze jest uznać niektóre z bolesnych, dziwnych części bycia kolesiem, jak fakt, że w zasadzie każdy czuje, że jego ciało jest niewystarczające.

Trudno jest czuć się dobrze z własnym ciałem, ponieważ jesteś bardziej świadomy jego wad niż ktokolwiek inny. Każdego dnia oglądasz z bliska swój dziwny trądzik, wrastające włosy, Uda, które rozkładają się na sedesie, itd. W wyniku tej ciągłej deprecjacji, bardzo niewielu z nas patrzy na siebie w lustrze, myśląc: “jestem całkowicie przystojnym facetem” lub “jestem absolutnie bezbłędnym Bogiem seksu, na którego inni mają przywilej patrzeć.”

Jest to spotęgowane presją mediów. Oglądamy filmy, w których Hugh Jackman popełnia heroiczne wyczyny i chcielibyśmy wyglądać tak naprężeni i doskonali jak on. I możemy się tam dostać, tak jakby. Możemy się walić na siłowni, potu i zmienić siebie, do pewnego stopnia. Ale w przeciwieństwie do celebrytów, nie mamy pełnoetatowych trenerów osobistych, którzy by nas kierowali, i nie jesteśmy oświetleni idealnie przez wspaniałych fotografów w GQ. Jest ideał, do którego dążymy, który ucieka nam na zawsze.

Graeme Adams

Niektórzy mężczyźni wykorzystują negatywne uczucia dla pozytywnego zysku. Sebastian, konsultant, z którym rozmawiałem, wstydził się swojego ciała, więc został całkowicie rozerwany. “Doświadczyłem wiele wstydu wokół bycia chudy jako młody człowiek, “powiedział,” który był nierozerwalnie związany z bycia czepiany w szkole.”Poza zastraszaniem, był również wykorzystywany seksualnie jako dziecko, a spędzanie czasu na siłowni było niezbędnym aktem emocjonalnego oczyszczenia. Ostatecznie dopasowanie było nierozerwalnie związane z jego tożsamością. “Stało się to sposobem, w jaki mogłem przyspieszyć moje dorastanie z dzieciństwa, co nie mogłem się doczekać.”

Jednak mimo, że przymus Sebastiana sprawiał, że był zdrowy, była też ciemna strona. Mimo, że w każdym razie wygląda świetnie, nadal czuje się kiepsko z powodu tego, jak czasami wygląda. “To było źródło wielu niepokojów”, mówi, ” i nadal jest.”W społeczności Sebastiana – jest gejem i ogólnie spotyka się z innymi buffami – sterydy są dość popularne i czasami kusi się na ich użycie. “Jest wszechobecny w społeczności gejowskiej, jak w wielu kręgach jest to prawie każdy.”

To jest powiązane, prawda? Nie wydaje mi się, żeby żył facet, który nie myślał o stosowaniu sterydów, co jest dziwne, ponieważ wszyscy wiemy, że mogą powodować choroby wątroby, powodować depresję, a nawet ginekomastię. Tam rosną cycki. Zakres, w jakim mężczyźni używają sterydów, pomimo wszystkich zagrożeń, i pomimo niewielkiej funkcjonalnej potrzeby gigantycznych mięśni, dowodzi, że istnieje wiele swobodnie pływających desperacji wokół męskiego ciała.

I to prawda, nawet jeśli jesteś w miarę sprawny. Jest o wiele gorzej, jeśli nie jesteś. Ian jest dużym facetem, którego znam, który odnosił sukcesy w każdej dziedzinie swojego życia, z wyjątkiem utraty wagi, i szczerze mówił mi o swoich zmaganiach. “Jestem bardzo więźniem w moim ciele” – powiedział. “Ogólnie nie jestem smutnym facetem, ale nie ma wątpliwości, że bycie grubą osobą jest najgorszym aspektem mojego życia. Przynosi mi codzienny żal, że większość ludzi statystycznie nie ma żadnej empatii.”

Graeme Adams

Ian wspomniał, że stara się utrzymać pozytywny wizerunek samego siebie w świetle faktu, że w telewizji na ogół nie ma grubych bohaterów, a my nie czytamy powieści o otyłych detektywach. Zdolni mężczyźni w mediach są zawsze szczupli i doskonali, a przynajmniej chudzi. Co jest ideałem, którego Ian Nie osiągnął, pomimo lat naprawdę oddanego wysiłku. I nie pomaga mu pewność siebie, że jego Przypadkowi znajomi nie są zbyt uprzejmi. “Wszystko, co słyszałeś o nieznajomych oferujących rady i ludziach wyciągających rzeczy z Twojego koszyka i mówiących sh * t w restauracjach, jest prawdą.”

Temat: osiem prostych kroków do utraty wagi

Ostatecznie, to czego Ian chce, poza akceptacją, to tylko uprzejmość. “Chciałbym, aby ludzie postrzegali tę grubą rzecz jako chorobę, a nie oznakę lenistwa. I życzę, aby pomocne komentarze, sugestie i pasywne agresywne zachowania się skończyły. Ale ja też nie chcę ich litości. Po prostu zamknij ryj i pilnuj swoich spraw.”Niekoniecznie jest fanem tłustego ruchu pozytywnego, ponieważ nie czuje, że jest to rzecz pozytywna. Ale on chce być uważany za człowieka.

Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że jest to rozsądne. Zwłaszcza, że badania naukowe wykazały, że niebezpiecznie trudno jest uniknąć otyłości, w naszym świecie pełnym syropu kukurydzianego i tanich hamburgerów. Systemy twojego ciała dostosowują się do każdej wagi, więc gdy dorośniesz, powrót na dół jest herkulesowym wyczynem.

Nawet jeśli nie masz współczucia dla otyłych, musisz przyznać, że negatywność ciała jest szkodliwa. W końcu mężczyźni nie są odporni na zaburzenia jedzenia — osądowe postawy, które absorbujemy o naszych ciałach, mogą doprowadzić nas do dosłownego głodu. Jacob, projektant gier wideo, z którym rozmawiałem, przez lata zmagał się z anoreksją. “Czułem, że muszę całkowicie kontrolować swoje ciało, ponieważ po prostu nie mogłem tego zaakceptować”, mówi. “Moje ciało było bardzo odporne na zmiany za pomocą zdrowych środków, więc pomyślałem, cóż, może nadszedł czas na ekstremalne środki.”Mimo, że przyjaciele mówili mu, że wygląda nieprzyjemnie chudy, nadal czuł się gruby. “Mój brzuch czaił się tam, kiedy spojrzałem w dół” – powiedział.

Pokonanie jego zaburzeń jedzenia zajęło lata. Teraz uważa, że jego poprzednie zachowanie jest niewytłumaczalne, chociaż nadal chce wyglądać bardziej zgrabnie i stonowani niż teraz — i nie widzi, że odejdzie w najbliższym czasie, ponieważ widzi to jako biologicznie wrodzone. “Oczywiście nasza kultura wpływa na nas”, mówi, ” może mówi nam, że są rzeczy, które nie powinny być atrakcyjne, ale jest magnetyzm szczupłego, stonowanego człowieka, który myślę, że pochodzi ze mnie.”

Graeme Adams

Dave, inny człowiek, z którym rozmawiałem, zgodził się. Zabawne w Dave ‘ u jest to, że wielu kolesi zazdrościłoby sposobu, w jaki jest zbudowany — jest czołgiem, w zasadzie. Nikt się z nim nie kłóci, bo wie, że to źle się skończy. Mówimy o facecie, który jest na tyle silny, że mimowolnie zatrzaskuje drzwi i przypadkowo rozbija przypadkowe przedmioty, którymi zwyczajnie manipuluje. Ale jego rozmiar zawsze wydawał mu się negatywny. Czuje, że byłoby o wiele przyjemniej być szczupłym kolesiem, jak Joseph Gordon-Levitt, jego wybrany ideał.

“Najbardziej wpłynęło to na moje życie randkowe”, mówi. “Spędziłem kilka lat bez randkowania, tylko dlatego, że naprawdę nie mogłem znieść myśli, że jakaś naprawdę gorąca dziewczyna widzi mnie nago. Jestem wysportowany, ale mam rolki, wiesz co mam na myśli? Są tam dziewczyny, które nie byłyby zachwycone wszystkim pod moją koszulą. A myśl o rozczarowaniu ludzi, których pociągam, jest odrażająca.”To, powiedział mi, wykrwawiło się w jego obrazie siebie. “Kiedy nie czujesz się atrakcyjny dla kobiet, trudno jest czuć się dobrze o sobie w ogóle. Na przykład, czym jest poczucie własnej wartości, kiedy nie można zaliczyć?”

Temat: spojrzenie na chirurgię plastyczną dla mężczyzn

Opowiedział mi historię o nieudanej randce, która naprawdę doprowadziła do domu. “Więc jakoś mam może najpiękniejszą dziewczynę jaką kiedykolwiek widziałem na randce ze mną. Ale bałem się końca nocy, bo bałem się pokazać jej moje ciało. Więc nie ruszyłem się, nie poprosiłem jej, żeby ze mną wróciła. Byliśmy coraz bardziej pijani i nic się nie stało. Obrażono ją, tak jak obraził ją mój brak zainteresowania, a potem nie odpisała.”

Problemy Dave ‘ a pokazują chyba najokrutniejszą rzecz w lęku przed ciałem: że idealne ciało jest ruchomym celem, nawet dla tych, którzy są stosunkowo szczęśliwi (tj. którzy mają procent tkanki tłuszczowej, który jest akceptowalny dla społeczeństwa.) Chude chłopaki chcą mięśni. Muskularni faceci chcą chudości.

Nie ma jednego rozwiązania każdego z tych problemów. Męskie problemy z ciałem są tak wyjątkowe, jak ciała, które zamieszkują. Ale musimy zacząć od współczucia. I dla siebie, i dla naszych bliźnich. Nie kpij ze swoich przyjaciół, kiedy przyjmują dziwną dietę, bo się starają. Nie rób grubym kolesom na siłowni brudnych spojrzeń, bo to jest o wiele trudniejsze dla nich niż dla Ciebie. I nie próbuj tłumić własnych nerwic związanych z twoim wyglądem, ani udawać, że nie istnieją. Przyznanie się do słabości jest niezbędną częścią bycia silniejszym.

Wszystkie ilustracje Graeme Adams.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts