Najlepsze Buty Do Biegania Dla Płaskich Stóp

Najlepsze Buty Do Biegania Dla Płaskich Stóp

Czy Płaskie Stopy Sprawiają, Że Treningi Są Bolesne? Wypróbuj To Proste Rozwiązanie

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Od porannego treningu do popołudniowego spotkania, twoje stopy zaprowadzą cię tam, gdzie musisz być. Ale jeśli się nimi nie zajmiesz, możesz znaleźć się w głębokich tarapatach. Podczas gdy problemy ze stopami są powszechne u dorosłych, jednym z najbardziej rozpowszechnionych z nich są płaskie stopy. Przyczyna? Pomyśl o ścięgnach w stopach jak o pajęczynie. Kiedy sieć jest idealnie złożona – a ścięgna ciągną odpowiednią ilość-masz normalne łuki. Kiedy ścięgna nie ciągną prawidłowo, wtedy masz mały łuk lub żaden łuk. Witam, bolesne, obolałe, płaskie stopy.

I to nie tylko twoje stopy, więzadła łączące mogą być również naruszone. To może oznaczać ból w kostce, kolanie, biodrze lub plecach. Przyczyny płaskich stóp lub upadłych łuków mogą się różnić. Może to wynik genetyki, być wynikiem innych urazów lub zapalenia ścięgien lub może być po prostu wynikiem starzenia się.

Posiadanie płaskich stóp automatycznie przekłada się na ból stóp, ale zwiększa szanse na dyskomfort, ale jeśli szukasz rozwiązania, pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego obuwia — zwłaszcza jeśli podłączasz się, wkładasz mile. Podczas gdy niektórzy uważają, że płaskie stopy automatycznie oznaczają pronate—lub roll stopy do wewnątrz—podczas biegu, to nie zawsze tak jest, mówi Daniel Giordano DPT, CSCS i współzałożyciel zindywidualizowanych zabiegów w Nowym Jorku. “Zamiast zakładać, ważne jest, aby twój chód (wzór kroku) był analizowany przez profesjonalistę i analizowany, gdy jesteś w ruchu. Kiedy biegasz, twój krok się zmieni, więc twoja pronacja w pozycji stojącej może się różnić podczas biegu.”

Jeśli masz mało czasu i nie możesz zobaczyć się z profesjonalistą, nie świruj. Jest na to test w domu. Nazywa się test mokry, to trzy proste kroki:

Krok pierwszy: zwilż podeszwę stopy.

Krok drugi: wejdź na kartkę papieru tylko mokrą stopą.

Krok trzeci: przeanalizuj swój ślad. Jeśli twój ślad jest w większości lub całkowicie wypełniony od palców do pięty, oznacza to, że prawdopodobnie masz płaskie stopy.

Oczywiście ważne jest, aby wybierać na podstawie wyboru aktywności, a także chodu. Giordano ostrzega konsumentów, aby pomyśleli przed zakupem. Zadaj sobie pytanie: do czego będę ich używał? Ta odpowiedź może być różnicą między podstawowymi funkcjami, których szukasz, wyborem marki i nieuniknionym, całkowitym kosztem. I chociaż może to być kuszące, aby upolować tańsze opcje, pomyśl o wartości, że Twój “kombinezon” naprawdę zapewnia Na co dzień.

Jeśli szukasz dodatkowej ochrony, “stabilność” może być słowem kluczowym dla ciebie, gdy szukasz butów do biegania. Nie oznacza to, że nie możesz rozwijać się w minimalistycznych butach. Kluczem jest znalezienie tego, co działa najlepiej dla ciebie.


Polecamy


Brooks Adrenaline GTS 17

W tych kopnięciach chodzi o wygodę. Oddychająca, elastyczna cholewka z siatki i regulowane siodełko śródstopia zapewniają bardziej spersonalizowane dopasowanie, arch pain będzie ostatnią rzeczą, o której myślisz. Sześć różnych opcji kolorystycznych też nie zaszkodzi.
120.00 zł Amazon.com

Mizuno Wave Catalyst 2

Kupując trampki, chcesz czegoś, co wytrzyma próbę czasu (i mil). Mizuno Wave Catalyst 2 ma pełną długość podeszwy środkowej, która jest nie tylko przytulna, ale także długotrwała. To, co sprawia, że są bardzo różne, to sygnowana przez markę Płyta wave. Jak to brzmi, jest to cienki dodatek umieszczony pomiędzy podeszwą środkową a podeszwą główną, który dodaje dodatkowe wsparcie i równomiernie rozprowadza siły uderzenia przez stopę.
109,99 zł Amazon.com

Asics Gel Kayano 23

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz na czwartej mili swojego biegu, jest uczucie, jakby twoja stopa ślizgała się wewnątrz twojego trampka. Nie ma problemu z tą opcją od Asics, dzięki systemowi zaciskania pięty.Buty te są również zgodne z technologią “FluidRide” firmy Asics, która pomaga w lepszym “odbiciu się” od kroku do kroku.
95,87 zł Amazon.com

Saucony Echelon 5

Dzięki zdejmowanej wkładce, która jest idealna do niestandardowych ortopedii, ten trampek jest bestie o płaskich stopach. Korzyści z niestandardowych ortezy? Podobnie jak świetna para trampek, są one specjalnie dostosowane do twojego ciała, dzięki czemu masz odpowiednie ustawienie i ustawienie stóp, gdy wejdą w kontakt z podłożem.
119,95 zł Amazon.com

Nike Air Zoom Structure 20

Dla sportowca, który chce zachować Niski Profil, są to twoje must-have. W runner speak “niski profil” oznacza minimalny spadek z pięty do przedniej części stopy. W przedniej części stopy zastosuj model Nike Zoom Air, aby zwiększyć komfort i zyskać złoty kolor.
114,00 zł Amazon.com


Kilka Innych Rzeczy, Które Kochamy


Piłka Do Masażu Z Pianki TriggerPoint 

Rozciąganie i wydłużanie więzadeł w stopie jest jednym z bardziej skutecznych sposobów zwalczania bólu stóp, które mogą pochodzić z płaskich stóp. Po prostu usiądź na krześle, gdy twoje stopy posadziły. Krok na piłkę i toczyć go tam iz powrotem wzdłuż powięzi podeszwy i koncentrując się na dowolnym obszarze stanu zapalnego przez kilka minut. 
14,54 zł Amazon.com

Nosze do stóp YOFIT

Nawet jeśli copped świeżą parę butów, aby dać swoim stopom ulgę, nadal trzeba kontynuować wzmocnienie i rozciąganie dotkniętych obszarów. Jesteś bardziej prawdopodobne, aby zobaczyć jeden z nich w gabinecie odwykowym niż na siłowni, ale rehabbing w domu jest inteligentny sposób, aby zwalczyć ból stóp i portfela. Wahacz stóp zwiększa równowagę i elastyczność i może być wykonany w salonie lub podczas siedzenia przy biurku. 
16,99 zł Amazon.com


AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Korzyści Z Ciszy

Korzyści Z Ciszy Co Codzienny Spokój Może Zrobić Dla Zdrowia, Zgodnie Z Nauką Emily Abbate 8 listopada 2017…