Najlepsze Suplementy Omega-3

Trzy pojemniki na suplementy Omega-3 na niebieskim tle

Najlepsze Suplementy Omega-3

Omega-3 są gotowe, aby dać Twojemu ciału zastrzyk energii-bez rybiego smaku

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów z witryn sklepów.


Życie bez suplementów jest jak życie bez świetnego programu Netflix. Myślisz, że dobrze sobie radzisz, dopóki się nie zabawisz. Zanim się obejrzysz, patrzysz w lustro i zadajesz sobie pytanie, jak przetrwałeś do tego momentu. 

Podobne: najlepsze multiwitaminy dla mężczyzn

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele różnych opcji suplementów, jest jeden w szczególności, który może pomóc we wszystkim, od zmniejszenia stanu zapalnego i objawów depresji po obniżenie ryzyka rozwoju chorób przewlekłych, takich jak rak, choroby serca i zapalenie stawów. Patrzymy na Ciebie, Omega-3. Stwierdzenie, że suplement jest trendy, jest niedopowiedzeniem – globalna wielkość rynku suplementów Omega-3 została wyceniona na 5.18 mld USD w 2019. 


Czym są kwasy Omega-3?


 “Kwasy Omega-3 to wielonienasycone kwasy tłuszczowe znane ze swoich korzyści sercowo-naczyniowych i poznawczych”, mówi Molly Knauer, RD i doradca ds. odnowy biologicznej w Love Wellness. “Jest to niezbędny tłuszcz, co oznacza, że organizm nie może go samodzielnie wytworzyć, więc musimy go pobrać z naszej diety.” 

Istnieje kilka Omega-3, ale trzy główne formy to:

  • Niezbędny kwas tłuszczowy kwas alfa-linolenowy (ALA)
  • Długołańcuchowe kwasy tłuszczowe kwas dokozaheksaenowy (DHA)
  • Kwas eikozapentaenowy (EPA)

“ALA, DHA, EPA są obecne w naszym ciele, ale DHA jest szczególnie wzbogacony w naszych mózgach i oczach”, mówi dr Mastaneh Sharafi, Ph.D., Rd, starszy dyrektor ds. naukowych w Ritual. “Oprócz tego, że są kluczowymi składnikami naszych błon komórkowych, kwasy tłuszczowe Omega-3 są również zaangażowane we wspieranie zdrowia wzroku, mózgu i serca.”

Nic dziwnego, biorąc pod uwagę standardową amerykańską dietę, większość Amerykanów może skorzystać z wyższych dawek kwasów Omega-3. “Dorośli mężczyźni i kobiety spożywają odpowiednio tylko około 90 mg i 70 mg DHA i EPA ze swojej diety”, mówi dr Sharafi. “Wytyczne dietetyczne dla Amerykanów zalecają spożywanie około 8 uncji tygodniowo różnych ryb lub owoców morza, które dostarczają około 250 mg dziennie EPA i DHA. Uzyskanie EPA lub DHA z żywności może być poważnym wyzwaniem dla wegan i wegetarian, ale suplementy przyjazne weganom są wykonalnymi rozwiązaniami.”


Jak sprawdzić, czy masz niski poziom Omega-3?


Najlepszym sposobem oceny poziomu Omega – 3 jest rutynowa praca laboratoryjna, ale istnieją wyraźne oznaki niedoboru według integrative nutrition and health coach, Lianna Nielsen. Objawy te obejmują suchą skórę, łamliwe włosy i łupież, cienkie słabe paznokcie, problemy ze snem, słabą koncentrację, bóle stawów i skurcze (ponieważ kwasy Omega-3 są silnym środkiem przeciwzapalnym), alergie, takie jak egzema, pokrzywka lub astma, i wysoki (zły) poziom cholesterolu. 


Jak naturalnie uzyskać więcej Omega-3?


Kwasy tłuszczowe DHA i EPA Omega-3 są powszechnie spotykane w rybach (wyższe w zimnowodnych rybach tłuszczowych, takich jak łosoś, makrela, tuńczyk), skorupiakach, olejach rybnych i olejach z kryla, ale są pierwotnie syntetyzowane przez mikroalgi. “Zwierzęta morskie mogą gromadzić kwasy Omega – 3 w swoich tkankach w czasie, gdy spożywają fitoplankton, który zużywa mikroalgi”, wyjaśnia dr Sharafi.  “ALA jest roślinną wersją Omega – 3, która jest powszechnie stosowana w produktach spożywczych, takich jak siemię lniane, soja i oleje rzepakowe, jednak twoje ciało może przekształcić tylko bardzo mały procent ALA w DHA i EPA, dlatego wiele suplementów diety zawiera olej z ryb jako idealne źródło Omega-3.”


Temat: Przewodnik po zakupie witamin: co mężczyźni muszą wiedzieć


Co należy wiedzieć przed zażyciem suplementów Omega-3


Uzyskaj odpowiednią ilość EPA i DHA: Podczas gdy najlepiej jest uzyskać kwasy Omega-3 z pożywienia, suplementy mogą być skuteczne, jeśli Twoja dieta nie pokrywa Twoich baz odżywczych. Zalecenia mogą się znacznie różnić, szczególnie dla osób z pewnymi schorzeniami, ale większość organizacji zdrowotnych zaleca co najmniej 250-500 mg połączonych EPA i DHA, według Nielsena. 

Porozmawiaj z lekarzem: “Ogólnie bezpiecznie jest przyjmować suplementy Omega – 3 przez dłuższy czas, ale zawsze zaleca się najpierw skonsultować się z lekarzem. Jeśli zauważysz jakiekolwiek negatywne skutki uboczne po rozpoczęciu przyjmowania suplementu Omega-3, najlepiej jest przerwać i polegać na źródłach żywności dla swoich Omega-3.”Nielson zauważa jednak, że jeśli weźmiesz odpowiednią ilość, nie powinno być negatywnych skutków ubocznych-zbyt wiele może powodować wysoki poziom cukru we krwi, krwawiące dziąsła, krwawienia z nosa, niskie ciśnienie krwi, refluks, biegunkę, toksyczność witaminy A i bezsenność. 

Weryfikacja USP: Szukaj suplementów z weryfikacją USP na etykiecie. “Oznacza to, że produkt faktycznie zawiera składniki wymienione na etykiecie w wymienionej potencji”, wyjaśnia Frances Largeman-Roth, RDN i nurish by Nature Made brand partner. “Poszukaj również Produktu Omega-3 z kombinacją kwasów tłuszczowych EPA i DHA-każdy rodzaj ma inne korzyści zdrowotne.”

Optymalna absorpcja: Nielsen dodaje, że aby uzyskać najlepszą absorpcję, należy unikać kwasów Omega-3 w wysoko przetworzonej postaci EE (estrów etylowych). “Poszukaj zrównoważonych marek z pieczęcią strony trzeciej, takich jak GOED standard czystości i zawsze sprawdzaj datę, aby uniknąć zjełczałych suplementów (zjełczałe suplementy będą miały nieprzyjemny zapach, gdy kapsułki zostaną otwarte).” 


Zatwierdzone Przez Ekspertów Suplementy Omega-3


Świeże, Dzikie Źródło Ryb

Nordic Naturals Ultimate Omega, Smak Cytrynowy 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/nordic20naturals20ultimate20omega20lemon20flavorc382c2a0container20and20box.html

“Olej z ryb jest odpowiedni dla większości ludzi, chociaż olej z kryla jest również doskonałym źródłem kwasów Omega-3, a olej z alg (z alg) jest świetną zrównoważoną opcją dla wegetarian i wegan”, mówi Nielsen, który jest fanem Nordic Naturals ze względu na wysokiej jakości źródła ryb. Osiemdziesiąt pięć procent z 14,508 opinii na Amazon są 5-gwiazdkowe, co czyni go jednym z najbardziej popularnych opcji na stronie. Jest również testowany przez osoby trzecie i zaprojektowany pod kątem optymalnego wchłaniania, z każdą kapsułką wykonaną ze świeżych, złowionych w dzikim środowisku ryb bogatych w Omega. 

Obiecująca recenzja:  “Naprawdę bardzo lubię te ultimate suplementy Omega – 3. Trochę się wahałem, aby je wypróbować, ponieważ miałem wcześniej reakcje z innymi naturalnymi. Ale nie miałem żadnej reakcji i czuję się na nich dobrze. Biorę je od ponad miesiąca. Biorę je dla mojego serca, chociaż nie zdiagnozowano u mnie niczego. Wiem, że to pomaga, bo czuję się o wiele lepiej i mam więcej energii. Pomagają też moim stawom.”- Nana Grace

69,95 zł (180) Amazon.com

Bez bekania

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/omegavia20ultra20concentrated20omega-320fish20oil.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/omegavia20ultra20concentrated20omega-320fish20oil.html

To kolejny z ulubionych Nielsena. Powłoka tych kapsułek jest oparta na roślinach, co podobno zmniejsza rybie beknięcia (mówi się, że jest powodem #1, Dlaczego ludzie przestają brać pigułki oleju rybnego). Suplementy te są również testowane przez osoby trzecie i pozyskiwane w sposób zrównoważony. Wielu kupujących zauważyć, że markery zdrowia zmienił się dramatycznie na lepsze podczas przyjmowania tych suplementów-niektórzy nawet iść dalej, zauważając, że kiedy przełączyli się na konkurencyjne produkty te ulepszenia zmieniły się na gorsze. Czynnik bez bekania tych tabletek został również potwierdzony przez wielu recenzentów.

Obiecująca recenzja: “Nie żartuj, są to prawdopodobnie najlepsze oleje rybne, jakie kiedykolwiek używałem… jasne, są trochę doozy do przełknięcia, ale w przeciwieństwie do większości innych olejów rybnych, nie dają rybich beknięć. Możesz wziąć je bez obawy, że będziesz śmierdzieć owocami morza za każdym razem, gdy otworzysz usta… nie wspominając już o prostych ilościach DHA / EPA są idealne do codziennej dawki.”- Frank

28,89 zł (60) Amazon.com

Dla Wegan

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/ovega20320vegan20algae20omega-320supplement.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/ovega20320vegan20algae20omega-320supplement.html

Dla wegan, Nielsen sugeruje Ovega. Zrównoważone źródła, nie musisz się martwić o fishy posmak lub beknięcia z tej opcji. Są również przyjazne dla alergików i mają zdecydowanie pozytywne opinie. Wielu recenzentów zgadza się, że jest to świetna opcja nie tylko dla wegan, ale dla tych, którzy nie mogą znieść rybiego smaku konkurencyjnych opcji. 

Obiecująca recenzja: “Mój lekarz od lat próbował namówić mnie do wzięcia oleju z ryb, ale byłem przeciwny! Dlaczego pytasz? Bo nie znoszę zapachu jakichkolwiek owoców morza. I oczywiście, olej rybny pachnie jak…. fish, lol duh. Kiedy usłyszałam o tych dzieciach, wiedziałam, że muszę spróbować i cieszę się, że to zrobiłam. Są one bardzo łatwe do podjęcia, i mimo, że mają lekki zapach, nie jest to wszelkiego rodzaju owoców morza lub ryb, a zalecana dawka wynosi 1 dziennie.”- Sandi3322

44,99 zł (60) Amazon.com

Zawiera zarówno EPA, jak i DHA

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/love20wellness20xomegas.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/love20wellness20xomegas.html

Knauer mówi, że jej ulubioną opcją dla Omega – 3 jest suplement Xomegas Love Wellness, ponieważ jest wykonany z “najczystszego źródła, ryby i ma powłokę jelitową, dzięki czemu można go dalej rozkładać w naszym układzie trawiennym, aby uniknąć tych funky zapachów lub nieprzyjemnych beknięć ryb.”Zauważa, że zawiera on zarówno EPA, jak i DHA, dwa krytyczne kwasy tłuszczowe Omega-3, których nasz organizm potrzebuje do funkcjonowania, ale nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć.

Obiecująca recenzja: “Z pewnością nie mam wystarczającej ilości Omeg w mojej diecie, ale większość suppów sprawia, że boli mnie żołądek i przyprawia o rybie beknięcie. Mogę powiedzieć, że tak nie jest w przypadku tych w ogóle! Na pewno będzie nadal zamawiać XOmegas wraz z innymi subskrypcjami!”- Kelsey S.

19,99 zł (30) w Lovewellness.com

Najwyższa ocena jakości od IFOS

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/restorelife20formulas20omega-3.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/restorelife20formulas20omega-3.html

Opracowane przez forever young Suzanne Somers, te certyfikowane przez strony trzecie suplementy Omega-3 pochodzą z zrównoważonej zimnej wody ALASKAN pollack i otrzymały najwyższą ocenę jakości od IFOS, Międzynarodowego Programu standardów oleju rybnego. Mówi się również, że miękkie żele made-in-the-USA są łatwe do połknięcia. 

Obiecująca recenzja: “Czuję się tak pewnie stosując ten suplement.”- Delores

29.99 zł (30) w SuzanneSomers.com

Opcja Subskrypcji

Nurish Burp-Less Omega-3

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/nurish20burp-less20omega-320supplement20and20box20next20to20it.html

Polecana przez Largeman-Roth, ta opcja Omega – 3 od Nurish jest uważana za mniej bekającą dzięki specjalnej powłoce. Marka oferuje również model subskrypcji, aby zaoszczędzić pieniądze. Ma weryfikację USP, a jego olej rybny pochodzi z dzikich ryb oceanicznych, nigdy z ryb hodowanych w gospodarstwie.

Obiecująca recenzja: “Najlepsze witaminy 100% polecam.”- Maricela N.

$6 / miesiąc w nurish.naturemade.com

Bez Rtęci

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/nature20made201000mg20burp-less20omega-3.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/nature20made201000mg20burp-less20omega-3.html

Jest to kolejna rekomendacja Largemana-Rotha, ponieważ jest to również formuła wolna od bekania, która została oczyszczona w celu usunięcia rtęci. Mówi się, że ma minimalny rybi posmak. Nie ma dodanych kolorów ani sztucznych smaków, a 80 procent z prawie 1400 recenzentów dało mu 5-gwiazdki na Amazon. Kupujący zauważają, że podczas gdy pigułki są na dużej stronie, są skuteczne. 

Obiecująca recenzja: “Dzięki Bogu za burpless fish oil. Mój lekarz powiedział mi, aby wziąć tabletki oleju rybnego dla zdrowia serca. Problem? Inne marki mają okropny smak, który pojawia się z każdym irytującym beknięciem. Nigdy nie miałem z nimi problemu. Mój żołądek jest szczęśliwy. Mój oddech nie śmierdzi. I dbam o zdrowie mojego serca. Na pewno polecam ten produkt.”- Peter Lombard

27,71 zł Amazon.com

Pięć Szczepów Probiotycznych

Nouri probiotyk i Omega-3, -6 i -9

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/nouri20probiotic20and20omega-320-620and20-920and20box20next20to20it.html

Largeman-Roth wyróżnia również tę opcję, ponieważ łączy mieszankę pięciu szczepów probiotycznych z roślinnym olejem Omega, dzięki czemu jest odpowiedni nie tylko dla wegetarian, ale dla tych, którzy chcą poprawić zdrowie jelit i trawienie. Recenzenci wydają się kochać probiotyk-Omega-3 combo.

Obiecująca recenzja: “Naprawdę mogę odróżnić zarówno zdrowie trawienne, jak i ostrość psychiczną, biorąc Nouri, w porównaniu z olejem lnianym i zwykłym probiotykiem osobno. Nouri to prawdziwa okazja.”- Steve

$40 W Dailynouri.com


†” można też kopać:

  • Najlepsze Witaminy Subskrypcje
  • Najlepsze Suplementy Witaminy D
  • Czy Witaminy Wygasają?

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts