Jak trenować jak astronauta

Astronauta NASA Reid Wiseman, wyposażony w uprząż bungee, ćwiczy na bieżni T2

Jak trenować jak astronauta

Zatwierdzone przez przestrzeń metody treningu, które przeniosą Twój reżim Fitness na nowy poziom

Astronauci na całym świecie zgadzają się, że pierwsza podróż na zewnętrzne orbity atmosfery to nic innego jak zmiana życia; oglądanie ziemi z góry i doświadczanie tego, co naprawdę czuje zerowa grawitacja, uważa się za transcendentalne doświadczenia. Ale przygotowanie się do życia w kosmosie to zupełnie inna historia.

 Temat: Top 10 trików na budowanie mięśni

Życie i praca w zerowej grawitacji jest niezwykle wymagające pod względem psychicznym i fizycznym i dlatego astronauci muszą podjąć pewne środki ostrożności, aby upewnić się, że są w stanie psychicznie i fizycznie nie tylko wytrzymać życie w kosmosie, ale pozostać w najlepszej kondycji po powrocie na Ziemię. 


Co Jest Specjalnego W Szkoleniu Astronautów?


Szkolenie do Podróży Kosmicznych jest bardzo ważne dla astronautów przygotowujących się do podróży w kosmos na dowolną ilość czasu. Podczas gdy astronauci muszą być wystarczająco silni, aby wytrzymać dodatkowe siły G podczas startu i ponownego wejścia, prawdziwą potrzebą jest posiadanie jak największej masy mięśniowej i gęstości kości, aby mogli wytrzymać środowisko o zerowej grawitacji.

“W kosmosie nastąpi pewna nieunikniona utrata mięśni i gęstości kości pomimo wykonywania ćwiczeń, ponieważ ich ciało nie będzie obciążone grawitacją przez 24 godziny na dobę, jak na Ziemi”, wyjaśnia Robert Herbst, 19-krotny mistrz świata w trójboju siłowym i członek AAU Strength Sports Hall of Fame. “Podobnie jak posiadanie konta bankowego, chcesz mieć w nim jak najwięcej, aby było więcej do wydania w czasie i nie zabrakło.”

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/astronaut20in20full20uniform20floating20in20space.htmlGettyImages

To powiedziawszy, trening jak astronauta nie różni się tak bardzo od tego, co możesz już robić w domu lub na siłowni. Jednak skupienie odchodzi od tylko przyrostów i utrzymania wagi do znaczenia ogólnego zdrowia kości i siły rdzenia. Według NASA, zerowanie na te czynniki pomaga astronautom przygotować się do życia w zerowej grawitacji i pracy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), ale także z odzyskiem po powrocie do życia na Ziemi.

“Na Ziemi, twój ciężar na kościach zapewnia stały stres. Utrzymujesz siłę kości, wykonując regularne codzienne czynności, takie jak stanie, chodzenie i bieganie! W kosmosie astronauci pływają-rozładowując ten ważny stres i osłabiając swoje kości-wyjaśnia NASA w oświadczeniu. “Mocniejsze kości pomogą astronautom zachować bezpieczeństwo podczas wykonywania wszystkich przydzielonych im zadań-czy to w pojeździe kosmicznym, na Księżycu, Marsie, czy po powrocie na Ziemię.”


Dlaczego Możesz Skorzystać Ze Szkolenia Astronautów


Niezależnie od tego, czy masz nadzieję być jednym z pierwszych na liście kosmicznych turystów udających się na zewnętrzne orbity atmosfery z Virgin Galactic i SpaceX, czy po prostu jesteś znudzony zwykłym treningiem tutaj na Ziemi i chcesz mieszać rzeczy trochę, każdy może skorzystać z treningu jak astronauta — ale zwłaszcza jeśli masz nadzieję zbudować beztłuszczową masę mięśniową i utrzymać pewien poziom masy lub poprawić swoją zwinność. 

“Astronauci muszą rozwijać siłę mięśni i koordynację. W środowisku o obniżonej grawitacji astronauci nie są w stanie chodzić tak jak na Ziemi. Zamiast tego koordynują swoje ręce, ramiona i stopy, aby ciągnąć i popychać się z jednego miejsca do drugiego” – powiedziała NASA. “Niezależnie od tego, czy w pojeździe kosmicznym, czy na zewnątrz wykonując czynności dodatkowe (EVA), silne mięśnie i koordynacja pomagają astronautom poruszać się w przestrzeni kosmicznej.”


Temat: Ile należy unieść ciężaru?


Zatwierdzona przez NASA metoda treningu


Według NASA Badania wykazały, że astronauci doświadczają do 20 procent utraty masy mięśniowej podczas lotów kosmicznych trwających od pięciu do 11 dni, co oznacza, że prędkość i więcej powtórzeń są wymagane, aby spróbować zrównoważyć utratę mięśni w Warunkach zerowej grawitacji. W rzeczywistości astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej spędzają w sumie dwie i pół godziny dziennie ćwicząc, aby zwalczyć skutki zaniku mięśni.

I podczas gdy utrata masy mięśniowej i gęstości kości jest czymś, co naukowcy z NASA Johnson Space Center nadal badają codziennie, istnieją trzy oparte na nauce metody, które działają w parze, aby zapewnić astronautom utrzymanie ich siły tak efektywnie, jak to możliwe, zarówno na ziemi, jak iw kosmosie.


The RED


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20using20astronaut20resistive20exercise20device20on20left20side20man20squatting20with20kettlebell20on20right20side.htmlGettyImages 

Rezystancyjne urządzenie do ćwiczeń (aka RED) jest używane zarówno na ziemi, jak iw kosmosie, aby przeciwdziałać skutkom utraty mięśni i kości, umożliwiając astronautom wykonywanie ćwiczeń siłowych w zerowej grawitacji. Oferuje stosunkowo stałą rezystancję w całym zakresie ruchu.  

Wypróbuj w domu: Nikt nie lubi wystawiać niekończących się powtórzeń, ale właśnie to pozwala astronautom robić-czy to w domu, czy w kosmosie. Na szczęście, tu na Ziemi, mamy coś, co nazywa się grawitacją, co pozwala nam odtworzyć wyniki bez konieczności umieszczania na północy dwóch godzin. Poniższa procedura zapewni, że zyskujesz mięśni i zachowując gęstość kości. 

  • Przysiad: 45 sekund

  • Odpoczynek: 15 sekund

  • Naciśnięcie ramienia: 45 sekund

  • Odpoczynek: 15 sekund

  • Deadlift: 45 sekund

  • Odpoczynek: 15 sekund

  • Wyciskanie na ławce: 45 sekund 

Powtórz trzy-cztery razy, zanim ochłodzisz się dynamicznymi rozciągnięciami lub szybkim przepływem jogi. 


CEVIS


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20doing20cycling20astronaut20training20with20cevis20on20left20man20cycling20on20spin20bike20on20right.htmlNASA / GettyImages 

Rower treningowy Cevis lub Cycle z systemem izolacji wibracyjnej jest w rzeczywistości bardzo podobny do standardowego roweru stacjonarnego lub maszyny spinningowej. Zostaje przykręcony do podłogi i astronauci muszą zatrzasnąć buty na pedałach. Podczas gdy uzyskanie dobrego treningu bez grawitacji jest bardziej skomplikowane, astronauci są w stanie zmienić opór roweru, aby zapewnić stały opór.

Wypróbuj w domu: Spinning zyskał w tym roku rozgłos ze względu na względną łatwość dostępu do sprzętu i rutyny, ale naprawdę jest to doskonały trening wzmacniający mięśnie nóg bez niepotrzebnego nacisku na stawy i kości. Członkowie załogi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zazwyczaj “kręcą” 2-7 razy w tygodniu przez 30-90 minut sesji.


Bieżnia COLBERT


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20doing20astronaut20training20with20colbert20treadmill20on20the20left20man20running20on20gym20treadmill20on20the20right.htmlNASA / GettyImages

Nazwana na cześć amerykańskiego komika, the Combined Operational Load-BearingExternal Resistance Treadmill (COLBERT) to swobodnie pływająca bieżnia zaprojektowana, aby pomóc astronautom zapobiegać utracie masy kostnej, jednocześnie pomagając astronautom w kontynuowaniu ruchów fizycznego chodzenia-nawet przy zerowej grawitacji. Wysoce elastyczne izolatory lin stalowych utrzymują maszynę razem, podczas gdy astronauci owijają sznur pasowy wokół siebie, aby zapewnić sobie możliwość chodzenia na miejscu.

Wypróbuj w domu: Według Kierownika Projektu Kevina Macneila z NASA Johnson Space Center, typowy astronauta będzie biec około 4 do 8 mil na godzinę, biorąc pod uwagę brak grawitacji. To powiedziawszy, Ci z nas w domu, którzy chcą naśladować efekty, powinni dążyć do około 7-8 mil na godzinę, czy to na bieżni, czy na szlakach.


Możesz Też Kopać:

  • Czy Powinieneś Robić Przysiady Codziennie?
  • Crush Your Spin Workout
  • Jak nauczyć się nie nienawidzić biegania
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts