Najlepsze witaminy i suplementy płodności dla mężczyzn

Suplement płodności, suplementy Omega 3 i herbata płodności na niebieskim tle

Najlepsze witaminy i suplementy płodności dla mężczyzn

Zwiększ swoje szanse na poczęcie dzięki tym pomocnikom dostępnym bez recepty

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Dodane przez Sharon Feiereisen


Zdjęcia produktów z witryn sklepów.


Niepłodność męska może być trudne do omówienia i często ogranicza się do towarzystwa lekarza lub najbliższej rodziny i przyjaciół. Jednak to jest rzeczywiście dość powszechne dla mężczyzn, aby doświadczyć problemów płodności, i chcąc zwiększyć swoje szanse na poczęcie z kochającym partnerem nie powinno być wstydliwe lub żenujące.

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ciąży, 30 procent wszystkich przypadków niepłodności można przypisać do mężczyzny w związku. Oznacza to, że jeśli walczą z płodności męskiej, nie jesteś sam. Powinieneś również wiedzieć, że możesz mieć rozwiązania.


Powiązane:Najlepsze Zestawy Test Płodności U Mężczyzn


Co Powoduje Niepłodność Męską?


Kilka czynników może wpływać na płodność u mężczyzn, stężenie plemników, liczba plemników, ruchliwość plemników i zdrowie plemników z niektórymi z najczęstszych, w tym:

 • Istniejące wcześniej uwarunkowania genetyczne
 • Nadużywanie alkoholu, marihuany, tytoniu i innych narkotyków rekreacyjnych
 • Uszkodzenie pachwiny lub uszkodzenie jąder i okolic
 • Osobisty wywiad seksualny z chorobami przenoszonymi drogą płciową lub infekcjami układu moczowego
 • Zaburzenia równowagi hormonalnej, głównie w postaci niskiego poziomu testosteronu
 • Zaburzenia erekcji lub problemy z wytryskiem
 • Otyłość
 • Złe odżywianie
 • Nadmierne ćwiczenia lub, odwrotnie, prowadzenie siedzącego trybu życia 
 • Stres i niepokój
 • Podwyższony wiek

Liczba plemników odnosi się do liczby aktywnych plemników obecnych w nasieniu mężczyzny, podczas gdy ruchliwość plemników – lub mobilność-odnosi się do szybkości i zręczności tych plemników.

Według dr. James Nodler CCRM płodności w Houston, Texas ” zmniejszenie spożycia alkoholu i kofeiny, unikanie wyrobów tytoniowych, coraz sześć do ośmiu godzin snu w nocy, i utrzymanie zdrowej diety może być bardzo korzystne zarówno dla ilości plemników i jakości.”

Dobrą wiadomością jest to, że w niektórych przypadkach suplementy płodności u mężczyzn mogą również pomóc złagodzić problem.


Podobne: jak zwiększyć liczbę plemników


Jak Działają Suplementy Płodności?


Dla mężczyzn zapasy z niepłodności, przyjmując zdrowsze nawyki stylu życia jest kluczem do poprawy ilości i jakości spermy. Chociaż nie możesz zmienić swojego wieku lub genetycznego makijażu, możesz zmniejszyć stres, przyjąć pożywną dietę, schudnąć w razie potrzeby, rzucić palenie, zmniejszyć spożycie alkoholu i dodać suplement do codziennej rutyny. 

 • Zwiększ szanse na poczęcie: “Suplementy są dodatkową pomocą dla ogólnego zdrowego stylu życia i mogą pomóc wielu parom zwiększyć swoje szanse na poczęcie w określonych sytuacjach”, mówi dr Felice Gersh, założyciel integracyjnej grupy medycznej Irvine i autor PCOS SOS Fast Track. “Warunki najprawdopodobniej wspomagane przez suplementy obejmują niewyjaśnioną niepłodność, starzejące się osoby i problemy złej jakości i ilości nasienia.”
 • Neutralizuje wolne rodniki i stres oksydacyjny: Dr Lucky Sekhon, endokrynolog rozrodczy i ekspert niepłodności w RMA w Nowym Jorku, dodaje, że plemniki są bardzo podatne na uszkodzenia z powodu wolnych rodników i pro-utleniających chemikaliów/ekspozycji.”Dlatego wykazano, że suplementy i witaminy, które neutralizują nadmiar wolnych rodników i stres oksydacyjny, poprawiają wyniki analizy nasienia i ogólną płodność.”
 • D-AA i ALC mogą odgrywać rolę: Wiele suplementów męskiej płodności polega na składniku znanym jako kwas D-asparaginowy lub D-AA, w skrócie. D-AA jest aminokwasem, który jest naturalnie obecny w męskim ciele, zajmując miejsce zamieszkania w jądrach, a także można go znaleźć w nasieniu. Brak D-AA jest silnie związany z niepłodnością, tymczasem badania wykazały, że suplementy D-AA okazały się korzystne w poprawie płodności mężczyzn i zwiększeniu poziomu testosteronu.

Podczas gdy potrzebne są dalsze badania, wykazano również, że Acetyl L-karnityna lub ALC mają pozytywny wpływ na ruchliwość plemników mężczyzn,a z kolei na płodność.  

 • Witaminy i minerały: Tak jak kobieta bierze prenatalnej witaminy, przed, w trakcie i po ciąży, aby upewnić się, że jest pokrycie wszystkich jej baz odżywczych, mężczyźni powinni upewnić się, że ich ciała są coraz wszystkie składniki odżywcze, których potrzebują, gdy próbuje zajść w ciążę. Jeśli nie bierzesz już multiwitaminy lub jakiegokolwiek rodzaju codziennej witaminy regularnie, może to być czas, aby rozpocząć.

Witamina C, witamina D i witamina B12 są standardowymi składnikami suplementów męskiej płodności. Wykazano, że witamina C znacznie zwiększa ruchliwość i ogólną liczbę plemników obecnych w nasieniu. Wielu ekspertów kreda ten wzrost do przeciwutleniających-lub przeciwzapalne – właściwości tego suplementu. Likopen i cynk również są często zawarte w suplementach męskiej płodności.


Powiązane:Jak zwiększyć płodność u mężczyzn z żywieniem


Co należy wiedzieć przed zakupem suplementu męskiej płodności


Sprawdź etykietę: Producent suplementów zdecydowanie ma znaczenie, jeśli chodzi o decyzję, który suplement płodności kupić. “Spójrz na etykietę dodatków i chemikaliów. Sprawdź, czy jest certyfikowany przez NSF lub czy jest certyfikowany przez inną stronę trzecią i sprawdź tę stronę trzecią. Sprawdź, czy wszystkie składniki są wyraźnie oznaczone ilościami. Jeśli jest napisane “zastrzeżona mieszanka”, powinieneś jej unikać, ponieważ naprawdę nie wiesz, co kupujesz”, wyjaśnia dr Gersh, który również kładzie nacisk na organiczne składniki. 

Pomiń suplementy testosteronu: Chociaż wydaje się sprzeczne z intuicją, Dr Sekhon odradza przyjmowanie hormonu zastępczego (testosteronu) w celu zwiększenia płodności u mężczyzn. “Stosowanie testosteronu może mieć odwrotny skutek – może działać jako męski środek antykoncepcyjny-i co gorsza, może mieć trwałe efekty, które mogą pozostawić człowieka sterylnego”, mówi.

Niektóre multiwitaminy mogą załatwić sprawę: Chociaż nie ma magicznej pigułki dla optymalnej płodności, ponieważ mężczyźni tworzą nowe plemniki co trzy miesiące, w wielu przypadkach istnieje możliwość zwiększenia lub poprawy płodności. “Jest to bardzo podnoszący na duchu fakt, w porównaniu do systemu żeńskiego, w którym kobieta rodzi się ze wszystkimi jajami, jakie kiedykolwiek będzie miała i nie może z czasem tworzyć nowych jaj ani ich naprawiać”, mówi dr Sekhon. Dodaje, że najbardziej regularne multiwitaminy będą pomocne w zwiększaniu płodności u mężczyzn, ponieważ dostarczą witamin i minerałów, których może brakować w diecie, poprawiając ogólny stan zdrowia. 

Składniki, których należy unikać: Dr Gersh zauważa, że istnieją pewne ziołowe suplementy, których należy unikać, w tym niebieski cohosh, pennyroyal, Andrographis, feverfew, jałowiec, lukrecja, pokrzywa, koniczyna czerwona, rozmaryn, torebka pasterza, kocimiętka i krwawnik.

Skonsultuj się z lekarzem: Według Dr. Gersh, suplementy nie pomogą każdemu. “Jeśli mężczyzna miał wcześniej wazektomię, suplementacja nie może rozwiązać tego problemu, a mężczyzna z bardzo niską liczbą plemników powinien natychmiast uzyskać interwencję płodności”, mówi. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli występują problemy z płodnością, należy zawsze skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej przed rozpoczęciem każdego schematu suplementu lub szukając żadnych możliwości leczenia niepłodności.


Powiązane:Próbuje wyobrazić: Przewodnik męskiej płodności


Najlepsze witaminy i suplementy męskiej płodności


Amazon oferuje mnóstwo suplementów skierowanych do mężczyzn, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na ojcostwo dziecka. Niektóre z najlepiej ocenianych produktów to:

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/one20a20day20men2020womens20pre-pregnancy20multivitamin.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/one20a20day20men2020womens20pre-pregnancy20multivitamin.html

Z oceną 4.5 i ponad 4,400 opinii na Amazon, ten jeden produkt dziennie zaspokaja obie strony podziału płci. Dla niego jest żelazo, likopen, selen, cynk i witaminy C i E – a dla płodności kobiet jest niezbędny kwas foliowy (aka folian). Recenzje wydają się mówić same za siebie.

Obiecująca recenzja: “Mój mąż i ja staramy się zajść w ciążę przez osiem miesięcy. Każdy miesiąc minął i nic pomimo śledzenia owulacji. Kupiłem nawet paski testowe do owulacji. Nic. Widzieliśmy to pewnego wieczoru podczas oglądania telewizji i postanowiliśmy je wypróbować. Zaczęliśmy je brać 22.06.17, a w końcu dostaliśmy pozytywny test ciążowy 13.07.17. Szczerze wierzę, że witamina pomogła jego mobilności plemników. Po moich własnych badaniach cynk i likopen razem znacznie zwiększają szybkość mobilności.”- A. Mendoza

26,97 zł Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/truvanii20vitamin20c.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/truvanii20vitamin20c.html

Według dr Gersh, mężczyźni powinni przyjmować minimalną dawkę 100 mg witaminy C na dobę, aby poprawić liczbę plemników i mobilność. Wykazano, że witamina C zwiększa liczbę plemników i ruchliwość, a także poprawia jego kształt. Wielu ekspertów kredą ten wzrost do właściwości przeciwutleniających – lub przeciwzapalnych -. https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/truvanii20vitamin20c.html, który jest organiczny USDA, jest sformułowany z 135 mg. Marka, założona przez influencerkę zdrowego życia Vani Hari, znana jest z przejrzystości. 

Pozytywna recenzja: “To sprawia, że czuję się o wiele lepiej, kiedy wiem dokładnie, co wkładam do mojego ciała. I uwielbiam to, że Truvani używa tylko najwyższej jakości produktów. To sprawia, że bycie zdrowym jest o wiele łatwiejsze!”- Melanie Ginsburg 

24,99 zł Amazon.com 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/beli20for20men.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/beli20for20men.htmlBeli

“Niektóre czynniki związane z płodnością są poza Twoją kontrolą. Ale zdziwiłbyś się, jak dużą masz władzę nad zdrowiem i witalnością swojej spermy”, mówi Edmund Sabanegh, MD, Katedra Urologii w Cleveland Clinic. To prawda. Badania łączyły składniki odżywcze, takie jak L-karnityna, witaminy C i E, N-acetylo-L-cysteina, cynk i CoQ10, z czterokrotnym wzrostem płodności. Znajdziesz te i inne składniki wspierane przez naukę w mieszance witalności Beli, opartym na roślinach, wegańskim suplemencie zaprojektowanym w celu optymalizacji zdrowia reprodukcyjnego i nasienia. Naukowo dopasowany preparat jest pierwszym, który zawiera Shilajit, znany adaptogen wykazany w celu poprawy liczby plemników, ogólnej jakości plemników i męskiej płodności w ogóle.

Pozytywna recenzja: “Mój mąż i ja zaczęliśmy starać się o rodzinę około 6 + lat temu. Po roku bez powodzenia, przeprowadziliśmy testy. Jedna rzecz, która wróciła, to niska liczba plemników mojego męża i zalecono in vitro. Najpierw decydujemy się na zmiany w diecie i stylu życia. Po kilku latach liczba mojego męża poprawiła się do “dobrej/B+ oceny”. I tak pozostało przez ostatnie dwa lata. Następnie znaleźliśmy Beli kilka miesięcy temu,a najnowsza analiza nasienia mojego męża wykazała ” doskonałą ocenę / A+”! Beli był jedyną zmianą w ciągu ostatnich 90 dni i naprawdę wierzę, że to właśnie to zrobiło różnicę! To najszybsza zmiana, jaką kiedykolwiek widzieliśmy! Gorąco polecam https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/beli20for20men.html”.

$50 w BeliBaby.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/zinc20-20now20supplements20adam20mens20multivitamin.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/zinc20-20now20supplements20adam20mens20multivitamin.html 

Dr Gersh zaleca również suplementację cynkiem, w dawce od 15 do 30 mg dziennie. “Cynk ma przekonujące dane sugerujące, że jest ważny w zwiększaniu ruchliwości plemników”, dodaje dr Sekhon. Jedną z dobrych opcji jest teraz suplementy multiwitaminowe ADAM Men. Jest niedrogi, recenzenci twierdzą, że miękkie żele są łatwe do połknięcia, a oprócz 15 mg cynku, jest naładowany innymi składnikami zwiększającymi płodność z naszej listy zatwierdzonej przez lekarza. Podczas gdy cynk jest obecny w większości suplementów multiwitaminowych dla mężczyzn, nie zawsze jest w zalecanej dawce co najmniej 15 mg, więc uważnie przeczytaj etykiety. 

Obiecująca recenzja: “Uwielbiam ten produkt, ponieważ witaminy są łatwo strawne i działają lepiej niż inne, które próbowałem.”- Gregg C

21,27 zł Amazon.com 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/vitamin20e20-20garden20of20life20multivitamin20for20men.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/vitamin20e20-20garden20of20life20multivitamin20for20men.html

Witamina E jest rozpuszczalną w tłuszczach witaminą, która działa w celu zwiększenia płodności. “Witamina E jest znana jako pomocna w ochronie plemników przed stresem oksydacyjnym i uszkodzeniami”, mówi dr Sekhon. Ważne jest, aby pamiętać, że chociaż witamina E jest popularnym składnikiem suplementów płodności u mężczyzn, może mieć niekorzystne skutki, jeśli zostanie podjęta w towarzystwie leków odchudzających, leków rozrzedzających krew lub środków wiążących kwasy żółciowe. Garden of Life Multivitamin for Men zawiera 100 procent zalecanej dziennej wartości witaminy E-wraz z wieloma innymi witaminami z tej listy, które okazały się pomocne, takie jak cynk.  

Obiecująca recenzja: “Multiwitamina, która faktycznie działa. Używałem innych śmieci przez lata i nigdy nie czułem różnicy. Mogę szczerze powiedzieć, że po dwóch dniach brania tego czuję się o wiele bardziej energiczny, czujny i żywy!”- Justin

36,94 zł Amazon.com

Koenzym Q10 firmy VED

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/vedc3a2c280c299s20coenzyme20q10.html

Dr Gersh zaleca przyjmowanie 500 mg koenzymu Q10 na dobę. Koenzym Q10 VED ma przytłaczająco pozytywne recenzje, a wielu kupujących twierdzi, że suplement nie tylko działa, ale jest łatwy do połknięcia, a miękkie tabletki żelowe nie przyklejają się do siebie. Koenzym Q10 jest również jednym z najpopularniejszych suplementów dla kobiet, które chcą zwiększyć swoją płodność.  

Obiecująca recenzja: “Jedna z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek kupiłem!”i” to było to, co zalecił lekarz, bez zamieszania, bez problemu.”- Curlie

32,99 zł Amazon.com


​Podobne: najlepsze multiwitaminy dla mężczyzn


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/nutricost20d-aspartic20acid20daa.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/nutricost20d-aspartic20acid20daa.html

Jak wspomniano powyżej, badania wykazały, że aminokwas kwas D-asparaginowy (DAA) okazał się pomocny dla niepłodnych mężczyzn, ponieważ poprawia jakość nasienia. Dzięki temu suplementowi nie musisz się martwić o kilka niepotrzebnych składników wrzucanych do mieszanki. Każda kapsułka zawiera 3000mg kwasu D-asparaginowego (DAA), żelatyna i stearynian magnezu roślinne, to wszystko. 

Obiecująca recenzja: “Kupiłem ten produkt po przeczytaniu o jego zaletach dla płodności. Cóż, mniej niż miesiąc na tym i staruszka jest w ciąży!”- Nicholas Riquinha

17,95 zł Amazon.com

Double Wood Supplements Acetyl L Carnitine

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/double20wood20supplementsc382c2a0acetyl20l20carnitine.html

Dr Gersh zaleca dawkę od jednego do trzech gramów tego dziennie, aby zwiększyć jakość spermy. Double Wood Supplements zapewnia 1,000 mg na porcję Acetyl L karnityny. Oprócz korzyści płodności, mówi się, że jest świetny dla nastroju i pamięci. 

Obiecująca recenzja: “Sceptyczny, ale próbowałem tego po zbadaniu szczegółów. Różnica nastąpiła w ciągu 2-3 dni. Pominąłem kilka dni, a następnie próbowałem ponownie. Niesamowite, że to działa tak exactly….in więcej niż jeden sposób. Doskonały produkt.”- Larry & Stefi J.

16,95 zł Amazon.com 

Witaminy z grupy B-One a Day men ‘ s Health Formula

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/b20vitaminsc382c2a020-20one20a20day20mens20health20formula.html

Wysokiej jakości kompleksowy kompleks B zwiększy ruchliwość plemników według dr Gersh. One a Day men ‘ s Health Formula to wspaniała opcja sformułowana z witaminami B1, B2, B6 i B12. Osiemdziesiąt cztery procent z 747 opinii na Amazon są 5-gwiazdkowe. Należy jednak pamiętać, że dobry kawałek opinii wskazują, że te tabletki mogą być trudne do połknięcia. Często tak jest w przypadku multiwitamin, więc upewnij się, że bierzesz je z jedzeniem, aby uniknąć rozstroju żołądka. 

Obiecująca recenzja: “To świetny stosunek jakości do ceny i ilości, które otrzymujesz. Nie ma smaku, więc zostawiłem to puste, ale są łatwe do przełknięcia.”- Keysmetal

27,18 zł Amazon.com

NatureWise Witamina D3 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/naturewise20vitamin20d3c382c2a0.html

Dr Gersh sugeruje dążenie do 2000 IU dziennie, aby poprawić jakość nasienia i zwiększyć płodność. Płodność bok, większość ludzi nie dostać wystarczająco dużo witaminy D, zwłaszcza w zimie, co czyni go jednym z najważniejszych witamin, aby dodać do konsumpcji codziennie. Witamina D jest również jednym z bardziej przystępnych suplementów. Możesz uzyskać roczną dostawę za mniej niż $15 z NatureWise Witamina D3. Ta witamina jest stosunkowo niewielka i łatwo spada, co pomaga wyjaśnić jej pozytywne opinie na Amazon.

Obiecująca recenzja: “Doskonały produkt, Świetne Ceny! Dokładne dawkowanie jako znacznie droższy D3 5000 kupiliśmy, a ten jest w organicznej oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia! Jest to trzeci produkt NatureWise, który wypróbowaliśmy; jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości, cen i wysyłki.”- T. Whit

14,49 zł Amazon.com 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/dr.20tobias20omega20320fish20oil20triple20strength20supplement

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/dr.20tobias20omega20320fish20oil20triple20strength20supplement

Według dr Gersh, biorąc 1 do 2 gramów kwasów tłuszczowych omega 3 dziennie może pomóc poprawić plemniki i zwiększyć płodność. https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/dr.20tobias20omega20320fish20oil20triple20strength20supplement jest jedną z bardziej popularnych opcji z ponad 21 000 opinii na Amazon, z czego 79 procent to 5-gwiazdkowe. Wielu recenzentów wspomnieć, że w przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, dodatek ten jest łatwy do połknięcia i nie powoduje odbijanie/rozstrój żołądka.  

Obiecująca recenzja: “Bałem się tego, ponieważ wszystkie inne, które próbowałem, produkowały obrzydliwe beknięcia/biegunkę. Te smakują świetnie, schodzą łatwo, bez bekania i rozstroju żołądka. Jako dodatkowy bonus, po tygodniu przyjmowania ich, mój artretyzm zniknął. Biorę zgodnie z zaleceniami, dwie tabletki, trzy razy dziennie, z posiłkiem. Dzięki Bogu za te cudowne pigułki!” – Steve

29,96 zł Amazon.com 

Acetyl L-carnitine-Original Orthomol Fertil Plus

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/acetyl20l-carnitine20-c382c2a0original20orthomol20fertil20plus.html

Jak wspomniano powyżej, Acetyl L-karnityna lub ALC, wykazuje pozytywne korzyści, gdy jest stosowany w leczeniu niepłodności męskiej. Oryginalny Orthomol Fertil Plus zawiera L-winian karnityny, kwas L-askorbinowy, witaminę E, cynk, kwas foliowy, koenzym Q10. Dodatek ten wydaje się dość wszechstronny, co czyni go solidną opcją dla każdego, kto nie chce wziąć wiadro różnych suplementów. 

Obiecująca recenzja: “Dziękuję.”- Klient Amazon

99,99 zł Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/virilitea20male20fertility20tea.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/virilitea20male20fertility20tea.html

Szukasz bardziej ziołowe, holistyczne opcja do poprawy płodności? Fairhaven Health Cię kryje. Zamiast brać pigułkę, tych, którzy kupują ViriliTea może podjąć pchnięcie na poprawę ich szanse poczęcia poprzez rurociągu gorącej filiżanki herbaty. Herbata zawiera macę, żeń-szeń syberyjski, jagody goji i wiele innych rozwiązań ziołowych, a także wiele pozytywnych opinii od pozornie zadowolonych klientów. 

Obiecująca recenzja: “Spodziewałem się, że będzie to produkt o złym smaku, ale bardzo podobał mi się smak herbaty i chociaż brałem również Fertilaid, czuję, że ten produkt pomógł mi w funkcji seksualnej i wydajności. Jeszcze nie jesteśmy w ciąży, ale czuję, że są to dla mnie dobre suplementy na naszej drodze do płodności.”- Jon

18,95 zł Fairhavenhealth.com

BONUS: https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/baby20dance20fertility20lubricant.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/baby20dance20fertility20lubricant.html

Podczas gdy pigułki i herbaty i inne jadalne rozwiązania mogą być wściekłością, jedną z rzeczy, które często pomijane przy rozważaniu płodności jest sam akt. Wskazując, że tradycyjne smary zawierają wiele składników, które sprawiają, że kanał pochwy wrogi plemnikom po dokonaniu czynu, Baby Dance oferuje nowe rozwiązanie seksualne dla tych gołąbków próbujących wyobrazić sobie naturalny sposób. Dopasowanie poziomu pH zarówno nasienia, jak i szyjki macicy – przy 7 – ten produkt ma na celu uczynienie długiej podróży do czekającego jaja przyjemną. 

Obiecująca recenzja: “Dowiedziałem się pięć dni temu, że jestem w ciąży po użyciu tylko Baby Dance 1 miesiąc. Nie wiem, czy to był tylko mój czas, czy to pomogło!”- Elissa

19,95 zł Fairhavenhealth.com


Może Ci Się Spodobać

 • Najlepsze Smary Przyjazne Płodności
 • Codzienne Czynności, Które Mogą Mieć Wpływ Na Płodność
 • Jak zwiększyć ruchliwość plemników

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts