Najważniejsze trendy Fitness 2021

Mężczyzna uprawiający jogę w domu w salonie w ciągu dnia

Najważniejsze trendy Fitness 2021

Nowy Rok będzie oznaczać domowe treningi i nowe techniki, aby spróbować

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Przy tak wielu aspektach życia wymykających się spod kontroli w 2020 r., branża fitness zareagowała. Gdziekolwiek nie spojrzysz, od niezależnych studiów po gigantów technologicznych, liderzy fitness znajdują niesamowite sposoby, aby pomóc entuzjastom treningu przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem. W miarę zbliżania się do 2021 roku eksperci fitness pozostają pełni nadziei i gotowi dostosować się do unikalnych potrzeb osób i rodzin w całym kraju.

“Po prawie pełnym roku fizycznego dystansowania, aw niektórych przypadkach rozłąki, ludzie pragną organizacji, wsparcia, odpowiedzialności zarówno przy ustalaniu, jak i osiąganiu celów zdrowotnych.”mówi Julie Yunaska, trener zdrowia, trener fitness i właściciel Epoch Health and Fitness.

Powiązane: Fitness w przyszłości: jak będziemy ćwiczyć w 2021 roku

Aby pomóc ci w zrobieniu tego, rozmawialiśmy z profesjonalistami z branży, aby znaleźć wewnętrzną gałkę, na której trendy fitness mają moc, aby zobaczyć nas przez 2021 i Później.

Trener zdrowia dla każdego

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/titlefitness20trainer20live20streaming20fitness20session20while20sitting20on20sofa20at20home.htmlGettyImages

Jeśli 2020 nauczył nas czegoś, to że współczesne życie jest destrukcyjne. Posiadanie trenera zdrowia w narożniku jest jednym z bardziej skutecznych sposobów na utrzymanie celów zdrowotnych na dobrej drodze, a dzięki boomowi w ofertach online posiadanie trenera zdrowia będzie bardziej dostępne niż kiedykolwiek w 2021. “Obecność kogoś, kto będzie cię wspierać w Twojej mentalnej lub fizycznej podróży, jest korzystna, ponieważ pomaga Ci trzymać się swoich celów, realizować swój potencjał i zgadywać, tworząc procedury samoopieki lub ćwiczeń fitness”, mówi Rishi Mandal, dyrektor generalny programu Fitness Coaching future.

Coaching zdrowotny różni się od bardziej tradycyjnego modelu opieki zdrowotnej ze względu na nacisk na partnerstwo. “Sesje są zaprojektowane tak, aby umożliwić klientom kontemplację i identyfikację swoich obaw, wyznaczanie osiągalnych celów, a następnie pracę z trenerem nad tym, jak najlepiej osiągnąć te cele”, mówi Yunaska. Trenerzy zdrowia współpracują z innymi członkami zespołu opieki zdrowotnej, ale pozwalają pacjentowi odgrywać bardziej proaktywną rolę w swoim planie odnowy biologicznej.

Aby rozpocząć pracę z trenerem zdrowia, zbadaj kogoś w swojej okolicy lub poproś o skierowanie od pracownika służby zdrowia. Według Yunaska ważne jest, aby przed rozpoczęciem ocenić osobowość trenera, budżet, wykształcenie, lokalizację, niszę i łatwość planowania. Wielu trenerów oferuje komplementarną pierwszą sesję, aby dać zarówno klientowi, jak i trenerowi możliwość spotkania i upewnienia się, że jest to dobre dopasowanie.

Kolarstwo Na Świeżym Powietrzu

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20and20woman20cycling20in20the20mountains.htmlGettyImages

Kolarstwo było wyjątkowym trendem w sprzęcie outdoorowym w 2020 r., zgodnie z danymi śledzenia sprzedaży detalicznej NPD Group. Do czerwca sprzedaż rowerów wzrosła o 63% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. I podczas gdy wiosenne wyprzedaże były w większości modelami przyjaznymi rodzinie, letnie wyprzedaże pochodziły z rowerów wyższej klasy, takich jak rowery szosowe i górskie. Analityk branży sportowej NPD Dirk Sorenson przypisuje zmianę na niedobory zapasów w kategoriach bardziej przyjaznych rodzinie, a także rowerzystów, którzy są teraz bardziej skłonni inwestować w działalność na dłuższą metę. Jazda na rowerze prawdopodobnie pozostanie w 2021 roku i Później.

Świetnym sposobem na rozpoczęcie jazdy na rowerze na świeżym powietrzu jest sprawdzenie opinii na temat rodzaju roweru, którego szukasz przed złożeniem zamówienia, lub rozważenie dzwonienia do lokalnego sklepu rowerowego specjalności w celu uzyskania wskazówek lub bezpiecznego dopasowania tylko na spotkanie.

Peleton

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/peloton20bike20set20in20a20living20room.htmlGettyImages

Podczas gdy jesteśmy w temacie jazdy na rowerze, można bezpiecznie koronować Peletona królem Connected Tech na rok 2021. Firma podniosła swoją perspektywę przychodów na rok podatkowy 2021, a teraz spodziewa się zgłosić 3,9 mld USD lub więcej całkowitych przychodów, z wcześniejszego przedziału 3,5 mld USD do 3,65 mld USD, zgodnie z raportem CNBC.

Wysoka Cena rozpoczęcia pracy jest w rzeczywistości czynnikiem korzystnym dla peletonu, jeśli chodzi o długowieczność.

Aby rozpocząć, musisz zainwestować 2000 USD z góry na rower, a następnie zapłacisz trwający subskrypcję w wysokości 40 USD za zajęcia. “Ten zatopiony koszt spowoduje, że ludzie będą nadal płacić za aplikację, która w ujęciu miesięcznym nie jest tak duża”, mówi Paul Johnson, założyciel Complete Tri. “Ponadto, jazda na rowerze stacjonarnym jest tak mało skutecznym sposobem na świetny trening cardio.”W przypadku nowych użytkowników w przyszłości istnieje efekt sieciowy, zauważa Johnson. “Im częściej Twoi znajomi lub partnerzy szkoleniowi korzystają z tych aplikacji, tym bardziej możesz się do nich przyłączyć, tak jak w każdej sieci społecznościowej.”

Aby rozpocząć, zamów rower w Peloton; im szybciej, tym lepiej, ponieważ firma jest otwarta na temat tego, jak trudno jest wyprodukować wystarczającą ilość sprzętu, aby zaspokoić popyt.

Niestabilność

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/people20doing20balance20ball20workout20in20fitness20room.htmlGettyImages

Chociaż samo słowo “niestabilność” prawdopodobnie brzmi zbyt dobrze, patrząc wstecz na rok 2020, trening na niestabilnej powierzchni ma swoje korzenie w fizykoterapii i w ciągu ostatnich kilku lat bardzo mocno zainteresował się siłowniami. Pomyśl o przysiadach z piłką do jogi i treningach z hantlami wykonywanymi na piłce BOSU®. Trening na niestabilnej nawierzchni pomaga w sile rdzenia, równowadze i propriocepcji, co pozwala na lepsze postrzeganie miejsca, w którym znajduje się Twoje ciało w stosunku do innych przedmiotów, na przykład podczas biegania po schodach w ciemności.

“Trening niestabilności zawsze był popularny w siłowni, ale teraz, gdy więcej osób pracuje w domu, szukają sposobów na włączenie fitness do codziennej rutyny”, mówi Dean Karnazes, ultramarathoner i autor bestsellerów.

Aby rozpocząć, Karnazes zaleca wypróbowanie pary butów niestabilnych, takich jak kapsuły grawitacyjne, które można nosić przy stojącym biurku, zmywając naczynia, odkurzając i nie tylko.

Powiązane: 10 minut ćwiczeń z Michelle Waterson

Joga Regenerująca

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20doing20a20yoga20stretch20at20home.htmlGettyImages

Przestrzeń jogi nadal zyskuje na popularności dzięki delikatnym i regenerującym stylom. “Coraz częściej ludzie dostrzegają potrzebę odpoczynku i ponownego zrównoważenia układu nerwowego, a bardziej delikatne style są wspaniałym antidotum na stres i na wspieranie zdrowia na tak wielu poziomach” – mówi Christa Stebbing, właścicielka KindredYogaTV.com. ” to idzie o wiele głębiej niż siła i elastyczność.”Są to style, które często nie polegają na” ćwiczeniu ” jogi, a bardziej na kultywowaniu umiejętności bycia obecnym i uważnym, dodaje.

Aby rozpocząć przygodę z jogą, Stebbing zwykle zaleca osobiste uczestnictwo w sesji, abyś mógł uzyskać indywidualne wskazówki od swojego nauczyciela i zadawać pytania. W tej chwili, mówi, że to może oznaczać Robienie zajęć Zoom, gdzie masz możliwość interakcji z nauczycielem online. “W przeciwnym razie najlepiej szukać początkującego lub delikatnego wideo jogi online, takich jak te oferowane w KindredYogaTV.com, aby zapoznać się z pozami przed nurkowaniem w bardziej intensywnych klasach vinyasa.”

W przypadku wielu stron z subskrypcjami online pomocne może być wypróbowanie kilku i znalezienie tego, co działa dla ciebie. “Jeśli nie lubisz pierwszych zajęć jogi, spróbuj jeszcze raz; jest tak wiele różnych stylów i nauczycieli, że na pewno znajdziesz taki, który Ci się spodoba”, mówi Stebbing.

HIIT

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20doing20hiit20training20in20a20fitness20studio.htmlGettyImages

Trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT) zyskał popularność dzięki temu, że jest super wydajnym sposobem na spalanie kalorii, schudnięcie i budowanie mięśni. Zarówno praca, jak i dzieci w domu, a także harmonogramy szalejące, wielu rodziców dopasowuje się do treningu HIIT, aby w pełni wykorzystać swój schrupany czas. Według Yunaski, HIIT składa się z krótkiego wybuchu niemal maksymalnego wysiłku, po którym następuje krótki okres ćwiczeń o niskiej intensywności w naprzemiennym wzorze. “Treningi HIIT trwają zwykle 10-30 minut i mogą obejmować różne ćwiczenia, w tym trening oporowy, plyometrię, ćwiczenia na masę ciała, liny bojowe, trening eliptyczny, hantle i inne.”

Osoby, które dopiero zaczynają trenować HIIT, powinny najpierw wyjaśnić to swojemu lekarzowi, ale nie unikaj, jeśli brzmi to onieśmielająco. “Lubię przypominać ludziom, że” wysoka intensywność “nie oznacza ” wysokiego wpływu””, mówi Yunaska. HIIT polega na podnoszeniu tętna, które niekoniecznie wymaga dodawania uderzeń, co dobrze wiedzieć, czy musisz trenować ostrożnie, aby chronić kolana, plecy lub inne obszary. “Gorąco zachęcam tych sportowców do poszukiwania osobistych trenerów lub grupowych instruktorów fitness, którzy mogą pomóc im w modyfikacjach na początku, aby mogli nauczyć się ruchów, które są najbezpieczniejsze dla ich ciała. Hantle i opaski są często wszystkim, co jest potrzebne dla początkujących HIIT.

Dance, Yup We Said Dance

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/man20dancing20in20front20of20blue20background.htmlGettyImages

Możesz podziękować TikTok za rozpowszechnienie filmów tanecznych online w całej pandemii. Była to najczęściej pobierana aplikacja w 2020 roku, według dzisiejszych mediów społecznościowych.

Popularność tańca również wzrosła, ponieważ jest to łatwy trening z domu i podnosi na duchu, według Jenny Abouobaia, byłej profesjonalnej międzynarodowej tancerki i choreografki oraz certyfikowanego trenera osobistego.

Pierwszym krokiem, jeśli chodzi o taniec, jest podjęcie decyzji, który styl najbardziej Cię interesuje. “Dobrym sposobem na podjęcie decyzji jest dopasowanie muzyki, którą kochasz do stylu tańca.”

Po tym wystarczy smart TV, gdzie można streamować lekcje tańca. Chociaż istnieje mnóstwo opcji, wydanie Apple w grudniu 2020 Fitness+ oznacza, że z pewnością zauważymy wzrost w tej konkretnej ofercie. Dzięki miesięcznej subskrypcji $ 9.99 entuzjaści Apple mogą uzyskać dostęp do treningów w stylu studyjnym na swoich urządzeniach Apple, w tym do tańca i wielu innych ofert.

Możesz Też Kopać:

  • Pro Sportowcy Dzielą Się Swoimi Rozwiązaniami Fitness
  • Najlepsze aplikacje dla zdrowia i fitnessu
  • Czym jest Trening ekscentryczny i dlaczego warto go rozpocząć

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts