Niesamowite Fitness transformacja Lee Jimenez

Tryptyk Lee Jimeneza pozujący podczas korzystania z zespołu oporu, robiąc handstand, i flexing outdoor.

Niesamowite Fitness transformacja Lee Jimenez

Jak przypadkowe spotkanie zmieniło “otyłego dzieciaka” w trenera Fitness

Jazda nowojorskim metrem może przynieść wszelkiego rodzaju przypadkowe spotkania i przebłyski inspiracji w otoczeniu tak wielu różnych środowisk. Ale Lee Jimenez nigdy nie przypuszczał, że przypadkowy pasażer czytający gazetę w swoim pociągu będzie katalizatorem dla jego zmiany sprawności.

Powiązane: 180 Funtów, Jeden Człowiek Dzieli Się Tym, Jak Wioślarstwo Zmieniło Jego Życie

Zastanawiając się nad swoją podróżą, 35-letni trener fitness z Los Angeles Z Long Island w Nowym Jorku mówi, że był “otyłym dzieckiem”, dorastającym z dietą składającą się głównie z fast foodów. Kiedy skończył 20 lat, ważył 75 kg i gapił się twarzą w twarz z okładką magazynu w 2013 roku, który zmieniłby jego życie. Patrzył na twarz—ale przede wszystkim na wyrzeźbioną sylwetkę-BJ Gaddoura, ówczesnego dyrektora magazynu Fitness. Lee powiązał swoją historię z tym, że Gaddour sam ważył kiedyś 275 funtów. 

“Jego budowa ciała na okładce była niesamowita, zwłaszcza jego mięśnie brzucha”, wspomina Lee. “Nigdy nie miałem brzucha i tego dnia pamiętam, że wszędzie widziałem obrazy, które mnie zazdrościły, ale co więcej zdeterminowane. Powiedziałem sobie, że jeśli coś cię tak niepokoi, to czas podjąć zobowiązanie, by to zmienić.”

Tego samego dnia Lee postawił sobie za cel zdobycie “widocznego brzucha” w ciągu roku i postanowił zacząć od całkowitej zmiany diety. Zaczął eliminować wszystkie produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego ze swojego menu i w 2014 roku przeszedł na 100% roślinne. 

Początkowo zmagał się z niezdrowymi nawykami żywieniowymi ze względu na ówczesne środowisko społeczne i zawód. Był dyrektorem eventowym znanej marki kosmetycznej, więc jego życie obracało się wokół kolacji z klientami, brunchów towarzyskich i wielu innych wydarzeń i wycieczek, które sprawiły, że planowanie zdrowej żywności stało się nieprzewidywalnym i często kuszącym procesem. Zaczął zdawać sobie sprawę, że żonglowanie nowymi celami treningowymi ze starym stylem życia nie będzie realistyczne ani zrównoważone na dłuższą metę.

“Było to sprzeczne z moimi celami, fizycznymi wymaganiami mojego ciała, a co najważniejsze, z moją procedurą regeneracji”, zauważa. “Musiałem zrezygnować z tych kręgów społecznych i znaleźć nowe, które były bardziej zakorzenione w ludziach na mojej podobnej ścieżce fitness.”

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Lee Jimenez (@theleejimenez)

Lee dołączył również do siłowni w tym czasie i stał się samozwańczym ” fanatykiem cardio.”Pomiędzy całkowicie wegańską dietą i nowo odkrytą miłością do grupowych zajęć fitness, Lee mówi, że waga zaczęła się po prostu” topić.”Jednak, podczas gdy jego utrata masy ciała była wielkim sukcesem sam w sobie, nie był coraz Muskularne wyniki miał nadzieję na kiedy wyznaczył swój początkowy cel.

“Moja talia wzrosła z 35 cali do 29 cali w ciągu kilku miesięcy”, mówi. “[Ale] ponieważ byłem tak skoncentrowany na cardio, a nie na podnoszeniu, moja sylwetka nie miała żadnych prążków. Miałem zdrowy wygląd, ale bez prawdziwej definicji.”

W 2016 roku Lee postanowił wypróbować CrossFit i był to przełącznik, który zmienił całe jego postrzeganie sprawności fizycznej. Mówi, że połączenie wytrzymałości, podnoszenia ciężarów, mobilności i kondycji siłowej przeniosło jego ciało na zupełnie inny poziom jako sportowca. Rok po tym przypadkowym spotkaniu z okładką magazynu w nowojorskim metrze, obietnica, którą złożył sobie Lee, spełniła się.

“Rok później moje ciało, życie i ścieżka kariery całkowicie się zmieniły”, wspomina. “Reszta to historia.”

Ta ścieżka kariery była jedna w kierunku coachingu fitness, ponieważ Lee z dumą posiada certyfikaty w zakresie fitness grupowego, indoor cycling, jogi i Treningu Personalnego. Niedawno dołączył do zespołu “XPROS” dla platformy streamingowej XPoNential Fitness GO, gdzie prowadzi zajęcia dla YogaSix GO. 


Powiązane: Ćwiczenia Jogi, Które Faktycznie Budują Mięśnie


Ponieważ będzie całkowicie wegańskie i znalezienie angażujące procedury fitness, które działają najlepiej dla niego i jego celów, Lee mówi, że odkrył, że jego wytrzymałość jako sportowiec wzrosła. Przez kilka lat był trenerem długodystansowych biegów maratońskich, a sam przebiegł łącznie dziewięć maratonów. Jego pierwszy wyścig trwał ponad sześć i pół godziny, a ostatni – wyścig w Paryżu w 2017 roku-miał nieco ponad trzy i pół godziny.

“Jestem z tego bardzo dumny” “[Ale] mam życiowy cel skrócenia mojego czasu do trzech godzin jednego dnia.”

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Lee Jimenez (@theleejimenez)

W trakcie podróży fitness Lee mówi, że nauczył się koncentrować na końcowych celach i wydajności, aby dostosować swoje procedury do maksymalnej skuteczności. Przyznaje, że cel na zawsze ewoluuje i zmienia się, i pozwala sobie na pewną łaskę, aby uświadomić sobie, że nie wszystkie dni treningowe będą idealne.

“W życiu, podobnie jak w treningu, są dobre i złe dni” – mówi. “Skupienie się na ostatecznym celu i tym, jak daleko zaszedłem, motywuje mnie w te złe dni.”

Dziś Lee mówi, że utrzymuje swoją zdrową wagę od czasu przejścia na weganizm, unosząc się między 185 I 195 funtów w ciągu ostatnich pięciu lat. Teraz, zamiast pracować, aby schudnąć, jego procedury fitness koncentrują się bardziej na kondycji siły i mobilności, aby utrzymać swoją zdrową masę mięśniową.

Pomimo niesamowitego poświęcenia się fitness i diecie roślinnej, Lee nadal przypisuje wiele swojego sukcesu systemowi wsparcia rodziny i przyjaciół za utrzymywanie go w uziemieniu i przypominanie mu, skąd pochodzi. Jednocześnie oferuje on bardzo uzasadnione i samodzielne porady dla innych, którzy mogą realizować własne przemiany sprawności.

“Nikt inny nie wybiera się w tę podróż, a czasami może być samotna. Musicie zaakceptować, że jest to droga osobistego rozwoju; nie każdy zrozumie-zachęca.

“Bądź otwarty na słuchanie własnej intuicji, a będziesz podążał ścieżką, która jest dla Ciebie najlepsza—Nie tą, którą ktoś inny czuje się z Tobą bardziej komfortowo.”

Możesz Też Kopać:

  • Niedoceniane korzyści jogi dla mężczyzn
  • Od 477 funtów do certyfikowanego mistrza osobistego trenera
  • Jak odpowiedni cykl jedzenia i Fitness doprowadził do utraty 200 + funtów
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Trening SkiErg

Trening SkiErg Cardio nie musi ssać-wypróbuj tę maszynę górnej części ciała Christopher Hunt 2 kwietnia 2018 Podziel się…