Nowi Ojcowie Są Bardziej Narażeni Na Depresję Poporodową Niż Wcześniej Sądzono

Nowi Ojcowie Są Bardziej Narażeni Na Depresję Poporodową Niż Wcześniej Sądzono

Trendy Wiadomości: Mężczyźni Są Również Narażeni Na Depresję Poporodową-Wynika Z Badań

Krótka Historia

Jesteś nowym ojcem? Zła wiadomość: możesz być na większe ryzyko depresji niż wcześniej sądzono.

Długa Historia

Depresja poporodowa/poporodowa jest zagrożeniem dla matek. Centers for Disease Control w Stanach Zjednoczonych szacuje od 11 do 20% kobiet, które rodzą każdego roku cierpi na tę chorobę.

Wraz z tym nadeszła poprawa leczenia i wsparcia (chociaż, jak zawsze, jest jeszcze wiele do zrobienia). Ale co z mężczyznami? Jeśli Google “depresja poporodowa”, wyniki sprawiają, że brzmi to jak to tylko kobiece dolegliwości. 

Prawda jest taka, że wpływa na mężczyzn, a nowe badania sugerują wyższe stawki niż wcześniej sądzono. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Lund w Szwecji pokazuje również, że depresja wśród nowych ojców jest narażona na duże ryzyko pozostania niewykrytym przez dzisiejsze metody badań przesiewowych i że ojcowie nie otrzymują pomocy, której potrzebują.

Badania opublikowane w Scandinavian Journal of Psychology dotyczyły poddania 447 nowych Szwedzkich ojców ustalonej metodzie wykrywania depresji (EPD, Edinburgh Postnatal Depression Scale) i wykazały, że wyniki były średnie. 

“Oznacza to, że obecne statystyki mogą nie powiedzieć całej prawdy, jeśli chodzi o depresję u nowych ojców”, powiedział współautor Elia Psouni w komunikacie prasowym. Psouni jest profesorem psychologii rozwojowej na Uniwersytecie w Lund. “Metoda przesiewowa nie wychwytuje objawów, które są szczególnie powszechne u mężczyzn, takich jak podrażnienie, niepokój, niska tolerancja na stres i brak samokontroli.”

Chociaż jedna trzecia ojców cierpiących na depresję w badaniu miała myśli o samookaleczeniu, bardzo niewielu miało kontakt z systemem opieki zdrowotnej. Wśród tych, którzy zostali sklasyfikowani jako osoby o umiarkowanej lub ciężkiej depresji, 83% Nie dzieliło się z nikim swoim cierpieniem. Uważa się, że odpowiednia Liczba dla nowych matek wynosi między 20 a 50%.

Co tu się dzieje? Jak mówi Psouni, mężczyźni mają do czynienia z czymś bliskim idealnej burzy okoliczności. Mówienie ludziom, że jesteś przygnębiony jest już tabu, nie mówiąc już o tym, że jesteś nowym rodzicem i powinieneś być szczęśliwy. A ryzy z poprzednich badań pokazują, że mężczyznom szczególnie trudno jest przyznać się do problemów ze zdrowiem psychicznym. To wszystko dzieje się w czasie, gdy wielu mężczyzn skupiałoby się na dobru swoich partnerów i stresie, w którym są nowymi matkami.

Jeśli chodzi o to, co należy zrobić, Psouni twierdzi, że oprócz poprawy metod badań przesiewowych u mężczyzn, należy rozważyć okresy badań przesiewowych dłuższe niż 12 miesięcy stosowane obecnie w przypadku nowych matek.

“Wśród ojców depresja jest powszechna nawet pod koniec pierwszego roku, co może wynikać z faktu, że rzadko otrzymują pomoc, ale mogą być inne wyjaśnienia”, mówi Psouni. “Niezależnie od przyczyny, ważne jest, aby monitorować samopoczucie ojców, ponieważ ich część urlopu rodzicielskiego zwykle następuje pod koniec pierwszego roku życia dziecka.”

Own The Conversation

Zadaj Wielkie Pytanie

Czy wyniki te znajdują odzwierciedlenie w innych krajach?

Drop This Fact

U kobiet depresja poporodowa zwykle rozwija się między miesiącem a nawet rokiem po urodzeniu dziecka.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Trzy butelki żelkowych witamin od lewej do prawej: Nature 's Way Sambucus Elderberry, Olly Perfect Men' s Multi i Smarty Pants Organics wi
Read More

Najlepsze Witaminy Gummy

Najlepsze Witaminy Gummy Przyjmowanie witamin staje się słodką rutyną z tymi najlepszymi żelkami Ashley Keegan 20 lipca 2021…
Facet robiący pompki.
Read More

100 Pushup Challenge

100 Pushup Challenge Czy Jesteś Wystarczająco Twardy, Aby Pokonać Wyzwanie 100 Push-Up? Mitch Calvert 7 czerwca 2018 Podziel…
Niespokojny mężczyzna zakrywający twarz w restauracji
Read More

Jak Umawiać Się z lękiem

Jak Umawiać Się z lękiem Jak radzić sobie, gdy jesteś niespokojny w miłości, według ekspertów Ashley Keegan 3…