Oszustwa randkowe Online i jak je rozpoznać

Oszustwa Randkowe Online

Oszustwa randkowe Online i jak je rozpoznać

Pomocne wskazówki, aby uniknąć oszustów i botów na profilach randkowych

Oszustwa wykorzystują istniejące wcześniej słabości ludzi-ich obawy, uprzedzenia i najgłębszą niepewność. Nie powinno być zaskoczeniem, że miłość jest obszarem, w którym rozwija się oszustwo, a wraz z rozwojem randek online ludzie są bardziej skłonni zakochać się w cyfrowym awatarze, zanim spotkają osobę stojącą za nim. Zasadniczo oszuści trafili do kopalni złota.

Według FTC Amerykanie stracili 143 miliony dolarów na oszustwa randkowe online w 2018 roku, dzięki czemu cyfrowe oszustwa randkowe są wiodącym źródłem oszustw we współczesnym amerykańskim życiu z perspektywy surowej kwoty dolara.

Więc co można, potencjalny datownik online, zrobić w tej sytuacji, która nie obejmuje wyrzucanie urządzeń cyfrowych do kosza? Jak się okazuje, istnieje kilka zasad do przestrzegania, które znacznie zmniejszą prawdopodobieństwo, że w ogóle zostaniesz oszukany, nie mówiąc już o utracie pieniędzy.

Powiązane: Najbezpieczniejsze i najbardziej niebezpieczne stany USA Dla online Daters

Oto, co musisz wiedzieć o oszustwach randkowych online:

1. Jak Działają Oszuści Online

Oszuści korzystają z ogromnej popularności randek online, aby oszukać ludzi swoich pieniędzy, udając potencjalnych perspektyw randkowych lub relacji.

W samym sercu oszustwa randki online jest przekonanie, że dzisiaj, ludzie są gotowi i chętni do tworzenia emocjonalnych związków z ludźmi, których nie spotkali, często tylko ze zdjęciami i bezpośrednimi wiadomościami, e-maile i teksty, aby przejść off z.

“Chociaż spotykanie się z ludźmi online jest powszechne, zawsze istnieje ryzyko związane z randkowaniem z ludźmi, których nie znasz”, mówi Justin Lavelle, dyrektor ds. komunikacji w witrynie BeenVerified.com. ” możesz w końcu połączyć się z kimś, kto ma fałszywy profil i jest bardziej zainteresowany oszustwem niż związkiem z Tobą.”

Ich ostateczny cel? Zysk finansowy. 

“Oszust online szybko “zakocha się” i zacznie prosić o przelanie pieniędzy na bilety lotnicze, aby spotkać się osobiście (co nigdy się nie zdarza), nagły wypadek rodzinny i wiele więcej ” – dodaje. “Jednak, gdy pieniądze są przelane, po prostu nadal prosić o więcej-lub znikają całkowicie.”

Chociaż może się to zdarzyć w przypadku osób w każdym wieku, płci, rasy lub preferencji seksualnych, istnieją pewne cechy charakterystyczne oszustw skierowanych do mężczyzn.

“[Ci oszuści] działają poprzez żerowanie na mężczyznach, którzy szukają miłości i nie łatwo ją znaleźć”, mówi Michael Lai, CEO i współzałożyciel Sitejabber.com, co pozwala ocenić różne strony internetowe. “Powszechną taktyką jest to, że jako pierwsi wysyłają wiadomość do człowieka lub “lubią” go. Ich profile są często wypełnione zdjęciami wspaniałych kobiet, a ich hobby to to, o czym marzy każdy facet w kobiecie (oglądanie piłki nożnej, granie w gry wideo itp.).”

Oczywiście, czasami oszustwo jest prostsze-udając, że przyciąga cię, aby uzyskać małe sumy pieniędzy.

“Jedną z najczęstszych taktyk stosowanych w dzisiejszych czasach jest zainteresowanie mężczyzny dziewczyną, która zawsze mieszka daleko, więc nie ma realnych szans na spotkanie”, mówi Lai. “Wtedy dziewczyna powie, że zamiast tego chce rozmawiać wideo, ale oczywiście są naprawdę dziewczyną z kamerą internetową i będzie to kosztować pieniądze, aby móc z nimi rozmawiać (oczywiście nago).”

Istnieje również możliwość, że jest botem, a nie prawdziwą osobą na drugim końcu.

2. Na co zwracać uwagę

Wiedząc, że oszuści są tam chcą wziąć swoje pieniądze, nie zrobi ci nic dobrego, jeśli nie wiesz, jak rozpoznać, kiedy jesteś oszukany. Aby w tym pomóc, oto kilka typowych wątków, na które należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o oszustów randkowych online.

Proszą Cię o pieniądze

Przede wszystkim oszuści to ludzie, którzy próbują wziąć Twoje pieniądze. Wszystko, co mówią lub robią podczas interakcji z tobą, będzie po prostu krokiem w kierunku celu końcowego kradzieży gotówki — to właśnie definiuje oszustwa randkowe online.

“To duża czerwona flaga, jeśli Twoje zainteresowanie online prosi Cię o pieniądze, zwłaszcza jeśli jest wcześnie i nigdy nie spotkałeś się twarzą w twarz”, mówi Lavelle. “Oszuści często mają szlochaną historię i proszą o pieniądze w imieniu chorego krewnego, krótkoterminową pożyczkę na opłacenie czynszu lub pieniądze na podróż, aby odwiedzić cię, jeśli [mieszkają] poza stanem. Ale niektórzy są bardziej wyrachowani i cierpliwi, czekając, aby poprosić o pieniądze, dopóki nie uwierzą, że emocjonalnie zainwestowali w związek.”

Możliwe jest oczywiście, że prośba o pieniądze jest prawdziwa … ale jeśli nigdy nie spotkałeś się osobiście, szanse są dobre, że jest to oszustwo, bez względu na to, jak prawdziwe jest twoje połączenie.

Nie spotkają się osobiście

Wraz z prośbą o pieniądze, odmowa spotkania osobiście jest niezwykle ważna. To nie znaczy, że każdy, kto nie chce się spotkać, jest oszustem, lub że każdy oszust odmówi spotkania — ale te dwa często idą w parze.

“Bądź ostrożny, jeśli unikną spotkania z tobą, zwłaszcza jeśli powiedzą, że będą poza krajem”, ostrzega Lavelle. “Istnieje powód, dla którego oszuści nie chcą spotykać się twarzą w twarz. Jeśli prowadzą grę, wymyślą różne wymówki, aby uniknąć spotkania: praca, choroba rodzinna, zbyt daleko, aby podróżować lub ewentualnie wspólna opieka nad dzieckiem.”

Zamiast płaskiej odmowy, jednak będą one zachować nadzieję.

“Mogą ustawić czas spotkania tylko po to, aby zawsze w ostatniej chwili zrezygnować z powodu “odwołanego lotu” lub “nagłej zmiany planów” – dodaje.

Unikają rozmów telefonicznych, czatów wideo i zdjęć

Podobnie, prawdopodobnie będą chcieli unikać jakiejkolwiek formy komunikacji, która ujawni ich prawdziwą twarz lub głos, ponieważ zazwyczaj nie są tym, za kogo się podają. Oznacza to, że rozmowy telefoniczne są często poza stołem, a Czat wideo prawie na pewno się nie wydarzy.

“Choć trochę nerwowy dla kogoś, z kim rozmawiasz online od miesięcy jest normalny,to nie jest normalne, aby uniknąć czatu wideo za wszelką cenę”, mówi Carlee Linden, ekspert randkowy online na blogu randkowym BestCompany. “Oszuści często ustawiają czas na połączenie i nie odpowiadają, gdy nadejdzie czas. Ich wymówki będą wahać się od rozsądnych do niewiarygodnych (tak jak zostali okradzieni i napadnięci i dlatego przegapili połączenie). Bądź bardzo ostrożny, jeśli zdarzyło się to wiele razy.”

Uzyskanie ich do wysyłania zdjęć może być trudne. Mogą być szczęśliwi, aby wysłać niektóre na ich warunkach, ale odmówić, jeśli złożysz prośbę o zrobienie czegoś konkretnego, ponieważ mogą nie mieć żadnych zdjęć osoby, pod którą się podszywają, które pasowałyby.

Są bardzo silne

Jednym z najpotężniejszych aspektów oszustwa randkowego online sprawia, że ofiara czuje się kochana. Gdy oszust ma cię w stanie błogiego romansu, jesteś łatwiejszy do oszukania i bardziej prawdopodobne, aby wyjść z drogi, aby zapewnić wszelkie wymagane fundusze.

W rezultacie często pojawiają się silne od razu, szukając ludzi, którzy są głodni miłości, którzy odpowiedzą na tego rodzaju leczenie.

“[Miej się na baczności, jeśli] nazywają cię “kochanie” lub “kochanie” z przodu. Natychmiastowe używanie nazw zwierząt domowych może wskazywać, że oszust próbuje szybko stworzyć emocjonalny związek”, zauważa Lavelle. “Oni [będą] pisać lub dzwonić dużo, i poruszać się zbyt szybko. Może są chętni, lub poruszają się szybko, ponieważ są one rzeczywiście scammer i trzeba przyspieszyć ich długi przekręt, aby dostać się do następnego celu.”

Naciskają, aby przełączyć się na e-mail

Podczas gdy to normalne, że chcesz przejść ze strony randkowej lub aplikacji na bardziej osobistą komunikację, taką jak SMS — y lub e-maile, oszuści często naciskają, abyś wcześnie przełączył się na e-mail-co jest częścią ich sztuczki.

“Oszuści nie lubią przebywać na serwisach randkowych, ponieważ oznacza to, że twoja uwaga nie jest całkowicie na nich”, mówi Linden. “Jeśli jesteś na stronie randkowej, oznacza to, że rozmawiasz z innymi ludźmi i mniej prawdopodobne jest, że poświęcisz im całe swoje serce. Innym powodem, dla którego będą chcieli opuścić witrynę, jest to, że wysyłają wiadomości do setek innych użytkowników, a ktoś może ich zgłosić i wykopać z witryny.”

Wydają się zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe

Aby zapewnić, że wyłapują jak najwięcej ofiar, oszuści będą starali się zestawić ogólnie atrakcyjne profile, używając pięknych zdjęć i potencjalnie nierealistycznych szczegółów o sobie.

“Jeśli ktoś wygląda jak model, a jego zdjęcia są zbyt doskonałe, może to być spowodowane tym, że kociak ukradł te zdjęcia” -mówi Lavelle. “Podobnie, jeśli twój mecz twierdzi, że jest w wysoko płatnym zawodzie, takim jak medycyna lub prawo (z których każda wiąże się z lokalnymi przyjęciami lub certyfikatami), powinieneś to zbadać, zanim pomyślisz, że masz bogatego partnera.”

Mogą nawet dać do zrozumienia, że mają zbyt dobre, aby mogły być prawdziwe połączenia, co, jak zauważa Lavelle, może być sposobem na zwabienie Cię.

“Niektórzy [ludzie] zostają porażeni gwiazdami i mogą kontynuować rozmowę z kimś, kim nie są zainteresowani, jeśli istnieje nadzieja na spotkanie z kimś bogatym i sławnym”, dodaje.

3. Jak się chronić

Więc jak można chronić się przed oszustwem? Oto kilka pro wskazówki, które pomogą Ci scam-free:

Poproś o wcześniejsze spotkanie

“Najprostszym sposobem, aby upewnić się, czy ktoś jest prawdziwy, jest fizyczne spotkanie z nim”, radzi Lai. “Większość oszustów nigdy cię nie spotka, ponieważ czasami nie są nawet w tym samym stanie lub kraju. Problem polega na tym, że niektórzy mężczyźni po prostu nie spotykają się z dziewczyną swoich marzeń lokalnie, więc wierzą, że dziewczyna, którą chcą, po prostu mieszka daleko.”

Zrób Kilka Badań W Tle

“Zbadaj jak najwięcej na temat osoby tak wcześnie, jak to możliwe, zanim się spotkasz” – sugeruje Lavelle. “Bądź swoim prywatnym detektywem, wykonując wyszukiwania online, aby potwierdzić kluczowe informacje o swoim meczu. Wyszukaj ich nazwę w Google i zobacz, co się pojawi. Jeśli jesteś szczególnie zaniepokojony, możesz zrobić publiczne wyszukiwanie rekordów lub skorzystać z pomocy usługi sprawdzania tła.”

Również trener życia i trener kariery Gabrielle Collard sugeruje użycie podstawowej bezpłatnej technologii do twojej dyspozycji: odwrotne wyszukiwanie obrazów. “Użyj ich zdjęcia, aby wyszukać obraz w Google. Zasadniczo zamiast wyszukiwać tekst, przesyłasz obraz, a Google znajdzie strony internetowe zawierające te same lub podobne obrazy. Widzisz, co wyskakuje … czy wyniki pasują do tego, co ci powiedzieli?”

Przełącz rozmowę od czasu do czasu

“Podczas rozmowy online upewnij się, że przebieg rozmowy ma sens, aby upewnić się, czy rozmawiasz z żywą osobą lub profilem robota”, mówi Lavelle. “Pomieszaj rozmowę, sprawdź, czy osoba nadal będzie cię śledzić. Jeśli nie są w stanie zmienić biegów, może to być Robot reagujący z góry.”

Bądź podejrzliwy wobec niedokończonych profili

“Oszuści często tworzą fałszywy profil w mediach społecznościowych, aby wydawał się bardziej wiarygodny”, mówi Linden. “Jednak jednym z najpewniejszych sposobów, aby powiedzieć, że jest to oszust, jest to, że profil wydaje się być utworzony niedawno z zaledwie kilkoma rodzajowymi zdjęciami lub postami.”

4. Jak działać, jeśli podejrzewasz, że ktoś jest oszustem

Wiele osób, w konfrontacji z dowodami, że ktoś nie jest tym, kim mówią, że są w kontekście randkowym, odepchnie i upierze się, że to nieporozumienie.

Ten instynkt, by wierzyć osobie, która cię pociąga, choć szlachetny, z całą pewnością może wpakować cię w kłopoty. Ważne jest, aby zachować tylko trochę sceptycyzmu, kiedy po raz pierwszy poznasz kogoś, zwłaszcza w kontekście randkowym online, dzięki czemu można mieć Oczy szeroko otwarte na wszelkie potencjalne czerwone flagi lub deal-breakers. Pomoże Ci to w duży sposób, jeśli osoba po drugiej stronie romantycznych czatów okaże się zainteresowana tylko po to, aby uzyskać pieniądze.

“Podążaj za instynktem. Jeśli pachnie podejrzanie, prawdopodobnie jest podejrzanie”, mówi dr Janet Brito, psycholog kliniczny w Honolulu. “Zanim zaczniesz wysyłać więcej prezentów lub przelewać pieniądze, zrób trochę badań online lub porozmawiaj z zaufanym przyjacielem. Wyślij e-mail do serwisu randkowego i zapytaj o wszelkie inne naruszenia lub skontaktuj się z Federalną Komisją Handlu.” 

Jeśli dana osoba nie uciec z niektórych pieniędzy, to jest dobry pomysł, aby coś z tym zrobić.

“Możesz również pomyśleć o złożeniu raportu z lokalną policją, Centrum skarg na przestępstwa internetowe, bankiem lub firmą obsługującą Karty kredytowe” – dodaje. Chociaż może nie być w stanie uzyskać utracone pieniądze z powrotem, ostrzeganie władz może pomóc im zbudować sprawę przeciwko scammer, potencjalnie pomagając je wyśledzić i powstrzymać je od zdzierania innych niewinnych ludzi.

“To może być żenujące dla ludzi, aby przyznać, że zostali oszukani, zwłaszcza jeśli zrobili rzeczy, których nie można cofnąć”, mówi Linden. “Jednak ważne jest, aby zgłosić oszusta do serwisu randkowego, aby powstrzymać osobę przed zrobieniem tego komuś innemu.”

5. Radzenie sobie z następstwami oszustwa

Czy oszust wziął swoje pieniądze, czy nie, będąc ofiarą przez jednego może być nadal głęboko bolesne doświadczenie. Nie tylko zostałeś okłamany, ale więź, którą czułeś, że tworzysz, była fikcją. To jak bycie oszukanym, porzuconym, upiornym i okradzionym naraz — i może sprawić, że poczujesz się głupio.

Ważna rzecz do zapamiętania? To nie twoja wina. Oszuści to ludzie, którzy spędzają dużo czasu doskonaląc swoją technikę, a padnięcie ofiarą jednego, krótko lub długo, prawdopodobnie bardziej dotyczy ich talentów niż twoich niedociągnięć. Czasami ofiary oszustw czują się niezdolne do przyznania się do tego, co stało się z innymi w ich życiu, ale według Linden otwarcie się na to doświadczenie jest konieczne.

“Bycie oszukanym może mieć poważne emocjonalne i psychiczne piętno na tobie”, mówi. “Niektóre ofiary powróciły nawet do swojego oszusta, wierząc, że mogą je zmienić lub że są naprawdę zakochani. Rozmowa z doradcą lub zaufanym członkiem rodziny może często pomóc przynieść spokój ducha, a ich porady mogą po prostu pomóc z popełniania tych samych błędów później.”

Możesz Też Kopać:

  • Jak stwierdzić, czy ktoś cię okłamuje, wyjaśniono
  • Catfishing, Kittenfishing i 62 Inne slangowe terminy randek online
  • Co Powinieneś Wiedzieć O Randkach Online, Ujawnione
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts