Podział Incel: Jak Rozmawiać Z Przyjaciółmi Incel

Podział Incel: Jak Rozmawiać Z Przyjaciółmi Incel

Oto jak porozmawiać z najbardziej niezręcznym przyjacielem o jego życiu miłosnym

Słowo “incel” było powszechnie znane dopiero wiosną 2018 roku. W dzisiejszych czasach słyszy się o wiele więcej. Ale co to oznacza i dlaczego jest częścią dyskursu wokół płci, randek i seksu? Postanowiliśmy to zbadać. Ten artykuł jest jedną z pięciu części Askmena Podział Incel. Pozostałe cztery są połączone na dole. 

Zasadniczo rozmowa z przyjacielem incel jest prosta. Potrzebujesz tylko współczucia. Jeśli przestaniecie teraz czytać i zabierzecie z tego jedną rzecz, powinno to być słowo współczucie.

Ok, ale współczucie to wielkie słowo. To może być trudne do wdrożenia. Co w praktyce oznacza stosowanie współczucia? Zwłaszcza wobec kogoś, kto wierzy w rzeczy, które uważasz za obrzydliwe? Przyjrzyjmy się temu z szybkim ćwiczeniem myślowym.

Temat: Zdobądź więcej przyjaciół

Wyobraź sobie, że nie ćwiczysz tyle, ile chcesz, lub w ogóle, a Twoja dieta nie jest niesamowita — w rzeczywistości połowa twoich kalorii pochodzi z lodów i Doritos. Wyobraź sobie również, że masz przyjaciela, który dba o twoje zdrowie, który chce Ci pomóc. Ten przyjaciel przychodzi do Ciebie i mówi: “dlaczego nie ćwiczysz? Nie wiesz, że to niesamowite dla Twojego zdrowia i nie będziesz wyglądać jak ameba z gałkami ocznymi? I dlaczego jesteś taki niechlujny? Wiesz, że cukier to trucizna, prawda?”

Czy w obliczu tej zwięzłej mądrości od razu powiesz “masz rację” i zmienisz wszystkie swoje nawyki? Nie. Słusznie uważałbyś swojego przyjaciela za palanta i zareagował defensywnie. W końcu słyszałeś to wszystko. Ty wiedzieć powinieneś ćwiczyć więcej i jeść mniej śmieci, i jesteś świadomy korzyści, które nadejdą, jeśli zrobisz te rzeczy. Po prostu ciężko jest się ruszyć.

Podobnie, po rozmowie z grupą rekonwalescencyjnych incelsów, mogę powiedzieć z pewnością, że wielu z nich, nawet gdy byli w najgorszym stanie, wiedziało, że mają problem. Byli świadomi, że ich ideologia była absolutnie żałosna, a w najgorszym razie Nienawistna, lub byli przynajmniej sceptyczni. Wielu z nich bierze w tym udział, ponieważ są wrażliwi, a potem zostają w nim, ponieważ ruch wydaje się przekonujący, tylko dlatego, że ich członkowie tak pewnie wyrażają swoje przekonania. Weźmy słowa Jaya, rekonwalescencjanta incel z Australii, w jego wczesnych latach dwudziestych: “właściwie nie zgadzałem się z tym, co czytam, ale czułem, że się myliłem i że internet będzie wiedział lepiej ode mnie, zwłaszcza z powodu takich rzeczy, jak “upvotes” przekonujące mnie przeciwko mojej intuicji.”

Wszystko to oznacza, że absolutnie nie należy rozpoczynać dyskusji agresywnie. Nie mów rzeczy, które są nieprzydatne (choć prawdziwe), jak: Hej, wiesz, że kilka incelów zastrzeliło kilka kobiet, prawda? To nie pomoże — zabrzmi to tak, jakbyś sugerował, że są przyszłymi masowymi mordercami, a prawdopodobnie nie są. Istnieje wiele tysięcy incelów, a zdecydowana większość po prostu po cichu wyraża nienawistne postawy w Internecie lub zostaje indoktrynowana. Jeśli powiesz: “incels nienawidzi kobiet, a nie podoba mi się, że ty nienawidzisz kobiet”, prawdopodobnie odpowie defensywnie i powie, że nie nienawidzi kobiet, tylko widzi je za to, kim są naprawdę.”

Zamiast zaczynać od bezproduktywnego argumentu, właściwie poznaj sytuację swojego przyjaciela. Najlepszym sposobem, aby skłonić ludzi do słuchania tego, co masz do powiedzenia, jest słuchanie tego, co oni najpierw muszę powiedzieć. Dlaczego czuje się tak nieswojo w stosunku do kobiet, lub tak urażony wobec mężczyzn sukcesu? To może wynikać z kiepskiego życia rodzinnego, które dało mu zły model dla związków. Jeśli jesteś dzieckiem gorzko rozbitego domu, znalezienie satysfakcjonującego romansu wydaje się prawdopodobnie mniej prawdopodobne, ponieważ bierzemy życie naszych rodziców za wzór dla naszego własnego. Może pierwsze dziewczyny, z którymi próbował flirtować, okazały się okrutne i to skierowało go na złą drogę. Może nie jest przekonany o swoim wyglądzie, bo był zastraszany, albo dlatego, że nie był obdarzony dobrym wyglądem.

Pamiętajcie też, że wszyscy mamy przynajmniej ślad niepewności, która prowadzi do tego, że incelowie są incelami – właśnie zarazili się wirusem myśli, który uzbraja te same niepewności, które macie. Możesz odnosić się do uczucia niepożądanego. Możesz odnosić się do poczucia, że nigdy nie będziesz z osobą(osobami), którą chcesz. Ponieważ, w końcu, to jest fundamentalna prawda, że niektórzy ludzie mają o wiele trudniej z seksem i miłością, często z powodu okoliczności, których nie mogą kontrolować. Nawet jeśli uważasz, że bycie incel jest oczywiście irracjonalnym i toksycznym sposobem patrzenia na świat, prawdopodobnie możesz wczuć się w uczucia, które uczyniły twojego przyjaciela podatnym.

I pamiętaj, że nie jest złym człowiekiem. Biorąc pod uwagę inne okoliczności życia, ty też możesz zostać incel. Prawda jest taka, że prawie nikt nie jest zły, ale wielu ludzi chwilowo błądzi.

Więc nie oczekuj od niego natychmiastowej zmiany. Niech to będzie obustronna rozmowa. Zapytaj go, co nastawienie incel robi dla jego życia, jakie konkretne ulepszenia poczyniło w jego codziennym doświadczeniu. Odpowiedź jest taka, że prawdopodobnie nie zrobił ani jednej rzeczy. Zapytaj ich szczerze, czego potrzeba, aby zmienić jego zdanie i spróbuj dostosować się do tej prośby. Powinien to być spokojny dialog, a nie wrzaskliwy mecz. Nie rzucaj osobistych oskarżeń o jego charakter. Daj mu wsparcie.

A udzielenie mu wsparcia nie oznacza po prostu udzielenia mu kilku komplementów i wystawienia go na bardziej słoneczny światopogląd. Po kilku godzinach rozmowy z nim, nie zmieni się całkowicie i oznaczyć Cię podnoszącym na duchu statusem na Facebooku. Dzieje się tak dlatego, że inkeldom jest skrajnym światopoglądem, a skrajne światopoglądy są zarówno atrakcyjne (ponieważ oferują sposób na interpretację wszystkiego), jak i trudne do wyrwania (z tego samego powodu. Więc będziesz musiał być przyjacielem. Może to obejmować pomoc swojemu kumplowi z incel w zaakceptowaniu bardziej społecznego świata. Może umówisz się z nim i pomożesz mu zdobyć więcej przyjaciół i dasz mu odwagę, by stawić czoła jego lękom. To może wiązać się z wieloma nocnymi rozmowami na temat jego bólu, co może być wyczerpujące. Ale to może zrobić ogromną różnicę.

Podsumowując, bycie współczującym oznacza bycie po stronie przyjaciela. Ostatecznie, aby porozmawiać z przyjaciółmi z incel, po prostu bądź prawdziwym przyjacielem.

Podział Incel:

  • Oto czym są Incels (i co tworzy tę ideologię)
  • Oto jak radzić sobie z ciągłym odrzuceniem
  • Jak Przestać Być Incel
  • Dlaczego Bycie Incel Jest Naprawdę Dobrowolne
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts