Wybór Między Dwiema Kobietami

Kobieta patrząc przez ramię swoich chłopaków, aby zobaczyć, na co patrzy w telefonie.

Wybór Między Dwiema Kobietami

Czy Można Mieć Dwie Dziewczyny W Tym Samym Czasie?

Randkowy Kujon to mroczna postać, której miejsce pobytu i szczegóły pozostają nieznane. Wiemy, że jest naprawdę dobry w randkowaniu. Był na więcej randek, niż można potrząsnąć długą kartę baru, a on jest tutaj, aby pomóc przeciętnemu facetowi krok jego gra Randkowa się wycięcie-lub kilka.

Pytanie

Hi Dating Nerd,

Jestem najszczęśliwszym facetem na świecie. Od jakiegoś czasu chodzę na przypadkowe randki z dwiema naprawdę interesującymi kobietami. Oboje są fajni na różne sposoby i czuję, że mógłbym mieć świetne relacje z którymś z nich. Jedynym problemem jest to, że nie chcę wypuścić żadnego z nich. Więc podniosłem pomysł, aby nadal spotykać się z obydwoma, w mniej przypadkowy sposób. Oboje chcą spróbować. Mam to zrobić? Mogę się umówić z dwiema osobami?

– Podwójna Randka Z Dannym

Odpowiedź

Hi Double-Dating Danny,

Oczywiście, że możesz umawiać się z dwojgiem ludzi. To wolny kraj. Możesz być poliamoroczny i Umawiać Się z czternastu osobami, jeśli chcesz. Możesz stać na skale na pustyni, ogłaszać się królową Kentucky i machać płonącą pieluchą wokół głowy jak ceremonialną pochodnią. Ciesz się pogonią za swoim szczęściem.

Wszystkie żarty na bok: zachęcam cię do randki dwóch osób, jeśli jesteś pewien, że sobie z tym poradzisz. I to jest naprawdę duże “jeśli”. Dla większości mężczyzn, naprawdę nie sądzę, że randki więcej niż jedna osoba jest dobrym pomysłem.

Dlaczego miałbym to powiedzieć? Umawianie się z dwojgiem ludzi jest zdecydowanie lepsze, prawda? Po tym wszystkim, co kobieta może zaspokoić wszystkie swoje szalone pragnienia? Nie, to prawda. Nie ma nikogo żywego, kto będzie cieszyć się każdym kawałkiem dziwnych rzeczy seksualnych, które chcesz zrobić. Albo zabawiać każdy Twój głupi żart. A każda kobieta, z którą się spotykasz, wnosi do twojego życia własny, zabawny świat. (Lub nie-zabawny wszechświat.) Oczywiście, im więcej kobiet spędzasz czas, tym lepiej. Prawda?

Tak, jeśli przeoczysz coś bardzo oczywistego, czyli to, że Umawianie się z jedną osobą jest naprawdę trudne. Rozejrzyj się. Przez tysiące lat mężczyźni i kobiety próbowali związków monogamicznych. Jako gatunek zgromadziliśmy mnóstwo wiedzy na temat ich działania. Mamy portale randkowe online, aby ułatwić znalezienie związku. Jesteśmy autorami ogromnych podręczników o romansach, mamy terapeutów związków, którzy specjalizują się w naprawianiu zniszczonych małżeństw i całej reszty. A jednak większość romantycznych związków, w które angażują się ludzie, jest bolesna, dysfunkcyjna i krótka lub niewystarczająco krótka. Ciężko to zrobić.

Spójrzmy na podstawy bycia dobrym partnerem. Dobrzy chłopcy powinni słuchać swoich dziewczyn, prawda? Cóż, słuchanie jest naprawdę trudne-trudno jest po prostu nie zamieszkać w połowie poważnej rozmowy, czekając, aby powiedzieć, co chcesz. Poza tym bycie dobrym chłopakiem wymaga szczerości, prawda? Tak, a prawdziwa szczerość jest trudna do utrzymania. Naprawdę trudno nie ukrywać swoich mniej wygodnych emocji, dopóki nie będziesz już pewien, kim jesteś. Szczerze mówiąc, nawet wspaniałe życie seksualne wymaga pracy. Wymaga zaangażowania w różnorodność, eksplorację i wrażliwość.

Spójrz też na swój ostatni poważny związek. Jak poszło? Było dokładnie tak, jak się spodziewałeś? Nie, prawda? Wszędzie po drodze pojawiły się nieprzewidziane kłopoty i niedogodności. Co kilka dni pojawiało się nowe źródło niepewności, jakaś potencjalna walka, której należy unikać, lub ważna kwestia do omówienia. Nawet najszczęśliwsze związki to około 90% szczęścia i 10% stresu. Taka jest rzeczywistość.

A niby dlaczego? Chodzi o to, że ludzie są skomplikowani i bezbronni. Zasadniczo wszyscy jesteśmy po prostu trochę zbyt głupi, aby zrozumieć się całkowicie, i trochę zbyt samolubni, aby być dla siebie dobrzy przez cały czas. W najlepszym razie udawaj, staraj się kochać kogoś najlepiej jak potrafisz, może wyjdziesz za mąż, a potem umrzesz.

Wszystkie te wrodzone trudności dramatycznie rosną, gdy wprowadzasz drugą osobę do równania. To tylko matematyka. Kiedy masz dwóch romantycznych partnerów, nie będziesz miał tylko dwóch różnych żyć seksualnych i dwóch rodzajów chemii. Będziesz miał również dwa zestawy problemów emocjonalnych. Spanie z dwoma różnymi ludźmi to jedno. Ale posiadanie dwóch dziewczyn to randka w trybie Hard. Jesteś w stanie sobie z tym poradzić? Masz energię?

Jeśli odpowiedź brzmi “tak”, gratulacje! Witaj w swoim szalonym, nowym, romantycznym życiu. Dam ci kilka rad, jak zrobić to tak rozsądnie, jak to możliwe.

Po pierwsze: kiedy spotykasz się z więcej niż jedną osobą, musisz być całkowicie otwarty o tym, co obaj twoi partnerzy mogą oczekiwać od ciebie. Jak dużo będziesz spędzał? Trzy razy w tygodniu, czy miesiąc? Obie dostaną tyle samo fantazyjnych obiadów? Musisz to ustalić. I musisz upewnić się, że obaj partnerzy otrzymują mniej więcej tyle uwagi, ile potrzebują. Nie chcesz, żeby któryś z nich czuł się jak dywersja, albo współudział w drugim partnerze.

I, jeśli twoje relacje kontynuować aż do punktu, w którym wydają się poważne, będziesz musiał dowiedzieć się kilka innych trudnych rzeczy. Na przykład: czy obie nazywają cię ” Chłopakiem?”Czy obie pojawią się na Twoim Instagramie? Poznajesz w końcu oboje rodziców? Jeśli jesteś w grudniu, do kogo wybierasz się na Boże Narodzenie? Jeśli nie zajmiesz się tymi sprawami, komuś stanie się krzywda.

Te pytania nie są nie do pokonania. Niektóre z nich są dość łatwe. Ale w końcu trzeba będzie na nie odpowiedzieć. To jest podchwytliwa rzecz w nie-monogamii — nie ma ona silnych norm kulturowych. Zasadniczo relacje monogamiczne mają presety i oczekiwania kulturowe, które są dość jasne. Wiesz, czym jest narracja monogamicznego związku. Ale kiedy jesteś w dziwnym, dwukierunkowym związku, takim jak ten, który proponujesz, to nieprawda. Mniej otrzymałeś mądrości, na której możesz polegać. Będziesz musiał napisać Regulamin ze swoimi partnerami. Co może być zabawne, ale także obciążające.

W końcu czuję, że powinienem zająć się Twoimi motywami. Wygląda na to, że chcesz być z obiema dziewczynami, bo nie chcesz wybierać. Obie wydają się niesamowite na różne sposoby. Brzmi świetnie i cieszę się, że masz szansę mieć wszystko, czego chcesz. Należy jednak pamiętać, że większość relacji nie-monogamicznych ostatecznie przekształca się w relacje monogamiczne. Złożoność ludzkich potrzeb, jak również fakt, że ludzie są zajęci, zwykle oznacza, że Wiązanie par wygrywa z trójdrożnym wiązaniem lub dwunastodrożnym wiązaniem, prędzej czy później. W końcu będziesz musiał wybrać jedną lub drugą z tych kobiet. (Lub, równie prawdopodobne, jeden z nich będzie domagać się dokonania tego wyboru.)

Bądź na to gotowy. Nie myśl o swoim nowym związku jak o niekończącym się świecie fantazji. Pomyśl o tym jak o przygodzie, z wieloma potencjalnymi nagrodami i niezliczoną liczbą potencjalnych wad.

Przydałaby ci się pomoc w randkowaniu? Wyślij e-mail do Dating Nerd na [email protected].

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts